Получихте ли сметки за тока за месец април/за София/?

  • 2 459
  • 54
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Този месец нещо се бавят. Току що направих проверка в сайта на ЧЕЗ и там излиза 'следващо отчитане 08.05-11.05', и плащането да е от 22.05-..., като нямаме неплатени такива/последното ни плащане е в средата на април/. Притеснява ме да не е следващата сметка да е за 2месеца,че лошичко ще ни стане. Вие имате ли сметки? И казали ли са нещо за 2 сметки накуп?

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 17:27 от Гита Ог

# 1
  • Мнения: 6 029
ма че аз и за предишния месец не получих! отидох със стара бележка да плащам - сметка си имаше там... ама в пощата ми цъ!

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз не я чакам по пощата, а да излезе в E-pay, както винаги в началото на месеца. И в страницата на ЧЕЗ няма. newsm78

# 3
  • Мнения: 6 029
Аз не я чакам по пощата, а да излезе в E-pay, както винаги в началото на месеца. И в страницата на ЧЕЗ няма. newsm78

явно са се омотали нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 295
А аз си мислех, че само ние не получаваме... Всъщност и миналия месец не дойде сметка, а ходих да плащам със стара бележка. Явно и този път ще е така.

# 5
  • Мнения: 3 537
Ами аз чакам сметката за април ,ама я няма.
Ами то имаше предупреждение във вестника четох миналия месец,че един месец ще бъдат доста по-големи сметките и хората да се подготвят, явно ще се плаща за близо 2 месеца накуп...щели да правят някакво ново райониране според европейските стандарти , не разбрах точно и ще сменяват датите на отчитане и плащане.... #2gunfire

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ами аз чакам сметката за април ,ама я няма.
Ами то имаше предупреждение във вестника четох миналия месец,че един месец ще бъдат доста по-големи сметките и хората да се подготвят, явно ще се плаща за близо 2 месеца накуп...щели да правят някакво ново райониране според европейските стандарти , не разбрах точно и ще сменяват датите на отчитане и плащане.... #2gunfire

Ето къде е ключът от палатката.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
Вчера платих сметката за април без бележка, направо отидох в касата.
Не смятам, че сметката ми е завишена, даже напротив. От както въведоха новия начин на отчитане
сметката ми за ток падна почти наполовина. Странно ми е защо?  newsm78
Преди плащах м/ 35 и 40 лв., сега от 2 месеца - 20-22 лв.  Rolling Eyes

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Вчера платих сметката за април без бележка, направо отидох в касата.
Не смятам, че сметката ми е завишена, даже напротив. От както въведоха новия начин на отчитане
сметката ми за ток падна почти наполовина. Странно ми е защо?  newsm78
Преди плащах м/ 35 и 40 лв., сега от 2 месеца - 20-22 лв.  Rolling Eyes

Много странно, че не е излезнала в Е-рау още. Тя обикновено излиза на 1-2-3 число от месеца, а и в сайта на ЧЕЗ да няма сметки......

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 12:48 от Гита Ог

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нашата сметка дойде преди 2-3 дни по и-пей. С 10 лв по-висока, гоним 60 вече  Close Много съм възмутена, по дяволите!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 867
А ако не излезе навреме сметката, харчите ли парите или те си стоят като перо в бюджета и се прибавят към парите за следващия месец? Във втория случай не би трябвало да има проблем да се платят 2 и повече сметки наведнъж. Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама как така за май Rolling Eyes Че то днес е десети....Вчера си платих сметката за април, беше си съвсем нормална и си дойде навреме Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 7 034
В Люлин (поне в нашият микрорайон) не получаваме сметки вече трети месец. От Енергото казаха, че не се знае кога ще започнем да получаваме сметки, изместиха сроковете за отчитане, за плащане, КАША.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Нашата сметка за април си излезе в E-pay още в началото на месеца. Малко по-ниска е от друг път, но гледам, че фактурата е до 27-мо число.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Имах впредвид сметките, които идват през май, но са за април. Нашата още я няма ни в е-пей, ни никъде.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Добре де, как така на всички са им по-ниски сметките, само на нас по-висока? newsm78
Нито съм прала/готвила повече от нормалното, нито оставяме всички лампи включени денонощно. Мрън, мрън.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 268
и при нас нямаше сметки по пощата и като проверихме предиедна седмица в сайта на чез се оакза, че имаме 2 неплатени фактури - за март и за април! та им драснах един мейл да питам защо не сме получили уведомление по пощата и ми отговориха (още на другия ден, междудругото), че правели някаква реорганизация на системата си, бла - бла, извиняват ми се за неудобството и т.н. 

