Пресни картофи със сметана

  • 19 838
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474



Пресни картофи със сметана


1 кг. пресни картофи (предполагам и със стари става)
200 мл. течна сметана
сол, захар

Сварявате картофите нарязани на едро. После в дълбок тиган ги запържвате леко до златисто с малко мазнина (масло, зехтин или олио) , добавяте им сол , сипвате сметаната + чаена лъж. захар не пълна  (ако картофите са от сладкия сорт не е нужно), просто съвсем лек сладникав вкус има соса придава. Разбърквате леко картофките да заври сметаната и са готови.Стават много вкусни. Да ви е сладко.  Hug Търпят копър и чесън, но другия път ще пробвам.
Ядох ги в един ресторант и много ми харесаха, та се опитах да ги направя и аз  Laughing

Това са с копър и чесън - още по-вкусни стават  Crazy


Последна редакция: вт, 22 май 2007, 18:47 от L е о

# 1
  • Мнения: 2 550
Течната сметана не е ли сладка?
Със заквасена дали ще стане?

И пак да питам, няма ли да се засрамиш? Станах 150кг  Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 7 474
Течната сметана не е ли сладка?
Със заквасена дали ще стане?

И пак да питам, няма ли да се засрамиш? Станах 150кг  Crossing Arms


Срам ме е много  Embarassed, ама кво да правя - глад майка  Mr. Green

А сметаната не е сладка, има си готварска в кутии, но вкуса и е по-различен от заквасената, което не значи, че не може да пробваш и с нея  Whistling

# 3
  • Мнения: 8 769
Мда...много вкусно звучи. Още утре съм на кухненския ринг. Аз също ползвам от отечната готварска сметана. Онази заквасената ми киселее. А нали може и без захар да ги правя, че нещо сладникавите работи не са ми по вкуса? Ще нахакам солидно количество чесън и копър....ммм....Голямо съм прасе Animal Pig само за ядене мисля... Blush

# 4
  • Мнения: 3 647
днес го пробвах с гъби и заквасена сметана
 Embarassed една остана за другите
страхотно се получава - добавих  и къри   bouquet

# 5
  • Мнения: 5 140
запис, ще се пробват тези дни.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 950
Ще пробвам тези дни...Лео  Hug  bouquet

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Тъкмо сега е времето на пресните картофки  newsm10

# 8
  • Мнения: 8 769
Leo, 1 бърз въпрос: картофите, в случая пресни, белиш ли ги или натюр ги вариш?
Сетих се и още 1 въпрос: варене и леко запържване-това ли е сотиране в същност?

# 9
  • Мнения: 222
Аз често ги приготвям и вкъщи са едни от любимите. Но ги правя по мързиливия начин. Сварявам ги и ги слагам в гювечета с готварска сметана, сух копър и сол .Мятам ги във фурната и пека 10 мин. Накрая настъргвам кашкавал и запичам.
рецептата също е крадната от ресторант

# 10
  • Мнения: 4 370
мммм и аз ще ги приготвя

# 11
  • Мнения: 8 769
О, забравила съм да се отчета тук. Като кажа, че не ми се получиха. Скашкаха се и не получиха онзи златисто кафяв цвят от картинката на Лео....изядохме ги, на вкус бяха добри...но аз не останах удовлетворена от резултата....
П.С. Децата не ги опитаха дори....Това е много показателно за вида, който са имали.... Cry Blush

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сигурно са се разварили, Доня...

А аз изпържих пресни картофки и ги залях със сос от равни части сметана и майонеза, плюс чесън и копър. Стана екстра, но ще пробвам и това.

# 13
  • Мнения: 3 388
Обожавам картофи! Тази дни ще пробвам и тази рецепта   chef

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Обожавам картофи! Тази дни ще пробвам и тази рецепта   chef
И аз така!  Peace

# 15
  • Мнения: 7 474
Сигурно са се разварили, Доня...


Мдам, преварила си ги явно  ooooh! Другият път  Hug

# 16
  • Мнения: 4 370
И моите нямаха този златист цвят, но пък бяха изключително вкусни. Влизат в книгата ми с рецепти за гости.

# 17
  • Мнения: 2 591
А аз изпържих пресни картофки и ги залях със сос от равни части сметана и майонеза, плюс чесън и копър. Стана екстра, но ще пробвам и това.

