Курс за бременни в АГ Варна?!

  • 7 689
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Някое майче посещава ли курса за бременни (всяка сряда от 15 ч) в АГ-то? Курса е напълно безплатен и много полезен, особенно за момичета, които ще раждат за първи път!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 974
Да аз съм ходила веднъж и смятам пак да го посетя, много е приятно.

# 2
  • Мнения: 1 187
Значи някой ден можем да се засечем там. Днес за първи път посетих курса и се оказа, че го води акушерката, която се грижеше за Вики единият ден от престоя ми в болницата. Прекрасна жена е! Веднъж раждах в тази болница и повечето неща които акушерката говори са ми познати, но винаги има нещо ново за научаване. Wink

Все още не съм решила къде да раждам?!  Shocked  Ти избра ли си болница и лекар?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 974
Да наистина можем да се засечем:))
Аз ще раждам там, и останах много доволна от условията.

# 4
  • Мнения: 1 277
Klamerche, посещавам курса от време на време, когато мога. (миналата седмица ти написах бележка за курса в dir-a, но там съм с друго име). А на гимнастика за бременни ходили ти се?

# 5
  • Мнения: 1 187
Melpomena благодаря ти много за ценното инфо за курса. Благодарение на теб днес го посетих.  bouquet  На гимнастиката не съм ходила и за сега мисля да не ходя. По нататък може и да си променя решението. Simple Smile
На курса днес имаше много бъдещи майчета. Simple Smile  Пуснах темата тук, за да могат повече момичета да разберат за това мероприятие и да се включат в групата.  Wink Няма да съжаляват!

# 6
  • Мнения: 3 595
Момичета откога се чудя дали във Варна има и къде. Ако знаех днес щях да дойда. Но нищо другата сряда. Къде точно се намира в АГ-то?

# 7
  • Мнения: 2 784
Аз ходих,докато бях бремена.Най-хубавото е ,че се срещаш с други майчета и че се разнообразяваш.Иначе много от нещата,които съм записала на лекциите,на практика се оказаха не точно така-например,че детето се държи по10 мин. на всяка гърда,както и повиването(педиатърката ни се изприщи като дойде за пръв път и видя детето повито,а аз и казах,че на курса са ни казали,че първите 40 дена зимните бебета се повиват и се слагат на една страна с възглавничка под главата).Така че,нека курса не бъде мерило за грешно и вярно Grinning

# 8
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
И аз се чудех къде се провеждат.Интересувам се също къде има гимнастика за бремени.Ако някой знае да сподели инфо.О,и да попитам имали бремени насочили се към Майчин дом?

# 9
  • Мнения: 3 595
Аз също се интересувам от гимнастика за бременни. Регистрирана съм в Майчин Дом и смятам да родя там. Особено след като видях в окръжна какво е. В АГ-то още не съм ходила, но в сряда и това ще стане Simple Smile

# 10
Аз също съм посещавала тези курсове  и съм много доволна.На 13 март 2004г. родих дъщеряси Христина в АГ болница на ВИП етажа при др.Танев.Всички са много внимателни и мили.Обстановката също е супер.Желая на всички бъдещи майчета леко и безпроблемно раждане.

# 11
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Нека майчета,които са посещавали курса да кажат къде точно се провежда в АГ.Същото се отнася и за гимнастиката за бременни.
Ivy aз също се регистрирах в Майчин дом.Ти при кой лекар и акушерка си?

# 12
  • Мнения: 1 277
Кламерче, радвам се, че ти е харесало Simple Smile !
А за самия курс: всяка сряда от 15 часа в Заседателната зала на първия етаж на АГ-то. Води го главната акушерка на болницата- Светла Георгиева. Както каза и Кламерче, няма да съжалявате.
Гимнастиката е в четвъртък от 13 часа във физкултурния салон на Медицинския колеж. Води я рехабилитаторката на АГ-то.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 123
да попитам за гимнастиката - трябва ли предварително записване и по колко се плаща?

