Петербург

  • 12 866
  • 75
  •   1
Отговори
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
И така.... За мое най-голямо щастие предстои ми ексурзия до Петербург в края на май месец. (живот и здраве). Наистина програма предвижда посещение на различни забележителности, но все пак много ми се иска да отида на местенца, които не са включени в стандартните програми...

И тъй като не открих тема за града, много се надявам все пак някой да го е посещавал и да ме насочи.. Не ми се иска да пропусна нещо, което си струва. Улица, кафене, ресторант, заведение, интересен магазин, място.... ? Каквото и да е. Защото атмосферата на един град не се усеща в музеите ....  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 423
аз съм била преди 10тина години и трудно ще си спомня заведения Embarassed
но ще ти препоръчам места предполагам не включени в програмата-мен много ме впечатлиха Музея за Естествена История,Природонаучния и Зоопарка
Петербург е изключително красив и романтичен град -пожелавам ти да си много щастлива там  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 426
Завиждам ти! Един от най-романтичните градове на Земята, особено през юни. И аз отдавна не съм ходила, но Зоологическата им градина наистина беше много хубава, а също така и около пристанището - попаднахме случайно там, не влизаше в програмата, някак си от туристическата обиколка не ставаше много ясно, че градът е на море. И Невския проспект впечатлява. Заведения не помня, а и те са се сменили сигурно, но ще си намерите! Със сигурност ще прекарате чудесно, а и ако поназнайвате руски - още повече, хората са по един специфично приятен начин сърдечни!

# 3
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Благодаря ви за предложенията! По музеи честно казано сякаш не ми се ходи, тези в програмата са достатъчно.  Rolling Eyes

За Невски проспект търсих информация, включително и карта.  Mr. Green Само не знам как да стигна от хотела до там ама надявам се да се изясни на място....

А как да попаднем и ние на морето и пристанището ?  Simple Smile

# 4
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Малко снимков материал от Белите нощи,  намерен из нета:

11:00 PM

# 5
  • Мнения: 13 512
и аз съм го планирала за юни тази година. Маленна беше там  1 месец,по време на белите нощи и сигурно ще се включи да разкаже..

# 6
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
и аз съм го планирала за юни тази година. Маленна беше там  1 месец,по време на белите нощи и сигурно ще се включи да разкаже..

 Mr. Green При мен от 25-ти май е екскурзията до 1-ви юни. Началото на белите нощи. Все си мисля, че нещо ще се провали и няма да стане, а пък такъв мерак имам ... Явно си мислиш да се запишеш за същата програма, на която и аз ще ходя или ти по самостоятелна инциатива?

Доста информация събрах вече из нета аз, ама друго си е някой да ти каже от първа ръка...

# 7
  • Мнения: 13 512
Мисля самостоятелно да ходя, оттам и до Москва.Ще взема и сина ми, а той е на училище до 15 юни. ти с коя фирма ще ходиш? От варна ли ще летищ? Скоро гледах- имаше много хубава програма- около 1100 евро беше, за 8 дни май.

# 8
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Ще ходя с Алматур. Полетът само за тази дата е от Варна, връщането в Бургас. Иначе през юни летят от Бургас.

Екскурзията наистина е 8 дни, но реално 5 нощувки са в Петербург. После има 2 нощувки на ферибот с пътуване до Хелзинки и Стокхолм за по 1 ден там.

Мисля, че около 800 евро излезе. Цената зависи в каква каюта си във ферибота(единична, двойна, тройна), зависи на коя палуба е също.

Юни месец се качват с около 50-100 евро средно. Но пак излиза между 800 и 900 евро. Най-високата цена ( за единична каюта в най-горната палуба) е около 1000.

# 9
  • Мнения: 13 512
И аз точно това загледах преди малко и ми стана много интересно но последната дата е 12.6, а синът ми е до 15 на училище....ще помисля дали не мога този вариант да използвам. Тъкмо ще споделиш впечатленията си, много ще са ми от полза за самото пътуване..

# 10
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Да последната дата, която е посочена, наистина е 12 юни, но може и после да имат не знам. Трябва да питаш.
А на синът ти последните 2-3 дена от училище едва ли ще са голяма загуба Simple SmileSimple Smile То тогава нищо не се учи..

Само, че не знам дали няма да е късно да споделям впечатлания като се върна на 1-ви, защото мисля, че искат около месец по рано да сте се записали вече newsm78  Може и да няма места, ако чакаш до тогава, понеже ние хаванахме последния влак за нашата дата..

