Спешна нужда от съвет

  • 6 655
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 683
Мая, за съжаление имам поставена диагноза първичен стерилитет.Вече 2 години бебето не става.
Последно Росен ме изпрати при д-р Крумов за консултация за хистероскопия.Има съмнения за полипи в матката.И това няма да ми е за първият път. Sad
Единственото, което ме притеснява е че досега нито един доктор, при който съм ходила не ми е назначил изследвания на хормони.
Смятам да направя хистероскопията, пък после ще видим как ще са нещата.Почнах да пия и билки, които са помогнали на едно момиче за миома, че и такова "чудо" имам.
Ще се радвам да си общуваме  bouquet

Не случайно д-р Петров е в белия списък и аз съм доволна от него, за Крумов нямам наблюдения, препоръчвам ти д-р Минев от Селена, страхотен специалист е и при него ще ти кажат да не ходиш, но не обръщай внимание, успех!  Peace

# 16
  • Мнения: 683
Кистата не може да е била фоликулярна и да е трябвало да я махат, поне от това, което аз знам.
Непонятно е за мен, как така не са ти я видяли другите гинеколози #Crazy
Господи, вече думи нямам за лекарското съсловие...а Росен Петров - той не става за женска консултация, та камо ли за стерилитет и свързаните с него проблеми. Примери ми е неудобно да споделям.
Но - ако ти си си доволна, стой си при него, важното е да се чувстваш добре и да му вярваш Simple Smile

Ти освен да ръсиш безпочвени клевети по всички доктори, освен тези от Торакс, друго не знаеш и да не би да си специалист, че да поставяш диагнози...  newsm78

# 17
  • Мнения: 4 700
Не са ти иzследвали хормоните?!  #Crazy  ooooh!

Когато бебето не става първо се прави спермограма на мъжа, zа6тото ако при него има проблем, той веднага 6те се открие. После се почва с жената и първото не6то, което се прави е иzследване на репродуктивните хормони. На трети ден от цикъла ЛХ, ФСХ, Естрадиол, тестостерон и пролактин. И на седми ден след докаzана овулация прогестерон. Отиди при специалист по стерилет.   bouquet

Относно Минев, да, аz 6те ти кажа да не ходи6. Не искам да се впускам в обяснения, но ми постави гре6на диагноzа, веднага ми каzа да правя лапароскопия, която при него струвала над 700 лева. Е, добре че не го послу6ах. Окаzа се, че не ми е такава диагноzата и се оправих zа няколко дни с правилните хапчета. Толкова съм му бясна, че мога да иzпи6а страници.  #Cussing out  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
 
Относно мнението на Стеф мога да кажа, че досега не съм прочела някой да е недоволен от Торакс. Коментарите са, че е много скъпо. А zа Минев съм чула много ло6и не6та. Но нека да не спамим темата.

# 18
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен!
Иска ми се да се включа по темата за пролактина Rolling Eyes
Аз тези дни си правих изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, защото имах някакви съмнения, че нещо там не е добре, но за щастие се оказа, че всичко ми е наред и щитовидната ми жлеза е с нормални размери и структура Peace Ендокринологът  при когото бях, обаче, ме попита защо при доказан стерилитет не са ми пуснати изследвания за репродуктивни хормони и по-специално за пролактин newsm78
Аз имам съвсем редовен цикъл, имам и спонтанна овулация, но не всеки месец и около 16-18 ден Rolling Eyes, но до към 10 ден понякога имам кафяво течение - нещо като слабо кървене Rolling Eyes
Възможно ли е гинеколожката ми да е пропуснала да ми назначи пролактин newsm78 и трябва ли да поговоря за това с нея?

# 19
  • Мнения: 4 700
Ами аz съм на мнение, че винаги при стерилитет трябва да се пуснат първо хормони и после да се правят цветни снимки, лапароскопии или други такива по скъпи и по сложни интервенции. Най често проблема е в хормоните. На твое място бих пуснала всички репродуктивни хормони. ЛХ, ФСХ, Естрадиол, пролактин и тестостерон се пускат на 3 ден от цикъла, а прогестерон на седми ден след докаzана овулация. Задължително говори с гинеколожката ти.

# 20
  • Мнения: 53
А има ли значение по кое време на деня се правят?И някакви по-специални изисквания?
Ако може да ме посъветвате къде в Пловдив да ги направя.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
В Писанец.Мисля,че е по-добре сутрин.

# 22
  • Мнения: 3 376
Иванина, малко късно, но ето и моето мнение - няма смисъл веднага да се хвърляте на стимулация с Клостил след лапарото, особено като докторът е направил фенестрация. Истина е, че има риск от нова фоликулярна киста заради клостила. А относно избора на лекар - нямам лични наблюдения върху пловдивските лекари, но все пак имай предвид, че е добре да ходиш само при 1 лекар, и то такъв, който наистина е специалист по стерилитет, а не "редови" гинеколог. Ти си решаваш на кого ще се довериш.

Елена, задължително се консултирай с още един ендокринолог. Желая ти да е била права последната докторка и наистина да нямаш проблеми  Peace

# 23
  • Мнения: 53
Благодаря, cafti! Hug
Лошото е, че този месец ще пропусна, тъй като съм на работа първа смяна.Но за другия път ще знам.
А колко струват в Писанец, някой знае ли?

# 24
  • Мнения: 4 306
Изследването на хормоните в Писанец излизат по 10,20 лв на хормон, като отделно плащаш 2 лв за взимането на кръв от вената.
Според мен няма голямо значение, сутрин следобед. Само за пролактина е важно, защото той е стресов хормон.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Да,за пролактина ще лежиш половин час.А за цената е такава,каквато е написала vera.

