Какво ви липсва от "едно време"?

  • 7 807
  • 136
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 462
Киселото мляко в бурканчета (чиито капачки си пазехме като скъпоценности), плодовото прясно мялко в едни малки пликове, бозата в големи зелени шишета, лимонадата, котешките езичета в прозрачни найлонови пакетчета ( със син надпис май бяха)... Марципанът "Кума Лиса", избощо вкусът на "едно време" - сега с тия подсладители и маргарини опропастяват всичко вкусно Sick

Мляс! Как съм забравила за Кума Лиса и плодово мляко в пликче? Да, емблематични спомени. Имаше и един течен шоколад в тубичка, ама той май доста късно се появи...  newsm78
Да имаше го в периода 86 - 90 год . и се произвеждаше в Разлог ...аххх колко килограма съм изяла от него ????? newsm78

# 76
  • Мнения: 5 462
Липсват ми онези слепени бишкоти с крем " Негърче" от 20 ст. и хубавите спомени естествено. Wink

# 77
  • Мнения: 288
  Няма вече такъв мармалмалад! Сега е много захар и малко плод. Липсва ми и "Златна есен"/сегашните не струват/, бонбоните"Росица" , пакетчетата Шоко/ какао и захар-2 в 1/ Ядяхме го с пръсти или с пластмасови лъжички и се омазвахме до ушите. Голям кеф!
  Най-вече ми липсват безгрижието, спокойствието и младостта... Sad
 

# 78
  • София
  • Мнения: 3 099
Изгревът на наивната ми, идеалистична и енергична младост! Това само ми липсва. От това губех и губя с всеки изминал ден и знам, че един ден няма да има нищо за губене.

# 79
  • Мнения: 154
От "едно време" нищо не ми липсва. даже се дразня, когато някой повтаря: "Ееее, сегашните.. не са като някогашните". Сега си е сега. Ние живеем СЕГА. С носталгия и тъга си спомням само за детството и за близките, които вече ги няма. Но съм уверена, че синът ми също един ден ще си мисли с тъга за детството, нищо че сега ни се струва, че нашето си е било най-прекрасното! Simple Smile Светът се променя!

# 80
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Още ги има, същия вкус, същата опаковка  Hug
но няма едни зелени с какаов пълнеж, на големина бяха като "Детска радост"...
И  се казваха "Росица " , а пък аз вчера в един супермаркет видях бонбони "Снежанка " ако си ги спомняте ???
mmmmm едни белички с фъстъче ех спомням си ,И шипковите пюрета лелеее

# 81
  • Мнения: 2 386
Ох... как ви завиждам... Аз съм от онова средното поколение , дето завари демокрацията в крепка възраст . От "комунизма" почти нищо не помня, само това че играехме на кър, на ластик, че родителите ми не пропускаха море и ски  всяка година....
И понеже изпитвяам някаква странна носталгия към усещането за спокойствие, което дори не си спомням си купих книгата "инвентарна книга на социализма". Много е добра. По скоро алманах на изминалото време... снимки на култови неща от кибритчетата, до бозата в бутики, лимонадата, розовите билетчета за влака, ръчна пералня.... Искам дъщеря ми да знае, какво е чавдарче и пионерче, макар че аз не ги хванах.... Но хванах култовия лозунг в стола в училище "когато ям съм глух и ням" Simple Smile

И аз съм в същото положение...
Имам блед спомен за спокойствие, зелени горички в планината, дъвки Идеал, игри с колело до тъмно и...нищо повече.
Ние сме най -ощетените, защото сме полу-продукт на две взаимноизключващи се времена. Confused

# 82
  • София
  • Мнения: 4 423
Всичко ми липсва, какво ли не бих дала да поживея само 1 година преди 1989г. Confused
Аз не живея сега, живяла съм тогава, сега живуркам!

# 83
  • Мнения: 173
Ех,натъжих се.....беше много хубаво! Едва ли тогава сме го оценяли.
Липсва ми спокойствието,безгрижието...... Tired
И най-много ми липсват баба и дядо !

# 84
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Ех,натъжих се.....беше много хубаво! Едва ли тогава сме го оценяли.
Липсва ми спокойствието,безгрижието...... Tired
И най-много ми липсват баба и дядо !
еееех,така си е,дългите чудесни лета на село,прекрасните лагери,дори това да ти се скарат в училище за разпуснатата коса-от време на време  Sad

# 85
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Липсва ми майка ми,липсват ми летните вечери с игри на криеница с децата от квартала,липсва ми спокойния живот,лагерите на морето,радостта от получаване на писма от непознати другарчета - най-вече от СССР и ГДР.
....А помните ли лимонадено прахче "Ехо" - ближеш пръст и топиш в пликчето, и пак....
Сегашните десертчета - Байкалчета като че ли нямат нищо общо с едновремешните.

# 86
  • Мнения: 2 407
Повечето изброени, но най- вече безгрижието.

# 87
  • Мнения: 2 617
Още ги има, същия вкус, същата опаковка  Hug
но няма едни зелени с какаов пълнеж, на големина бяха като "Детска радост"...

Ооо, сещам се за тези бонбони! Обожавах ги, само че забравих, как се казват.
Момичета, отворили сте страхотна тема, много нежна и ми припомнихте толкова неща.
Аз се сетих за еклерите, които ми купуваше майка, а и за Ескимото по 25 ст.

# 88
  • Мнения: 2 617
Има,има Джули ама не е като старото-сега срока на годност на повечето млека е по няколко седмици,а на Меглето дори-месеци,
също така има и котешки езичета ,но сега им викат бишкоти и са меки,а онези едно време хрупаха.
Става въпрос за вкуса,който за съжаление с течение на времето се промени  smile3518
 Hug

Понякога се чудя, вкусът на тези неща ли се промени или ние сме се променили и сме станали по-взискателни от преди (няма начин с това голямо разнообразие сега).

# 89
  • Варна
  • Мнения: 2 133
От "едно време" нищо не ми липсва ...  Ние живеем СЕГА
Точно така. Спомените са си там, хубавите могат да ти дадат стимул сега, за да продължиш напред  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт