Вместо мазилка- гипсокартон на стените?

  • 24 537
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 863
Имаме лек спор, в който се предполага, че аз съм обречена, но все пак реших да ви попитам и вас.
Някой живял ли е такова чудо, на стените вместо да има нормална циментова замазка и в последствие гипсова шпакловка има зачукан гипсокартон. Мъжа ми смята, че това много ще тропа и ще чуваме съседите и съответно иска  да разкачаме всичкия гипсокартон, поне на нас да не тропа като се подпрем на стените и да си направим стените като хората.
Аз съм склонна да преживея гипсокартона, понеже вече е направено и  е готово за боядисване, а  и нямам търпение вече и не ми се чака 5 месеца да съхнат мазилките.
Това добре, обаче аз се чудя това дали ще реши въпроса и да не се окаже после, че понеже цялата сграда е  по този начин строена, че ще чувам съседа като се кара с жена си на първия етаж????
Моля, ако някой има опит да сподели?

# 1
  • Мнения: 4 406
нали между гипсокартона има стена все пак- как ще чуваш съседите???
ние ползвахме в коридора гипсокартон, защото ни се стори по-лесно за изравняване на стените- панелите бяха със странни вдлъбнатини. ако има повече материал, с който е прикрепен гипсокартонът, не би трябвало да ви трака на кухо... но това е спор, който вие трябва да решите, т.е. ти или мъжът ти да отстъпите от мнението си  Laughing Laughing

# 2
  • Мнения: 8 999
Облицоването на стени с гипсокартон няма никакво отношение към шумоизолацията. Дори, може би, я подобрява, особено ако между стената и плоскостите има вата или стиропор. Не си правете труда да разваляте нещо, което вече е готово. Ако стените ви са тънки или са от итонг - спасение няма да намерите в мазилката. Нанасяйте се по-бързо, че то време не остана! И ако не удряте с чукове по гипсокартона - няма да се нарани, доста е устойчив - на практика играе ролята, като качества, на гипсова шпакловка. 

# 3
  • Мнения: 741
Гипсокартона се слага върху стената,за да не се прави замазка.Дори играе ролята на изолатор.Така че не от това зависи колко ще се чува шума наоколо

# 4
  • Мнения: 332
Целия апартамент до направихне с гипсокартон  Peace Между стените (включително и на тавана) сложихме вата. Това за шума, ще ме извиняваш, но е пълна щуротия, даже трябва да се радвате, че имате гипсокартон. Ние взехме един панелен апартамен, направо ми се плачеше, като го видях, но сега е станал истинско бижу  Laughing, предполагам, че до месец ще се нанесем Peace

# 5
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Целия апартамент до направихме с гипсокартон  Peace Между стените (включително и на тавана) сложихме вата. Това за шума, ще ме извиняваш, но е пълна щуротия, даже трябва да се радвате, че имате гипсокартон.
много добра топло и шумоизолация, нищо не ни тропа Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 475
Целия апартамент до направихме с гипсокартон  Peace Между стените (включително и на тавана) сложихме вата. Това за шума, ще ме извиняваш, но е пълна щуротия, даже трябва да се радвате, че имате гипсокартон.
много добра топло и шумоизолация, нищо не ни тропа Simple Smile


Абсолютно вярно!!

# 7
  • Мнения: 1 305
Ние сме в кооперация с тухли ние строен блока но всичко ни се чува (особено вечер когато е тихо) заради това сега ще слагаме гипсокартон с вата за шумо и топло изолация. Едни наши познати си сложиха преди 2г страшно са доволни

# 8
  • Мнения: 303
Ние сме в кооперация с тухли ние строен блока но всичко ни се чува (особено вечер когато е тихо) заради това сега ще слагаме гипсокартон с вата за шумо и топло изолация. Едни наши познати си сложиха преди 2г страшно са доволни

Ако има стъклена вата (а тя обикновено е такава) е ок - има добра шумоизолация. Но ако гипскартона е лепен направо - жална ви майка. Идея нямате как всичко се чува. Причината е проста - тухлите имат достатъчно много фуги и при липса на мазилка, гипскартона не спира звуците.