# 11
  • Мнения: 13 512
На чат го обърнахме...ще видя какво мога да направя, запали ме по тази екскурзия.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 18:25 от monda

# 12
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Първоначално се бях насочила към тази фирма- Валео травъл. Тя е агент на Алматур. Предлага същата програма. Но за датата нямаше места. Предлагат 5% отстъпка ако се запишеш онлайн.
http://www.valeotravel.net/bg/holidays/offer.php?id=35780

Между другото са необходими визи за Русия. Ако решиш сама да ходиш, трябва да се разправяш и с това. Плаща се допълнително за тях.

И така де ... Все пак по темата - някой да се включи с помощ с местат за посещение в града Praynig   Blush

# 13
  • Мнения: 6 039
охххх, еххххх. какво да кажа!!!

Лондон и Петербург -това са моите градове
не просто го обичам - много го обичам този град!!!
какво да ти разкажа, не знам откъде да започна

не пропускай нищо каквото ти се предлага. Аз бях там почти 40 дни, нито един ден не съм пропуснала, сама си правех програмата, обикалях наистина като замаяна, завирах се навсякъде.......
ще пусна малко снимки, ако имаш нещо конкретно за питане.

За Невский проспект - страхотен булевард - тръгваш по него и той сам те води по интересните места. Какво точно те интересува за него?



всъщност имаш ли възможност да публикуваш програмата?

по време на белите нощи има доста туристи и пред музеи, църкви, крепости, фонтани доста се чака, но си струва

Преди 3г се честваха 300г от основаването на Петербург и града беше пременен буквално, реставриран и ремонтиран. Всичките мостове по Нева бяха възстановени. Петербург е любим град на Путин и това си личи Wink

ако имате време и желание не пропускайте посещение и на балет.
Кунцкамера- първият музей за природонаучни изследвания, основан от Петър 1, има доста инересни екземпляри от природата, както и куриозни случаи в буркани Mr. Green

последният дом на Пушкин на ул.Мойка12, където той умира след дуела

ох...... не знам дали има смисъл да изборявам всичко, това е град с толкова много история и такова културно богатство, че няма да ми стигнат 200 стра от темата да пиша.

Все пак аз сама си организирах пътуването и не съм се съобразявала с точна програма. Пътувах доста из околностите на града, където предполагам и ти ще отидеш.


# 14
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Благодаря ти много за включването Малена.  Hug

За да не копирам цялата програма, понеже е доста обстойна, ето тук я има : http://www.valeotravel.net/bg/holidays/offer.php?id=35780

Ще случим периода, когато е празникът на града, та ще има тържества вечерта. Какво представляват ?

Как да стигнем до дома на Пушкин? Близо ли е до въпросния Невский проспект?

Също така по отношение на градския транспорт- видях, че до към 12 часа има метро, автобуси т.н. Такситата много ли са скъпи?
По скоро ме мъчи това, че не знам как да стигна от хотела до центъра. Най-близката метро странция май е на около 3 км и до нея се отива с маршрутка. И не знам как ще се прибираме вечерта?

А вечер къде може да се отиде? Има ли бурен живот или не е препоръчително да се мотаеш по улиците? :>

# 15
  • Мнения: 6 039
такситата не са скъпи
всъщност таксита много няма, освен ако не си поръчаш по телефона
там практиката е такава - заставаш на улицата, нахаш с ръка и някой спира, и те извозва  Laughingколкото и странно да ти звучи, това си е практика

метрото не го препоръчвам, много ме беше страх
доста е старо, минава под реката и е много надолу, по едни стари коридори, не се виждат релсите и вагоните след като слезеш долу, а има само коридори и врати, става голяма навалица и мен винаги ме хващаше параноята, един ден, с треперещо сърце реших, че повече няма да го ползвам

маршрутки и тролеи има много, направо са без пари

Нощният живот по време на белите нощи е много силен, то много не може да се нарече нощен, защото е светло, около 4часа се смръчава и към 6 пак е светло. Прекрасно преживяване е пътуване по реката с вечеря.

...................
ох сега видях програмата ви..... доста бедна, ама както й да е

явно няма време за всичко, пропускате Царкое Село

първия ден, на тази панорамна разходка, предполагам, че ще имате възможност да слизате

не е за пропускане посещението на ПетроПалвосата крепости и църквата, в която са погребани руските царе
така също и Казанский сабор - той се намира на сами я Нерский проспект, след него и Спас на Крови

- храм паметник, който прилича на църква, но е действа като мусей

До Мойка се стига лесно, тя е близо до площада на Ермитажа, заставайки с гръб към него и с лице към колоната, уличката се пада в ляво, но като попитате екскурзовода, ще ви упъти.


