Отговори
# 375
  • Мнения: 13 512
e kak   да не са достатъчни 3 години? То от майката зависи- има такива, които за 3 г. ще подготвят детето си за живота, ще му предадт богатия си житейски опит и ще  са спокойни , че са дали всичко от себе си за 3 години! хахахаха... темата тръгна добре, докато не се намесиха гурутата на съвременната детска психология и педагогика Joy Joy Joy
Elen,разсмиваш ме Joy Joy Joy

# 376
  • Мнения: 6 039
Аз така разбирам да бъда майка, да се посветя на детето си през първите му години, когато то има нужда най-вече от близостта на майка си. Това са може би едни от най-щастливите мигове за всяка майка - годините на "първите неща".
Смятам, обаче че детето навърши ли 3 годишна възраст, трябва да бъде оставено да тръгне по своя път.
Mila mama, кефиш ме Simple Smile

това включва ли и пурвият секс, защото според мен е доста важен момент - м/у 14 и 18година

"първите неща" ни се случват цял живот

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 00:33 от Malenna

# 377
  • Мнения: 289
Какво ви става бе хора  newsm78

# 378
  • Мнения: 7 002
e kak   да не са достатъчни 3 години? То от майката зависи- има такива, които за 3 г. ще подготвят детето си за живота, ще му предадт богатия си житейски опит и ще  са спокойни , че са дали всичко от себе си за 3 години!
ще му изкарат паспорт и ще го пратят емигрант в Америка да издържа семейството и да се учи на отговорност Mr. Green

Простете. 
Еделия, нищо не ни става, просто нещата отдавна бяха изказани и минаха на едва ли не личностни разправии. В действителност всеки има право да отгледа детето си, както намира за добре за себе си и за него. Всеки има различни нужди, както и различни деца...

# 379
  • Мнения: 193
Вие не спите ли бе хора #Crazy
По темата. Естествено, че нямам предвид детето на тази възраст да прави своя избор. Смятам, че на тази възраст, детето трябва да се е отделило от майка си, да бъде сред връстниците си, да има своите занимания. Друг е въпроса, дали точно ДГ е мястото, където децата ни могат да получат най-доброто възпитание и образование. Личните ми наблюдение, сочат че в голяма част от градините децата просто се "гледат".
monda и ти ме разсмиваш, но предпочитам да не ти обръщам внимание Joy

# 380
  • Мнения: 2 768


eta, честно казано не толкова "нападението" на Малена ме накара да се пошегувам че има разни "групировки" тук, колкото твоето включване непосредствено след нея.. направи ми впечатление, когато в една тема в прав текст посъветва една потребителка преди да спори с някого /тогава с монда/, да му прочете публикациите, за да не се излага  Shocked

Пак казвам - какво значение има кога и след кого съм се включила?!
 
Чета темата отдавна, мислех да не пиша, докато не прочетох поредните бисери на Професор Прасенце (Мила Мама, ама всички си я знаем като Прасенце).

А когато посъветвах потребителката да прочете малко този, с когото спори имах доста основание да го направя, поне трима преди мен й го бяха казали с насмешка, аз поне го написах директно.

извиинете за офф-а

# 381
  • Мнения: 2 961
Развалихте хубавата тема  Crossing Arms

# 382
  • Мнения: 3 423
Развалихте хубавата тема  Crossing Arms
така е,но с триглавата ламя МондоМал-ета(или, както още ги наричам Монда и сие или Монда и царедворци) е безсмислено да се спори, пишат винаги в комплект
те винаги са прави Joyсега съм щастлива,че Малена поне ме игнорира и няма да ми досажда с мненията си
отново напомням,че имам около 80 супер близки приятелки от отчетни и ако ги помоля ще се изредят да повторят думите ми ,но ще е тъпо
така ,че и вие не е нужно да се повтаряте-като развален грамофон сте

ета аз наистина преди бях с ник прасенце,но само докато отслабнах,сега съм си пак 50 кг и е обидно да си позволяваш да ме наричаш Прасе - показва ниско ниво:bowuu:а аватара съм си оставила за да се знае,че съм аз

Еделиа,Елен и аз много ви харесвам Heart Eyes

този път окончателно спирам по темата и се извинявам на всички ,защото причината да се развали е омразата от предни теми на  Joyтрите мозъка в един към мен Joyи желанието им да оспорват всяка моя мисъл

