Месец Май е тука вече, чакаме си малкото човече

  • 14 871
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 961
caisa, и нашите бебончета ще са най-прекрасните  Hug . Да са ни живи и здрави всичките, и тези дето вече се гушат в мама и тези дето още риткат в корема  Heart Eyes

# 16
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
аз имам един тъп въпрос  Embarassed
Понеже до сега не съм ходила на запис на тоновете искам да питам вас-задължително ли е при този преглед да правят проверка за разкритие?Какво точно представлява целия преглед?Има ли вероятност вагиналният преглед да предизвика раждане?

# 17
  • Мнения: 6 029
аз имам един тъп въпрос  Embarassed
Понеже до сега не съм ходила на запис на тоновете искам да питам вас-задължително ли е при този преглед да правят проверка за разкритие?Какво точно представлява целия преглед?Има ли вероятност вагиналният преглед да предизвика раждане?

опа, въобще записа на тоновете няма общо с вагината ти:) просто с един апарат записват сърдечните тонове на бебето, ти нищо не правиш, само си лежиш:)

# 18
  • Мнения: 200
Zdraveite-sorry che e na latinitsa no ne mi se vkluchva bg.
Otnosno Sheinovo beshe pitala niakoia mama.Razhdah tam predi 5 god.-niama nishto obshto sega.
Biax vav Vip-40lv e na den-no e mnogo po udobno -poseshtavat te blizkite i mogat da ti pomagat.Edinstveno niamash lichna toaletna-obshta e za niakolko stai.Ot staite ako imash pravo na izbor 308 e nai dobre che e s balkon-drugite niamat.Izbora na ekip e 160lv,a upoikata 150lv.-tova se plashta na kasata.Inache sega vnimanieto ot strana na akusherkite beshe mnogo dobro-ne kato predi 5 god.
Mersi za chestitkite.
Leko razhdane na mamite koito oshte ne sa.

# 19
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
аз имам един тъп въпрос  Embarassed
Понеже до сега не съм ходила на запис на тоновете искам да питам вас-задължително ли е при този преглед да правят проверка за разкритие?Какво точно представлява целия преглед?Има ли вероятност вагиналният преглед да предизвика раждане?

опа, въобще записа на тоновете няма общо с вагината ти:) просто с един апарат записват сърдечните тонове на бебето, ти нищо не правиш, само си лежиш:)
Знам че няма,но като ходя на запис на тоновете задължително ли е да ми правят и преглед за разкритие?Защото чета че почти всички са наясно дали имат разкритие и колко.Иначе ми е ясно как става записа на тоновете.А какво друго проверяват през 9тия месец?

# 20
  • Мнения: 6 029
Райна, ми явно зависи от лекаря. аз ходя при Иван Димитров, той е джаста праста отсекъде... за ракритие не ме е проверявал, запис не ми е правил, добре, че в Шейново ми направиха. Корема не ми е мерил нито веднъж... Ако не родя до термина ... на другия ден трябва да отида за запис и видеозон...  Аз не съм наясно ни с разкритие, ни с евентуално тегло на бебето, безобразие.

# 21
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Честито на всички нови майчета! Да са много усмихнати и много да ги радват бебчетата!

Julie, и моята докторка не ми казва тегло на бебето. Последния път я попитах, каза, че е с нормални размери и толкова.
Иначе корема ми мерят редовно, за разкритие ме проверява винаги, когато отида с оплакване, че ме боли корема.
Виж, записа на тоновете и на мен ми е загадка - на последната консултация акушерката ги слуша ок. 15 секунди с нещо като фуния, каза, че са перфектни и това беше. Та си мисля да си запиша час при друг лекар за запис на тонове. А, и таза не са ми мерили  Thinking

Ох, нямам търпение да родя вече. Вчера имах няколко леки стягания на корема, поболя ме леко кръста. А, да ви питам, като се будя нощем, по-точно сутрин към 4-5 часа да пишкам, корема ми е твърд и леко боли ниско долу, това да го броя ли за контракция?