# 16
  • Мнения: 13 512
4-ят ден е свободен и тогава може да се отиде до Царское село.
Пуснах запитване за 12-ти и ми приеха заявката за резервация, до една седмица искат документите.

# 17
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Благодаря много за полезната информация! Програмата вероятно е бедна, но за толкова време толкова... :> Няма как всичко да се види за съжаление.

А как можем да стигнем до Царское село?
Защото то наистина единственият свободен ден е четвъртия и тогава може. Монда ти как мислиш, че може да се отиде? Дали има туристически фирми, които ежедневно организират такива екскурзии. То няма много време за разучаване, трябва предварително да се знае на къде да се насочим ?

А за извоването.. не ми се вижда нещо добра тая идея да застана и да махам на улицата на колите Grinning Ама ако няма накъде и това ще правим  Mr. Green

Аз си поръчах по нета един пътеводител за Петербург. Вдругиден ще дойде. Мисля, че и той ще е поне от малка полза.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 23:19 от дръндрън

# 18
  • Мнения: 6 039
много лесно

на площада на Ермитажа има няколко гишета, от които си купуваш билети за всяка една от екскурзиите в околностите на Петербург.
Има до Кронщадт,Гатчина, до Царкое Село,  до Петергофф-тя ви е включена в програмата и т.н.

не помня цена на билетите, но не повече от 10-20 евро.
Тъй като имате 1 ден на разположение ви препоръчвам Царское село, където ще посетите Екатериненсия Дворец, в стил Руски барок - много барок Laughing и злато, подобен на Ермитажа. Проектиран е от Растрелли, арх. на Ермитажа. Там се намира и Кехлибарената стая и още куп интересни експозиции. Разбира се ,като всеки дворец има и градина


Фонтаните на Петергофф - прекрасно място, вижда се и морето, има много фонтани, всички работещи


Царкое Село - Екатериненския дворец - т.нар. лятна резиденция


Кехлибарената стая:


# 19
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
А имаш предвид , че тези екскурзии са ежедневни и когато и да отидем все ще можем да си вземем билет? :>

То щом е в околностите предполагам, че от типа на 4-5 часа ще е екскурзията. Имам предвид, че сигурно ще остане време и за разходка в самия Петербург през този ден.

А сигурно който и да питаме, ще ни упъти с кой автобус да стигнем до площада на Ермитажа . Транспорта ми е най-голямото притеснение.

Пак благодаря за информацията !  Hug   bouquet

# 20
  • Мнения: 6 039
екскурзиите са ежедневни, но са по-дълги от 4-5 часа, може би целодневни

Царко село е на около 25 км

не се тревожи за транспорта

всички автобуси водят до Ермитажа. това е все пак пъпа на Петербург Wink

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 00:38 от Malenna

# 21
  • Мнения: 13 512
Ето сайта на хотела:
http://www.okhtinskaya.spb.ru/
Пише, че се намира на брега на Нева,срещу катедралата Смолни. До Невски проспект се сотива за 10 мин с  hotel's shuttle bus .

# 22
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Да аз разглеждах сайта на хотела и много други сайтове.. Включително и с кои маршрутки се отива до станцията на метрото. Но не пишеше с кои е директно от хотела до центъра.

А пък в някакъв руски форум четох, че нямало безплатен автобус от хотела до центъра.
И между другото от фирмата не бяха 100% убедени, че това ще е хотела, защото много зависело от руската страна..

# 23
  • Мнения: 13 512
А кога ще се знае? Хич не обичам изненадите...искам да съм си направила  аз програмата за всеки свободен час, всичко да ми е планирано..

# 24
  • Мнения: 6 039
хотел Ленинград или  сега Санк Петербург се намира на отсрещната страна на реката, срещу крайслера Аврора. Хотела е мнооооооооого голям.Минавайки по единия от мостовете, на отсрещната стана и вървейки по протежението на реката, с гръб към хотела се стига до Ермитажа. В града се върви леко, защотот е равнинен и имаш поглед надалеч.

не видях в програмата Исаакеевския сабор, внушителен, всяка от колоните, която го държи е монолитна, и тежи тонове, дори има проблем с пропадането на църквата.

