Невродермит-дайте съвет!

  • 62 074
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
ми аз съм така от както се помня... и да ви кажа не ми е лесно..освен обривите по тялото, на крайчетата на устните имам цепнатини които са на отливи и приливи- понякога са по добре понякога са по зле.. но винаги са там  Cry помня само един ден в живота си когато ги нямаше.. беше прекрасно... иначе след всичко което съм пробвала мога да кажа че кортикостеоридите ще ви помогнат за кратък период... да не говорим че кожата става зависима и след това всичко се влошава.. освен това предизвикват окосмяване.. аз вече съм се справила с обривите по тялото.. да не говорим че преди ръцете ми бяха в ужасно състояние.. целите ми пръсти бяха обринати... не искам да си спомням даже... кво да ви кажа аз съм доволна че поне с тези по тялото се справих и само отвреме на време има сърбеж по свивките... все още се надявам цепнатините на устните ми да се махнат  Sad... ако някои ги има съшо да пише ако нещо помага... аз лично препоръчвам Linola Fett на Dr. Wolf!!!! страшно много помага - много мазен крем е който попива бързо и носи така желаната влага на кожата... не е силен като кортикостеоридите но овлажнява много... помогна ми страшно много и не е толкова скъп... тубичката стига за много дълъг период...  с него се излекувах на повечето зони... иначе съм чела че АД се маха при 50 на 50 след пубертета... незнам...също така знам че стреса адски много вреди... гледах този филм - The Secret и от тогава живея по спокойно и положително и смятам че това много ми е помогнало.. във всеки случай гледаите да не се ядосвате много !!!!!! успех на всички и поне не сме сами а и има и по лощи неша   Wink

# 31
  • Мнения: 17 546
...на крайчетата на устните имам цепнатини които са на отливи и приливи - понякога са по добре понякога са по зле.. но винаги са там  Cry
Синът ми като дете имаше постоянна цепнатина в единия край на устичката и сега от това има малък белег там, но лекар ни каза, че това е признак на липса на витамини от група В в организма. След време се оправи. Попитай някой лекар дали и при теб има вероятност да е от това.

# 32
За тези които от скоро са с АД може да видят
http://www.dar-center.com/article/?article=267
описано е точно.
На някой друг рецептата с картофите дали му е помогнала?

# 33
Аз съм на 14 и тези пъпчици по принцип ги имам от малка...особенно зимата стават прекалено много и наистина са много ужасни...ходила съм на кожен изписаха ми някакви мазила но нищо не помага... не ги искам но незнам и как могат да се махнат  Cry Sad #Cussing out

# 34
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Здравете!
Съпругът ми е с невродермит вече 4 год. Rolling EyesИнтересно ми стана,че всички вие говорите за петна,а при него са засегнати китката до лакътя ,но няма перна.Има едни ситни точици и лющеста се кожа с ужасен сърбеж.В наи тежките си кризи са се появявали и обриви по гърдите.
И моето заключение е ,че кортикостеоридните кремове повлияват само докато се ползват.След всички лекарства които са ни изписвали до сега,никои от тях не са помогнали и даже не са облекчили сърбежите на съпруга ми Rolling Eyes
Изчетох цялата тема,но никаде не видях да се споменава за измивното средство което трябва да се ползва при невродермит.Това са само бебешки съпуни и наторална хума.
Също така преди време една възрастна жена ми даде зехтин с жълт кантарион.Овлажнява кожата и намалява значително сърбежите.Това е и което в момента ползва съпруга ми.Сега му го приготвям аз.
 Това което прочетох от вас,че има ефект е Нахткерцен балсам ,до сега не сме го ползвали,но ще го пробваме и ще напиша коментара.Със сока от суров картов също ще пробваме. Peace
Очаквам още някой да се включи с лек за тази коварна болест Praynig

# 35
  • Мнения: 4 150
Погледни темата zа Германската Нова медицина в алтернативния форум. Peace

# 36
Az moga da vi kaja, che moiata dashterichka strada ot tazi bolest. Az ya nyamam. Hodihme pri edin ot nai-dobrite dermatolozi i toi kaza, che koito mi kaje che shte ya izlekuva shte me izlaje. Kaza, che s vazrasta shtyala da go izrastne. Inache i nie polzvame krema na dr. Teis i sam dovolna, zashtoto neinata koja e mnogo suha. Sega e malko po-dobre.
No se chesha po cyala nosht, nyama opraviaya  Cry

# 37
  • Мнения: 751
 На мен ми преди няколко дни ми поставиха диагноза невродермит.Имам обриви по цялото тяло.Много дребни пъпчици, които разбира се сърбят.
Първата диагноза беше краста, но след консултация със специалист в мед. академия, той я отхвърли.Но страното е, че това което чета в нета за невродермита малко се различава от моята *алергия*.Никъде не прочетох за обриви, всеки пише за петна и лющеща се кожа.
 Изписаха ми атаракс за пиене и адвантан за мазане.Ако те не помогнат, последния ход е мазане срещу краста.
 Няма ли някакъв начин за ясно диагностициране на тези заболявания?

# 38
на мене суровия картов ми помогна да спя през ноща защото се събуждах много често и  неможех да се наспивам

# 39
  • Мнения: 801
При нас помогна фототерапията и слънцето. Къпим се само с вода и соево олио.

# 40
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
При нас все още нищо не помага SadРовиики се в нета попаднах на това: http://www.euphoria-bg.com/?cid=16 и сме решили да посетим центъра .Ако намерим лечение на това коварно заболяване ,непременно ще го споделя с вас Grinning

# 41
  • Мнения: 607
     Преди известно време започна да ме сърби цялото тяло, но нямам обриви. Свързвам го с преживяна житейска драма.  Сърбежите са на периоди  -появяват се и изчезват.
    Накрая се рекох- като ме присърби, ще се почеша.Не е болка за умиране. Малко е комично, но това е. Не вярвам някакво лечение да ми помогне, затова не се лекувам.

# 42
  • Мнения: 3
Ех колко сме много...  Sad

последните дни и аз все чета и чета, защото от скоро съм в компанията на хората с нерводермит. При мен със сигурност всичко иде от главата. Преди години си бях докарала  болки в сърдечната област заради стрес и тъга и какво ли не.  Сега за разнообразие , тялото ми е избрало да реагира по този начин.  Засега имам проблеми само с ръцете. Правя експерименти с различни начини на хранене и се опитвам да съм по  спокойна... но това със спокойствието е една такава работа...  Flutter

Късмет на всички!!

# 43
  • Мнения: 3
 za oblek4avane na syrbeja i vyn6nite simptomi spasenieto e LUKOID LIPO KREM, moje da polzvate i drug kortikosteroiden krem, no za tozi sym sigurna, 4e vyr6i rabota.

# 44
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
za oblek4avane na syrbeja i vyn6nite simptomi spasenieto e LUKOID LIPO KREM, moje da polzvate i drug kortikosteroiden krem, no za tozi sym sigurna, 4e vyr6i rabota.
Да ,но за съжаление не може да се използва дълго време ,а след спирането му отново се получават обривите и сърбежа Tired

Общи условия

Активация на акаунт