# 22
  • Мнения: 6 029
SvetlaK, в Шейново правят запис срещу 10 лв.
На мен ми слушат тоновете с апарат, за по-малко от 15 сек. и казват че са ОК. Колкото до пишкането - по-скоро е от натиска на бебето.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Здравейте, милички!
Аз още съм тук, но явно няма да е за дълго. Тази сутрин бях при док-с 5см. разкритие съм. Shocked Бебка е 3100, води има бол, но е обърната с гръбчето към корема ми и док се попритесни малко. Изписа някакви ампули да ми бият два дни, за всеки случай, за дробчетата. newsm78 С Преслав не са ми слагали такова нещо, а той се роди по това време пак. Док каза, при най-малки контракции да тичам в болницата, че иначе да си приготвям две овчи кожи, че може да родя в къщи. Joy Аз исках да изкарам до петък, 11-ти, че Преско и мъжо са родени на 11-то число, а аз на 1-во. Ама бебка май няма да чака толкова. И сега багажът ми е готов и цялата фамилия е на старта. hahaha

# 24
  • Мнения: 961
SvetlaK, в Св.София има безплатен запис на тонове в 106 к-т. Отиваш на регистратурата, издават ти едно талонче и се въоръжаваш с търпение пред кабинета  Simple Smile , защото има доста мами.
Katia_N, стискам палци всичко да е ОК и ако тръгне бебченце, да мине леко  Hug

# 25
  • Мнения: 146
Katia_N, успех, дано задържиш до желаната от теб дата Simple Smile
mama 21, Влади прогледна към 40-тия ден, определено си пролича, просто не е вече блуждаещия подглед и след това идват вече истинските усмивки.... Laughing

# 26
  • Мнения: 214
Леле, Кате 5 см! това си е наполовина раждане! знам, че не е добре да седиш с разкритие, заради евентуални инфекции, които могат да навлезнат нагоре по родовия канал към бебето.
Втвърдяването на корема в тоя месец може и да е защото на бебето му е тясна в коремчето и се опъва и обтяга корема. ако и кръста боли, тогава са контракции.

# 27
  • Мнения: 3 089
ИМАМ СМС ОТ ПЕШЪН:
"ДНЕС В 12.30 СЕ РОДИ СИНЪТ МИ - НИКОЛАЙ - 3650, 51 СМ"

ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ МАМА И СИН!


ще чета после, че камен...

# 28
  • Мнения: 87
Честито на новите майчета - Диди77, Приказка, Асти и Пешън  bouquet Да са им живи и здрави бебчетата и много радости да им носят  Heart Eyes

Райна, в 9тия месец досега са ми пуснали изследванията - кръв, урина, ваг. секрет, като всеки път си ми правят стандартна консултация - кръвно, кг. и т.н. Днес ми правиха запис на тоновете ок. 20 мин, като там се отчитат и контракции. Имах само една по-сериозна, която усетих като менстр. болка ниско долу.

Светле и аз като ставам през нощта и понякога ми е стегнат корема, питах доки и тя каза, че са контракции вероятно. Та аз си ги броя за контракции Simple Smile

# 29
  • Мнения: 897
и аз да се отчета
И въпрос към мамите с опит-кога проглеждат бебетата и реагират на шум.

Трябва да реагират на шум още като се родят ,а за проглеждането виж този линк от др. форум в който съм писала тема за зрението (т.е. преписах я !!! ) от учебник  за ВНД при децата.
http://www.bulgar-bg.com/forum/viewtopic.php?t=5628
А сега ще погледна и за слуха.

Честити бебчета на новите обебили се маминки.

П.п написах и за слуховата сетивност.Виж ги дано ти е в помощ.

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 15:32 от Блонди_24

Общи условия

Активация на акаунт