# 383
  • Мнения: X
Не само се развали, ами премина в някакви махленско-женски препирни, коя с коя се мразела.

# 384
  • Мнения: 1 336
Момичета, въпреки че с Мила сме на различно мнение по въпроса, бих искала да ви кажа, че нейната позиция изобщо не е на човек който друго не може да прави и си е останал в къщи за да се посвети на детето си, тя е изключително фин и деликатен човек, човек на изкуството - художник с различно от нашето светоусещане и разбиране  Peace , както тя самата ви спомена има доста самостоятелни изложби и изяви! Мила не е типичната домакиня, нито типичната работеща майка, тя няма как да отиде в офиса и да изкара 10 часа, затова аз не приемам нейната позиция, като на жена останала в къщи и посветила се на детето си  Peace  Тя е работеща жена, колкото и да се съпротивлява  Wink  Peace Единствената разлика е, че има възможността и естеството на работата и е такова, че може да я упражнява от дома си!
Що се отнася до детските заведения вече казах позицията си  Peace Децата трябва да ходят на градина, детската площадка не е достатъчна да ги подготви за училище , миналата година една позната заведе детето от детската площадка направо в предучилищна и няма да ви казвам какъв рев и какви драми бяха "за мама", дори при психолог ходиха ... Държейки детето в къщи повечето жени задоволяват собствения си егоизъм и оправдават мързел или неспособност да са полезни на семейството си  Peace

# 385
  • Мнения: 4 300
Мдааааа, сега сигурно ще възникне въпроса "Работа ли е рисуването на картини" или "Работят ли художниците".

Аз пък се гордеех че майка ми работи и че има висше образование. Тъпо, умно - това е. Такива са ми били детските и тийнейджърските чувства. Знам ли дали моето дете няма да има същите? Ще ми се да се гордее с мен.

# 386
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Никога не бих се отказала. Имаме интересни професии с мъжа ми и мисля, че беба ще се гордее с нас, когато осъзнае това. Личният пример за мен е най-важният етап от възпитанието. Ние я водим навсякъде, "запознали" сме я с много "известни" хора, била е с мен и с баща си на снимки и в офисите....Това си е възпитание и някакъв старт, който можем да и осигурим. Предпочитам да ме вижда като вечно забързана и работеща интересни неща майка, отколкото "изперкваща' домакиня /това би станало с мен ако стоя около нея/. А и не мисля, че не и отделяме достатъчно време за интересни занимания.
  Рокси, работа си е рисуването...15 години само това правех и бях затънала от работа. Спях по 4-5 часа, защото не смогвах. Ама не съм го докарала до там, за да мога да го правя за удоволствие...

# 387
  • Мнения: 4 300
Жана, в никакъв случай не исках да омаловажавам вашия труд. Исках да кажа, че не всяка работа трябва да е свързана с график, офис , компютър и прочие. И под работеща майка не трябва да се разбира задължително жена, стояща в офис от 8 до ... часа.

# 388
  • БГ
  • Мнения: 355
Геройски изчетох всичко, което сте изписали.
Намирам за смешни твърденията, че ако човек не работи, то непременно затъпява и предполагам, че това  е причината някой от писалите да се чувстват засегнати. Просто никой не обича да го слагат в готови шаблони.... понеже се седя в къщи, що да не предположим, че съм ограничена, няма за какво да се говори с мен и бля бля....ми това е толкова глупаво , колкото да се твърди, че  една заета работеща жена не си поглежда детето.

Аз вече 4 години го чета тоя форуми никога не разбрах, защо пишещите тука имат такива затруднения да схванат, че хората наистина сме различни, че има лоши майки-домакини и добри работещи, както и обратното и че това напълно зависи от човека, от характера му и един тон други важни неща.

...
Това е мнението с което съм съгласна изцяло ,но не мога да изразя поради некадърност.
И да споделя като майка на две поотраснали вече деца,че това да се посветиш на детето си и до каква възраст,до известна степен при мен не е зависило само от  това как се чувстам аз и от мойте потребности ,но и от нуждите на самото дете защото всяко дете е различно и уникално,макар и възпитавано в една среда и по еднакъв начин.Поради честото боледуване на сина ми беше неуважение и към работодателя и към колегите хем да съм на работа, а мисълта ми да е в къщи, хем детето да се измъчва с детегледачки, тръгна на градина почти на 5 и така и не свикна ходеше с нежелание, след това в предучилищна и сега в първи клас няма проблем с общуването има доста приятели.
Пожелавам на всички майки да имат възможност за избор колко и при какви условия да останат вкъщи или да работят и да се чувстват удоволетворени от този избор така и децата ще се чувстват добре.

# 389
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Да ,бих!С удоволствие ще си остана в къщи за да  дам всичко от себе си за отглеждането и възпитанието на детето си.
А многото време с което разполагам с удоволствие бих го прекарвала и в нета. Peace

Общи условия

Активация на акаунт