Към мамите в Щатите, какво е станало в Virginia Tech. University?

  • 3 568
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 381
Тук говорим за омерзение на младото поколение срещу неговите връстници и общество.

 Shocked

Само тук и никъде другаде.

Моралът, както тук така и навсякъде по света отдавна е започнал да запада. Не бих си позволила да обобщавам. Терзае ме факта, че в Бг ученици са мазали с фекалии ученичка или убили такава заради външния 'и вид, така и че тук по новите ученици хвърлят помии за добре дошли.
 

# 61
  • Мнения: 160
очаквах малко по разгорещена дискусия: мотивации, американско общество, закони за оръжието, младежка психология, имиграция .... къде сте бе? Thinking

добре - ето един въпрос който винаги се дискутира при такива случаи: дали насилието в медиите оказва влияние върху децата, дали те стават по агресивни като са облъчени от изображения на насилие или напротив, видео игрите с насилие, например, са един вид одушник? Аз лично не знам, но определено ме дразни насилието в медиите, но то все пак е навсякъде.

# 62
  • Мнения: 1 216
Тук говорим за омерзение на младото поколение срещу неговите връстници и общество.

 Shocked

Само тук и никъде другаде.

Моралът, както тук така и навсякъде по света отдавна е започнал да запада. Не бих си позволила да обобщавам. Терзае ме факта, че в Бг ученици са мазали с фекалии ученичка или убили такава заради външния 'и вид, така и че тук по новите ученици хвърлят помии за добре дошли.
 

Не е само в Америка, естествено. За кой път го пиша. Но само в Америка е толкова отявлено и по този начин. Статистиката е ужасяваща.
И трябва ли сега да казваме какво става в България, за да оправдаем Америка- и да заключим спокойно :навсякъде е така. Ти би ли искала обществена дискусия за този проблем в Америка, решения, действия или казваш по- добре да лежим на тази кълка, че навсякъде е така.

# 63
  • Мнения: 393
Г-жа Борненосец, плюнки хвърлят обикновено едни и същи хора и от двете страни. Колко пъти си чула някой да приеме критика ( не плюене!) за БГ от някой, който живее в САЩ? Тези случаи клонят към....ъъъъ..нула? Tired
Аз лично не изпитвам удоволствие да плюя нито по БГ, нито по САЩ. Болно ми е! Защото и на двете места обикновените хора страдат! Обикновените хора биват докарвани до отчаяни постъпки и ужасяващи реакции! Кой, какво, защо, има ли значение, ако това са близките ти? Има ли значение дали са в САЩ или в БГ? По-малко ли ще те боли, ако са убили сестра ти в университета в САЩ, защото САЩ са "най-голямото зло"? ПО-малко ли ще те боли, ако са пребили и ограбили майка ти в БГ докато е била на пазар, заради това, че " БГ е мизерия и там всички са мизерници" ( любим израз на някои форумки)?

На мене ми пък ми е тъжно и ми е страшно, защото децата ми растат тук, а родителите ми са в БГ.

Не знам по кое бих плюла по-напред в този ред на мисли....по децата си или по родителите си.
Ако някой тук има отговор на този въпрос, моля да заповяда!
smile3501
Консенсус никога няма да има. Права си.
Всичко зависи от гледната точка-т.е къде живееш. Майка ми и до сега не може да се примири, че заминахме за САЩ (все повтаря, че ако ми беше прехвърлила нейната фирма, бизнеса може би щях да остана). В България имахме ВСИЧКО, но не и спокойното детство на децата тука. Вярно е, че има престъпност и насилие, но къде няма. Пропорционално (население/площ), живота в БГ е наситен с много повече насилие и убийства

# 64
  • Мнения: 1 593
Ти би ли искала обществена дискусия за този проблем в Америка, решения, действия или казваш по- добре да лежим на тази кълка, че навсякъде е така.

Ми аз лично не бих искала дискусия. Малко ме интересува кой кога убил когато не засяга мене или близките ми. А по повод таз статистика дет в Америка най-много се трепели, challenge-вам някой да публикува малко и за Русия (примерно) или Китай (да речем) като сме седнали да сравняваме. И също така да поясня, че тез дет най-много се стрелят са с малко по-тъмен цвят на кожата от теб и мен, а пък в този случай ИЗОБЩО не ме вълнува, ако ще и да се изтребят до крак.

Пък що се отнася дали Америка е най велика или не, и това много не ме вълнува, нали имам перспективен и ПО - СИГУРЕН живот, нека ми е зле. Който може го може навсякъде по света в Америка или зад нея.

