Как правите печено агнешко?

  • 87 370
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 958
Агнешко месо с марината от малко зехтин, лимонов сок и черен пипер, джоджан... добавя се зелен лук и малко зелен чесън... парчета пресен лимон, едро нарязана целина... Пече се в умерена фурна с фолио и след около 60 минути махам фолиото за да се запече отгоре...

# 31
  • Мнения: 811
Miranda,харесах си твойта рецепта.Лесна и по бърза ми се струва  WinkНо вси4ки са 4удесни.Тази на Блонди също много ми хареса. Grinning

# 32
  • Мнения: 6 958
Miranda,харесах си твойта рецепта.Лесна и по бърза ми се струва  WinkНо вси4ки са 4удесни.Тази на Блонди също много ми хареса. Grinning

Радвам се че ти е харесала..., а и е по възможност диетична... То така се готви напоследък в нас... Жалкото е че няма да го ям, а само ще помогна в приготовлението...  Peace Иначе всички рецепти са чудни, но аз лично гледам да олекотявам яденета, макар и да сме празник  Peace

Христос Воскресе на всички   bouquet

# 33
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Христос Воскресе.
Ето мойто постижение.Отгоре беше с фолио -2 часа на 180 гр.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2590886

# 34
  • Мнения: 6 461
Агнешко на фурна

Агнешкото се прави на порции,
Всяка порция се осолява на вкус и се наръсва с чер.пипер.
Нарежда се в тавичка , облива се с  вода и отгоре се поставя фолио.
След час и половина агнешкото е готово,маха се фолиото и се запича още малко за да добие кафеникаво-златист цвят.




 Правя го също така с  много гъбки , ориз  и пресен лук на фурна .
Когато е вече почтиготово агнешкото добавям гъбите,пресния лук и ориза.
Оставаям още малко във фурната докато стане ориза ...и така.Става много вкусно.

# 35
  • Мнения: 811
Miranda,харесах си твойта рецепта.Лесна и по бърза ми се струва  WinkНо вси4ки са 4удесни.Тази на Блонди също много ми хареса. Grinning

Радвам се че ти е харесала..., а и е по възможност диетична... То така се готви напоследък в нас... Жалкото е че няма да го ям, а само ще помогна в приготовлението...  Peace Иначе всички рецепти са чудни, но аз лично гледам да олекотявам яденета, макар и да сме празник  Peace

Христос Воскресе на всички   bouquet
Христос воскресе на вси4ки   bouquet Да сте здрави и щастливи  bouquet

Миранда,страхотно стана  Peace.Да се 4уди 4овек мозък ли яде,агнешко ли  Wink.

# 36
  • Мнения: 6 958
Miranda,харесах си твойта рецепта.Лесна и по бърза ми се струва  WinkНо вси4ки са 4удесни.Тази на Блонди също много ми хареса. Grinning

Радвам се че ти е харесала..., а и е по възможност диетична... То така се готви напоследък в нас... Жалкото е че няма да го ям, а само ще помогна в приготовлението...  Peace Иначе всички рецепти са чудни, но аз лично гледам да олекотявам яденета, макар и да сме празник  Peace

Христос Воскресе на всички   bouquet
Христос воскресе на вси4ки   bouquet Да сте здрави и щастливи  bouquet

Миранда,страхотно стана  Peace.Да се 4уди 4овек мозък ли яде,агнешко ли  Wink.

Радвам се мила  Hug Моето още във фурната и се пече на бавен огън... Мислех да не ям (диетични прични), но днес се издъних с козунак, та явно ще опитам и агнешкото  Peace

