Дали й да си "близне" шоколад!!!

  • 3 149
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Страшни баби.....малиии. ooooh!Добре че мойта свекърва не е такава,пита ме за всичко преди да му даде,дори и вода.

# 46
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Сигурна съм, че почти всички сме минали през подобни случки, предизвикани от грижовни баби. Моята реакция беше остра още от пръвия път, когато направиха опит да дадат на Иван да си опита нещо непозволено от мен. Казах защо не бива, естествено последва "ама нищо няма да му стане, нека си опита...". Аз безкомпромисно отсякох, че не разрешавам подобно държание.

Дълго време нямаше опити да му дават каквото и да било без да съм го приготвла аз или без да попитат може ли. Акъли периодично опитваха да дават, но не смееха да действат. Мислех, че всичко е отминало, но преди известно време свекърва ми изненадващо докато си пиехме кафе, а Иван си играше като бърка с лъжица в захарницата ме попита дали му давам захар. Казах да, в кремчета, чайове и прочие, ако има нужда. И тя изненадващо за мен каза, че щяла да му даде малко захар да хапне, бръкна с лъжичка в захарницата и почти я бутна в устата на детето. Е, не мога да ви опиша реакцията си. Така съм изкрякала, че я видях как застнина с лъжичката в ръка.
След първата реакция на гняв обясних, че не е нужно да се учи да яде захар от лъжицата, защото е меко казано ненужно, а не защото ще загине от една лъжица захар.  Не знам този път колко ще и държи влага от реакцията ми.  Това, че уважавам свъкърва ми не ми пречи когато става въпрос за Иван да налагам собственото си решение като правилно.

# 47
  • Мнения: 674
 Еми като резултат, аз да кажа развитието по темата! Казах на мъжа ми да ги предупреди да не дават НИЩО, което АЗ не съм казала да й дават, защото може да е МНОГО опасно (въпросния шоколад, мед и всъщност всичко, различно  от кърмата МИ). Той им казал няколко пъти, даже се разсърди, че постоянно му повтарям (все защитава мама и тати #2gunfire). После продължи да ме човърка - казах им и аз! Mr. GreenТе казаха: "Ама не, не, няма, как може, нищо няма да даваме!" Е, да, ама явно може! И сега като им я оставя за малко треска ме тресе!!! Де да знам в тия глави каква ИДЕЯ ще възникне!  #Shocked Дано не ме зарадват, че е прояла кисело зеле! Абе направо пак се вбесих!!! newsm61

# 48
  • Мнения: 1 701
Моята собствена майка /не свекърва, а майка!/ ме караше да давам на Калина трохички хляб, когато беше на 4-5 мес., за да видим как ще ги върти из устата...  Shocked Докато й обясня що е то глутен и какво може да предизвика... пяна ми излезе на устата...  #Cussing out да не говорим, че може да се задави... Разбира се, изслушах приказките как едно време нямало такива работи като глутен и децата си папкали попарки и гризкали корички хляб кат стой та гледай...
Сега, когато понякога дам на детето парченце хляб да го лигави /до момента 2 пъти/, ми се казва - ето видя ли, че нищо й няма...  Crazy Ми да, колко е то разлика от 5-6 месеца - нищо работа...  Mr. Green
Страшното според мен е, когато го правят зад гърба ти с думите "Вземи си, баба, сега майка ти я няма..."  #2gunfire Преди известно време станах свидетел как една позната баба, при това детска учителка, даваше на внучето /на 1 год. и нещо/ пакетчета захар да смуче, с думите "Лелеее, ако ни види майка ти..."  #Cussing out #2gunfire

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моя свекър и той в кюпа на разбиращите, от 2месечен го дебне да му бутне вино или ракия в устата. Доколкото успях да видя май го направи тия дни. Много ме нервира, аз съм казала на мъжа ми да се разправя с роднините си, че да не почвам аз щото лошооо! Той крещи , ядосва се , ама ефект никакъв. Последния път като гракнаха свекъра и тъща му, прабабата, да му дам на малкия агнешко с ориз и супичка Sick, скочиха срещу пюрето ...едвам ги изтърпях #2gunfireНяма оправия!!! Прабабата акушерка, бивша старша...все тая

# 50
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
...
Страшното според мен е, когато го правят зад гърба ти с думите "Вземи си, баба, сега майка ти я няма..." ...
Да това е лошото! Дано не се стига до там.

