Не й стига АМ

  • 468
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Никога не съм имала проблеми с храненето на Моника.Не се е случвало да откаже храна, никога не е оставяла от порцията си.Докато я кърмех вечно искаше още и още, от 4-ти месец е на АМ. Винаги съм й давала по указанията на кутията по месеци, защото просто не знам колко я задоволява.Докато давам все ще пие. Grinning Сега в момента е на 10,5 месеца и сутрин и вечер е на АМ.Правя й по 210 гр.вода + 7 лъжички АМ, като става общо около 240 мл. мляко, вътре слагам й 1-2 бисквити /от разтворимите на Плазмон/, уж за да се засити. И винаги след като си изпие цялото мляко започва неистов рев за още, плаче по половин час, дърпа шишето и ме гледа жално, не мога да я успокоя.Не искам да й правя повече АМ, защото се страхувам да не й се разшири стомахчето.Не е ли предостатъчно 240 гр. за 10-месечно бебе? newsm78 Да й правя ли още, какво да правя?
За информация наддава по 180 гр. на месец.

# 1
  • Мнения: 4 451
На указанието на кутията на АМ пише от 7-12м. по 210мл вода. Приготвяш и точна пропорция, но след като не и стига, опитай с 240 мл вода и 8л. АМ. Увеличи леко количеството и виж как ще реагира. Според мен детето наддава нормално и няма за какво да се притесняваш. Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 3 500
Здравей, mari_anka !  Grinning  Hug Благодаря ти. Притеснявам се, че яде твърде много. Whistling

# 3
  • Мнения: 475
Защо не пробваш да й слагаш по 1-2 лъжици каша в млякото newsm78Би трябвало да засища повече от бисквитите Thinking

# 4
  • Мнения: 2 039
Моят хубостник е същия  baby_neutral 210+7 яде от 6 месечен,всеки път като свърши се дере като магаре за още  Crazy  Shocked Напоследък пускам в млякото една бишкота Плазмон и 1 лъжичка каша,по-добре се засища  Peace Въпреки,че той не само за млякото реве,ами за всичко,което свърши  Tired Залъгвам го накрая с водичка и след 5 сек. е забравил и вече играе Crazy Crazy Crazy

# 5
  • Мнения: 4 451
Аз между другото и слагам три мерителни лъжички оризова каша във вечерното мляко. Но тя ми наддава малко и е злоядичка. На 7,5м. едва изяжда по 150 мл АМ. Само вечер изпива 180 мл, което приготвям със 6 мерителни л. АМ и 2-3 м.л. оризова каша. Засища я наистина. Можеш и това да пробваш.

# 6
  • Мнения: 24 467
По колко хранения на ден детето приема само мляко? На 10 месеца това следва да е веднъж- два пъти. В останалото време десетмесечното дете се нуждае от по- калорична храна. Ако се увеличава количеството на млякото за хранене над 140 мл. наистина има опасност от разширяване на стомаха.
Ние сме на 11 месеца и в АМ сме на 8 лъжички от една седмица /140 мл. вода/, но пием само сутрин. В останалото време се храним с други храни, които засищат повече. Детето се движи вече много, ходи, играе, пълзи, изразходва много енергия и е нормално да не се насища само от мляко. Вечер отсдавна сме на каши "Лека нощ" и не сме имали проблеми с неутолим глад. Между другото нямаме проблеми с наднормено тегло при бебето за момента.
Проблеми обачи имахме с първия син, точно същите, като описаните от авторката на темата. Късно схванах идеята, че вечер няма смисъл да поема чисто АМ, когато е гладен. С увеличаване на млякото не успяхме да се справим. Решението беше по- различна храна.

# 7
  • Мнения: 3 500
Ами сутрин в 8.00 ч. папка АМ -240 мл. и не плаче за още, засища се.
В 12.00ч. яде супа и второ /от кухня/.
16ч. - кремчето от кухнята или кисело мляко с бисквити и банани, понякога каша
и в 19.30 ч. - 240 мл. АМ и много рев за още.

# 8
  • Мнения: 24 467
Значи, доколкото разбирам, имате този проблем само вечер, с последното хранене. Сигурна ли сте, че плаче точно от глад? Ако е така защо не опитате да слагате в млякото малко каша или направо да давате каша "Лека нощ"? Ние сме изключително доволни от последното, ползваме ХИППи Хумана.
Не мисля обаче, че е добре да се увеличава до безкрай количеството на АМ за определено хранене. Педиатри са ме предупреждавали да не го правя именно поради опасност от разтягане на стомаха и от там искане на още и още.

Общи условия

Активация на акаунт