Весел празник на всички   bouquet

# 37
  • Мнения: 11 607
Тънкост за всяко печене според мен е бавният огън... Та на бавен огън, с малко сол, магданоз, девисил, джоджен, пресен лук, малко водичка, булото или фолио и ..... чакаш! Става разкошно!
На тавата отдолу слагам смес от зелинината и после самото агнешко! Накрая махам фолиото и се запича още малко и ...добър апетит!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 116
Аз го правя по много лесен начин ,но резултата е невероятен.Взема се агнешко бутче,или порции агнешко също става.Загрявам олио в тигана и запържвам чесън и лук(пресни най - добре).След като се запържат до златисто,слагам червен пипер,лъжица брашно и бъркам бързичко за да не загори пипера и брашното,слагам и вода, така че да се получи гъста каша и свалям от котлона.Добавям малко сол и нарязан пресен гюзум(джоджен).След това в самото месо пробивам дупчици в които слагам парченца чесън и лист от гюзума.Посолявам месото поръсвам с чер пипер и овалвам в получената каша.слагам месото в тава,и върху месото слагам ако е останала от кашичката.В тавата сипвам вода и малко бяло вино ако има.Покривам с фолио и слагам в фурната за два -три часа.Накрая запичам леко.  Peace
Това е моята рецепта.Надявам се ако някой я хареса и я направи да сподели дали му е харесала.У дома всеки който е опитвал е бил очарован.Бон апетит както се казва   Wine Glass

Здравейте, досега не съм се включвала в готварския форум, но исках специално да благодаря за горната рецепта, защото днес направих по този начин агнешкото и си облизахме пръстите. Мъжът ми беше купил няколко бутчета и две ребърца- явно много пресни и хубави, и на бърза ръка ги запържих, после направих кашичката+най-различни подправки, залях месото и без останалите джиджавки (чесън, бяло вино и пр.) ги запекох в глинен гювеч. Понеже месото не беше много, стана доста бързо на силна фурна. Направо се топеше в устата!  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 722
В купа слагам 2-3 с. лъж. брашно, още толкова лютеница, 1 ч. лъж. червен пипер, малко стрит сух джоджен, щипка чер пипер, сол и малко олио. След това наливам бира докато стане гъста каша. Всяко едно от парчетата посолявам леко и топя в сместа. Нареждам в тава и сипвам бира (или смес от бира и вода). Пека в загрята фурна, като се запече от едната страна, обръщам и допичам до готовност.

Направих го по тази рецепта, стана БОЖЕСТВЕНО!!!

# 40
  • Мнения: 11 607
Да ви почерпя от нашето агнешко....Добър апетит!

# 41
  • Мнения: 6 958
много хубаво е станало, на мене нещо ми се прецаха батериите иначе и аз бих показала снимка  Peace

# 42
  • Мнения: 952
У нас на Великден имаше пълнено агънце с ориз, дреболии, гъби, моркови и подправки.
Ние имаме пещ на село и затова винаги печем там. Пеща се опалва добре около 19-20 часа и след това като се сложат тавите вътре се затваря добре и се отваря на Великден към 9-10 часа.
Месото се изпича страхотно, отгоре има хрупкава коричка. Бульонът в който е агънцето след това става прекрасна супичка.

 

# 43
  • Мнения: 11 607
Ние имаме пещ на село и затова винаги печем там. Пеща се опалва добре около 19-20 часа и след това като се сложат тавите вътре се затваря добре и се отваря на Великден към 9-10 часа.
Месото се изпича страхотно, отгоре има хрупкава коричка. Бульонът в който е агънцето след това става прекрасна супичка.

Защо ме върна в детските ми спомени?????????Така месото е истинско, най-истинското месо,което някога съм яла.....

# 44
  • Мнения: 3 456
Аз го правя по много лесен начин ,но резултата е невероятен.Взема се агнешко бутче,или порции агнешко също става.Загрявам олио в тигана и запържвам чесън и лук(пресни най - добре).След като се запържат до златисто,слагам червен пипер,лъжица брашно и бъркам бързичко за да не загори пипера и брашното,слагам и вода, така че да се получи гъста каша и свалям от котлона.Добавям малко сол и нарязан пресен гюзум(джоджен).След това в самото месо пробивам дупчици в които слагам парченца чесън и лист от гюзума.Посолявам месото поръсвам с чер пипер и овалвам в получената каша.слагам месото в тава,и върху месото слагам ако е останала от кашичката.В тавата сипвам вода и малко бяло вино ако има.Покривам с фолио и слагам в фурната за два -три часа.Накрая запичам леко.  Peace
Това е моята рецепта.Надявам се ако някой я хареса и я направи да сподели дали му е харесала.У дома всеки който е опитвал е бил очарован.Бон апетит както се казва   Wine Glass
Сега ще правя твоята рецепта, че ми се стори лесна. После ще докладвам.Дано да се справя, за първи път ще правя агнешко

Общи условия

Активация на акаунт