аз редовно си правя такъв сос и го ползвам за ястия с картофки

а тези и аз ще пробвам в най-скоро време  Peace

# 18
  • Мнения: 5 713
Аз като един мързел вчера малко промених рецептата.
Сварих картофите- 1кг пресни, после обелих и нарязах. Разтопих 50 гр масло и прибавих 250гр готварска сметана. Като клокна махнах от котлона. Вътре сложих малко сол и чесън на прах. След това залях картофите като бях нарязала малко сирене от онова гладкото / Фета ли е / и магданоз. Стана чудно.

# 19
  • Мнения: 1 117
Аз ще опитам да задуша картофите в сгорещена мазнина и отделно да приготвя соса Thinking
Ще докладвам каква съм я свършила Wink

# 20
  • Мнения: 1 426
М-м-м, супер станаха! Само че май хапнах повече, отколкото трябваше...

# 21
  • Мнения: 1 117
И аз ги направих. Станаха чудесни. Само ,че използвах заквасена сметана . загрях малко масло и добавих сметаната. Кръкна и полях картофите . добавих и чесън и копър.
Картофите ги задуших в дълбок тиган с повече мазнина и добре сгорещена. Захлупих тигана и само раздрусвах без да бъркам и вдигам капака.

# 22
  • Мнения: 7 474
Днес ги направих с много копър и чесън, станаха още по-вкусни  Hug



Доня Туфиняяяяяя  :
lol:, варих картофите  около 15 мин. , за да не се разкашкват.

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
И аз ги направих днес - стахотни са

# 24
  • Мнения: 4 370
И аз днес пак ги направих, но без сметаната, да не са толкова калорични.

# 25
  • Мнения: 1 063
Една от любимите ми рецепти! Но аз слагам и сирене (към вече изброеното от Лео). Става още по (вкусно)!
Зимата ги опитах в пицария и оттогава правя, но много рядко.

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Една от любимите ми рецепти! Но аз слагам и сирене (към вече изброеното от Лео). Става още по (вкусно)!
Зимата ги опитах в пицария и оттогава правя, но много рядко.

Чудесна идея  Peace

# 27
  • Мнения: 678
леле Лео почнах да правя по ред май твоите рецепти Simple Smile
картофките са много вкусни но сложих заквасена сметана , а и нямах чесън и ето какво стана :
http://foto.bg/data/500/medium/265.jpg
другият път ще ги направя още по - вкусни 

# 28
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И аз ги пробвах с чесънче...ммммм, пръстите да си оближеш.

# 29
  • Мнения: 3 342
Рецептата е страхотна!  bouquet
Вчера ги спретнах -  бях избрала мънички картофчета, разрязох ги на две, сварих ги съвсем леко - за около 10 мин. може би, в подсолена вода. След това в тефлонов тиган ги запържих със съвсем малко олио, докато хванат коричка. Добавих чесън и копър, а след това сметаната, докато клокне.
Всички ги харесаха Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 8 769
Аааааа, винаги тези теми ги чета, когато съм гладна и направо ще се удавя в собствените си лиги...Довечера ще се пробвам пак... Crazy

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ох, Доня, направо преляха към мен тези лиги Joy

Смятам да направя тези картофки, вариантът с копър, като гарнитура за скара. Дали ще е удачно?

# 32
  • Мнения: 3 342

Смятам да направя тези картофки, вариантът с копър, като гарнитура за скара. Дали ще е удачно?

Да, защо не.
Аз не сложих захар, защото не си падам по сладникавия вкус, а и пресните картофки бяха достатъчно сладки.
Освен това като че ли варенето в подсолена вода ги овкусява допълнително и не им позволява да се разкашкат.

# 33
  • Мнения: 6 461
L е о , благодаря за рецептата Peace.
Гледам ,че си я пуснала отдавна ...и аз съм я пропуснала
Ще я пробвам задължително.
Мисля да я приготва със заквасена сметана. Thinking

# 34
  • Мнения: 8 769
Дими, такваз рецепта не е за пропуск....виж само картинката.... Flutter

# 35
  • Мнения: 6 461
Дими, такваз рецепта не е за пропуск....виж само картинката.... Flutter
Ми аз до сега плакнех окото  тука Flutter ...и за това съм се навила да ги приготвя тези картофки Sunglasses
Изглеждат вкусно и апетитно...до сега рецепта на Лео не ме е подвела eat

Ще снимам като ги приготвя

# 36
  • София
  • Мнения: 1 423
Това задължително ще се пробва! Лео   bouquet

# 37
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
О, забравила съм да се отчета тук. Като кажа, че не ми се получиха.