# 9
  • Мнения: 2 863
А, да аз проучих тази част от въпроса  с ватата, но строителят не е сложил такава между гипсокартона и тухлите и се получава около 2-3 см  кухина newsm78 и като чукнеш по стената кънти страхотно....на мен хич не ми се иска да го разваляме, та ще мислим още.....ако бяха сложили вата, щеше да е ОК.....

# 10
  • София
  • Мнения: 7 190
Само едно нещо винаги съм се питала относно гипскартона: няма ли опасност да се събират хлебарки в кухините и във ватата newsm78

# 11
  • Мнения: 1 630
Jaly,
не мога да направя сравнение в шумо изолационните свойства

Имаме няколко  стени, които направихме така - гипсокартон на разстояние от стената без вата.
Не ми пречи по никакъв начин, но и не ходя да ги почуквам  Mr. Green

В никакъв случай не бих махнала новопоставени плоскости
Представи си колко работа и мърсотия е шпакловката. Освен това има риск да ти я направят крива
Когато се шкури шпакловката, лети отвратителен много фин прах

Ако, сградата е направена кофти и се чуват съседите,
според мен нищо няма да се промени с една шпакловка.

 

# 12
  • Мнения: 1 305
BobyB аз точно това съм написала, че ние ще слагаме гипсокартон с вата за шумоизолация и топлоизолация. Не мога аз да си позволя да дам за спалнята сума ти пари и ефекта да е нулев няма смисъл.

# 13
  • Мнения: 2 863
Рали, абе на мъжа ми честно казано точно това му е дерта- че е кухо между стените, явно са си спестили ватата и така губиш почти по 5 см на стена, щото разстоянието е доста.... утре пак ще ходим да го гледаме и ще пиша после:))

# 14
  • Мнения: 303
Само едно нещо винаги съм се питала относно гипскартона: няма ли опасност да се събират хлебарки в кухините и във ватата newsm78

Хлебарките и мишките бягат от стъклената вата, в нея нищо не се въди. Но ако няма...

# 15
  • Мнения: 1 630
Jaly
какво направихте с гиспокартона?

# 16
  • Мнения: 2 863
Във война сме Joy
Той иска да го маха, аз категроично не... 15 други  сем. в същия блок могат да живеят така, само ние не.... освен това, така ще влезна още лятото, а  с неговия вариянт- само Бог знае кога... тъкмо като те четох снощи във фотографската, щях да те питам ти какво правиш  с тоя гипсокартон и какви са ти впечатленията?
За сега аз водя по точки и аргументи Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Нашият строител ни предлагаше да сложи гипсокартон на стените вместо мазилка. Архитекта, които ни прави проекта за вътрешно обзавеждане ни посъветва да откажем, изреди ни няколко недостатъка, от които аз обаче си спомням само това, че м/у гипсокартона и стената след време започват да се въдят всякакви гадинки Twisted Evil

Ще попитам довечара мъжа ми за останалите неща, дано той да ги помни

# 18
  • Мнения: 1 630
И какво ще ядат гадинките там?
При нас е плътно затворено със силикон та не само няма какво дя ядат ами и няма как да влязат  hahaha

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
И какво ще ядат гадинките там?

Защо пък да ядът там не разбрах? Хлебарките като се крият зад шкафовете, например, само там ли си стоят или излизат и да наобиколят из кухнята?

При нас е плътно затворено със силикон та не само няма какво дя ядат ами и няма как да влязат  hahaha

Радвам се, че при вас е толкова добре уплътнено

# 20
  • Мнения: 303
И какво ще ядат гадинките там?
При нас е плътно затворено със силикон та не само няма какво дя ядат ами и няма как да влязат  hahaha

Няма такова уплътнение което да ги спре. Не е нужно да има нещо за ядене, те си носят и си се размножават на спокойствие там  Simple Smile

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Не мисля, че има проблеми с гадините... Ако беше така, нямаше все повече и повече хора да залагат на гипсокартона. Някой има ли опит с плъзнали гадини или просто броите звездите?!

