Трябва ли да събираме пари на децата ?

  • 4 445
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Аз мисля да инвестирам в образованието на бъдещите си деца. Моите родители ме изучиха и си позволих лукса да не работя докато следвах - така освен диплома се сдобих и с два документа за владеене на език (два различни) и в момента доучвам втора магистратура Mr. Green , за която вече си плащам сама, защото доборото образование беше най-добрата инвестиция в мен  Mr. Green
Друго смислено ми се вижда животозастраховане - ако недай си боже се случи нещо с мен и/или мъжа ми детето да не отиде в дом  Naughty
Инвестицията в недвижимо имущество е по-скоро на родителите, отколкото на децата - получаваш месечен наем, с който евентуално да покриеш заема по покупката, обаче след време става твое , респ. на децата ти  Mr. Green
Пари не бих събирала в никакъв случай - с тази инфлация и евентуален скорошен преход към еврото не мерси  ooooh! По-скоро бих изтеглила едно кредитче, което евентуално да се пообезцени след време  Whistling

# 46
И аз съм за доброто образование !

# 47
  • Мнения: 2 270
Ще инвестирам в добро образование за децата си, от там нататък - да се оправят! Ако съумеят да използват наученото - ще се реализират и ще изплуват!

# 48
  • Мнения: 46 553
Предпочитам да ги вложа в имот. Пък, ако им трябват в брой- да продават, но поне ще знам, че сумата ще се увеличава  Sunglasses

# 49
  • Мнения: 1 172
Аз не бих събирала пари за децата си за след 20 години. Предпочитам да инвестирам по друг начин, и пак след 20 години да са достатъчно осигурени. Като цяло съм противник на това детето като стане на 18, родителите да му кихнат апартаментче, кола и т.н.  Така че и 5 апартамента да имам след 20 години, това въобще не означава, че децата ще ги получат безусловно, когато решат да се заженят.
И родителите ми имат достатъчно имоти, но аз не съм получила нищо от тях. И съм им благодарна за това. Ако ми бяха осигурили жилище, никога нямаше да имам свое собствено и щях да си остана зависима от тях.
Добрият старт според мен е доброто образование или подготовка (един спортист не е нужно да е с висше, за да се реализира добре).

# 50
  • Мнения: 4 300
Да събирам пари едва ли.
По скоро го виждам в следния ред - образование, спестовна застраховка.
Т.е. ще се старая да им осигуря възможности за добро образование. Ако имам възможност бих направила и застраховка.
От апартамент не виждам смисъл- кой ще го поддържа 20 години и кой ми дава гаранция че детето ми ще иска да живее в него?

Първо - през тези 20 години ще се дава под наем и ще изкара пари за още един апартамент или просто ще се подпомагате от наема.
И второ - никoй не го кара да живее в този точно апартамент  като порасне, то му стига че за 20 години цената му 2 пъти ще е скочила. Просто инвестиция, не че ще го задължаваш да го ползва.

Софи, това подпомагането от наема как да е ( не му е тук мястото да доказвам със сметки колко е "доходно" да се купи апартамент, за да се дава под наем). Всъщност инвестицията в апартамент по принцип далеч не е най добрата, ако има интерес можем да продължим разговора по отношение на най доходните инвестиции в дългосрочен план.

Само си мисля че ако купиш на детето си апартамент и 20 години живееш с мисълта че то ще иде да живее там ще ти е доста трудно да понесеш мисълта че същото това дете няма да иска да живее близо до теб и по твоите правила в твоя апартамент, а ще го продаде. Не ги говоря наизуст тея неща, сигурна съм че всеки ако се замисли ще се сети за доста такива примери около себе си. На прима виста се сещам за 3-4 мои приятелки, които живеят вече в различен град от родителите си, но поради една или друга причина не са продали апартаментите или жилищата, дадени им от техните.
Едната след преместване се ожени и така или иначе им трябваха пари за да купят апартамент в новия град, съответно по скъп. Е няма такава цигания, такова пазарене и такива условия.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 421
 След опита на моите родители не бих събирала пари в брой на децата си.
 На нас са ни внасяни в книжки от баби, дядовци, прабаби, от мама и татко(събирали са детските), застраховки - всичко го "изяде" инфлацията.
 Ако имам възможност бих влагала пари в недвижими имоти.
 За добро образование - естествено, това е много важно.

Не искам да им дам всичко, защото е добре и те да се борят и да постигат целите си, но е добре да имат поне малък старт. Виждам на нас колко ни е трудно.

# 52
Мога да напиша как ние със съпруга ми сме разсъждавали и направили:
Смятаме, че инвесицията в добро и качествено образование е най-добрата. Затова платихме доста пари за нашите възможности, за висшето образование на сина ни и ако сме живи и здрави, ще го направим и за сестра му. Аз доста време се чудех дали сме постъпили правилно - с тези пари можеше да му осигурим самостоятелно жилище, щеше да завърши обикновен университет и да не се налага да работи от 6-тия ден след абитуриентския си бал.
Сега, преди последната му сесия знаем, че всички негови лишения са оформили борбен и жилав характер, който му дава и самочувствие на човек, справящ се с всяка житейска ситуация. И не мога да не споделя колко много се гордея с него - за 4 години работа - от мияч на стъкла на бензиностанция до търговския отдел на голяма банка е стигнал съвсем сам, благодарение на личните си качества и добрите практически и теоретични знания, които е получил в университета си.
Майка и баща са до време - важно е детето да може и да иска да гради само живота си, да се чувства свободно в избора си и да не се ограничава от нашия.
Не е лесно да подтиснеш рефлекса си да помогнеш на детето си, но може би е по-добре за него.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Хм за мен е важно да подсигуря на детето си образование. Самата аз, докато учех в университета се издържах сама. Знам колко е трудно да се прибереш скапан от работа и да седнеш да учиш. Няма значение дали ще е висше или средно с професия. Просто искам да видя детето си със "занаят". Оттам нататък той ще се справи сам. Сигурна съм.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пари в брой- определено не! Майка ми ми беше направила детски влог... събиран е 18 год. и накрая си купих чифт обувки с него. Никога не се знае какво ще стане утре. Ще инвестирам в образованието им. Ще наследят и няколко имота.

# 55
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ще им подсигоря образованието.Пари нито на единият внасям някъде нито пък на другият.
Каквото изкараме го влагаме в семейният бизнес и дай боже така да е занапред.
Пари в брой не мисля да давам.

# 56
  • в Низината
  • Мнения: 705
Добре ще е да можем да съберем някой лев за детето. За образованието му ще се постараем, а също и за апартамент, защото мисля, че е добре на детето да му се даде едно рамо, да не трябва да се лишава от смешни неща, за да си осигури необходимото.

# 57
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Каквото можем ще и осигурим,най-вече уютен живот и добро образование,а за останалото да се погрижи живот и здраве мъжа и Mr. GreenЗа жилище няма да има проблем,а за пари в брой-колкото толкова Peace

# 58
  • Мнения: 2 556
Отсега не мисля нито за абитуриентски вечери, нито за образование, нито за сватби. Сигурна съм , че като им дойде времето, няма да си оставя децата нито без подкрепа, нито без образование, нито без подаръци. Пари в банка в никакъв случай не бих им трупала - за мен е безсмислено.

# 59
  • Мнения: 1 733
Аз съм ЗА тази идея. В крайна сметка, все ще се лиша от нещо и ще заделя по 20 - 30 лв месечно за детето си. А един ден като порасне, тези пари ще са му от полза.

Общи условия

Активация на акаунт