тук намерих сайт с много приятни снимки от града -  http://spbcity.info/

оххххххх, като си припомням и ми идва да си стегна багажа - ама съм го планувала за догодина в началото на юни. и поне 10 дни, иначе си бил, ама не съвсем Wink


а на тази карта, се опитах да ви покажа пътя от Хотела до Ермитажа

ох, сега се сетих и за дома на Петър 1 и той е наблизо /малък дървен дом/



в голям размер:

http://images.malena2004.multiply.com/image/3/photos/5/orig/453/ … Xh4CElf%2BJvDzEVA

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 00:50 от Malenna

# 25
  • Мнения: 3 423
Кунсткамера не е за природонаучни изследвания  а е музей за етнография и антропология
http://www.kunstkamera.ru/
Монда щом ще си с дете заведи го непременно,много е впечатляващо ,аз поне като бях много се впечатлих ,че има за различните народи от къщите им в реален размер до всички предмети от бита
бих ти препоръчала да го заведеш и до Природонаучния или май го наричаха там Зоологическия музей -имаше кости от динозаври и намерения в ледниците изцяло запазен замръзнал малък Мамонт Peaceсупер интересно за деца
а и доколкото съм ти чела постинги нямаш финансови ограничения, затова по добре идете самостоятелно за по дълго време
тази прграма е доста бедна

# 26
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Еее недейте ми убива ентуасиазма като все казвате колко е бедна програмата  Confused  Cry  Все пак няма да съм там 1 месец.. Ясно е , че един град не може да се разгледа за 1-2 дори и за 10 дни... Колкото толкова  Simple Smile

Малена този хотел, който показваш, не е по програмата ?  newsm78 Все пак от кой сайт е тази карта.

# 27
  • Мнения: 13 512
по добре идете самостоятелно за по дълго време
тази прграма е доста бедна
Да ,но самостоятелно по-трудно ще се организирам- колко години вече все го отлагам. А не ми пречи да  повторя, има места, на които обичам да се връщам. В  програмата за 5 дни  мисля,че ще съумея да разгледам всички неща, които сте описали тук- там няма интересен шопинг и няма да се разсейвам:-)

# 28
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
там няма интересен шопинг и няма да се разсейвам:-)

Така ли? :> Защо да  няма.. Аз обратното си мислех и се бях настроила и за това. Но може би е много скъпо? Всъщност по това време на годината едва ли ще има и някакви намаления..

Малена, Исаакиевския сабор в включен в програмата.  Heart Eyes За Мойка горе долу ми стана ясно, а домът на Петър I къде се намира? :> Знаете ли дали има някакъв руски сайт, на който могат да се задават улици. Нещо като аналог на bgmaps, за да открия например въпросната Мойка, както и други улици ?

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 12:59 от дръндрън

# 29
  • Мнения: 6 039
Кунсткамера не е за природонаучни изследвания  а е музей за етнография и антропология
http://www.kunstkamera.ru/
Монда щом ще си с дете заведи го непременно,много е впечатляващо ,аз поне като бях много се впечатлих ,че има за различните народи от къщите им в реален размер до всички предмети от бита
бих ти препоръчала да го заведеш и до Природонаучния или май го наричаха там Зоологическия музей -имаше кости от динозаври и намерения в ледниците изцяло запазен замръзнал малък Мамонт Peaceсупер интересно за деца
а и доколкото съм ти чела постинги нямаш финансови ограничения, затова по добре идете самостоятелно за по дълго време
тази прграма е доста бедна




.............................................................................................

в Кунцкамера е пълно с циклопи, сиамски близнаци и всякакви други изроди в буркани, великани, джуджета и подобни #Crazy #Crazy #Crazy
не са само експозициите на първобитния човек и на Йети

а на Монда няма какво да й даваш съвети, аз вече съм й ги дала

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 14:09 от Malenna

# 30
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Малена :> Писах ти по-горе ама сигурно не видя.  Съжалявам, че се повтарям и подесетвам вече ..  Blush  Копирам от горе:

За Мойка горе долу ми стана ясно, а домът на Петър I къде се намира? :> Знаеш ли дали има някакъв руски сайт, на който могат да се задават улици. Нещо като аналог на bgmaps, за да открия например въпросната Мойка, както и други улици.
Предполагам този, от който си изкарала картата е такъв ама не видях по него името му?

А това за сиамските близнаци и циклопите звучи много гадно. Те от къде са ги взели тези "същества" ? Как са направени?