иначе сметката за април е по ниска, но периода на отчитане е по малък, а и аз липсвах известно време през април и на това отдавам по малката сума.

# 17
  • Мнения: 2 759
                      И при нас нищо в ипей. Сега ме притеснихте малко...

# 18
  • София
  • Мнения: 9 517
Май зависи към кой район на енергото сте. Нашите сметки принципно се появяваха в ипей към 20-то-25-то число на месеца, каква беше изненадата ми този месец като цъфна на 7-ми. Мисля, че някъде в сайта на електроразпределение или новата компания имаше съобщение по този повод newsm78
ето го http://www.electro-sof.com/news_display.php?n_id=103

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Сега си прегледах последната фактура от сайта на ЧЕЗ, която сме платили. Там пише, че следващото отчитане ще бъде наистина м/у 08.05 и 11.05 и за плащане м/у 22.05 и 31.05. Отбелязано е със звездички. Ние сме в Младост, явно наистина има значение и района.

# 20
  • Мнения: 1 950
А ние дори за март месец нямахме сметка. Ходя питам, няма нищо за плащане Shocked
Сега ще видим за април какво ще излезе, направо нямам думи такава е обърквация #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 759
                  Иначе доколкото знам, някои градове, които са минали към ЕОН (Североизточна България) не са плащали сметки по 4-5 месеца. Много притеснително ми се вижда това. Честно. Не искам да ми бавят сметката  Sick.

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гадното е за такива като нас-хич не сме от пестеливите и после лошо ни се пише, а и то колко да пестиме, като не си знаеме сметката.

# 23
  • Мнения: 656
сметката ми за ток падна почти наполовина. Странно ми е защо?  newsm78
Преди плащах м/ 35 и 40 лв., сега от 2 месеца - 20-22 лв.  Rolling Eyes
Преди малко си проверих сметката в сайта на ЧЕЗ и нашата сметка е наполовина по ниска от миналия месец

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз не я чакам по пощата, а да излезе в E-pay, както винаги в началото на месеца. И в страницата на ЧЕЗ няма. newsm78

Аналогична ситуация. Няма... тъкмо се чудехме.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 034
Къде точно в сайта на ЧЕЗ си проверявате сметките?

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Къде точно в сайта на ЧЕЗ си проверявате сметките?

http://www.cezelectro.bg/clients.html  Горе само си попълваш абонатния номер.

# 27
  • Мнения: 3 537
Къде точно в сайта на ЧЕЗ си проверявате сметките?

http://www.cezelectro.bg/clients.html  Горе само си попълваш абонатния номер.
Благодаря, и аз си проверих сметката, наистина ми е доста малко за половин месец е  , което значи, че следващата сметка  всъщност ще е за месец и половина и трябва да си заделим парички.И сроковете са сменени даже на плащане  Tired оххх много гадно така ми се объркват сметките...............

# 28
  • София
  • Мнения: 7 034
Къде точно в сайта на ЧЕЗ си проверявате сметките?

http://www.cezelectro.bg/clients.html  Горе само си попълваш абонатния номер.
Благодаря ти   bouquet

# 29
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
...И продължаваме да нямаме сметка......

# 30
  • Мнения: 2 759
...И продължаваме да нямаме сметка......
                  Продължаваме  thumbsup

# 31
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Има ли някой от Разсадника? От края на януари нямам никаква сметка  newsm78

# 32
  • Мнения: 2 759
Има ли някой от Разсадника? От края на януари нямам никаква сметка  newsm78
                 Сега е момента да се регистрираш в epay  Peace.

