Помагат ли ви майките ви ?

  • 4 225
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Много ми помага, но и много ме вбесява. Сега големите деца пак са при нея за тази нощ и аз съм като "отвързана". Честно да си кажа сигурно щях да изнемогна ако я нямаше. Върна се специално от Щатите да ми помага (там помагаше на брат ми с неговите деца). Проблемът е, че е малко на настроения: един път е страшно любяща и много добричка, друг път само дето не ни изритва по стълбите към вкъщи. Живеем в един вход и само три етажа ни делят. Лошото е, че изпада в "настроения" без никаква видима причина и аз хич не знам как трябва да се държа, за да ги избегна или поне да ги предусетя, за да се изнеса навреме. Често се стига до големи и грозни конфликти. Имаше период, в който се бях зарекла изобщо да не опирам до нея, но в крайна сметка тя се оказва най-надеждното и лесно разрешение на много мои проблеми, а сега до такава степен имам нужда от помощ и от спокойствие от време на време,че съм готова да преглътна всичко, само и само да има кой да ме отмени за малко. Тя ми е ужасно сърдита, че не съм кръстила малката си дъщеря на нея (средната е на свекървата). Обади се в родилния, на следващия ден след раждането да ми се накара едно хубаво и да ми изчете едно конско как не съм я признавала за човек, а за слугиня. Толкова криво ми стана... Sad. Много жестоко беше от нейна страна, но и до днес това й е нескончаемият повод да се цупи като реши.

# 31
Не ми помага, и не го намирам за нормално. В началото ми беше много трудно да проумея, но вече спрях да се питам защо, а просто приех, че хората са различни.

# 32
  • Мнения: 4 451
За съжаление, моята майка живее на 300км от нас. Омъжих се далече. Макар, че имам щастливо семейство, тя и помощта и много ми липсват. Виждаме се рядко, но когато съм в нужда, идва и ми помага. Сестра ми живее при нея с детето и зет ми и много им помага. Утре я чакам да дойде у дома за 2 седмици, че ми предстои защита на дисертация, а с тези две деца не намирам време за учене.
Аз не те обвинявам, че и се обаждаш по телефона и казваш, че след 2 часа ще и го доведеш, защото понякога възникват непредвидими ситуации и просто няма как да знаеш, за да и се обадиш ден по-рано. И моята майка нямаше представа, че сега ми е нужна. Вдигнах телефона и и казах, че трябва да дойде. Тя веднага си организира нещата и утре пристига. Hug

# 33
  • в Низината
  • Мнения: 705
Моята майка също ми помага. Е, иска ми се да е по-често, но не става. Винаги съм я предупреждавала поне ден преди да заведа детето, но понякога ми е отказва. А на свекърва си, въпреки че се разбираме, не съм го оставяла досега.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 421
 Помага е малко казано, с баща ми направо се раздават за нас(с брат ми и сестра ми) и за децата.
 Да са ми живи и здрави!

# 35
  • Мнения: 2 657
несъмнено само майка ми може да помогне и да разбере нуждите ми , но за съжаление живее в чужбина и може да ми помогне 1-2 пъти в годината.

и аз съм така градска Hug
виждаш защо се двоумя за работата newsm78тя,ако беше тук щеше да помага,макър,4е каза,4е тя ще плаща за детегледачката,ама кел файда,като няма да си виждам детето

# 36
Винаги, когато съм имала нужда от помощ, тя е била насреща. Много си я обичам Heart Eyes
За гледането на детето, винаги съм се обаждала предварително.

# 37
  • Мнения: 14 133
Много ми помага, но и много ме вбесява. Лошото е, че изпада в "настроения" без никаква видима причина и аз хич не знам как трябва да се държа, за да ги избегна или поне да ги предусетя, за да се изнеса навреме. Често се стига до големи и грозни конфликти.  Обади се в родилния, на следващия ден след раждането да ми се накара едно хубаво и да ми изчете едно конско как не съм я признавала за човек, а за слугиня. Толкова криво ми стана... Sad. Много жестоко беше от нейна страна, но и до днес това й е нескончаемият повод да се цупи като реши.
Все едно, че говориш за моята майка. И тя много помага. Иска всичката да я свърши, но и ужасно много мърмори. Непрекъснато злослови по мой адрес, че не мога да правя това или онова като нея, че не съм толкова добра домакиня.  ooooh! newsm78 #Crazy

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Майка ми не ми помага в гледането на детето, по-скоро аз на нея помагам Twisted Evil

Върнах се на работа, когато Луси беше на 4 месеца, и от тогава е поета плътно от баба си.

Майка ми твърди, че изживява повторно майчинството, защото и тя е била лишена от възможност да ме гледа, защото се е върнала рано на работа. Казва, че е много щастлива, приема за нещо напълно естествено да гледа детето ми.

А баща ми пък вчера казал, че обичал Луиза повече от мен  Laughing!?! Дядова му работа!

# 39
  • Мнения: 1 172
Мили момичета, пишете как е при вас, помагат ли ви майките ви с гледане на децата? При мен нещо не се получава.Гледам максимално да не товаря майка ми с грижи по моето дете, тя все още ходи на работа, но има моменти, в които просто се налага да го оставя при някого, за да свърша нещо.Много ми е странна реакцията и, когато се обадя и примерно и кажа, че след два часа ще доведа детето, веднага се почва "ама защо не ме предупреди вчера" и т.н. мога много да изреждам.И така, в момента отношенията ни са много обтегнати, мисля че това не е съвсем нормално, при положение че сме близки хора, не става въпрос за съседското дете все пак.
Та, кажете, как ви се вижда тази ситуация, нормални ли са тези взаимоотношения? Sad

Това, че сте близки, не е оправдание да водиш детето без предупреждение (2 часа по-рано не е достатъчно, освен  в спешни случаи). По този начин показваш неуважение към нейното право да разполага със времето си. Опитай да планираш от рано, и съответно да я предупреждаваш по-рано.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 105
Да, помага ми и не само с детето. Да ми е жива и здрава, че ако не е тя сме за никъде, буквално!

# 41
  • Мнения: 82
Мама ми помага много. Свекърва ми също. Никога не питам "може ли"....оставям го и бягам Mr. Green. Никой не е длъжен да им гледа внуците Crossing Arms Joy

# 42
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ДА! и не само че ми помага, ами тя просто ме отменя напълно. Мога да разчитам на нея 24 часа в денонощието. Винаги гледам да й се обадя, но е имало и случай, в които съм отивала с детето просто ей така да я видя и малката остава при нея.Никога не ми е отказала, събота и неделя детето е изцяло при майка ми, тя е човека, който най-много ми помага и незнам как ще й се отблагодаря. Старая се да не преклявам и да оставям бебка, когато наистина имам нужда, но така или иначе майка ми издържа два дни и след това задължително отиваме да я видим с беба. Дори е против да дам детето на ясла, иска тя да я гледа. С мъжа ми не сме усетили че сме обвързани с бебка, ходим където и когато поискаме.Направо нямам думи!Много я обичам и никога няма да забравя помощта й!!!

# 43
Да.Помага ми много.Изцяло мога да раз4итам на нея.

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да ми е жива и здрава, много ми помага. Но го прави не толкова за да ми помогне на мен, колкото защото обожава децата ми- тя едва ли не живее заради тях.

Общи условия

Активация на акаунт