София срещу нова София

  • 10 451
  • 324
  •   1
Отговори
# 240
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това тема за кой е по-по-най- софиянец ли е?

# 241
  • Мнения: 2 792

Кифле, въх недей така, бабите ми може да са от покрайнините тогава на Софето, но пък както и да го погледнеш съм потомствена шопкиня ooooh!
  О не ми обръщай внимание, днес карам наред явно, ампутирах емоционално Бу, убих ентусиазма на Кейси, сега подпочнах шопите, да не играя на дребно, дет се вика  Laughing

 

# 242
  • Мнения: 583
Гражданите ходят на тузарските курорти, а пък ние селяните си ходин на Ахтопол, но не с москвича. А и тези дето ходят на Слънчев бряг, Елените и Дюни с луксозните коли, свалят от колите бурканите с месо и щайгите с домати дадени от мама и тате на път за морето. Обърнахте я тази тема в простотия, и нещата отиват на писане на глупости и запълване на време. Мечтите и писаното тук ще се окаже като в поговорката- Гладна кокошка просо сънува. Какво искате да докажете с острите нападки и перчене? Поне аз не претендирам, че съм нещо повече от всички, които пишат тук, а най- вече с това дали съм или несъм софиянка.

# 243
  • Мнения: 5 228
Аз съм ссссссссссссссссофиянка.

# 244
  • Мнения: 2 956
Моля, моля  Crossing Arms имаме си Метро  Mr. Green за 15 минути съм на Халите бе кака  Laughing

# 245
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако ще си говорим кое кога какво било - НДК беше някакво блато.Имаше някакви жилища, като комунални бяха, май бяха на военни.Имаше и модна къща "Лада" - майка ми там си шиеше тоалетите.
Ние живеем до НДК и баба ми казваше, че това някога си е било почти извъм София.
А "престижният" в момента "Лозенец" и досега няма нормални улици, щото са си били откровени ливади, по които са пасли овце и кози и са си строили къщи някакви беднюги, дето сега, като им върнаха след реституцията нивичките, станаха мега баровци.

Аре, бе.
Всички сме от село.Аз съм четвърто поколение софиянка и смея да твърдя, че има значение откъде сме тръгнали, но средата изгражда.
В нашата кооперация също смърди на зеле обаче.
Затова скоро ще ходя в някой снобски "нов" квартал, щото тук не се живее.

# 246
  • Мнения: 68
Аз съм ссссссссссссссссофиянка.

Ама истинска софиянка ли? До девето коляно, а?  Laughing  Аз тамън да се изкажа, че в тоя форум няма нито една истинска софиянка.  Ми като няма софиянки, значи спорът София- Провинция е излишен, всеки е дошъл отнякъде.
Други софиянки няма ли, с родословно дърво и поне 9 колена?   Flutter

# 247
  • Мнения: 5 228
Аз за коленете и ставите в моето родословие вече обясних, ама няма кой да чете.
В постинга ми, който така любезно си цитирала, моля да се наблегне на съскането. Не знаех, че има нужда от обяснение.

# 248
  • Мнения: 583
Ми, направете си тема само за софиянките, и си говорете и пишете, а ние провинциалистките ще си траем. Нямаме колена, с които да претендираме, нито апартаменти в центъра, нито сме със самочуствие понякога без покритие. Crossing Arms

# 249
  • Мнения: 14 654
Ако ще си говорим кое кога какво било - НДК беше някакво блато.Имаше някакви жилища, като комунални бяха, май бяха на военни.Имаше и модна къща "Лада" - майка ми там си шиеше тоалетите.
a пък баба ми там работеше

# 250
  • Мнения: 68
Фукла, майтапех се.  Laughing Нали се разискваше, че за да си истински софиянец трябва и пра-пра-пра-пра и т.н. баба ти да се е родила зад опашката на коня.  А ссссссъскането е ясно- нали всички софиянки са зли, а особено кореняк софиянките.  Wink Laughing

# 251
  • Мнения: 9 990
Много сте ми  смешни Whistling hahaha
Кво се хванахте, не разбрах само.Мими е попитала-Пазарджик по-близо ли е до центъра.Ми аз ви казах-София-Пловдив-40 минути път.София-София/ от работата до нас/-час и 40 минути.Факт.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 840
Ако ще си говорим кое кога какво било - НДК беше някакво блато.Имаше някакви жилища, като комунални бяха, май бяха на военни.Имаше и модна къща "Лада" - майка ми там си шиеше тоалетите.
a пък баба ми там работеше

Там работеше и една от най-красивите жени на София - Лили Бочева, светла й памет - първата българска говорителка и манекенка, а не като някои, дето се тупат в гърдите, че те били/Алис Крайчева, да речем/

# 253
  • Мнения: 7 837
Нали се разискваше, че за да си истински софиянец трябва и пра-пра-пра-пра и т.н. баба ти да се е родила зад опашката на коня.

тц...
Трябва да е присъствала поне на изографисването на Боянската църква. Конят и опашката му са къде, къде по-нова история, ще ви замоля...

# 254
  • Мнения: 5 228
Българка, аз щото се комплексирах, че баба ми е от Банки, та вече като чуя думата "софиянка" и скачам отбранително.   Laughing Извинявай.

Общи условия

Активация на акаунт