# 65
  • Мнения: 2 381


Бъди спокойна сега ще започнат едни чудесии, едни дискусии как и защо и какво можеше да се направи, за да не се беше обръщала каруцата. И така до следващият път.
Ето след 9/11 се взеха мерки. Щастливи ли са хората с тях? Не съм сигурна.
Отново -  когато някой иска нещо да направи няма спиране.
Каквото и да се направи 30 човека не са сред живите. Предпочитам да си замълча, отколкото да обсъждам напразно какво е могло да се направи.
Направо е жестоко.

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 22:44 от Niki1

# 66
  • Мнения: 7 837
И за други причини започвам да се замисля, особено след като разбрах, колко много деца са тъпчени от родителите си с ония спец. лекарства, за да са спокойни и за това, как лесно се поставя тук диагнозата за Attention Deficit/Hyperactivity Disorder (AD/HD), без дори да се мине през изследвания  Rolling Eyes
Имаме познати с 5 г. дете, което е в предучилищна и точно по предписание на учителката са се срещнали с психолог един път и той ги е насочил към личния педиатър  Rolling Eyes
И какво се случва с детската психика след време, когато лекарствата бъдат спрени напр. И дали, заради спокойствието на родителите за момента, те създават евентуално деца с лабилна психика след време?

# 67
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
очаквах малко по разгорещена дискусия: мотивации, американско общество, закони за оръжието, младежка психология, имиграция .... къде сте бе? Thinking

добре - ето един въпрос който винаги се дискутира при такива случаи: дали насилието в медиите оказва влияние върху децата, дали те стават по агресивни като са облъчени от изображения на насилие или напротив, видео игрите с насилие, например, са един вид одушник? Аз лично не знам, но определено ме дразни насилието в медиите, но то все пак е навсякъде.

За мен - определено не е отдушник. И дори и да не стават децата по-агресивни, по-скоро е начин да се приема насилието за естествен факт от ежедневието.

И това, за което Кейси говори (ненужно тъпчене с лекарства) също никой не знае дали не дава дълготрайни отражения.  Rolling Eyes

Като казах за аргументи "за" оръжието, нямах предвид глупостта, че хората убиват хора, а не оръжията, а по-скоро това, че е част от американската народопсихология в смисъла "Ако избраното от нас правителство ни предаде, имаме оръжия, можем да си го свалим".

# 68
  • Мнения: 3 491
очаквах малко по разгорещена дискусия: мотивации, американско общество, закони за оръжието, младежка психология, имиграция .... къде сте бе? Thinking

добре - ето един въпрос който винаги се дискутира при такива случаи: дали насилието в медиите оказва влияние върху децата, дали те стават по агресивни като са облъчени от изображения на насилие или напротив, видео игрите с насилие, например, са един вид одушник? Аз лично не знам, но определено ме дразни насилието в медиите, но то все пак е навсякъде.
Не мисля, че оказва влияние, в смисъл децата да стават по-агресивни. (Макар че моите не гледат, защото нямаме кабелна телевизия). Ако обаче живеят на село в българския смисъл на думата, в никакъв случай не бих позволила да гледат клане на животни, това за мене като дете беше потресаващо, и сега ме отвращава. От гледна точка на това, че ще се уплашат, не бих им дала, а не за да не станат агресивни.
Във филма "Фарго" братя Коен бяха усетили това много добре - убиецът, автор на грозно убийство, се трогваше до насълзяване от романтични сцени в сапунен сериал. Т.е., и романтичните сърца могат да бъдат убийци, в което абсолютно вярвам.
Всъщност, доколкото знам, авторите на тези масови стрелби не са рецидивисти и нямат криминални досиета, по-скоро са самотни и свръхчувствителни особняци, на които някой не е обърнал внимание или не е взел мерки навреме. И това момче от Вирджиния Тех е от тази група. По-скоро въпросът за мене е: как децата да бъдат по-малко самотни? По-стабилни психически? По-дисциплинирани? По-малко егоцентрични?

# 69
  • Мнения: 2 563


Много лесно е да се каже, те стрелят, защото могат да намерят оръжие. Много елементарно.
А ти от къде знаеш къде съм учила и живяла?
А и целта не е да се очерни Америка, разбира се, но точно за маериканците те винаги са номер едно, винаги са прави, ще оправят света. Много от форумките са запяли тази песен също. Права си, че тук дискусия няма да стане.