# 31
  • Мнения: 3 423
дала съм линк и е видно,че музея не е природонаучен  ,както и са представени всички интересни колекции(не само Йети Joy)

по добре идете самостоятелно за по дълго време
тази прграма е доста бедна
Да ,но самостоятелно по-трудно ще се организирам- колко години вече все го отлагам. А не ми пречи да  повторя, има места, на които обичам да се връщам. В  програмата за 5 дни  мисля,че ще съумея да разгледам всички неща, които сте описали тук- там няма интересен шопинг и няма да се разсейвам:-)
не е нужно за индивидуалното пътуване да се прави нещо повече-просто си даваш исканията за полет,престой,хотел и т.н. на агенция и тя организира всичко ,включително и там посрещането
по скъпо е ,но си заслужава-ние така пътуваме
а и там може да се включите към чуждестранна група туристи(доста по добре,защото им дават "наушники(в момента не се сещам,как е на български-слушалка на едното ухо) или да си наемете личен екскурзовод
тия наушники само на българските групи не съм виждала да дават и се бутат групата до екскурзовода,докато със слушалка обикаляш сам


дръндрън времето е малко само за феновете на музеи иначе е достатъчно

между другото-на мен Белите нощи ми се отразиха доста зле-постоянно имах мигрена,да предупредя ако някой друг има същия проблем

# 32
  • Мнения: 6 039
не просто звучи гадно, а и изглежда
ей така, докато вървиш из музея и разглеждаш индианци и първобитни хора влизаш в зала само с такива аномалии

откъде са ги взели - от живота, раждат се и такива "хора", с големи аномалии, самите експонати са в големи буркани в течности - абе все едно си във филм на Франкенщайн
има дори и т.нар русалки, просто новодорени със сраснали крайници........

за Мойка12  и домът на Петър1 ще потърся точните местонахождения. Домът е раположен на открита местност по реката, на една пояна, малка спретната дървена къща, типично руска....

Межрудругото любимият град на Петър1 е бил Амстердам и той много е искал, градът основан от него да има същия облик. Преди 300г, на мястото на Петербург е имало само блата и езера. е сега не е така, но и градът не прилича по нищо на Амстердам, но си има своето очарование

ако обикаляте из града ще забележите колко много паметници има на Ленин. Доста са премахнати, но доста са останали, на съвсем централни места. Не че му се кланят, /той буквално продава града на Финландия, но по-късно се отделя отново/ но все пак руснаците почитат историята си и въпреки всичко не рушат миналото си.


разграничавам се от мнението на Прасенце- времето наистина е малко не само за любителите на музей.
За да видиш - не да разгледаш, а да видиш интересните неща, ти трябва поне 1 седмица, а ако тръгнеш да разглеждаш и музейте, вече значително повече. Нещата които са за гледане не са само в самия град, а и в околносите му. Това което е в града - е една малка част
но няма да влизам в спорове, така или иначе Mila mama винаги е контра на това, което казвам и изразявам като мнение

надявам се че съм била полезна все пак , на тези, които ще пътуват


# 33
  • Мнения: 3 423
Малена аз съм била цяло едно лято в Москва и Петербург от май до септември и на мен не ми е стигнало,разбира се ,че е малко.просто дръндрън се натъжи ,че и секваме ентусиазма и затова го написах и в случая не съм ти контра newsm78
просто за да почуства атмосферата ще и стигне седмица

# 34
  • Мнения: 6 039
eeeeeeeeeeeeeeeee, чак да сме я натъжили, като гледам седнала е да реве даже............

няма да я лъжа, че времето ще й стигне да разгледа най-интересните неща в града

честно казано програмата ме изненада - неприятно
 

# 35
  • Мнения: 13 512
На Маленна и Прасенце, като хора на изкуството, не би им стигнала и една година сигурно, но аз нямам намерение да разглеждам музеи, освен Ермитажа и то не обстойно, разбира се. Аз ще си направя самостоятелна програма за свободното време,което е ден и половина и съм готова. Колкото-толкова. А на агенция не бих дала да ми организира пътуването- никога досега не съм го правила. Доставя ми удоволствие сама да го направя, да се завра на нетуристически места..и с езиците проблеми нямам, все някой ще ми върже на един от 5те,които говоря...А така ще имам възможност да отскоча и до Копенхаген и Стокхолм..Родителите ми са ходили там и от тях знам,че по 1 ден за двата града са достатъчни...а и нямам намерение да изучавам и да се потапям надълбоко в атмосферата на Хелзинки примерно:-)
Всъщност, имам още няколко дни да реша какво да направя..