# 14
  • Мнения: 3 595
Didorani и аз щях да питам същото Simple Smile Нев, аз се колебаех м/у Яков и Станева. Но Яков е доста зает, а аз имам милион въпроси, затова се спрях на Станева. Те и двамата се грижиха за мен след като един "специалист" от Окръжна искаше да ме оперира, а се оказа, че съм имала нещо вирусно, което ми е атакувало стомаха. Дълга история. И от двамата съм безкрайно доволна. Най-вероятно ще искам и двамата да присъстват на раждането, което най-вероятно ще е секцио (по много причини). Ако не може и двамата ще държа Яков да изражда. Акушерката ми е Рени. За курса за бременни две  Confused:  Confused: може ли и таткото да присъства и има ли предварително записване?

# 15
  • Мнения: 663
А на мен ми казаха ,че ако няма да раждаш в АГ се сърдели,ако ходиш там на курс-дали е вярно?

# 16
  • Мнения: 1 277
На курса има много момичета, които са се насочили към Окръжна или Майчин дом. Просто не го споменават.
Предварително записване няма и може да присъства и таткото. Но обикновено няма желаещи. Досега съм виждала само на две от лекциите да присъства по един татко.

# 17
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Didorani
да попитам за гимнастиката - трябва ли предварително записване и по колко се плаща?


Няма предварателно записване! Курса и гимнастиката са напълно безплатни! Курса е в АГ-то всяка сряда, а гимнастиката всеки четвъртък в Медицинския колеж. В АГ-то за курса като влезеш от входа - все напред вървиш по едно тясно коридорче и се изкачваш по стълбите до първия етаж. Там в дъното се намира заседателната зала, където се събираме. На гимнастика не съм ходила, но много я похвалиха. Отиваш в точния час на място и ако не можеш да се ориентираш питаш някоя добра женица на входа Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 239
леле като чета какво пишете, се замислям дали не ми е времето и на мен да помисля за раждането. Но още ми се струва толкова далеч. Аз се отказах да се регистрирам в Майчин дом, и реших да си ходя при моята АГ. Но за раждането изобщо не съм ориентирана, може би е време да разуча. Някои съвети по този въпрос?  Grinning  ще се радвам на мнения, но незнам дали тук е мястото, или в някой друг форум. А за гимнастиката-и на мен много ми се ходи, а и искам да намеря и по-чист басейн, за да ходя и да плувам, но сигурно ще стане след сватбата.

# 19
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Alexandra
 Но за раждането изобщо не съм ориентирана, може би е време да разуча. Някои съвети по този въпрос?  Grinning  ще се радвам на мнения, но незнам дали тук е мястото, или в някой друг форум.

Наистина ти е все още раничко да го мислиш раждането, но все пак може да посетиш този форум и там да зададеш въпросите, които те вълнуват (а също и да прочетеш най-разнообразни мнения). Леко бременеене! Grinning

# 20
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Ivy аз съм при Яков,понеже съм за секцио.Казаха ми,че той  е най-добрия.Акошерка ми е Снежана Петкова.Другата сряда ще надникна да видя лекцията.

# 21
  • Мнения: 3 595
Ще се видим в сряда Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Нев
Акошерка ми е Снежана Петкова


А знаеш ли дали тя работи в екип с Яков или просто ти си избрала и двамата? Неверотна жена и акушерка е. Единият ден от престоя ми в болницата с Вики тя беше на смяна и ми направи невероятно впечатление. Затова се интересувам!

# 23
  • Мнения: 3 595
Имам едно питане ... чух негативи за Рени акушерката... някой да знае нещо по въпроса?

# 24
  • Мнения: 3 595
Някой знае ли часа за гимнастиката?

# 25
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Ivy
Някой знае ли часа за гимнастиката?


Всеки четвъртък от 13 ч  Wink

# 26
  • Мнения: 264
Цитат на: Нев
Ivy аз съм при Яков,понеже съм за секцио.Казаха ми,че той  е най-добрия.Акошерка ми е Снежана Петкова.Другата сряда ще надникна да видя лекцията.