Не, това, което искам да кажа, е, че социопатите в Америка стрелят, защото е лесно да се намери оръжие, а социопатите в други държави изразяват агресия и гняв по друг начин. Просто едно М16 прави подобна атака доста по-лесна, но едва ли патологията зад случая във Вирджиния е уникална за Америка.

Не забравяйте, че е лесно да се шашнеш от новините. САЩ са световна сила и с тази трагедия се занимават всички медии по света.  Но когато примерно в малък руски град загинат 120 души в пожар или пък в Садр в Ирак избухне бомба в детска градина, телевизионните канали само споменават и като че ли никой не се впечатлява толкова.

# 70
  • Мнения: 2 563

Ох, защо да се мълчи?
В България също стават страшни неща, на много други места също. Сега обаче говорим за Америка, за североамериканксото общество. Трябва ли там всичко да е цветя и рози, само защото някой е решил да изживее живота си там?
За България много лесно се хвърлят плюнки, не че няма защо, но Америката няма да я закачате. Така излиза.
 

Не, мила. Дразним се не от критиките към Америка. Аз лично имам много. Дразним се, даже скоро го обсъждахме в американската тема, от неинформираните критики... От това, че всички са супер "осведомени" какъв е животът в Америка и веднага развиват обобщаващи теории.

Лично аз не си позволявам да правя заключения за Канада, Франция или Германия, въпреки че познавам хора от там, била съм на посещение и чета за тях в новините. 

Да си говориш за външната политика на САЩ не е като да говориш за САЩ изобщо. Аз лично смятам, че е нужно да имаш мнение относно войната в Ирак, това или онова в световната политика, но не си ли живял в САЩ, нямаш достатъчно информация за обширни заключения за обществото им и децата им.

# 71
  • Мнения: 2 254

очаквах малко по разгорещена дискусия: мотивации, американско общество, закони за оръжието, младежка психология, имиграция .... къде сте бе? Thinking
Гоя,стига налива масло...колкото и да се изпише тук,( макар и да се засегнат всички изброени от теб теми)освен един здрав спор да се заформи,който да се изопачи в  "животът в САЩ срещу този в Европа",друго не виждам да стане.
Трагедията е налице...
Де да се оправяха с дискусии нещата Rolling Eyes

# 72
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
много неприятно...
всъЩност заЩо сме вси4ки тук? заЩо има обЩи теми? заЩо всеки не си стои в "местната"... единствено там май има диалог и обмяна на информация, или мнения.
ли4но за себе си мога да кажа, 4е този форум ми харесва/би ми харесвал то4но заради евентуалното "неЩо", което може да се нау4и за други страни, на4ини на живот, мислене и пр. и да се нау4и не от гледане на филми и 4етене на книжки, а от ли4ен опит на съответно живуЩите.
ИзобЩо не мога да разбера (може би малко съм 4ела и разбрала  Rolling Eyes) постоянната заЩитна реакция на моми4етата в Щатите. както и не мога да разбера, който си говори наизуст... май има обЩо със стария български навик "там на Запад" и "там в Америката", който мисля тук вси4ки сме изпитали по един или друг на4ин.

Жалко, много жалко Confused


очаквах малко по разгорещена дискусия: мотивации, американско общество, закони за оръжието, младежка психология, имиграция .... къде сте бе? Thinking
Гоя,стига налива масло...колкото и да се изпише тук,( макар и да се засегнат всички изброени от теб теми)освен един здрав спор да се заформи,който да се изопачи в  "животът в САЩ срещу този в Европа",друго не виждам да стане.
Трагедията е налице...
Де да се оправяха с дискусии нещата Rolling Eyes


ми зна4и сме тъпи, ако това би бил единствения резултат Thinking


Ми аз лично не бих искала дискусия. Малко ме интересува кой кога убил когато не засяга мене или близките ми. А по повод таз статистика дет в Америка най-много се трепели, challenge-вам някой да публикува малко и за Русия (примерно) или Китай (да речем) като сме седнали да сравняваме. И също така да поясня, че тез дет най-много се стрелят са с малко по-тъмен цвят на кожата от теб и мен, а пък в този случай ИЗОБЩО не ме вълнува, ако ще и да се изтребят до крак.
Пък що се отнася дали Америка е най велика или не, и това много не ме вълнува, нали имам перспективен и ПО - СИГУРЕН живот, нека ми е зле. Който може го може навсякъде по света в Америка или зад нея.