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Не мисля, че има проблеми с гадините... Ако беше така, нямаше все повече и повече хора да залагат на гипсокартона. Някой има ли опит с плъзнали гадини или просто броите звездите?!

Както казах, на мен ми го каза архитект, той, специално, има доста опит

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Мъжът ми също има доста опит  Peace

# 24
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Не знам какво е когато се използва вместо мазилка , но аз имам горчив опит с гипсокартона .
Направихме си таваните в новопостроеното жилище с цел топлоизолация и шумоизолация, аз бях против,но заради шумоизолацията се съгласих. Нанесохме се първи в сграда и когато се нанесоха другите започнаха проблемите.Най-вече с музиката - който и да си пусне на по горен -етаж в къщи започваше едно бумтене абе нещо като барабани, което ме подлудяваше и то във всички стаи. Говорих с другите съседи - едните чували , но било тихо и не им пречело, другите не чували нищо. С много ровене  в интернет стигнах до извода, че  таваните не са направени добре, няма гумени ленти за изолация и т.н.  Е преди месец ги бутнахме в помещение от 40 кв. м. няма да описвам какъв ужас е, каква мръсотия- изпълниха новия таван и една стена по всичкси правила, а резултата същия. Такъв стрес получих от набутването и всичко, отделно  шпакловката не се получи и плоскостите си личат.
Отговорът получих много късно от една архитектка от фирма Сипер- че понякога гипсокартона действа  като мембрана, която усилва звука- т. е като барабан.  Скоро ми го потвърдиха и други хора, които се занимават със строителство.
А на стената която преградихме е климатика ми, Досега никога не беше вибрирал и бучал , а сега за съжаление е така- при допир цялата гипсокартонена стена вибрира. Въобще климатика си промени звука, много по шумен е. За в бъдеще смятам да махнем всичко гипсокартонено. Мислех да правим една преградна стена с него, но категорично се отказвам.

# 25
  • Мнения: 1 630

Няма такова уплътнение което да ги спре. Не е нужно да има нещо за ядене, те си носят и си се размножават на спокойствие там  Simple Smile

В София имах много хлебарки, но бяха основно зад шкафовете в кухнята, където все нещо за хапване пада
През стаите минаваха, но зад шкафовете не живееха
Та за това си мисля, че им трябва храница
Но може и да греша
Не съм специалист

# 26
  • София
  • Мнения: 255
Вие ме хвърляте в ужас! Нашият строител  ще прави преградните стени в апартамента само от гипскартон newsm78

# 27
  • Мнения: 3 537
 Моят мъж се занимава с гипсокартон и в къщи стените и таваните ги направи  с гипсокартон.Сега ще потърся някоя снимкаhttp://images13.snimka.bg/002045356.jpg
http://images12.snimka.bg/001766645.jpg
Имам проблем със Снимка Бг. и не мога да пусна в момента други снимки. Grinning

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 20:04 от Eis

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 936
А имате ли вата под гипсокартона? С вата е абсурд да се получи този ефект.
Ние трябва да оправим една стая със стара мазилка (криваааааа), а меракът за къртене се изпари след кухнята и трапезарията, та сме се прели на варианта гипсокартон и вата над въпросната мазилка.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Навсякъде в нас сме с гипскартон с изключение на баните. Там сме с мазилка,но брат ми и баните ще си ги прави с картон. Всичко ни е на конструкция и отдолу с вата, а отледлно и дупките на тухлите ги запушваха с вата. Разликата в Т е огромна преди и след картона