# 26
  • Мнения: 4 700
За хормоните няма zначение кога се вzема кръв. Само zа пролактина е важно да лежи6 30 минути.

# 27
  • Мнения: 106
Лекарката ми беше казала, че болките са ужасни, на нея самата и' се е пукала киста, говореше от собствен опит.
Изпитах ги. Няма такава болка. Не можех и да кажа какво ми е защото всяко вдишване болеше, а издаване на звук- немислимо. Приятелят ми ме видя, че съм бяла като платно и ме занесе на ръце в колата и от там в спешното.
Не желая на абсолютно никой да го изпитва, а за опасното си е опасно, може да се стигне и до най-лошото. Аз го разбрах скоро, добре че тогава не съм знаела, че по своя воля отказах да лежа в болница.

# 28
  • Мнения: 2 422
ИВАНИНА ПОПИТАИ Д-Р РОСЕН ПЕТРОВ КАКВИ ХОРМАНИ ТРЯБВА ДА ПУСНЕШ  newsm03ЗА СУТРЕН НЕЗНАМ АМА НАЙ-ДОБРЕ Е ДА СЕ ОБАДИШ В ПИСАНЕЦ smile3521 И ДА ПОПИТАЩ КОГА ДА ОТИДЕШ ЕТО ТЕЛЕФОНА 263363 ИЛИ 653553 МИСЛЯ ЧЕ РАБОТЯТ ОТ 7 СУТРИНТА АЗ СЪМ ХОДИЛА В 7:30 smile3507 И РАБОТЯТ А ДО КОЛКОТО ЗНАМ СЛЕД ЛАПАРОСКОПИЯ ВЕРОЯТНОСТА ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ Е МНОГО ГОЛЯМА newsm44 ОСОБЕННО КОГАТОИ ДВАМАТА НЯМАТЕ ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ПОНЕ ТАКА МИ КАЗАХА НА МЕН СЛЕД ЛАПАРОТО НО НИЕ СИ ЧАКАМЕ ИКСИТО ТАКА ЧЕ...........МОЕТО ЛАПАРО ЩЕ ОСТАНЕ БЕЗ РЕЗУЛТАТ. smile3514 smile3514 smile3514
УСПЕХ. newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32

# 29
  • Мнения: 683
Момичета, не се психирайте повече от колкото трябва. Аз дори не знаех, че имам проблеми преди да забременея и добре че не съм знаела. Забременях от раз на 30 г., точно от 3-4 опита, не вярвах, че ще се получи още първия месец, но стана. Купих си тест, беше положителен. Цикълът ми не беше особено редовен, но не съм търсила причини, ходила съм веднъж годишно на профилактични прегледи и нищо не ми бяха казвали. Като отидох на преглед за установяване на бременост, започна кошмарът, попаднах на докторка, която явно въобще не беше в час, изкара ми акъла, каза, че имам двурога матка или миомен възел и няма да изкарам много!  Изплаших се много и започна лудо обикаляне по доктори, след като се наслушах на какво ли не, накрая им теглих една ... и спрях да се притеснявам.
След много обикаляне именно д-р Петров ми каза, че имам 2 миомни възела, а не двурога матка и че те едва ли ще ми пречат да износя бебето, така и стана.
В 5-я месец получих бъбречна криза и по спеишност ме приеха във АГ-то на ВМИ. Там пък всеки доктор, който минеше на визитация ме питаше имала ли съм проблеми със забременяването, въобще се чудеха как така безпроблемно съм забременяла с 2 миомни възела - единият субсерозен, който беше към 5 см. и според докторите стеснявал канала и това пречело на забременяването... да, ама не..., явно не е пречел, щом си забременях от раз. Simple Smile Та във ВМИ се чудеха каква диагноза да ми лепнат, само и само да ме държат повече в болницата, за да точат пари от касата с фалшива диагноза, аз обаче отказах да стоя повече от седмица, а и нямаше причини, имах песъчинки, които след второто изследване на урината вече ги нямаше и затова настоях да ме изпишат.
Изкарах си безпроблемна бременост, дори можеше да родя нормално, ако диоптърът ми не се беше увеличил много за последните 6 месеца на бременността, а и в последствие заради лошите записи, поради което ми изместиха плановото секцио със седмица по-рано.
Оперира ме именно д-р Минев, и махна субсерозният възел, който се падаше там, където режат матката при секцио, другият ми възел изчезна година след операцията.
Имам прекрасно момченце, вече на година и 3 месеца, да е жив и здрав д-р Минев, който засече забавянето на пулса на бебето и реагира веднага, защото се оказа с увита около врата пъпна връв, ако не беше неговия професионализъм не ми се мисли какво можеше да стане.
Смятам, че всякакви мнения, с които се поставя под въпрос реномето на д-р Минев са абсолютно безпочвени, в Пловдив има много малко кадърни акушер-гинеколози и д-р Минев е сред най-добрите.
Друг е въпросът, че във форумите се водят разни рекламни пропаганди от подставени личности на частните клиники, тяхната единствено цел и да ги рекламират като едва ли не единственото място в Пловдив, където има добри специалисти, не съм съгласна с това! Както някои пишат, че са чували лоши неща за д-р Минев и аз мога да кажа, че съм чувала много лоши неща за Торакс. Безпочвени твърдения всеки може да прави. Simple Smile
Най-сигурният начин да забременеете е не да висите във форумите постоянно и да обикаляте по доктори, а да спрете да се психирате и да наблегнете на секса и положителните емоции, успех!

Общи условия

Активация на акаунт