за епидуралната упойка

  • 1 017
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
иска ми се да започна тема за и против  упойка .чела съм статистики в които се говори за сериозни усложнения и това много ме плаши .За първото ми раждане не се престраших а сега когато ми предстои второ  ме е страх и от раждането и от упойката

# 1
  • Мнения: 2 631
Търсачка пусна ли!? Mr. Green
Второто ми секцио беше със спинална - много съм доволна, вкл. премахна болките ми в кръста преди цикъл, при преумора и пр.
Но при всеки е индивидуално! Rolling Eyes

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Раждах с епидурална и мисля, че това е най-хубавото нещо на света Mr. Green Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 447
мисля,че има такава тема вече, а акоискашдасъбреш мение,защо не пуснеш анкета??? newsm78

# 4
  • Мнения: 8 505
Ако се поставя както трябва,не би трябвало да има усложнения.
Благодарение на епидуралната упойка не разбрах какво са родилни болки.

# 5
  • Мнения: 4 784
Не съм раждала без упойка, родих с епидурална и за това не мога да направя съпоставка, но определено съм доволна.

# 6
  • Мнения: 277
Аз бях с епидурална упойка. Вярно че живея и раждах в Австрия и бях много спокойна, че ще бъде сложена професионално. Не съм имала никакви странични реакции, а ме предупредиха за възможно силно главоболие. Радвам се, че се възползвах от тази възможност и имам само хубави спомени от раждането! Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Включвам се, защото и мен темата ме вълнува.
Скоро ми предстои раждане и мисля да си поискам епидурална упойка (ако всичко е наред и успея да родя нормално разбира се).
Говорих и с мой роднина, който е анестезиолог, и той ми я препоръча.
Мисля да се възползвам, ако много ме боли. Освен ако не се  се окажа от щастливките, които раждат бързо и не толкова болезнено, ама едва ли...  Praynig
Леко раждане ти желая! Hug

# 8
  • Мнения: 941
аз раждах с такава упойка и съм много доволна.Ако насреща си имаш опитен анестезиолог проблема ти е никакъв,не разбирам защо след като медицината е напреднала до такава степен,че да не търпим родилни болки,трябва да се правим на майки героини и да се мъчим?

# 9
  • Мнения: 475
Въобще не разбрах какво са контракции NaughtyРадвам се,че направих избора да ми поставят епидурална упойка.След това нямаше никакви странични ефекти Hug

# 10
  • Мнения: 4 451
Твърдо за! Peace Избрах такава упойка за второто си секцио и останах много доволна.

# 11
  • Мнения: 561
Почти всички планови операции от кръста надолу се правят вече с такава упойка, не само раждане и секцио. Това е съвременен метод на обезболяване, практикуван във всички "нормални" държави. Опасностите и "големите" рискове са митове, за съжаление разпространявани и от доктори. Все пак ти решаваш за твоето раждане. Важното е да се информираш и да си грамотен, а пък после какво ще решиш.... Peace

# 12
  • Мнения: 219
Аз бях със епидурална упойка,после се наложи секцио по спешност и само ми добавиха още и си бях в пълно съзнание по време на секциото,нищо не усетих като болка.Нямам оплаквания от нея.

# 13
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мили дами аз не бях от щастливките да родя безболезнено , защото  получих много бързо разкритие и когато се "молех" за такава вече беше много късно и не ми сложиха.
Понеже първоначално трябваше да родя със секцио(бебо беше седалищно), което в последствие отпадна(бебо се обърна  3 часа преди операцията) аз имах среща с анастезиолог които ми обясни предимствата и рисковете от една епидурална или спинална упоика.Мисля че и така трябжа да се процедира в България за да знаят родилките за какво става въпрос и да не се страхуват.След раждането си трябваше да  отида  в опепационна  за зашиване и там ми сложиха спинална- много странно чувство е  когато гледаш как  ти движат краката  а ти нищо не усещаш.Слагат ви на система с флуиди ако сте с една от двете упоики защото може да ви падне леко кръвното налягане.Може да ви стане студено и да почнете да треперите(също много нормално)Спиналната  е еднократна инжекция в гръбнака и минава след около 6 часа, при мен нямаше никакви странични реакции.Епидуралната   е вкарване на  много малък катетър в гръбнака през които  после се вливат допълнителни дози ако се налага.Това  е защото времетраенето на  едно раждане  е различно и ако вие родите за 2 часа няма нужда да ви слагат количество което ще ви държи на легло за 6.
За да обобщя бих казала че и двете упоики са нещо много нормално за почти всички европеиски здравни заведения-  много много по безопастни са от пълните упоики и затова се прилагат толкова широко.
Както спомена една от мамите използват се за всевъзможни операции- пациента се възстановява за отрицателно време и е на крак(което намалява риска от образуването на тромби)
Леко раждане на всички бременни.
Вили newsm10 newsm10 newsm10

# 14
  • Мнения: 3 092
Аз бях с епидурална упойка. Вярно че живея и раждах в Австрия и бях много спокойна, че ще бъде сложена професионално.
аз мисля че професионално може и в България да бъде сложена . Peace
Аз раждах без такава и нямам какво да кажа , освен че ако има следващ път може би ще поправя "грешката" , но задължително след консултация с лекар и изчитане на всичко за и против тази упойка , за да имам адекватна позиция.
Леко раждане !  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт