Има ли мами,работещи в детска ясла?

  • 4 336
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Подкрепям казаното ЛАРА лично моето дете винаги е гладно и то е защото се мотае или  ВИНАГИ не е ГЛАДЕН така е в къщи. #CrazyНо това че Че децата винаги са били гладни ми найстина е смешно за 1 лев да сипят такива обиди.На който не му харесва да си ги гледа в къщи и да си ги храни сутрин у дома  да оставят само обяда в детската и следобед да им носят ядене.Така ем вълкът сит ем агнето цело Peace

# 16
  • Мнения: 1 866
Аз не разбрах, за директор на ясла ли става въпрос, за главна сестра ли или за сестрите по принцип. Аз съм чувала за заплати от 180 лв - чиста ли, основна ли не знам каква е, но ми се вижда малко. Вярно че са на смени, а не са по 8 часа там, но все пак. Иначе не бих била толкова крайна в оценката си за персонала в яслите. Както навсякъде има и добри, и лоши кадри. За яденето, моята дъщеря като ходи редовно на ясла напълнява и е много доволна там. В къщи нищо не яде, а там ми казват, че даже и допълнително си искала понякога и много добре се хранела. И съм сигурна , че е така, защото й личи. Лелите и сестрите ни са слабички. Wink

# 17
  • Мнения: 206
  Веднъж съм им занесла  Кола, защото са ми симпатични и детето ми се усмихва.

Ей, обичам те бе... Hug Heart Eyes

Обобщенията никому добро не са донесли. Това по темата. Ако успях да се изразя добре...

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Можете да се възмущавате колкото си искате но аз имам две деца ходили на ясла. Вчера като взимах малкия в 3.30 госпожата излезе непредъвкала още. В две ясли е ходил и в двете лелките са огромни. За големия пък мога роман да напиша.  Веднъж го взех незакусил следобед и ми дадоха филията му. Нищо особено не беше, но той като я видя и ми вика -  "днес са ми дали филията на госпожата". Пратих за рожденния му ден огромна торта отгоре с Аладин. На децата са дали по половин парче само на сина ми защото е рожденник са дали цяло - но не двойно, според него такова каквото аз му давам в къщи. И така са се ояли първата смяна че не е останало нищо за госпожата ни от втората смяна. Тя само чула че съм носила вкусна торта. А всички от първата смяна до директорката и готвачката ми разправяха пак да занеса такава торта.  #CrazyА големия ми син понеже не яде месо съм го питала как го яде в градината и той ми каза - "госпожата ми го яде!"
И не казвам че гледат лошо децата. Не ми приписваите такива думи.
А що се отнася до ниската заплата моята като не ми харесва се местя на друга работа.
Съжалявам че разводних темата. Няма да пиша повече тук.

# 19
  • Мнения: 3 818
Какво значи "непредъвкала"? На нея също й се полага храна! Плаща я! Ами ако си е носила? Провери ли на кое дете точно е предъвквала закуската? Това че е дебела, означава ли, че взима на децата храната? Това, че ти примерно си се сблъсквала с такива случаи, означава ли, че това е практиката и навсякъде е така? и като големият ти син не яде месо, какво трябва да се случва с това месо- да се хвърля ли? а знаеш ли дали дават допълнително на децата? а знаеш ли дали леличката не си е дала някога от нейната храна на някое дете, на което не му е стигнало?
Ясно ми е, че няма да приемеш мнението ми, но аз съм длъжна да се възмутя. Защото ми е омръзнало от фолклор за определени професии. 

# 20
  • Мнения: 47 981
ами понеже майка ми по принцип беше дълги години детска учителка, и имам пък една позната, която работи в ясла, да ви кажа, че има такива дето ядат от храната на децата, има и такива, които не го правят  Wink
всъщност рядко храната не достига и почти винаги има и за допълнително, ако някое дете пожелае
на някои деца много им харесва храната в детската, на някои-изобщо и насила трябва да ги карат да ядат

# 21
  • Мнения: 459
Според мен някои деца си тръгват гладни, защото не искали да ядат, когато е трябвало. Но пък си мисля, че след известно време трябва да се адаптират към режима на яслата.

# 22
  • Мнения: 843
     Тази тема не е за клюкарника, май.
    Съжалявам, че Мартисън е преживяла това, но пък и доброто го написахме.  Хора и ясли - всякакви.   Май имам късмет.
    Това , че не се четем взаимно е факт,  който даже вече не ме дразни.   Пак ще напиша , без мисълта , че ще е прочетено  -  тези Лелки, не са лелки , а мед.сестри, профил " Детска медицинска сестра" .
         Далече съм от мисълта, че няма и говеда  , изнервени полузадоволени и вечно- диетиращи дами,  гледащи децата ни.  Но при мен не е така.  Най - малкото им дължа това - добрата дума за тях.  Това за подяждането на децата е несериозно. Винаги има отсъстващи  , често остава храна.  А и като съм опитвала тази храна / от кухнята/   мнооого трудно бих се нахранила с нея.
     На авторката : Опитай... заплащането е малко  и има нерви по записванията на деца /  от прочетеното тук съдя / , но  си е работа. И опит и контакти.

# 23
  • Мнения: 5 468
Провери ли на кое дете точно е предъвквала закуската?
Joy Joy Joy
Ооооо... вече от всяка тема дебне скандал ooooh!.


Любовта бяга от човешките сърца, хората не са вече братя! Simple Smile

Завеждаща значи директор на яслата.

# 24
  • Мнения: 1 426
   тези Лелки, не са лелки , а мед.сестри, профил " Детска медицинска сестра"
...
     Опитай... заплащането е малко  и има нерви по записванията на деца /  от прочетеното тук съдя / , но  си е работа. И опит и контакти.

Найче, те са по две там - една Госпожа (медсестрата) и една Лелка (санитарка и чистачка).
А и аз казвам: опитай, щом си се заинтересувала от тази работа, сигурно те влече да си сред малки деца.

# 25
  • Мнения: 843
   Благодаря, Невада Simple Smile)  Ей сега ще изям мъжа ми, че ме подведе:-))

# 26
  • София
  • Мнения: 2 079
Понеже ми предлагат работа/като завеждащ детска ясла/ме интересува най-вече заплащане,работно време,условия и т.н.Ако има мами,работещи в тази система моля да споделят.Благодаря предварително.
Смаях се, DIDA975! Tired #Crazy
Не работя в детска ясла, но познавам отлично работата там.
И ще се опитам да ти разясня точно какво ме смая!
Смаях се от това, че ти предлагат работа, точно като завеждащ ясла.
Да поясня - завеждащ яслата отговаря за цялостната работа в яслата: приемане на децата, разпределяне по групи, работата (или неработата) на целия персонал, за храненето, за отглеждането и за пребиваването на децата в яслата и всичките произтичащи от това редности и нередности.
С две думи - работата на завеждащ яслата е сходна с тази на директор. За нея не се изисква специално образование, но се иска стаж в ясла, познаване на естеството на работата, на работата с децата и т.н. от сорта. (Да не изреждам, защото ще оттегча много от четящите тук.)
Завеждащата яслата отговаря и за всичките финансови дела на яслата, въпреки че има и счетоводител и касиер зад гърба си, но пряко тя е отговорна за всичко.
А длъжността "Завеждащ ясла" е изборна. За нея се прави конкурс и кандидатстват n на брой кандидати.
И преди да са кандидатствали кандидатите никой не може да каже кой точно ще спечели конкурса. Вярно е, че конкурсите са предназначени за някого, но не вярвам да са за човек, който няма хал-хабер от понятие що е то работата в една ясла!
 А сега по-конкретно за питанията ти:
1. Заплатата е около 450 лева бруто. (т.е. без удръжките от сорта ДОД, осигуровки и т.н.)
2. Работното време е 8.5 часов работен ден, с половин час обедна почивка (ако можеш да я ползваш). Но това е само на книга. Работното време е тогава, когато го изисква работата, т.е. ако има авария или ремонт може да се наложи и вечерна, или съботно-неделна, че понякога и нощна работа. Т.е. работното време не е регламентирано.
3. Условията на работа са обикновени условия в детска ясла - наблюдава се и се контролира работата на всички и най-вече по отглеждането на децата.
4. Коментарите за изяждащите храната на децата сестри и помощник-възпитателки ще пропусна, защото не са верни.  ooooh!
Всички работещи в яслата си заплащат храната, тя е формирана в работната им заплата, тя им се полага по закон.

Това е, DIDA975! Ако имаш още въпроси - ще ти отговоря веднага! Hug

# 27
  • Мнения: 128
Пределно ясна ми е същността на работата,най-вече ме интересуваше заплащане,раб.време и т.н.Относно това,че ми предлагат тази работа-завършила съм управление на здравни грижи във ВМИ ПЛОВДИВ,а това е едно от условията да се явиш на конкурса/преди това имам завършен мед.колеж/.Между другото къде дават 450 лева заплата?

# 28
Защо реши, че от всички кандидати (а такива ще има много), само ти си с необходимото образование? Не допускаш ли, че ще има хора, които освен ценз, ще имат и трудов стаж и опит в тази област? Също съм сигурен, че предимство ще имат и кандидати, които имат икономическа или менидъжрска квалификация като друга специалност.
Та кой каза ти предложи мястото?  Wink Laughing

# 29
  • Мнения: 5 468
Не допускаш ли, че ще има хора, които освен ценз, ще имат и трудов стаж и опит в тази област?
.............. и по-яки връзки Laughing

Общи условия

Активация на акаунт