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 20:28 от monda

# 36
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Абе Копенхаген къде го видя Simple SmileMr. Green Иска ти се, ама няма  Grinning

И аз не искам много да ходя в музеи ... Предпочитам да се разхождам, да гледам хората, улиците, интересни местенца. Да видя как живеят, какво правят...

Но къщата на Петър I ми звучи интересно да се види. Особено по описанието, което Малена и направи.  Hug Това ли трябва да е на Петър Първи?


А това на Пушкин?



Не се карайте! Въпреки, че в спора се ражда истината Simple Smile Благодаря и на двете ( Малена и "Прасенце") за подробната информация, която давате :>

# 37
  • Мнения: 13 512
На запитването за шатълите до центъра, от хотела ми отговориха следното:
Hello,
We have a lot of mini-buses(taxi buses) which go to the center:
№ 190, 28, 51, 22, 196, 22, 105, 228, 156, 63, 289.
Карта на метрото

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 20:53 от monda

# 38
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Е може щом директно хотела си питала

# 39
  • Мнения: 6 039
дръндрън, това НЕ е къщата на Петър1, това си е палат, какъвто преди 300г, не е имало по тези места


това е лятна вила в парка на Ермитажа, по канала на Мойка мисля

аз снимката с къщата на Пушкин - да това е, но има вътрешен двор с градина

# 40
  • Мнения: 6 039
ето това е домът на Петър 1
Дървена къща. това е първата сграда, построена в Петербург, в която е живял самия владетел през 1703-07г.


имам и мои снимки, но са на другия комп, мисля даже че бях снимала и литографии, трябва да проверя

Адрес: Петровская наб., 6
Часы работы: 10:00-17:30
Выходной день: вторник, последний понедельник каждого месяца


МУЗЕЙ-КВАРТИРА А. С. ПУШКИНА
Адрес: Мойки наб., 12
Часы работы: 11:00-17:00
Выходной день: понедельник, последняя пятница месяца

КУНСТКАМЕРА    /намира се точно на отсрещната страна на Ермитажа през Нева/
Адрес: Университетская наб., 3
Часы работы: 11:00-16:45
Выходной день: последний вторник месяца

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 00:12 от Malenna

# 41
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Мерси!
Аз хубаво питам, ама още нямам изкаран нов валиден международен паспорт, нито приятеля ми.  Rolling Eyes  Дано визите стават бързо.

Иначе като ги направим ще отида във фирмата да питам за хотела, че по телефона не ми се вижда надеждно. Монда, все още не знам дали ще е този х-л. Все си мисля, че някои хора ще са в този, други в друг, че доста фирми я предлагат тая екскурзия.  newsm78

# 42
  • Мнения: 6 039
не знам, хотелът е огромен

# 43
  • Мнения: 13 512
А визите сами ли ще си ги вадите?

# 44
  • Мнения: 6 039
nамерих снимки от дома на Петър Първи,  - мисля,че като ги видите няма да искате да го видите,аз всичко съм заснела  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

като един истински мързел, вмест да си препиша екскурзиите по дни и часове, които са за околностите на Петербург, съм ги снимала, така че може да ги погледнете, и да се ориентирате

# 45
  • Мнения: 6 039




цвните са в рубли, може да се ориентирате и за времетраенето на екскурзиите

Този надпис е на Невский проспект, запазен е от времето на 900 дневната обсадата на Петербург


тук има доста снимки от домът на Петър1, който се намита по протежението на Нева, малко преди да се стигне от Крепостта посока Крайслера Аврора
http://malena2004.multiply.com/photos/photo/78/44
http://malena2004.multiply.com/photos/album/78

това е най- тъмната част на белите нощи


Домът на Пушкин:
http://malena2004.multiply.com/photos/photo/78/23
http://malena2004.multiply.com/photos/photo/78/24
http://malena2004.multiply.com/photos/photo/78/26

# 46
  • Мнения: 13 512
За съжаление там за хотели,музеи...има цени за местни и чужденци, както и в украйна. За чужденци  са 3 пъти по-високи.

# 47
  • Мнения: 6 039
За съжаление там за хотели,музеи...има цени за местни и чужденци, както и в украйна. За чужденци  са 3 пъти по-високи.


хахахахааа, дори не забелязах цените за ИНОСТРАНЦЬИ
никога не съм плащала като чужденка
особено на тези каси
единствено на Исаакеевския ме разпознаха, но като разбра, че съм от БГ и ме таксува като рускиня,

дори билета ми за Балета в МАринския театър беше много евтин, в сравнение с тези, които са чужденци


# 48
  • Мнения: 13 512
Хахахаха...ами посмей се- ние, които говорим руски като иностранцъй.....ще ни таксуват дебело.

# 49
  • Мнения: 6 039
Хахахаха...ами посмей се- ние, които говорим руски като иностранцъй.....ще ни таксуват дебело.

няма бе, ти каквато си руса, няма проблем, знаеш ли колко добре са настроени, много се радват на БГ.

заучаваш няколко реплики, говориш меко и готово, ама много меко
мен ме мислеха за грузинка

# 50
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Монда, фирмата прави визите.

Малена, коя от ексурзиите би трябвало да е за Царское село? Това, което е записано Пушкин ли ? Цените в най-първата лява колона ли са? Не мога да видя какво пише...  Rolling Eyes

Тези ценоразписи на фирми от където каза - площада на Ермитажа- ли са снимани, да знам къде да ги търся  :>

И благодаря за изчерпателната информация   bouquet

# 51
  • Мнения: 6 039
да ,тези съм ги снимала от бутките пред Ермитажа, но явно вече съм била в Царское Село и после съм снимала други програми

само Пушкин е обиколка в рамките на града с тема Пушкин.

но доколкото си спомням екскурзията до Царко село излизаше не повече от 20 долара /там доларите са по- на почит от еврото/

# 52
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Аз доколкото намерих информация май може и с градски транспорт, ама много не разбрах какво точно пише от къде какво се хваща ...  Confused  http://www.tzar.ru/information/operating Руският ми не е от най-добрите

# 53
  • Мнения: 6 039
Аз доколкото намерих информация май може и с градски транспорт, ама много не разбрах какво точно пише от къде какво се хваща ...  Confused  http://www.tzar.ru/information/operating Руският ми не е от най-добрите


Петербург, отиваш на метро-станиця Московская, оттам хващаш автобус номер 287 /спирките обикновено са точно пред входовете на метростанциите.има наредени по 2-3спирки една до друга, просто се оглеждаш на коя спира съответния автобус/
този автобус те води до Царко село, и оттам хващаш друг автобус Номер 371 до Екатериненския дворец.
Там е кехлибарната стая, препоръчвам го горещо

Важно = почивен ден - всеки вториник и последния понеделник на всеки месец.

# 54
  • Мнения: 11 747
Ще ме разревете.... smile3518 Искам и аз в Петербург.... smile3515 newsm45

# 55
  • Мнения: 13 512
Тръгвай,за 12.06 има места

# 56
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Еее то значи на 28-ми май ще е затворено, защото тогава е последният понеделник от месеца... Пък точно тогава е свободният ден. Голям късмет.  #Cussing out Има ли смисъл да се ходи до там и какво да се види, ако е през почивен ден?

В такъв случай на каква друга екскурзия е добре да се отиде?

# 57
  • Мнения: 6 039
ако Екатериненския е затворен, няма смисъл, там е красотата и величието.


# 58
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Монда, по отношение на хотела - казаха, че ще е Аннушка.
Изглежда ми дори по-добре. Би трябвало да е това : http://www.hotelltd.ru/hotels1.php?i=141 (тук има повече снимки)

http://www.nevahotels.ru/hotel332.html
Не знам дали и за 12-ти ще е същия, но има такава вероятност.

Малена, кое друго пътуване от тези екскурзии, които си снимала би препоръчала, освен Царско село, тъй като то явно отпада .. ?  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 6 039


най-интересни са Царско село и Петергоф

в Гатчина има дворец, но той не е интересен, няма да ви хареса, аз ходих и гледах всичко, но все пак имах 1 месец

Кронщадт е на морето, малко е соц, също няма да ви хареса

# 60
  • Мнения: 13 512


най-интересни са Царско село и Петергоф

в Гатчина има дворец, но той не е интересен, няма да ви хареса, аз ходих и гледах всичко, но все пак имах 1 месец

Кронщадт е на морето, малко е соц, също няма да ви хареса


е то какво излезе? Че една седмица е достатъчна, защото др. места няма да са ни интересни.