# 30
  • Мнения: 2 863
Именно де, ако има вата всичко е ОК, но аз коментирам случай, в който няма вата, не са я сложили изобщо и има кухина между картона и тухлите. Обаче  нямам време да чакам тепърва да ми правят мазилка и шпакловка- пари, влага... абе изобщо ужас, та ще остане явно така.
Макар че като четох  ей това, ми изправи костата, но пак не виждам какво да предприема, след като съм ограничена от към време и пари....
Не знам какво е когато се използва вместо мазилка , но аз имам горчив опит с гипсокартона .
Направихме си таваните в новопостроеното жилище с цел топлоизолация и шумоизолация, аз бях против,но заради шумоизолацията се съгласих. Нанесохме се първи в сграда и когато се нанесоха другите започнаха проблемите.Най-вече с музиката - който и да си пусне на по горен -етаж в къщи започваше едно бумтене абе нещо като барабани, което ме подлудяваше и то във всички стаи. Говорих с другите съседи - едните чували , но било тихо и не им пречело, другите не чували нищо. .......... че понякога гипсокартона действа  като мембрана, която усилва звука- т. е като барабан. ......А на стената която преградихме е климатика ми, Досега никога не беше вибрирал и бучал , а сега за съжаление е така- при допир цялата гипсокартонена стена вибрира. Въобще климатика си промени звука, много по шумен е. За в бъдеще смятам да махнем всичко гипсокартонено. Мислех да правим една преградна стена с него, но категорично се отказвам.

# 31
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Да имаме вата и то два слоя - 10 см.акусто. И преди имахме и след събарянето на целите тавани пак сложихме двоен слой. Всичко зависи от конструкцията на сградата и от съседите. Тая сутрин за пореден път ме събуди уредба от 5 етаж , а аз съм на втория. Гърми във всички стаи- чува се така както  гърмят колите с усилени уредби и отворени прозорци. Все сте чували..
И въобще навсякъде те уверяват, че това е най-доброто за звукоизолация, за топлото не споря.
Ако нямах кофти съседи и аз нямаше да се оплаквам. Който няма такъв проблем , няма да разбере. За да се принудя да правя ремонт на апартамент в който живея от 14 месеца и да хвърля 3 хил. лв за нов таван само в хола,значи си е голям проблем. И като няма никаква разлика, какво да кажа. Не искам да убеждавам никого, само излагам фактите. Надявам се вие да нямате  такива проблеми. Аз лично съм ровила много  по темата звукоизолация и дори си пиша с хора със същите проблеми. Втората фирма , все специалисти работили в Германия ми даваха гаранция, те избраха всички материали -най-доброта, най- съкпото и накрая .....

# 32
  • Мнения: 2 863
tcm, разбирам те за шума и аз мисля, че  е свързано с конструкцията на сградата... преди години живеехме в  малко тухлено блокче, всичко хубаво, ама редовно чувах съседа от третия етаж, като ходи до тоалетна...с всички придружаващи тази дейност звуци Mr. Greenно  когато съседката над нас реши да си купи дървени налъми с който да търчи из апаратамента си в 4 сутринта..... просто си продадохме апаратамента.
За жалост не можем да си избираме съседите.. ние ще сме на последния етаж, та все си мисля, че по-скоро ние ще пречим на другите, отколкото те на нас.... ама ще видим.
Дано не ми се наложи след 3-4 месеца да повдигам тая тема отново.....

# 33
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Искрено се надявам да нямате никакви проблеми. Как да продам ново жилище, в нова сграда на  хубаво място. Апропо тухлена е. Просто като видя гипсокартон и -..нямаше начин да не си излея мъката.
А ако някой ден имаш  проблем / не ти го пожелавам/сподели - може да съм намерила решение и да помогна..
Чудесно е, че сте на последен етаж. Пожелавам ти само приятни емоции в новото жилище.

