Не отлагайте дълго във времето!

  • 4 155
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 694
Лио, дано бързо да решиш проблема и леко възстановяване.

И ДАНО ПОВЕЧЕ МАЙЧЕТА ТЕ ПОСЛУШАТ.

# 46
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Ивета Вучева
 Винаги съм си мислила, че няма нищо вярно в статистическите и научни извадки. Ще ми бъде интересно, а предполагам и на другите мами да разберат доколко има резон в някаква предопределеност.


За съжаление, много грешиш! В научните извадки и статистическите данни има много истина - затова не пропускай да се следиш редовно - явно имаш предразполагащи фактори. Фамилната обремененост е много сериозен фактор, особен при рака на мл. жлеза; пушенето е доказан рисков фактор при рака на шийката на матката. Това, че един човек (в случая Лио) може да има/няма някой от тези фактори не означава, че тази зависимост не съществува.

# 47
  • Мнения: 1 289
Лио, много съжалявам за твоите проблеми и ти пожелавам бързо и успешно решаване. Не съм знаела за наличието на такива възможности, затова благодаря за информацията. Признавам че и моя гинеколог не ме е предупредил. Ще питам непременно за възможностите за преглед. Благодаря.

# 48
  • Мнения: 277
Лио дано да ти е последната такава интервенция. Аз съм запозната с тези неприятности покрай майка ми, която също има три интервенции. Сега пък аз имам мастопатия и проблеми с хормоните/кърмих до преди три седмици*/, но се надявам да се отърва само с това въпреки, че наследственият фактор не  е за подценяване. #Puppy dog
 Ти си силна и борбена жена, но вярвам че сега ти много трудно.
Успех

# 49
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Благодаря зa информацията.Аз съм от тези дето не знаеха Embarassed
Непременно ще отида.
А на теб дано да ти е за последен път Praynig

# 50
  • Мнения: 6 155
Лио, благодаря ти за инфото!
Въобще не знаех, че  след раждане трябва да се прави такъв преглед  Embarassed  Embarassed  Embarassed  

А на теб ти пожелавам това да ти е последна интервенция и всичко да е ОК по време и след това!

# 51
  • Мнения: 3 211
Аз пък ходих на мамограф 1 год.преди да забременея, чак по-късно прочетох 1 статия, че нераждали жени ходят на мамограф само след установен при преглед проблем. Много ме беше яд, че никой не ме е предупредил. Така, че съветвам ви да ходите на преглед с опипване или на ултразвук за гърди (знам, че в малките градове няма ехограф за гърди. То във Варна са май 2 ехографа) и само при необходимост на мамограф. Не се облъчвайте излишно

# 52
  • София
  • Мнения: 11 703
New, аз съм ходила на такива прегледи именно в мамологичния център на св.София.Казват,че са много добри там.Имах направление, обаче не ми го признаха, защото района ми не беше там.Сега може би положението е по-различно,защото направленията важат за цяла София.В крайна сметка реших,че ще си платя, прегледа +УЗ струваха 15лв.Преглеждали са ме Младенов и Василев/ходила съм не веднъж/,за които съм чувала добри отзиви.
Аз също съм за такива прегледи,имам приятелка с такова заболяване...
Дори сега като трябваше да отида на преглед бях вече бременна,а според моята гинеколожка не се ходело тогава, после пък живот и здраве,ако кърмя...и т.н.Да си призная голямо шубе ме гони от тая болест,особено като гледам мойта приятелка,а и на майка ми преди години и бяха открили мастопатияи я бяха оперирали,ама сега май не се нарича така.
Лио а на теб стискам палци,дано след този път всичко е наред и никога повече не се сблъскваш с тези лекари,освен за профилактика,горе главата!!!

# 53
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Лио и аз благодаря за напомнянето. Аз съм от мамите, които знаят, че трябва и само отлагат  Embarassed .
Искрено се надявам този проблем да е последния при теб и да не се налагат повече операции.

# 54
  • Мнения: 2 567
Лио, желая ти бързо оздравяване  Heart Eyes
И аз съм се сблъсквала с подобен проблем и знам колко е неприятно. Имам и наследствена обремененост и си давам сметка колко важни са тези прегледи, а също и ежемесечния самостоятелен преглед на гърдите. Имам дори цяла брошура как точно да се опипват и кога.
При прегледа ми с ехограф на гърдите, лекуващият лекар ми каза изрично, че мамограф се препоръчва за жени над 40г (освен ако с ехограф не  е еднозначно заключението) Sign Exclamation Не се облъчвайте излишно, особено бремените мами! Аз лично не бих отишла на мамограф нито по време на бременост, нито докато кърмя!
Бъдете здрави  Heart Eyes

# 55
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И аз съм от незнаещите Embarassed Даже за пръв път чувам Embarassed  Embarassed  EmbarassedЗа гинеколога съм стриктна,ама това що съм го пропуснала Thinking
Лио,дано се оправиш и нямаш повече проблеми Praynig

# 56
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Лио благодаря за напомнянето (от 3 месеца се каня  Embarassed ) и бързо оздравяване  Praynig
Имам няколко въпроса:
1. Длъен ли е личния лекар да ми даде такова направление и ако да къде го пише ( няправление за ортопеда на 1 месец на детето не искаше да ми даде и искам да съм подготвена с контраотговор ако ми откаже).
2. Колко струва един такъв преглед, ако реша да не се разправям с глупости и отида направо
3. Препоръчайте къде да отида? В Св. София, а къде там?
Мерси предварително  Heart Eyes

# 57
Аз ходих на мамография 6 месеца след като спрях да кърмя.Слава на бога всичко за сега е наред.Не е толкова болезнено или пък неприятно,къде по-лошо е на зъболекър или при хирург.Няма от какво да се притеснявате.Само ми казаха, че е желателно да са минали 1 година или даже1,5 защото каналите още били пълни с кърма и снимката не е много достоверна.Посъветвайте майките си особено тези над 40 години също да си направят мамография.Аз работя като хирургична сестра и случайте на жени с фиброаденоми или рак доста зачестиха.Не отлагайте прегледа!!!!

# 58
  • София
  • Мнения: 11 703
Валери в Света София мамологичния център се намира на 1 етаж,прегледите с направление са само сутрин/поне така беше,но се записваш предварително/,а платените след обед , /но по–малко се чакаше за час,пак се записваш предварително/ и зависи кой лекар искаш да те прегледа.

# 59
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Ali97
Валери в Света София мамологичния център се намира на 1 етаж,прегледите с направление са само сутрин/поне така беше,но се записваш предварително/,а платените след обед , /но по–малко се чакаше за час,пак се записваш предварително/ и зависи кой лекар искаш да те прегледа.

т.е. трябва да отида в Мамологията, което не значи , че ще ме гледат с мамограф, така ли? Ако искам УЗ пак в мамолгията.
написах го като за малоуни, ама  Embarassed
А за направленията знаеш ли как стои въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт