Терзанията на МОФ

  • 3 844
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФ не четох всичко
първо - тук има и по-остри хора дето първо ме шокираха - а сега вече си мисля, че просто това е техния начин на израз - нищо лично /визирам Мадам/

второ - малко си опънала нервине повече от необходимото
знаеш че много си те харесвам
но с ега търсиш под вола теле - сина ми е роден брат на Мими -и да не ти казвам колко пъти я удря и й взима играчките - само дето не се крие щото аз го кастря ама не така че да го принудя да се крие - или просто още нее  нахитрял толкова

ти си просто в безисходица по мое мнение какво да предприемеш - ако можеш финансово да си го позволиш -иди на психолог с мъжа ти и детето - не че е толкова зле положението, но той ще ви даде някакви насоки и то професионални - как да реагирате и какво да правите
явно твоите опити са изчерпали и въображението и сърцето ти какво да правиш
лично аз също не мога да ти дам съвет - колкото и да пишем ситуацията е толко сложна че само ще те объркаме, а ти ще загубиш ценно време

ИДЕТЕ на консултация максимално бързо - ще ти кажа защо
преди всички да сте се ожесточили един към друг
много са децата - страшно много! вие нямате помощ от никого и ти знаеш, че и сина ти има специални нужди, малката е в много крехка възрас, а сина на мъжа ти също не е кой знае колко голям батко - точно е в бебешкия пубертет
ситуацията е повеч от взривоопасна

пак ще ти кажа че за мен лично в ТАЗИ ситуация - когато ти си вече пред на предела на силите си - бих ти дала съвет да се държиш на страна от детето максимално - като обясниш на мъжа ти, че просто искаш да му дадеш пространство и време
така леко да починеш от опитите да бъдеш мила когато искаш да го удушиш /аз също така правя с РОДНИЯ си син когато ми дойде в повече - пояснение в случай че родни майки наскачат на "злата" мащеха/
и още нещо - блокирала си и имаш нужда от малко почивка - няма ли как да стане това?

п.п. сина ми се държи като доведения ти син - така, че 90% от нещата са от възрастта - ДАни казва "соки" и като му дам сок - щасливо заявява "нееее" или даже и ядосано - като че ли сама съм поискала да стана и да му мъкна тъпия сок!!!! нормално е да ни разиграват и е нормално да не знаят кво искат

# 46
  • София
  • Мнения: 6 999
Баща му сега на няколко пъти го е оставил да реве след като аз съм предложила услугите си, а той е отказал и е искал ТАТИИИИ... Не знам, добре ли прави и какъв ще е крайният резултат.

Ами за мен - това е начина. Ако детето беше 'ваше' нямаше ли да постъпите по същия начин? Гузната ви съвест ви кара да сте различни. Децата просто обичат да 'командват парада'. Бившия беше искрено разстроен защо детето се държи така... Даже взе да ми обяснява как приятелката му се държала много добре с Дариа, как не знам си какво... сигурна съм, че е така. Децата са си малки хора - усетили са начин да са 'шефове' и се възползват.

Слагаш правила и те се спазват - който не е щастлив да стои гладен или жаден или да реве /в стаята си обаче/ - поне аз така процедирам и дъщеря ми знае, че у дома "Мами е шефа."  Mr. Green

# 47
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210

Моето дете няма и 3 години и вече прави същите номера. Ходи с баща си и с приятелката му на гости. На втория ден пътуват Дариа казва "Искам вода", момичето й подава, тя :"Нееееееее, искам тати да ми даде. Не те искам теб"  и баща й съответно спира колата, за да й дава той... А после се чуди, пък се чувства виновен пък...

Точно така прави и Арту. Иска нещо, аз му го давам, но нееее... иска баща му да му го даде. Следва рев, сополи, крясъци... Мъж ми се опитва да сложи край на това. Той е болен от мускулна дистрофия, трудно му е да вдига неща, ако е седнал- трудно му е да стане... аз помагам с каквото мога и естествено ако той си е на пример легнал, а синкото крещи ТАТЕЕЕЕ ИСКАМ ДА ЯМ и аз отида да му дам храна, той не я иска, тръшка се, посяга ми... иска си бащата.
Баща му сега на няколко пъти го е оставил да реве след като аз съм предложила услугите си, а той е отказал и е искал ТАТИИИИ... Не знам, добре ли прави и какъв ще е крайният резултат.

На няколко пъти съм обяснявала на детето, че той си има мама, аз съм само Гери. Синът ми казва на мъж ми по име, а дъщеря ми му вика кога по име, кога "тати". Той не възразява, както и аз не бих възразила ако Арту ми каже "мама" (дори няколко пъти го е и казвал).

говорила съм с ПСИХОЛОГ и това е НОРМАЛНО!
ХРАНЕНЕТО/пиенето - са адски важни за бебетата и малките деца
те дават връзка - затова новата мода е лбащите да хранят бебетата !
моя син има степени на приоритет относно пиенето! това е - не можеш да промениш нищо - аз после баща му и най-на края баба му
и познайте дали помага да крещя и бия за да почне да пие от баща си а не от мен
а държа да ви кажа че сина ОБОЖАВА баща си

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не е добре да се кара детето да пие от някой когато предпочита друг и това е възможно
това е сакрален процес за децата и е опасно да ги насилваме
сякаш насила се опитваш да прережеш пъпната връв без това да е необходимо
когато детето узлрее да приема пиене от който и да е-  то ще си го покаже
още повече че в този случай детето се връща назад в развитието си поради стреса в живота му!

