Кога се отказахте от залъгалката?

  • 1 131
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Малееее, моята е най- дъртото магаре с биберон  Whistling

Не смятам все още да я натискам да се отказва от него  Crossing Arms До преди седмица се тюхках как ще я отуча да спи при нас на спалнята, а ето, че стана лесно- просто й е дошло времето и стана от раз.
Надявам се и с биберона така да стане  Praynig

# 16
  • Мнения: 1 640
Малееее, моята е най- дъртото магаре с биберон ....

Тарталета,моята щерка бе на 2г. и 2 месеца,когато я залъгах с историята за Дядо Коледа и й взех бибата,смучеше я денем и нощем.Само навън забравяше за нея.Сега е на 2г.и7мес.

# 17
  • Мнения: 5 790
Малееее, моята е най- дъртото магаре с биберон ....

Тарталета,моята щерка бе на 2г. и 2 месеца...

Ааа, и Виктория на толкова отказа бибероната. Дядо й я излъга, че котките са я напишкали. Потърси я 1-2 пъти, но повече не се сети за нея. А не я пускаше от устата си - непрекъснато беше с нея - вкъщи, навън, докато заспива, като заспи.... Говореше с биберон в устата дори и нищо не й се разбираше. Но просто й дойде времето и я отказа.

# 18
  • Мнения: 27 524
Още не е. До 2 годинки нямам намерение да го мисля и да се притеснявам.

# 19
  • Мнения: 5 393
Иво все още заспива с биберон, по някое време го изплюва.През останалото време не му го давам.Мисля лятото да пробвам да го махна изцяло, но не ме притеснява особено.

# 20
  • Мнения: 1 043
какта беше 9 месеца започваше десетия и се будеше често за да сия търси и аз се ядосах и една вечерт просто я махнах и не я дадохме повече - плакахме успокоявахме се и накрая след седмица забрави за нея  Peace
 бебка бибка несика и не съм давала

# 21
  • Мнения: 4 621
Никога не е искала залъгалка, но за сметка на това, заспива с палец в устата ooooh!

# 22
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
...... без залъгалки не заспива - една в устата и две в ръцете. Няма друг начин на заспиване.
И при нас е същата история и как ще се отучим не знам!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
Ами все още заспива с биберон. Като бебе беше без залъгалка, започна се като започнаха да му никнат зъбите (то май и ние сме виновни, че я дадохме изобщо, беше вече на 5м.). След това я търсеше, ако не може да се унесе веднага да заспи. Но откакто го отбих я търси постоянно! Confused В детската градина го отучиха и там е без биба, заспива без биба, а в момента, в който се приберем обикаля да я търси, не заспива без нея.

# 24
  • Мнения: 773
И аз си мислех, че ще е много трудна задача, но се оказа много лесно. Всъщност стана без да искам. Една вечер преди две седмици някаде се убих да търся бибите ( имаме три), но така и не ги намерих.  Легна си детето пита ме за биба, а аз му викам,  -няма биба. И нищо обърна се и заспа, останах като гръмната, бибата му беше най любимото нещо след чая. През нощта повече от обикновенното не се е будил. Сутринта като се събуди го чух да си говори, -биба....(мълчание) ..няма биба. Чак смешно ми стана. А бибите ги намерих след два дена в чувала с прането  Wink

# 25
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми до 2години и половина говореше и спеше с бибата. Отказахме я след като "кучето, което стоеше под балкона я напишка"  Laughing Малкият само при заспиване търси биба, защото го мъчат зъбките.

# 26
  • Мнения: 999
Мими я отказах когато беше на 1г.3м.Пеех и песнички за заспиване, и така заспиваше без нея.До тук добре, но през нощта се будеше и си я търсеше.Тогава песните не помагат и тя започна да спи при нас. Вече оправихме и тоя проблем, но с второто, ако желае биба живот и здраве, ще се отучваме по късно.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Отказа се САМ, при първото му боледуване, преди месец (на 10 месеца беше...). Не можеше да диша през носа и естествено с биба в устата - абсурд... Уплаши се оттогава от залъгалката и оттогава не иска и да я види повече.  bowuu Но и без това никога не сме били от най - пристрастените.

# 28
  • Мнения: 625
При нас стана на 1 год. и 8 мес.Момента беше идеален,защото детето беше здраво и спокойно,имаше здрав сън.Просто не му я дадохме(бащата беше по-упорит от мен) и го приспивах с разказване на приказки по възможно най-нежния и приспивателен начин.Номера е да не млъкваш и за миг-просто разказваш,разказваш....и така докато се унесе детето.С течение на времето детето забравя за залъгалката(при на с беше около 2 месеца).

Общи условия

Активация на акаунт