По простаШко а гадно изказване не бях 4ела тук. ако смята модераторът, да ми иазтрие това мнение. съжалявам, но не мога да си го спестя.
и се 4удя другите моми4ета, особено то4но "американките" как го пропускат спокойно. #Crazy

# 73
  • Мнения: 2 907
фейам, от самото начало следя темата, но за какво да се намесва човек, като пак градивна дискусия не се получава. А и тук се е събрал моят фенклуб, те дори няма да прочетат какво ще напиша, веднага ще заплюят, нали фенклубът има мисия.

От години се интересувам интензивно от историята на серийните убийци. Каквото можах да си изнамеря, малкото специализирана литература по въпроса, както и собственото ми търсене, ме карат да имам малко по-специално мнение по въпроса. В тази връзка съм напълно съгласна с това, което е написала Блажка. Но това е действително една безкрайна дискусия, за мен - много интересна, за други - почва за заяждане, за трети - безинтересна.

Сега в частност по случая. За мен тази трагедия няма общо с Америка. Въпреки лесната, легална достъпност до оръжия. Истина е, че в Америка има повече такива случки, но те не могат да бъдат заключителни и рефлектирани върху американското общество.
Не е правилно да смесваме омразата ни към правителството на Буш и неговата външна политика, с нещо, което се случва абсолютно навсякъде за съжаление. Докато на мен не ми пука за американските войници, които загиват в Ирак, то съм дълбоко сразена и съпричастна с жертвите и студентите от ВТ. Същото чувствах и преди 2 години, когато в една немска гимназия един стрелец уби около 15 ученици и учители. Преди 8 години във франция имаше също малолетен сериен стрелец в университет. Тандури споменава за мен култовия филм " Боулинг фор Колъмбайн". Вярно - не всеки понася М. Мор, но този филм мен ме докосва.
Трябва да се запитаме по-скоро - кое прави така, че децата ни да се озлобяват? Кое ражда в човешкия мозък кървави фантазии, кое е това , което изражда човека? Или човекът е по природа изроден. Кой знае.

А най-пресните новости, че убиецът е пратил в двучасовата си пауза видео-запис и над 70 свои снимки на НБС, показва за мен какво място имат медиите в днешно време в едно такова жестоко, кърваво дело. Нож с две остриета. Медията се явява дори като един стимулатор на убиеца. В перверзната фантазия на масовия убиец, медията става проводник между неговата болна глава и егото му. Това, че месиджът му ще стигне до тях го кара да иска още по-силно това, което е планувал.

Има психолози, които са се отдали изцяло на разкодирането на виждането на серийните убийци. До ден днешен никой не може да каже със сигурност дали става дума за генетична грешка, която години наред тлее, а в един момент избухва, или е заложено във всеки от нас. Полемика, която изисква много сили и аргументи. Ето ти дискусия. Не издържах, написах.

# 74

Ох, защо да се мълчи?
В България също стават страшни неща, на много други места също. Сега обаче говорим за Америка, за североамериканксото общество. Трябва ли там всичко да е цветя и рози, само защото някой е решил да изживее живота си там?
За България много лесно се хвърлят плюнки, не че няма защо, но Америката няма да я закачате. Така излиза.
 

Не, мила. Дразним се не от критиките към Америка. Аз лично имам много. Дразним се, даже скоро го обсъждахме в американската тема, от неинформираните критики... От това, че всички са супер "осведомени" какъв е животът в Америка и веднага развиват обобщаващи теории.

Лично аз не си позволявам да правя заключения за Канада, Франция или Германия, въпреки че познавам хора от там, била съм на посещение и чета за тях в новините. 

Да си говориш за външната политика на САЩ не е като да говориш за САЩ изобщо. Аз лично смятам, че е нужно да имаш мнение относно войната в Ирак, това или онова в световната политика, но не си ли живял в САЩ, нямаш достатъчно информация за обширни заключения за обществото им и децата им.

Добре де, кажи ти, живвеещата в Америка, какво мислиш, защото от това, което прочетох до тук, особена разлика няма дали живеете в Щатите или в Токио. Не се засягайте, прочетох доста стойностни неща, но нищо по-различно от това, което се знае и говори в Германия, Италия , Франция - така, че не виждам защо с лека ръка решавате, че ние във вашите неща не можем да се бъркаме (или не ни стига акъла).  за съжаление, всичко, което става в и около САЩ касае и останалия свят 

Общи условия

Активация на акаунт