# 34
  • Мнения: 29
НЕ СЕ ИЗЛАГАЙ ИМАШ ЗИДАРИЯ ГИПСОКАРТОНА ТИ Е И ТОПЛО ИЗОЛАЦИЯ ЕДИНСТВЕНИЯ ПРОБЛЕМ  Е АКО СИ С ПЛАСМАСОВА ДОГРАМА СЕ ПОЯВЯВА КОНДЕНЗ СТЕНИТЕ НЕМОГАТ ДА ДИШАТ НО ТОЗИ ПРОБЛЕМ ЩЕ ГО ИМАШ И С МАЗИЛКА  АКО СТЕНИТЕ ГИ БОЯДИСАШ С МОДЕРНИТЕ БОИ ПРИ МЕН ДНЕВНАТА Е ВАР  А ОСТАНАЛИТЕ СТАИ С ФАСАГЕН  И ПРИ ТЯХ ИМАМ КОНДЕНЗ И МУХАЛ А  В ДНЕВНАТА КЪДЕТО  ГОТВЯ И СМЕ ПО ЦЯЛ ДЕН ТАМ НЯМАМ НИЩО
 Е ИЗБОРА Е ТВОЙ

# 35
А що не разглобите панелите и да си сложите изолация отдолу newsm78... Само трябва да се внимава. Ако се направи прецизно хем ще стане бързо, хем ще има изолация, в най-лошия случай една ръка да се мине отгоре за изравняване...

tcm със сигурност е свързано с конструкцията (акустиката - мнооо кофти елемнт защото от всичко зависи). Мой приятел който живее на 5-тия етаж над МакДоналдс на Славейков.... не е истина от климатиците които са на нивото на 2-рия етаж във вътрешния двор какво се чуваше в тях. Та ги въртяха сукаха, мериха... около 3 месеца "ядрени опити" и най-накрая уцелиха правилното място. Същото е и положението и колите ми и в къщи с уредбата. Уредбата например (според това как разположа колоните и какво има срещу и около тях) единя път се чува буботенето в банята, другия път в съседната стая. За тази цел има специални панели които улавят и неутрализират тези честоти. Тук мога да хвърля една идея която лично не съм пробвал но смятам че би имала успех.  Картонени кори от яйца (смях в залата). Тук обаче съм раздвоен за точната технология на изпълнение в твоя случай.  А именно да се остави ли пролука между тавана Ти (става въпрос за пространството между гипскартона и тавана Simple Smile) или корите директно да се захванат за него. И от коя страна на изолацията да бъдат (между ватата и тавана или между ватата и гипскартона). 

Цитат
Втората фирма , все специалисти работили в Германия ми даваха гаранция, те избраха всички материали -най-доброта, най- съкпото и накрая .....

Може наистина да е така но едва ли са специалисти по къстъм решения какъвто е твоя случай. Трябва Ти специалист по акустика да даде акъл и най-вероятно ще трябва да се говори и с въпросния съсед за съдействие... Възможно е едно съвсем леко разместване да промени нещата.

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 09:21 от turboto

# 36
  • Мнения: 224
НаШият строител съЩо е направил вътреШните стени с гипсокартон беz вата. Така са направени и всиЧки стени в обЩите коридори, стълбиЩата и до асансьора. На вънШен вид е много гладко и красиво. Мен съЩо ме притеснява най-веЧе въzможността zа раzвъждане на раzни гадинки по гипсокартона. Обектът оЩе няма Акт 16 и не мога да дам повеЧе отzиви. Преz лятото трябва да се нанесем.

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 11:08 от blabla7

# 37
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Turboto - благодаря за съветите. За корите от яйца съм го чувала- постоянно ровя в интернет за нови идеи. И с акустици съм говорила- техните панели нямало да помогнат, когато звука идва от вън. И със съседите съм говорила- но те не вярват, че се чува през два етажа. Все пак проявиха разбиране някакво. Над мен има  8 апартамента- все някой ще слуша музика-не мога да правя забележки на всички като някоя озлобяла бабичка. От друга страна като ме събуди музика 2 часа след като съм си легнала  полудявам А нервите са много важни.
Но да споделя , че след последния ремонт и преработването на тавана+ единствената граничеща със съседите стена, не мога да търпя звука от климатика ни , който е на нея, също и уредбата ми е към тази гипсокартонена стена.Местила съм я , но пак не ми звучи добре в тая стая.
Въпреки ватата като почукаш на стената си кънти.
Аз имам идея какъв материал да използвам, но чакам да мине време от този злополучен ремонт.
Голям кошмар е да събаряш гипсокартон и то във вече обзаведен апартамент и то за втори път.
blabla7  за гадините и аз съм го чувала, но не виждам как ще влязат там и от къде ще излязат- нали всичко е затворено.