И аз съм регистрирана в Майчин Дом - при Яков и Снежана Петкова. Незнам за теб, но аз от Снежи съм страшно доволно, за Яков още нямам конкретно впечатления тъй като с него май се виждаме само когато съм на ехограф... До колкото обаче съм чувала бил много добър в сложните случаи, а за нормално протичащите въобще не им обръщал внимание. На мен лично ми е малко студен... но за сметка на това със Снежито всеки път се хихикаме  Mr. Green
А за курсовете в АГ така ми се идва, ама да си  призная малко се притеснявам тъй като съм решила да раждам в Майчин Дом, пък и нямам позната мама която да накарам да ходим заедно  Sad

# 27
  • Мнения: 5 622
Момичета,няма никакъв проблем да посещавате курса в АГ-то и да родите в Майчин дом.Аз така направих!Курса ми беше толкова приятен,че  чаках с нетърпение всяка сряда.
За акушерката Рени от Майчин дом-немога да кажа нищо лошо.Напротив!Тя ме следеше на женската консултация.Супер е просто.Лекар ми беше д-р Боян Георгиев-много симпатичен и млад специалист.Той и д-р Евгения Георгиева ми направиха секциото и съм много доволна.Ако ще раждам пак,пак те ще са ми екип.Д-р Георгиева работи и по здравната каса,така че ако някой иска да се запише на ЖК по здравна каса,препоръчвам д-р Георгиева Sign Exclamation
Питайте ако имате други въпроси относно Майчин дом,или курса в АГ-то.

# 28
  • Мнения: 1 187
Цитат на: БУБА
Д-р Георгиева работи и по здравната каса,така че ако някой иска да се запише на ЖК по здравна каса,препоръчвам д-р Георгиева :!quote]

А знаеш ли, по колко пъти те гледат на ехограф при положение, че си с направление от здравната каса?

# 29
  • Мнения: 5 622
Ох,ами да ти кажа,аз бях по здравната каса при д-р Георгиев,но той в последствие се отказа от договора с касата,защото знаеш каква хамалогия е с тези направления..
И друго имаше при мен,понеже бях с отр.резус фактор и се водих рискова(или проблемна) бременност и ме гледаха по-често от нормалното.Иначе знам,че май се гледа веднъж в началото,при регистрацията ти към тяхната ЖК,веднъж в 5,или 6 месец май и веднъж накрая,но може и повече да беше.Ще те излъжа затова не се ангажирам с конкретни цифри.Но колкото и пъти да те гледат,ти ако искаш може да платиш за допълнителните прегледи на ехографа и пак ще ти излезе по-евтино от колкото да платиш 250 лева за консултацията.Иначе всичко е едно и също!Изследванията които се правят,тяхната честота и всичко останало.Ако си осигурена най-добре е към здравната каса.И Георгиев и Георгиева са много мили и симпатични и перфектни специалисти,както казах знаят какво правят и обръщат нужното внимание,отговарят на всички въпроси и притеснения,които евентуално можеш да имаш.
Питай още,ако искаш,с удоволствия ще отговарям каквото знам

# 30
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И аз бях на консултации в Майчин дом,при Симеонова,по здравната каса и ме гледаше на ехограф абсолютно всеки път,много съм доволна от нея,но за съжаление напусна от там.А ако си на платени консултации можеш да искаш всеки път да те гледат Wink

# 31
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Знам, че отводнявам темата, но в кабинета на Снежана Петкова-акушерката има ехограф-т.е. винаги, когато има консултация може да се гледа на ехограф, още повече, че на него се слушат тоновете на бебето-верно-старичък е, но си е ехограф.

# 32
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Кламерче мисля,че Снежана работи с няколко лекари,а не само с Яков.На бюрото си има поне три секции с картони.За сега съм изключително доволна и от Яков и от нея.Чакам с нетърпение 8 март защото тогава ще съм на триизмерния ехо и може да видим пола Simple Smile
Ivy в вторник ще ти пиша на лични дали ще ходя на лекцията и ако искаш да се уговорим заедно да отидем.
Plamenka ако се навиеш драсни и ти някой ред.

# 33
  • Мнения: 3 595
Ще се радвам да ви видя на курса Simple Smile момичета

# 34
  • Мнения: 1 187
Кой ще ходи днес на курса?

# 35
  • Мнения: 264
Ако не ми стане прекалено студено мисля да отида  #Milti  Ще ми е повече от интересно

# 36
  • Мнения: 1 187
Който идва, се надявам да ме разпознае и да се обади... Ей тук от преди повече от година има моя снимка - поне да ми видите физиономията. Казвам се Пламена! Ще бъда с дълго черно палто и с едно бременно майче в 7 месец. Ще питам за ВИП етажа и други такива. Май аз съм единствената на курса, която вече е родила и пак бременна се натиска сред начинаещите момичета Embarassed Не се смейте - но едва в 9 г.с. съм.