# 49
  • Мнения: 1 559

Моето дете няма и 3 години и вече прави същите номера. Ходи с баща си и с приятелката му на гости. На втория ден пътуват Дариа казва "Искам вода", момичето й подава, тя :"Нееееееее, искам тати да ми даде. Не те искам теб"  и баща й съответно спира колата, за да й дава той... А после се чуди, пък се чувства виновен пък...

Точно така прави и Арту. Иска нещо, аз му го давам, но нееее... иска баща му да му го даде. Следва рев, сополи, крясъци...

А при нас няма такова нещо.Напротив малкия винаги е разговарял повече с мен..,не мислете че малтретирам детето или го мразя.Това ,че съм малко по остра в думите,много от тук знаят ,че съм цапната в устата(следователно пръстите).Детето се държи добре с мен,помага ми,не ми възразява,с една дума уважаva ме.И като казвам странен,защото пред баща си говори едно,и примерно се разберем да остане още една вечер при нас,той казва ок..после мъжът ми звъни на бившата си да е пита,дали може...и тогава малкия казва,мамо искам при теб #Crazy.Все едно ние го караме насила..Или пък още влязъл не влязъл и започва какво видели по магазините с майка му,и ние да сме го биле видели..само за пари и подаръци говори newsm78,а е дете на 6 год.Ми няма да стане така естествено Naughty...,и как kоя съм аз Joy(някой беше споменал по горе),ми жената в къщата съм аз bowuu,и следователно каквито пари излизат,това е част от общите ни пари,и имам правото да кажа да или не  bouquet.Той е баща му,ама няма да стане да се възприема само като касичка..а ако добрат нещата до чувства и емоции,кой е той...никой.

# 50
  • Мнения: 3 591
Моф, знаеш ли - всичко което пишеш ми е тоооооолкова близко.... Съвсем случайно - защото просто разпознах до болка описания от теб Арту в моя Артур  Confused /чак имената им си приличат/ И понеже той е мое дете, тръгнах да сравнявам какво точно им е еднаквото, за да си приличат чак толкова много....
и отговора дойде... и двамата са средни деца /чела ли си за синдром на средното дете? Ако не си по прочети това онова - ще ти даде много интересни отговори на незададен и въпроси, и ще можеш по-адекватно да му реагираш. И двамата са "различни" деца /имам предвид с увреждания/, което колкото и да не искаме ги прави третирани по-различно от нас спрямо начина по който третираме братя и сестри, и двамата са на една и съща възраст - моя мъник е всъщност по-голям, но заради забавянето в развитието функционира като 3 годишен.

Мисля, че просто много си обичаш детето, и затова оценката му е това от което те боли. А това е хубаво. И рано или късно мъника ще го оцени  Hug

# 51
  • Мнения: 3 634
Ъхъ... ама сега с бащата сме скарани.

# 52
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
 newsm78

# 53
  • Мнения: 1 559
Ъхъ... ама сега с бащата сме скарани.


Защо?? Tired newsm78

# 54
  • София
  • Мнения: 6 999
не е добре да се кара детето да пие от някой когато предпочита друг и това е възможно
това е сакрален процес за децата и е опасно да ги насилваме
сякаш насила се опитваш да прережеш пъпната връв без това да е необходимо
когато детето узлрее да приема пиене от който и да е-  то ще си го покаже
още повече че в този случай детето се връща назад в развитието си поради стреса в живота му!

Не го знаех това и звучи много логочно.  Peace

Обаче как да се обясни това, че моята девойка е приемала и храна и вода от приятелката а баща си 2 дни... и после изведнъж решила, че вече не ще... newsm78

# 55
  • Мнения: 3 634
Бе наказа Оливер, а аз сметнах, че няма нужда да го наказва, та от там и се сдърляхме.
Сега сме ОК де.

Аз започвам да навлизам в друга криза в живота си...

За Арту говорихме... дано се оправят нещата.

Благодаря ви за опита и съветите които споделихте с мен.

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОФ че винаги сме тук за всяка криза която имаш
аз също напр въпреки че уж дори нямам такива трудности като твоите - и пак сдавам багажа а за теб въобще не знам как я караш с три мъника

# 57
  • Мнения: 3 634
Наде, аз за четвърто съм се замислила, ма няма да стане номера   Cry

# 58
  • София
  • Мнения: 4 493
Ле леееее, ти направо ме шашкаш - правилно ли прочетох - четвъртоооо  #Crazy

# 59
  • Мнения: 1 559
Наде, аз за четвърто съм се замислила, ма няма да стане номера   Cry

МОФ-че,ако се карате заради детето му(или твоите деца) newsm78,мисля ,че не е редно да избързваш с още едно дете.Помисли си много добре,защото според мен,вече нямаш право на грешки. Tired Naughty

Общи условия

Активация на акаунт