# 51
  • София
  • Мнения: 625
Племеника на мъжа ми бил бебе и свекърва ми и сестрата на мъжа ми му давали да си близне шоколад, кафе и прочие ......защото много жално гледал! В резултат на това ходили в болница т.к. детето почнало да има някакви нервни тикове! Въпреки всичко когато се роди голямата ми дъщеря свекърва ми пак искаше да и дава да ближе шоколад защото и било жал като гледала! След скандала който вдигнах единствения резултат беше, че казваше че нищо не и дава, а после намирах петна от шоколад по дрехите!

# 52
  • Мнения: 7 418
Племеника на мъжа ми бил бебе и свекърва ми и сестрата на мъжа ми му давали да си близне шоколад, кафе и прочие ......защото много жално гледал! В резултат на това ходили в болница т.к. детето почнало да има някакви нервни тикове! Въпреки всичко когато се роди голямата ми дъщеря свекърва ми пак искаше да и дава да ближе шоколад защото и било жал като гледала! След скандала който вдигнах единствения резултат беше, че казваше че нищо не и дава, а после намирах петна от шоколад по дрехите!
  ненормалници! bash

# 53
  • Мнения: 568
Нищо няма да и стане от едно близване.споко.

# 54
  • Мнения: 7 418
Нищо няма да и стане от едно близване.споко.
  абе,не е там работата!

# 55
  • Мнения: 178
Мислех си,че само моята свекърва е толкова безотговорна.Миналата година беше дала на Стефи /тогава на 7 месеца/ кисело мляко с ягоди,при положение че детето е с много алергии,включително хранителни.И оттогава не оставям детето на свекърва ми.
Но това да дадеш на толкова малко бебе шоколад - нямам думи. #Cussing out

# 56
  • Мнения: 1 701
Моя свекър и той в кюпа на разбиращите, от 2месечен го дебне да му бутне вино или ракия в устата. Доколкото успях да видя май го направи тия дни. Много ме нервира, аз съм казала на мъжа ми да се разправя с роднините си, че да не почвам аз щото лошооо! Той крещи , ядосва се , ама ефект никакъв. Последния път като гракнаха свекъра и тъща му, прабабата, да му дам на малкия агнешко с ориз и супичка Sick, скочиха срещу пюрето ...едвам ги изтърпях #2gunfireНяма оправия!!! Прабабата акушерка, бивша старша...все тая

Потресена съм!
На твое място нямаше да позволя детето ми да остава там без надзор!
Ще го виждат само когато е в ръцете ми!!!

# 57
  • Мнения: 1 877
Ама така е на село...вчера една приятелка имаше РД и отидох да я видя с Дарин и тя ме почерпи бонбон...и ми вика : "Дай му да си близне,че довечера ще му се подуе пишката..."
Аз разбира се я сиктеросах,а тя ми каза,че така се давало на бебетата от всичко да опитат - тя така била давала на нейното дете....

# 58
  • Мнения: 8 769
Нищо няма да и стане от едно близване.споко.
  абе,не е там работата!
Така е. През главата на родителите не е добре да се действа. Кофти.
Освен това е малко бебе, ще ме прощават. Какъв шоколад, какво близване...тия хора съвсем са изпращели...

# 59
  • Мнения: 11 009
Нямам думи #2gunfire

тя ми каза,че така се давало на бебетата от всичко да опитат - тя така била давала на нейното дете....

Да бе, на бременните и на бебетата се дава от всичко, да не им стане нещо Sick

Общи условия

Активация на акаунт