Бебешка кошарка: сгъваема или дървена, какво предпочитате?

  • 3 076
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте мами, предстои ми да си купувам бебешка кошарка.
Много харесвам сгъваемите варианти на Бертони, на две нива например. Струва ми се много удобно, нооо все пак опита си е опит.
Вие какво ползвате, какви са плюсовете и минусите на избора ви?

Благодаря!:)

# 1
  • София
  • Мнения: 928
Предимствата на сгъваемите кошарки са ясни. На един колега, обаче, дъщерята два пъти се изсипа на глава от сгъваема и реших да не рискувам. Реших да закупим и ползваме дървена - по стабилна е. Моделът е на фирма АРБОР - много съм доволна. Единственият минус е, че не може да се пренася, ако пътуваме някъде. Иначе модела е на колелца, така че я търкалям из нас. Колелцата също така се махат и става на люлка  Peace

# 2
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Взехме си Чиполино, сгъваема с две нива. Доволна съм. Не сме имали никакви проблеми. Ние често пътуваме и тя е удачен избор - леглото е винаги с нас.
Вики вече доста израстна и смятам да й вземем вече дървена кошара, която като се разглоби става хубаво детско легло. Ние така и ще я ползваме - като легло.

# 3
  • Мнения: 690
Дървена  Peace По-стабилна е със сигурност, особено ако избереш и хубаво матраче - мнооого по-добре ще е за гръбчето на детето. Сгъваема - да, но само за пътувания и за няколко дни ако сте извън къщи.

# 4
  • Мнения: 120
Ако имаш възможност вземи си и двете. Ние първо обзаведохме стаята на бебка с дървена кошара. Все пак на детето трябва да му е удобно. нали вие не спите на походни легла? После като се роди си взехме една наТСМ за 60лв като ходим някъде.  Малко е ползвахме и за кошара за игра. Но като цяло дъщеря ни си спи в дървената кошара.

# 5
  • Мнения: 4 399
Във вкъщи ползвам дървена. Сгъваема ползваме само когато сме нагости някъде. За мен сгъваемата няма абсолютно никакви предимства и не мога да си представя детето да спи постоянно в нея. Тя е направена за пътувания и за тази цел е добра, но не и за постоянно ползване.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сгъваема,много е дълбока не може да прескача,не си заклещва ръчички или крачета в решетките,може да се пренася при необходимост.

# 7
  • Мнения: 2 015
Имам сгъваемо и съжалявам, че не си купих дървено.Първо, че са ми грозни, но не са и издокусорени тия легла сгъваеми.И ако може някой да ми обясни, като тръгна на път как да взема и дюшека или какво да ползвам вместо него?

# 8
  • Мнения: 2 040
Определено дървена ..  Peace
Сгъваемо само за път ..

# 9
  • Мнения: 2 677
Дървена!  Peace

# 10
  • Мнения: 160
и двете ми деца спят в сгъваеми кошари несамо аз ,но и те предпочитат така(при бабата има дървена и все се наранява там понеже няма обиколници)

# 11
  • Мнения: 2 957
Разбира се че дървена.За мен това е легло,а не някакъв сгъваем шушляк.Имаме и сгъваема,но я ползваме само когато пътуваме и вкъщи за да събираме играчките в нея.За мен  това не е сериозно детско легло.

# 12
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Във вкъщи ползвам дървена. Сгъваема ползваме само когато сме нагости някъде. За мен сгъваемата няма абсолютно никакви предимства и не мога да си представя детето да спи постоянно в нея. Тя е направена за пътувания и за тази цел е добра, но не и за постоянно ползване.
Peace

# 13
  • Мнения: 6 618
Във вкъщи ползвам дървена. Сгъваема ползваме само когато сме нагости някъде. За мен сгъваемата няма абсолютно никакви предимства и не мога да си представя детето да спи постоянно в нея. Тя е направена за пътувания и за тази цел е добра, но не и за постоянно ползване.
И при нас е така.

# 14
  • Мнения: 779
Аз съм за дървеното легло..Сгъваемите шушлеци са за път..Има страхотни дървени легла ,които са големи,стават на люлка,имат удобни и големи шкафове и т н.И първия път бях с дървено легло и сега купихме пак такова за бебо  ,като се роди..Зависи също с колко пространство разполагате у вас,ако ти е по широчко ,купи си дървено... Wink

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ползвам и двете, дървената е в спалнята, сгъваемата е в хола, в нея играе, а като беше по мъничка и почти през цялото време спеше, през деня беше там, пред очите ми и бях спокойна. Сега вече се ползва освен за игра, за кош за играчките и за пътуване. Ако трябва да избирам между двете обаче определено бих взела дървената. Предимствата са много: по-стабилна е, по-удобна, матрака определено е по-хубав, по-лесна е за почистване от прах и съответно за подържане.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Аз,избрах дървена-правена е по поръчка,висока е ,на няколко нива е.Доволна съм,но няма кой да спи в нея Mr. Green

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз съм за дървена

# 18
  • Мнения: 1 555
Аз съм много против дървените кошари, като една от причините е че когато детето започне да се обръща и върти по време на сън си удря главичката и въобще цялото телце в дърво, а при сгъваемите няма такава опасност ! Синът ми е в сгъваема кошара на АБЦ Дизайн от самото раждане и продължава да спи в нея и сега живот и здраве и с второто ни съкровище също ще купим сгъваема кошара!  Плюсовете са че е многооо по- лека, мобилна и комфортна, а и има отворче от едната страна, през което децата се забавляват адски защото могат сами да си влизат в леглото когато поискат ! Но вкусове всякакви !!! Ако си решила все пак да купиш дървено легло вземи и сгъваема особено ако пътувате ще ви бъде много полезна !

# 19
  • Мнения: 1 516
Сгъваема, няма опасност от удари в решетките. Много ми е удобна и я ползваме и като люлка. Дюшек още не съм сложила. В началото бях сложила дюшек, но Виктор от въртенето постоянно правеше дупки в него - и под главата и под гръбчето, така че го махнах и сега си спи на по-твърдичко и мисля, че се чувства чудесно.  За мен аналогията с походно легло е неоснователна. Ако имаше вариант  за мен да нося със себе си леглото ,в което спя всяка вечер, щеше да е чудесно. Когато пътуваме, ми трябват няколко нощи , за да свикна с хотелското легло, защо да го причинявам на детето си????????

# 20
  • Мнения: 1 064
Ние взехме и дървена, и сглобяема newsm07 Но втората я ползваме само когато отиваме някъде с приспиване Peace

# 21
  • Мнения: 4 546
ние ще взимаме дървена. повече ми допадат като дизайн, освен това като почне да се изправя може да се хваща за решетките, а със сгъваемата това май няма как да стане  newsm78. ние не пътуваме, така че и да отидем някъде ще е инцидентно и няма да купувам специално кошара за целта.

# 22
  • Мнения: 2 197
За постоянно използване дървената е за предпочитане. По следните причини:
1. Матрака е много по-удобен за бебето (по-дебел е)
2. Има решетка, която е улеснение за бебето, когато започне да се изправя.
3. Има чекмеджета.
4. И лично мнение - изглежда ми по-красива от преносимите, все пак има вид на мебел.
Иначе в къщи дъщеря ми има дървена, а при баба и е сгъваема. Поне по 2 дена в седмицата спи в сгъваемата. Не мога да се оплача откъм стабилност, но в дървената и е по-удобно.

# 23
А съм за дървената.Кака ми си взе сгъваема,която на второто разгъване не ставаше вече за нищо.Ако се спреш на такава проучи кои са качествени и ако трябва дай повече пари,за да си сигурна,че ще изкарате по-далго време Peace

# 24
  • Мнения: 4 621
И двете са необходими ако можете да си го позволите. Сгъваемата е удобна за пътуване, но за постоянно легло аз лично предпочитам дървено Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не пътуваме кой знае колко и затова си взехме дървена.

# 26
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз съм много против дървените кошари, като една от причините е че когато детето започне да се обръща и върти по време на сън си удря главичката и въобще цялото телце в дърво, а при сгъваемите няма такава опасност ! .............
 Плюсовете са че е многооо по- лека, мобилна и комфортна, а и има отворче от едната страна, през което децата се забавляват адски защото могат сами да си влизат в леглото когато поискат ! Но вкусове всякакви !!! Ако си решила все пак да купиш дървено легло вземи и сгъваема особено ако пътувате ще ви бъде много полезна !

Напълно съм съгласна с теб!Каката я гледах в дървена кошара!Втория път реших  да си взема нещо практично, удобно , безопасно и красиво! Сгъваемата кошара отговори на всичките ми изисквания Peace

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дървена+скринче.
Вземаш и ползваш 7-8 години. Peace
....или до следващото бебе  Laughing

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 61
За сина ми купихме дървена с чекмеджета - СТАХОТНА Е . голяма, удобн и т.н. Свекърва ми уши околници по мой проект, които отгоре се загъваха , за да не си блъска зъбките в дървото като започне да се изправя. Сега той е почти на 8г. и спи на легло. Жалкото е че сега в детската стая няма място за старата кошара. Затова решихме на първо време да вземем кошче-люлка на колела, за да мога да го местя от стая в стая. А за понататък / живот и здраве / ще поръчаме легло на два етажа, като на мястото на долното може да се сложи старата кошара, докато бебчо порасне и започне да спи на обикновено легло. Малко ще ни е тясничко, но какво да се прави. Важното е бебчо да се роди жив и здрав и ние да сме здрави.

# 29
  • Мнения: 5 362
Ние сме с дървена.

# 30
За първото ни дете взехме дървена, но бях страшно разочарована Sad. Както пишат и някои дуги майки - когато е по- неспокоен през нощта се удряше и постоянно ставах да го наглеждам. След това пък като взе да се изправя постоянно си удряше главата като цопнеше подупе Cry, на няколко пъти си разби и устата докато подскачаше хванал се за решетката /абе не беше от мирните/.  За това се принухме да вземем сгъваемо /продадохме дървеното, нямах търпение да се отърва от него smile3508/, първо, че цялото е от мрежи и плат и да искаше нямаше как да се удари, освен това е и дълбоко и до сега ме спасява /вече с второто дете/, когато искам да го сложа на сигурно място и да знам че няма как да падне и да се нарани. Но разбира се всеки има своите предпочитания, вземи си това, което смяташ че ще ти свърши по-голяма работа. newsm10

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Gardeniq, че как ще се удари, ако има околници ??? Имам предвид хубави, плътни и функционални, ане като тези които ги продават с кошарите - само за красота. Невярвам да си си оставила бебчето в дървена кошара без околници.

# 32
  • Мнения: 1 516
За първото ни дете взехме дървена, но бях страшно разочарована Sad. Както пишат и някои дуги майки - когато е по- неспокоен през нощта се удряше и постоянно ставах да го наглеждам. След това пък като взе да се изправя постоянно си удряше главата като цопнеше подупе Cry, на няколко пъти си разби и устата докато подскачаше хванал се за решетката /абе не беше от мирните/.  За това се принухме да вземем сгъваемо /продадохме дървеното, нямах търпение да се отърва от него smile3508/, първо, че цялото е от мрежи и плат и да искаше нямаше как да се удари, освен това е и дълбоко и до сега ме спасява /вече с второто дете/, когато искам да го сложа на сигурно място и да знам че няма как да падне и да се нарани. Но разбира се всеки има своите предпочитания, вземи си това, което смяташ че ще ти свърши по-голяма работа. newsm10


  202uu  202uu  202uu  202uu  202uu

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 973
Дървена за сън в къщи и сгъваема за игра и за пътувания! Peace

# 34
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
имам и дървена и сгъваема. Моето дете определено си предпочита дървената. Сгъваемата я държах в хола, докато оправяхме апартамента да се нанасяме и той само като я видеше почваше да пищи. Явно не го кефи. Пазя я защотоми е подарък и заради морето иначе да съм я продала до сега. Иначе имаме обиколник и до сега не се е случвало да се удря или нещо да се нарани.Кефи се да си прокарва ръцете и краката презрешетките. При майка ми кошарата е по плитка и той прескочи два пъти, но от тази вкъщи не се оплаквам.

# 35
  • Мнения: 26
имам и двете. Определено за вкъщи е по удобна и по красива дървената. За игра и за път сгъваемата.Ако можеш купи си и двете

# 36
  • Мнения: 3 500
Имам ги и двете и понеже ми вършат доста работа, смятам, че и двете са необходими. Поне на нас  Embarassed

# 37
  • Мнения: 300
Мами ще се възползвам от пуснатата теме и да ви попитам за мнението ви за тази кошарка http://shop.danet.bg/popup_image.php?pID=2056 . Скоро ще си купуваме кошарка и сега се чудя каква да бъде. Иначе съм на мнение че ако човек пътува често това е задължителна покупка.

# 38
  • Мнения: 393
gertruda аз съм много доволна от тази кошара.Ползваме я откакто се е родил -удобна е,дълбока е и няма как да се удари когато се обръща докато спи. В останалото време през деня понякога я ползва и за игра, разкопчава си сам ципа отстрани и му е като къщичка Hug

# 39
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ами определено си зависи от стила на живот на семейството. Като за постоянно легло аз съм за дървеното. Това, че има калпави дървени легла е друга тема на разговор. Преди няколко дни в едно списание, съвсем случайно видях снимка на кошара, която е забранена от Комисията по безопасност, поради повишен риск от нараняване (наличие на мн. остри ъгли и е прекалено плитка), но не пишеше коя е фирмата-производител, за съжале.

# 40
  • София
  • Мнения: 275
Дървена за сън в къщи и сгъваема за игра и за пътувания! Peace

 Peace

# 41
  • Мнения: 3 478
Ние сме със сгъваема. Така и още не съм и взела дървена а имах намерение. Само дето моята е страшно шило и редовно по време на сън си става и се пльоква на страните на кошарата и така си спи полу-права докато не отиде някой да я оправи. На този етап ми е абсурд да я сложа в дървена кошара при това положение. Нашата сгъвяема е доста стабилна според мен, взех и допълнителен матрак и проблеми не сме имали. Пътуваме често, но никога не я нося с нас. Доста ми е тежка и ми е голяма галимация да я сгъваме и събираме. Преди година като я сглобихме с 300 зора и така си остана не сме я бутали от тогава. В нашият случай е много добре че е мека от всякъде, на нива си е, има си и малко екстри като светлина, музика и вибрация, даже и чардаче отгоре, оето в началото се отразяваше много добре на малката щото беше по-закътана. Знам обаче че по размер не отговарят на БГ стандарт, поне сестра ми така каза. Тя на скоро си взе от Варна, като видя нашата каза че не са един размер.
В крайна сметка и в двата вида си има плюсове и минуси, зависи от модела според мен и най-вече желанието на родителите, аз лично не виждам нищо лошо в сгъваемите ако са стабилни и с добър матрак Peace

# 42
  • Мнения: 1 273
Ние сме с дървена кошара на две степени, която може да се направи юношеско легло -- много си го харесвам Peace

# 43
  • Мнения: 1 294
Имам и двете.Предпочитам дървената за всяка вечер.Сгъваемата върши чудесна работа, но само за пътувания.

# 44
  • Мнения: 330
Дървена имаме в къщи, а като пътуваме - ползваме сглобяема на Бертони.
Ако имаш възможност купи и двете.

# 45
  • Мнения: 8 505
Само дървена има дъщеря ми.

# 46
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Вече спи в сгъваема.
От дървената за малко не се преобърна, нощем все си заклещваше крак или ръчичка в решетките. Той много се върти и постоянно си удряше някъде главата ( въпреки че имаше и обиколник по 3 от стените ).
Сгъваемата е дълбока и както и да се завърти все е на меко. Аз взех Чиполино с цип от едната страна.

# 47
  • Мнения: 1 896
Дървена, и то от масивно дърво, а не от тези плоскости дето са от пресовани стърготини - в тях има формалдехид от лепенето, който се изпарява в продължение на години и е много опасен, особено докато е ново леглото, хич не е за малко бебе.
На сгъваемата не може да й се смъква преградата, а това е супер важно, ако искаш да сложиш бебето близо да теб и да можеш лесно да го стигаш нощем.
Имаме сгъваема, но е само за играчките, не за легло и като малък го оставях да играе в нея докато се къпя примерно.
Никога не сме я ползвали при пътуване, защото няма как да натоварим матрака. Пък и винаги ни е било по-удобно когато сме на чуждо място бебето да спи при нас. Така и багажът е по-малко и то е по-спокойно.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 258
За мен това са две различни покупки. Дървената кошара си е за спане. Сгъваемата я ползвахме за игра в хола и ако тръгнем на гости (въпреки че май не сме я носили с нас или е бил мъничък и се е събирал в зимния кош на количката или където сме ходили е имало къде да го настаним).
И ако може някой да ми обясни, като тръгна на път как да взема и дюшека или какво да ползвам вместо него?
Нашата (на ТСМ) дюшечето също се сгъва и се увива около кошарката и се слага в торбата, но пък е тъничко и малко твърдо, не е баш като матрак.

# 49
  • Мнения: 576
Имам и двете.Предпочитам дървената за всяка вечер.Сгъваемата върши чудесна работа, но само за пътувания.
И ние сме така!

# 50
  • Мнения: 1 233
Ами аз имам и сгъваемо, и дървено легло. В дървеното много си удря главата.

# 51
  • Мнения: 128
Първата си дъщеря отгледах в згъваема на Chicco а за втората смятах да взема дървена но няколко майки ме разубедиха след поредици от синини и разбити усти по тия дървени кошари. Обиколниците ще те спасят само докато е малко детето. После като се активизира няма да смееш да оствиш детето само в дървената кошара.
За втората си дъщеря също купих згъваема на Chicco с две нива и повивалка. Към нея добавих и матраче на Pierre Cardin което също се навива на компактна ролка ако трябва да пътуваме някъде.
Много съм доволна от згъваемата кошара и защото много лесно се пере в пералня и успявам да я поддържам много чиста.
А най хубавото е, че където и да отидем можем да вземем леглото на бебо в което е свикнало да спи всяка нощ. Така преживяват по- лесно  стреса от промяната на обстановката.
Според мен сега си вземи згъваема и пробвай известно време с нея. Ако не ти хареса по нататък винаги можеш да си купиш и дървена-сгъваемата така или иначе ще ти потрябва при пътуванията и нама да остане зян. Peace

# 52
  • Мнения: 2 149
аз съм се спряла на дървена:))

# 53
  • Мнения: 1 008
Ние сме с дървена кошара на две степени, която може да се направи юношеско легло -- много си го харесвам Peace

И ние така-много съм доволна,имаме си и повече чекмедженца за бебешки дрешки.

# 54
  • София
  • Мнения: 248
Ние сме с дървена, която остана от голямата ми дъщеря. Има много чекмеджета.

# 55
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Наистина ли децата се нараняват толкова много от дървените  кошарки?Трудно ми е да си представя че наистина е така.Ние засега спим в кошче, но после сме  в дървена кошарка , която става на легло и ще я ползва до поне 5 годишен(живот и здраве)
Как ли са ни гледали нас едно време като нямаше преносими кошарки и не съм чувала от никои истории за разбити глави или уста  заради кошарката newsm78.Виж от колела, катерушки- колкото си искаш! Mr. Green
Вили

# 56
  • Мнения: 1 896
То си има начини да се справиш с това - слагат се някакви "обиколници". Всъщност каквото си искаш меко текстилно нещо за изолация около твърдите части. Може дори човек да си го направи сам с пачуърк и да вложи творчество, но има и готови, които се продават.
Ние не сме ползвали обаче - синът с няколко не много силни ударчета се научи че това е дърво, демек нещо твърдо и човек си пази главата от него. Отдавна не се е удрял.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 097
Ползвахме сгъваема, нямам оплаквания, доволна съм  Peace

# 58
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ползваме все още сгъваема,вече на второто ниво, изчаквам да порасне още малко и ще и купя детско легло.Доволна съм от сгъваемото много.

# 59
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Ползваме и двете! Предпочитам сгъваемата по много причини - местя я където си поискам, става и за игра, Марти не си удря главата когато се върти на сън, не си заклещва главата в решетките ...

# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Нашата е дървена, много съм доволна. Вярно е, че си блъска главата, но това се решава като се сложат обиколници. Сега като се прехвърли при нас, пак си блъска главата  в леглото. Ама така е, ние не сме го канили там, като не му харесва има си легло Whistling

# 61
  • София
  • Мнения: 551
Сгъваема,много е удобна не само за път.Лесно я премествам от стая в стая.Детето не си удря главата.

Общи условия

Активация на акаунт