# 33
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
...И продължаваме да нямаме сметка......
                  Продължаваме  thumbsup

И ние... в Младост. Нищо по e-pay, a сменихме квартирата и ако обединят април и май малко кофти се получава  Sad

# 34
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Има ли някой от Разсадника? От края на януари нямам никаква сметка  newsm78
                 Сега е момента да се регистрираш в epay  Peace.
Вчера ми дойде сметката за тока в epay, по-малко е от миналия месец. Живея в Красна поляна за информация.

# 35
  • Мнения: 4 965
Вчера платих сметката за април без бележка, направо отидох в касата.
Не смятам, че сметката ми е завишена, даже напротив. От както въведоха новия начин на отчитане
сметката ми за ток падна почти наполовина. Странно ми е защо?  newsm78
Преди плащах м/ 35 и 40 лв., сега от 2 месеца - 20-22 лв.  Rolling Eyes

Абсолютно едно към едно е при нас. Sunglasses

# 36
  • Мнения: 1 273
Нямам получена сметка за април. Аз плащам, чрез банкомат и там няма нищо  Tired newsm78

# 37
  • Мнения: 1 950
След като изобщо не дойде сметка за март, днес проверих в страницата на ЧЕЗ и опалаа, фактурка има и какво да видя период на отчитане 22-02-2007 - 18-04-2007 #Crazy. Та това са си два месеца #2gunfire

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Те хората са си го написали, но кой да ти чете.

http://www.electro-sof.com/news_display.php?n_id=103

Само, дето не сме получавали малка сметка за май, както пише.

# 39
  • Мнения: 451
Да, дойде. За по-къс период е, но следващата ще е за по-дълъг. Сметката ми е наполовина.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
Като ви прочетох се замислих, ами и аз за април все още не съм получила сметката, а обикновено до 10 число идваше. Проверих в сайта на ЧЕЗ и има една неплатена сметка  #Crazy периода е обаче 31.03.06-14.04.06 само половин месец и срока й за плащане вече е изтекъл, а аз си чакам бележчица в пощенската кутия  Grinning
Тичам утре веднага да си платя, че да не ми клъцнат тока  Wink

А ето какво още намерих в сайта на ЧЕЗ

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Вече 2 месеца няма никаква бележка ...

# 42
  • Мнения: 2 407
Нямам и аз сметка.

# 43
  • Мнения: 2 759
                  Може да са направили тока безплатен  hahaha

# 44
  • Мнения: 2 829
 Joy hahahaде този късмет

# 45
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Не, нямам сметка все още...

# 46
  • Мнения: 6 029
в дир.бг пишеше, че не пращат, защото трябвало да са в пликове, заради защитата на личните данни. обаче аз получих сметката си вчера Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 4 965
Вчера чух по радиото, че от този месец постепенно спират изпращането на сметките, заради защитата на личните данни. Те ще бъдат получавани при заплащане, а справки по-рано ще могат да се правят на дежурен телефон и в интернет /по клиентски номер/.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 294
в дир.бг пишеше, че не пращат, защото трябвало да са в пликове, заради защитата на личните данни.

Точно така, няма да имаме вече съобщения  Wink


А ето какво още намерих в сайта на ЧЕЗ

Само много ми е чудно бабите и дядовците на село дето идея си нямат от интернет как ще си гледат сметките и ще се информират  newsm78
Та аз съм свикнала (може би не само аз и повечето) да си получавам бележката и да ми напомня че имам да плащам.

# 49
  • Мнения: 6 029

Точно така, няма да имаме вече съобщения  Wink

мда - миналия месец нямах. ама този месец имам... а ся?

# 50
  • София
  • Мнения: 4 294

Точно така, няма да имаме вече съобщения  Wink

мда - миналия месец нямах. ама този месец имам... а ся?

Късметлийка си  Wink

# 51
  • Мнения: 6 417
Аз съм в "Левски" и също не получих сметка, но погледнах сега в сайта на Енергото-засекли са го от 29  март до 11 май.  newsm78

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Днес получих бележката със сметката. За 45 дни.

# 53
  • Мнения: 2 759
Днес получих бележката със сметката.
                Нашата излезе вчера в сайта на ЧЕЗ. Пише, че е до 18.05, но не ми се вярва...

# 54
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Получихме най-накрая....за периода от 28.03 до 11.05. Но не сметка в пощата, нито в е-рау, а в сайта на ЧЕЗ само.

Общи условия

Активация на акаунт