Със сигурност ще станат, ако не ги вариш предварително Wink.

# 38
  • Мнения: 2 199
Яла съм такива картофки приготвени на сач  Crazy убийствено вкусни   Peace
а от късе може да се купи сач някой знае ли? Blush
Благодаря  Hug  bouquet

# 39
  • Мнения: 8 769
Айц, да ви кажа как измодифицирах рецептата (и бездруго не си падаме по пърженото).
Сварих картофите в подсолена вода за точно 10 мин (по часовник).
Метнах ги в тавата, поръсих ги с чесън, копър, съвсем малко олио и сметаната. Запекох. Станаха повече от превъзходни. Даже ги направих и два пъти. Grinning

# 40
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Айц, да ви кажа как измодифицирах рецептата (и бездруго не си падаме по пърженото).
Сварих картофите в подсолена вода за точно 10 мин (по часовник).
Метнах ги в тавата, поръсих ги с чесън, копър, съвсем малко олио и сметаната. Запекох. Станаха повече от превъзходни. Даже ги направих и два пъти. Grinning


Ще опитам и по този начин и без това не съм ги правила скоро

# 41
  • Мнения: 804
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата). Страшно се хареса на домашните. Тази вечер пак ще го направя.

# 42
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата). Страшно се хареса на домашните. Тази вечер пак ще го направя.


На мен ми е забранено киселото мляко заради стомаха - та щъ не щъ трябва да ги правя със сметана или в краен случай сама да си подквася мляко Не знам защо, но относно квасенето на мляко хич не мога да го направя все не ми се получава Е, не че съм опитвала много пъти .... Някой ако знае защо да свирне

# 43
  • Мнения: 678
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата)
.. я виж за кисело мляко вместо сметана не съмсе сетила  Simple Smile
следващият път никаква сметана !

# 44
  • Мнения: 678
охххх направих ги за втори път и пак със сметана (подквасена и не станаха много вкусни )
ето ги : http://foto.bg/data/500/medium/425.JPG

# 45
  • Мнения: 7 474
охххх направих ги за втори път и пак със сметана (подквасена и не станаха много вкусни )
ето ги : http://foto.bg/data/500/medium/425.JPG

Заквасената сметана е много по-различна на вкус от течната Stop,  с течна са страхотни  Wink

# 46
  • Мнения: 804
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата). Страшно се хареса на домашните. Тази вечер пак ще го направя.


На мен ми е забранено киселото мляко заради стомаха - та щъ не щъ трябва да ги правя със сметана или в краен случай сама да си подквася мляко Не знам защо, но относно квасенето на мляко хич не мога да го направя все не ми се получава Е, не че съм опитвала много пъти .... Някой ако знае защо да свирне
Аз навремето съм си изхранила децата с квасено от мен мляко. Ако искаш пусни една тема за това (да не пишем тук,че не му е мястото) и ще обясня подробно.

 
охххх направих ги за втори път и пак със сметана (подквасена и не станаха много вкусни )
ето ги : http://foto.bg/data/500/medium/425.JPG
  Ох,страхотно изглеждат.  newsm22 newsm22 newsm22

# 47
  • Мнения: 32
Благодаря за хубавата рецепта!  bouquet Снощи ги приготвих, но със заквасена сметана. Семейството ги хареса много. Следващият път ще опитам с течна. Hug

# 48
  • Мнения: 125
Изглеждат страшно апетитно, още утре ще изненадам мъжа ми с тях. Благодаря за страхотната рецепта   bouquet

# 49
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата). Страшно се хареса на домашните. Тази вечер пак ще го направя.


На мен ми е забранено киселото мляко заради стомаха - та щъ не щъ трябва да ги правя със сметана или в краен случай сама да си подквася мляко Не знам защо, но относно квасенето на мляко хич не мога да го направя все не ми се получава Е, не че съм опитвала много пъти .... Някой ако знае защо да свирне
Аз навремето съм си изхранила децата с квасено от мен мляко. Ако искаш пусни една тема за това (да не пишем тук,че не му е мястото) и ще обясня подробно.

 
охххх направих ги за втори път и пак със сметана (подквасена и не станаха много вкусни )
ето ги : http://foto.bg/data/500/medium/425.JPG
  Ох,страхотно изглеждат.  newsm22 newsm22 newsm22


ОК- ето я темата  Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197326.new#new

# 50
  • Мнения: 418
  Heart Eyesот седмица видях рецептата и вече ги правих три пъти,сташно вкусни Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт