имам пробл с дисхидроза

  • 43 112
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз си решавам проблема с Оксикорт. Е временно де, но на мен ми излизат само лятото, когато обувам обувки на бос крак, явно при мен е нещо от обувките, ама боса не мога да ходя  Naughty .

# 16
  • Варна
  • Мнения: 758
не смятате ли , че това се получава след някакво натрявяне или вътрешен проблем на организма, който избива по кожата...

То това е ясно, аз вярвам, че човек сам си докарва не само кожнитге, ами и другите болести, но не всеки може да познава достатъчно и себе си и механизмите, които отключват болестите, за да знае как си ги докарва и как да се отърве от тях. И тогава прави като нас - търси хапове и мехлеми.

# 17
аз я имам тая болест от 13 години - дали не съм търсил мехлеми. Идеята е не да намерим най-подходящия мехлем , който ще ни оправи до утре, а генерално решение на проблема. Да сте чували някой да се излекувал перманентно ??? Някакви методи: акупунктура, хомеопатия, пречистване на организма с отвари и т.н. Нещо си...
 Въобще има ли надежда, че адски ме сърбят РЪЦЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ...........

# 18
  • Варна
  • Мнения: 758
Аз каквото съм имала да кажа, съм го казала още в първия си пост.
Ако знаех нещо по-ефективно, щях да го споделя.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.....смятате ли , че това се получава след някакво натрявяне или вътрешен проблем на организма, който избива по кожата...

Кожната лекарка ми каза, че може да се смята като алергична реакция на организна  newsm78 newsm78 . Аз и без това съм склонна към алергии, така че по ми се вярва да е това което тя твърди.

Намерих това е нета :

Дисхидрозата е често срещано състояние. Проявява се с повишено изпотяване на дланите на ръцете и стъпалата и се съпровожда с появата на малки мехурчета. В зависимост от причините бива първична и вторична.

Първичната е: 1. Истинска /с неуточнена етиология/ - проявява се предимно през лятото. 2. Атопична - характерна за лица с алергично предразположение.

Вторичната дисхидроза е в резултат на сенсибилизация към различни алергени - гъбички, бактерии или контактна алергия.

Лечението е симптоматично и етиологично. Повишеното изпотяване на краката съчетано с бактериална инфекция води до неприятна миризма. В някои случаи изпотяването се наблюдава при хора с по-лабилна нервна система. Тогава е необходима и консултация с невролог. Лечението включва бани, използване на дезодориращи вещества и шпрейове. Необходима е консултация с невролог.

# 20
аз я имам тая болест от 13 години - дали не съм търсил мехлеми. Идеята е не да намерим най-подходящия мехлем , който ще ни оправи до утре, а генерално решение на проблема. Да сте чували някой да се излекувал перманентно ??? Някакви методи: акупунктура, хомеопатия, пречистване на организма с отвари и т.н. Нещо си...
 Въобще има ли надежда, че адски ме сърбят РЪЦЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ...........

Аз я имам тая болест от 20 г. и единствения начин да спреш обривите е като пазиш пълна безсолна диета. Никакво свинско и салами. Внимателно с варивата - боб и леща. Такава диета трябва да пазиш докато ти се обнови кожата на ръцета това са близо 30 дни.

Моя съвет е купи си единствено Дактакорт и ги мажи с това лекарство. Няма смисъл от кортикостероиди. Вече не се лекуват екземи по този начин.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 758
Мисля, че отключващите храни са различни за всеки. Аз не съм открила моите, но една колежка със същия проблем, твърди, че при нея се влошава от кафе и червено вино.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Тези дни четох, че трябва да се избягват храните богати на никел. Нямах много време да чета кои точно са тези храни, но скоро ще ги погледна и ще пиша (ако не съм родила Laughing).

# 23
Здравейте!
Край на мъките с дисхидрозата!
Открих лечението!Започвам така,защотоможе да ви се стори наистина странно,обаче след 5 години мъчения и ходене по лекари, след прилагане на всички възможни методи на лечение,детето ми след 6 сеанса при една лечителка се оправи!Детето ми е на 10 години и от 5 години се борим с дисхидрозата на едното стъпало!Какви ли не мазила не бяха,какви ли не консулти с лекари , а и всичко каквото са ни казвали сме опитвали-физиотерапия,галванична вана,вани,инжекции...
Случайно разбрах от една приятелка,че има една лечителка,която лекува кожни проблеми и се свързах с нея.Положението ни беше станало нетърпимо-3 месеца непрекъснато мазане с кортикостероиди-най-различни,и мехурите си излизаха непрекъснато.Още с първият сеанс,те започнаха да изчезват!Сега вече няма нито един,а и не сме мазали с кортикостероиди вече цял месец! Давам Ви тел .на лечителката-Таня-051538372,потърсете я!Тя е велика жена за мен!Разбира се, лечението е свързано с мазане на участъците с билка/но точно каква е тя не казва/.Въпроса е ,че детето ми се оправи,защото това беше голям шок за него-цели 5 години мазане,а от инжекциите напълня ужасно много!Но Таня ни помогна!Сигурна съм,че ще помогне и на Вас!

# 24
в кой град се намира тази жена и каква лечителка точно е?

# 25
пак съм аз. Само да спомена за лекарство, което изчиства ръцете. Пак е краткотрайно, но не е кортикостероид. Казва се ПСАНОЛ и смърди ужасно - на нафталин! Физическите му свойства са близки до йода (цвят, визкузитет...)
 Тъкмо бях стигнал много тежка фаза, такава че дисхидрозата ми се е комбинирала и с екзема и почна да обхваща ръцете ми навсякъде. Обаче с това лекарство успях да ги изгоря и кожата ми да се възобнови.
 Пак казвам, не е крайно лечение, но поне е безвредно и действа. Поне докато открием нещо по-ефикасно!

# 26
Здравейте, Псанола скъп ли е?

# 27
# 28
  • Мнения: 1
zdraveite,i na men mi postavixa diagnoza disxidroza, no pri men kojata na racete zagrybqva na debeli koji ,napukvat mi se racete do krav i mnogo boli .nikakvi mazila ne pomagat.doktorite samo ti vzimat parite i si pravqt eksperimenti s razli4ni lekarstva,nali ne gi plashtat te..nrkoi moje li da pomogne,gledkata e stra6na ,bolkata neponosima..molq vi..

# 29
  • Мнения: 167
Здравейте, Псанола скъп ли е?
Около 8 лв.

Общи условия

Активация на акаунт