От кога започнахте да използвате столче за кола

  • 1 959
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Използвахме кошница още от изписването ни от болницата. Марката беше Ръомер. Когато стана на 7 месеца взехме вече столче за кола, което е Конкорд 9-36 кг.
Никога не сме си позволявали да го возим без кошница или столче.

# 16
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Още от изписването, кошница на Чиполино, но към годинката тя ни отесня. Сега вече сме със столче на Чиполино.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
От третия месец кошница на Чиполино,а сега вече сме със столче.

# 18
  • Мнения: 5 103
От родилния дом.
Макси кози първо, сега нов стол на Чико взехме.

# 19
  • Мнения: 11 007
От изписването.
Нашето е Maxi-Cosi.

# 20
  • Мнения: 547
От първия ден - кошница, а от 10 месец столче.

# 21
  • Мнения: 1 294
Като новородена пътуваше в кошница за кола на Бертони, към 6-7 месец  и купихме столче на Мони.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Към края на 5тия месец, беше станал 9 кила Laughing Ползваме Бертони Конкорд

# 23
  • София
  • Мнения: 3 832
От както се е родил.
Столчето е Maxi Cosi.

# 24
  • Мнения: 4 965
От самото начало- столче за новородено (кошница). Чиполино.

Същото.
Неизползването е изключително опасно за малкото човече. Има държави, където задължително искат бебето да има столче в колата, за да може да го изпишат и да се прибере вкъщи.
За съжаление, у нас съвсем отскоро е задължително возенето на дете в столче и не гледам да се престарават в спазването на закона.

# 25
  • Мнения: 175
Много ме вълнува тази тема. Бихте ли ми обяснили какво значи кошница. Аз тези, които съм виждала по магазините са от 0 до 13 кг., но имат извивка на гърба и не мога да съм сигурна, че са подходящи за новородено. В напълно легнало положение кошници не съм виждала, освен тези, които са от самите колички, изваждат се и имат дръжки за носене. Кажете ми безопасно ли е да се сложи новороденото в такава кошница с извивка на гърба - ами нали бебето не трябва да сяда все още. Направо вече нищо не разбирам. Някои майки ми казват - ние не смеем и ги разнасят с порт бебе до 3, 4 месец и тогава чак започват да ползват кошницата. В магазините продавачите ми отговарят - ами щом така ги дава производителя....  newsm78 И аз сега искам детето ми да е в безопасност в колата, а не знам как да му я осигуря?

# 26
  • Мнения: 305
От първото ни излизане навън с кола-Около 20 ден.Иначе малкият често беше в кошницата дори в къщи защото в нея не го свиваше коремчето когато имаше колики.Кошницата ни беше Чиполино - подарък.
След 7 месец купихме на детето седалка за кола - Chicco Кeу1.

# 27
  • Мнения: 2 723
От изписването - беше комплект с количката PLAY S4

# 28
  • Мнения: 2 952
   Неможе да се вози бебе в кола без  столче , задължително е .Не само , че  е по-удобно , по-безопатно и т.н.Не  е  въпрос на избор  от кога , а е  задължително.Извивката на гърба е съобразена  със бебето.Не  е случайна.Няма страшно.Препоръчва се бебето да седи в тази поза  максимум няколко часа ако се налага дълго пътуване само.Да не спи  вкъщи в коша да речем или коша закрепен на количката за дълго време .Говорим за новородени, защото диапазона от 1 до 13 кила е голям.Кошовете  са съобразени с бебето, затова са бебешки , а не котешки Grinning например.Има колани , бебето се   закопчава  в определената поза , не се подлагат кърпи и одеалца.
   Нашият кош е "САМ"

# 29
  • Мнения: 1 555
Столче за кола от 6 месец, като започна да седи, столчето ни го подариха и е на Мерцедес, не съм сигурна дали има някаква друга означена марка, но е страхотно, а иначе като гледам възрастта на детето ти е нужно кошница за кола, така наречените !

Общи условия

Активация на акаунт