# 61
  • Мнения: 6 039
не няма да излезе така
това са неща извън града
нямам идея на обзорната по програма какво ще ви покажат
иначе в града има предостатъчно за гледане

ако искате екскурзии извън града тези 2-те според мен са най-забележителни, на техния фон, другите бледнеят, поне според мен

няма да се съглася, че за град като Петербург 5 или 4 дни стигат

# 62
  • Мнения: 13 512
Посещение на Ермитажа ,разходка по  Александровската  градина, до Медния конник, Исаакиевски собор, изкачване на  колонадата на  събора на височина 117 метра/многообичам:-)/,. Свободно време - за запознаване с града .

# 63
  • Мнения: 6 039
ами ма много хубави екскурзии по каналите, като в Амстердам

това което ви предлагат, е по едната посока на реката и е доста близо едно до друго
в противоположна посока са Мойка и Пушкин. На всяка цена вижте Спас на Крови, това е по единия канал, минаващ през Невский проспект

# 64
  • Мнения: 13 512
3тия ден има свободен следобед, може да се използва за тази цел.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 309
Ех.. момичета ако знаете как ви завидях... щях да си ходя юни месец, и то с няколко дена престой в Ленинград, но не би, срина ни се цялата програма за това лято, много ми е мъчно, не съм си ходила от как се роди Аля и ще трябва да отложа за догодина  Sick

дръндрън, Монда, приятно прекарване и ще чакаме отзиви и снимки юни месец  Wink

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
12-13 годишна бях като ходих на екскурзия в Съветския съюз - Киев,Москва,Лениград и Рига .Тогава бях впечатлена много , а представям си сега какво е .Така ми се ходи пак натам.И аз ще чакам снимки с нетърпение  Grinning

# 67
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Каква валута е по-добре да се вземе? Долари или евро?

# 68
  • София
  • Мнения: 10 309
Каква валута е по-добре да се вземе? Долари или евро?

Няма никакво значение, едно време си носих долари, сега ЕУР, където ще ти сменят едните, ще ти сменят и другите.  Wink

# 69
  • Мнения: 6 039


Царское Село

# 70
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
monda, какво стана, ходи ли до братска Русия ? :>
Аз отидох, видях, върнах се..........  Хубаво беше, малко беше. Crazy

# 71
  • София
  • Мнения: 10 309
monda, какво стана, ходи ли до братска Русия ? :>
Аз отидох, видях, върнах се..........  Хубаво беше, малко беше. Crazy

Дай снимки де  Wink

# 72
  • Мнения: 13 512
Не, не отидох, защото ми се видя много малко 7 дни и не можахме да се натамъним  в тази програма. мислим да  си наемем апартамент и да отидем за 10-15 дни през август някъде.

Разказвай- как беше, хареса ли ти, къде ходихте..

# 73
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Е ..... то снимки много :> Нямам къде да ги сложа, а тук ако кача 2-3 ... едва ли ще са достатъчни.  Rolling Eyes

А програмата беше наистина супер. Никакви оплаквания и като организация. Ама то за разказване много има... Май всичко видяхме, за което бяхме говорили тук. Времето ни стигна. Имаше достатъчно време и в Швеция и Финландия (Стокхолм също много ми хареса).

Абе честно казано очаквахме по-малко, специално по отношение на организацията, но нямаше никакви издънки. Доста добре беше разпределено времето :> Малко за сън нямаше време, ама от сън спомен няма  Laughing

# 74
  • Мнения: 13 512
Браво, страхотно! Дано да не съжалявам,че  го пропуснах. отидох с парите в Солвекс да плащам цялата сума....и докато чаках да ми обърнат внимание,се зачетох в една брошура- видях по-дълга програма, но  без швеция и Финландия и оттам се тръгна към разколебаване и така. дано пак не остане на заден план,че много,много ми се ходи там.

# 75
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Не знам... От една страна хубаво беше, че имаше ексурзовод, защото не си губиш времето в лутане. ( И подобряваш руския :>>> ) За програмата с 2 думи :

В Петербург ... Красиво е определено. Нева, мостове, нощни разходки с корабчета, празници на града..... После пътуване с огромен ферибот през Балтийско море...  Бели нощи, риба... пак риба :> ..... но и жега, комари. На Север отидохме за тен.   hahaha

В Хелзинки - града не е голям, бързо се разглежда.  В Стокхолм има повече за гледане, а и имах съвсем различна представа за него преди да го видя :>

Ако имаш възможност, трябва да се види.

Общи условия

Активация на акаунт