# 38
  • Мнения: 303
blabla7  за гадините и аз съм го чувала, но не виждам как ще влязат там и от къде ще излязат- нали всичко е затворено.
А, затворено... Тия гадини навсякъде намират пролуки, не е възможно всичко да е херметично затворено.

# 39
  • Мнения: 1 630
А що не разглобите панелите и да си сложите изолация отдолу newsm78... Само трябва да се внимава. Ако се направи прецизно хем ще стане бързо, хем ще има изолация, в най-лошия случай една ръка да се мине отгоре за изравняване...


Това, нещо хич не ми звучи като нещо, което може да стане бързо
Дори и да се приеме, че успеят да намерят къде са винтовете и  да  разглобят стената
При монтиране на плоскостите се получават фуги между тях, които се скриват с ленти и шпакловка
Как ще махнат старите ленти?
След това при сглобяването шпакловката и шкуренето  хич ама хич не  е бърза работа

# 40
А що не разглобите панелите и да си сложите изолация отдолу newsm78... Само трябва да се внимава. Ако се направи прецизно хем ще стане бързо, хем ще има изолация, в най-лошия случай една ръка да се мине отгоре за изравняване...


Това, нещо хич не ми звучи като нещо, което може да стане бързо
Дори и да се приеме, че успеят да намерят къде са винтовете и  да  разглобят стената
При монтиране на плоскостите се получават фуги между тях, които се скриват с ленти и шпакловка
Как ще махнат старите ленти?
След това при сглобяването шпакловката и шкуренето  хич ама хич не  е бърза работа

Ако мислиш че бъркането на разтвор и измазването е по-бързо от това нямам нищо против коментара (аз така или иначе нямам де  Mr. Green Mr. Green), после идва ред и на бъркането на гипса за финната шпакловка. накрая със сигурност ще има нужда и пак от шкурка. Отделно не съм сигурен че колкото и да е добър майстора ше докара по-равна стена от гипскартона (принципно е възможно да се постигне при определени условия-инструменти и мазилки)

# 41
  • Мнения: 1 630
Абсолютно не смятам, че мазилката е по-бързо от гипсокартона, в никакъв случай
Това, което казвам, е че за да се махне направен гипсокартон и да се сложи под него изолация, хич, ама хич не е лесна и бърза работа
(или поне не отговаря на моите измерения за бързо)

# 42
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз ти препоръчвам качествената гипсова замазка! Peace

# 43
Аз ти препоръчвам качествената гипсова замазка! Peace

шпакловка, замазката е за пода  Mr. Green  bouquet

Тогава няма да е лошо да се има предвид осветителните тела за да не подчертават кривините по стената

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз ти препоръчвам качествената гипсова замазка! Peace

шпакловка, замазката е за пода  Mr. Green  bouquet

Тогава няма да е лошо да се има предвид осветителните тела за да не подчертават кривините по стената
Шпакловка, права си!
Ако е качествена, няма кривини!

# 45
Аз ти препоръчвам качествената гипсова замазка! Peace

шпакловка, замазката е за пода  Mr. Green  bouquet

Тогава няма да е лошо да се има предвид осветителните тела за да не подчертават кривините по стената
Шпакловка, права си!
Ако е качествена, няма кривини!

Mission Imposible в 90% от случаите... Не спорим за само за гладка... а спорим за права и гладка (като стъкло) такава отговорих как се постига но тук съм видял до сега само един арабин да я прави такава и тои бачка из МЕГА скъпарките обекти, обаче има култово уникални инструменти които част от тях виждам за 1-ви път... машината с която после шлайфа е с водачи и лазарен нивелир... (отделно че прашинка не излиза от нея)

# 46
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
turboto, вероятно си прав, макар че, честно казано с просто око не се забелязват кривини!

Общи условия

Активация на акаунт