# 37
  • Мнения: 1 425
Здравейте момичета, като чуя за училището и Светлето не мога да не се включа. Аз го посещавах миналата година и бях много доволна. Когато аз родих в близки месеци и седмици родиха и много други майчета с който редовно се чуваме и виждаме и сега, дори наскоро ходихме на пурвия за годината рожден ден. Цяло лято бяхме заедно с още 10 майчета с бебчета Simple Smile Много е приятно, ходете на курса, опознавайте се, разменяите телефони защето после е много добре да обменяш информация с другите и да имаш компания за разходките.
Поздрави на Всички ви от мен Цветелина и бебе Вики

# 38
  • Мнения: 3 595
klamerche с Нев се разбрахме да се видим в Пикадили в 14 часа във фоайето и да пием по нещо преди курса. Ако искате елате и вие, и който иска. Аз ще съм с бебешко син гащеризон с дълга коса съм светла е на кичури и се казвам Ивелина.

Ето тук можете да видите снимки от преди 6 месеца по-нови нямам. От сватбата са дано си приличам Simple Smile
http://www.esolutionsforyou.net/ivy/

# 39
  • Мнения: 1 187
Цитат на: Ivy
klamerche с Нев се разбрахме да се видим в Пикадили в 14 часа във фоайето и да пием по нещо преди курса. Ако искате елате и вие, и който иска. Аз ще съм с бебешко син гащеризон с дълга коса съм светла е на кичури и се казвам Ивелина.


В 11 и нещо излязох от къщи и не съм видяла че си писала.... Жалко! Бях там, но не знаех коя си! Е вече знам де  Wink Аз бях онова майче което разправяше, че има дъщеричка на 1,4 г. Сто процента си ме видяла, аз май съм единствената вече раждала на курса. Постоянно питах за ВИП етажа?

# 40
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Дъщеричката ти много ти прилича Grinning Аз съм момичето което седеше на табуретката пред мивката.Искам да те попитам каква беше тази история за Яков?Пиши на лични ако знаеш нещо.Не че това ще ме разубеди да съм при него,ама това пусто любопитство Embarassed

# 41
  • Мнения: 3 595
Там не разбрах коя си, но сега вече знам. Simple Smile И аз се притесних от историята за Яков и за тризнаците от Окръжна. Знаеш ли нещо повече? Аз седях до Нев. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 277
Момичета, казаха ли днес каква ще е темата следващата седмица?

# 43
  • Мнения: 3 595
Ами... или не са или вече съм успяла да забравя Simple Smile Успокоявам се само от мисълта, че сега е нормално Simple Smile

# 44
  • Мнения: 264
Адски съжалявам че не можах да дойда  Close  Легнах за малко, а то какво стана ... събудих се в 16.30часа  Embarassed Другата седмица обаче няма никакво скатаване Simple Smile Ще съм на линия. Дори няма да е лошо да се събереме на по кафенце преди курса и да отидем заедно. Ще е весело Simple Smile
А междудругото каква е тази история за Яков за която питат момичетата? Тъй като и аз съм при него и ако трябва да знам нещо ще е хубаво да го чуя ...

# 45
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Plamenka
Адски съжалявам че не можах да дойда  Close  Легнах за малко, а то какво стана ... събудих се в 16.30часа  Embarassed ................................................................
А междудругото каква е тази история за Яков за която питат момичетата? Тъй като и аз съм при него и ако трябва да знам нещо ще е хубаво да го чуя ...

И аз по същия начин се издъних-легнах за малко и се събудих в 15:30 ч.... Blush
Какво е станало с Яков? Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 1 187
Нищо не е станало с д-р Яков. Просто на курса се обсъждаше, че дори и най-големите специалисти грешат понякога. Това е!

# 47
  • Мнения: 264
Цитат на: klamerche
Казвам се Пламена!

Хех, значи ставаме 2 Пламени Simple Smile
Сряда няма мърдане, на линия съм. За това как ще ме познаеш... наистина си нямам на представа. Така че аз ще имам задачата да те разконсперирам. Ако още някоя мама има желание да идва нека да пише - може да се видим преди това и да отидем заедно Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 187
Ехе, адашче ми да... супер! Ще се открием ние на курса, няма начин да не се познаем, аз адашите от далече ги надушвам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт