бременност и апетит

  • 11 358
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 200
По принцип се повишава апетита по време на бременноста, а с това и килограмите ви се качват. Променихте ли си начина на хранене след като разбрахте че сте бременни. Аз например не закусвам-изпивам един айрян , а обядвам също леко? Трябва ли да започна да се храня на малки  порции , но редовно?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Аз лично не съм променяла драстично начина на хранене, освен, че започнах да закусвам по-стабилно, защото иначе ми ставаше зле. Наблегнах на повече зеленчуци и плодове.

# 2
  • Мнения: 2 677
Яж толкова от колкото имаш нужда. Не пази диети, но и не се тъпчи!  Peace

# 3
  • Мнения: 4 546
Да, промених го - започнах да ям повече плодове. първите три месеца почти нищо не можех да ям. по принцип не закусвам, но откакто забременях ми става лошо, ако сутрин не ям. обядите ми хич не са полезни, но гледам да наваксвам вечер в къщи.
като цяло - ям по-малки порции, но много по-на често.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
Закуската е важна част от деня. Аз и преди и сега си закусвам. А иначе....честно казано не ми се е увеличил апетита, нито съм си променила начина на хранене. Даже съм толкова злоядо, че никога не знам какво да ям.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 545
...... Трябва ли да започна да се храня на малки  порции, но редовно?
Това ще се наложи да го правиш през последните три месеца от бременността, когато матката ти ще е пораснала толкова много и така ще е свила корема ти, че ако хапваш по много няма да се чувстваш никак добре.
Иначе отсега можеш да наблегнеш на по-здравословното хранене - плодове, зеленчуци, мляко и сирене и т.н.

# 6
  • Мнения: 2 040
Промени се, по- често ми се ядеше и си хапвах всичко, колкото ми душа иска .. не съм се ограничавала нито със сладко, нито със солено, пък качих само 10 кг.. всичко си е до организъм  Peace

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз лично не съм променяла драстично начина на хранене, освен, че започнах да закусвам по-стабилно, защото иначе ми ставаше зле. Наблегнах на повече зеленчуци и плодове.
Peace

# 8
  • Мнения: 724
Аз също не съм променила начина си на хранене единствено спрях да пия газирани неща и гледам да не ям много тестени и съм качила до момента 22 кг. #Cussing out
Всичко е до структура и се надявам че някой ден ще си възтановя старите килограми.

# 9
  • Мнения: 497
Ако си бременна хубаво е да закусваш!
Аз май само това промених, преди не съм закусвала, а сега ако не яма и ми става лошо.
Друга разлика за сега няма, гледам да хапвам повече плодове и зеленчуци. Това е  Peace

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз повръщах много до края на 5 месец и не хапвах много,падах си по киселите храни,от сладкото ми се гадеше.

# 11
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Така и не сколосвам да се храня здравословно. Правя мн. лошо - като усетя, че огладнявам ме мързи да хапна нещо малко и действам в момента, когато вече съм освирепяла. Не го прави! Хората казват, че след 5-6 м. е хубаво да се ограничат сладките неща (мисля заради риск от някаква форма на диабет), аз баш тогава проядох сладко. И как да не хапвам след 8-вечерта, например, ами невъзможно! newsm55

# 12
  • Мнения: 11 004
Продължих да се храня както преди, само добавих 2-3 ябълки в менюто си и намалих кафето. Алкохол - никакъв! Само от време на време по чаша бяло вино.
Иначе нямах повишен апетит, даже беше намален. Нищо специално не ми се е прияждало. По принцип не обичам сладко и не съм имала проблем с въздържането от сладкарски изкушения.

# 13
  • Мнения: 3 416
А можете ли да ми кажете кога и в кой месец по точно се появява зверския апетит,който ни разваля фигурите? Аз първите 2 месеца изпитвах огромен апетит и желания за най-различни и странни храни,сега като,че ли малко се поуспокоих.Все пак ме е страх да не ми се завърне зверския апетит!

# 14
  • Мнения: 4 555
На мен нищо не ми се промени. Харесвам същите храни, както преди, избягвам каквото и преди не обичах.
Сутрин закусвам само ябълки или киви и до ден днешен е така. От малка закусвам с ябълки, просто това ми се яде сутрин. Даже в детството гледах да го правя скришом, защото баба ми искаше да ме тъпче с тестени и пържени неща за закуска.
Нито веднъж не съм повърнала и не ми се е гадило от началото на бременността.

# 15
  • Мнения: 999
На мен ми се увеличи апетита в самото начало на бременността, но беше за около 20 дни. Искаше ми се да си хапвам по полезни храни но като си помисля за прясно мляко или риба или някакво месо ми призлява, добре че от скоро започна поне салата да ми се яде. Аз ям по три пъти на ден, но мисля че е по добре да се хапва по често на малки порции.

# 16
  • Мнения: 1 668
Яж толкова от колкото имаш нужда. Не пази диети, но и не се тъпчи!  Peace
Точно така Peace

# 17
  • Мнения: 2 197
При мен нищо не се промени докато бях бременна - нито ми е ставало лошо, нито ми се е повишавал апетита. Като се изключи спирането на алкохола и намаляването на кафето абсолютно никаква друга промяна нямаше.

# 18
  • Мнения: 711
Първите 3 месеца ядях много малко-почти нищо, но сегааааа - постоянно съм гладна. Но при мен е добре, че не ми се лепи. И съм вече 7 месец, а съм качила само 6 кг. Но мисля малко да взема да се ограничавам в яденето, че незннам последните месеци какво ще стане.

# 19
  • Мнения: 1 212
В първите месеци не можех без закуската - ставах в сън и като сомнамбул допълзявах до хладилника.....
Още докато бях в кревата си мислех какво ще хапна  chef

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз лично нищо не промених , когато бях бременна. Внимавах да не ям полусурови неща и другите забранени храни. Но сладко въобще не ми се ядеше.

# 21
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
В началото ми се гадеше, но без да повръщам и като хапнех нещо киселко  и ми минаваше. Доста домати изядох Joy Хапвам си редовно и по малко и не се ограничавам от нищо  newsm55 . Започнах да закусвам, защото иначе ми ставаше лошо Sad Имам 22 кг. отгоре и не се притеснявам, че няма да си възвърна формата. Даже така повече се харесвам yes

# 22
  • Мнения: 6 461
През първата ми бременност апетита ми беше доста голям.
Хапвах от всичко по много.Качих доста.
Долу горе се получи същата история през втората ми бременност ,но килограмите които наддадох бяха доста по-малко.

# 23
  • Мнения: 4 546
апетитът ми дойде към средата на пети месец. и се увеличава  Shocked

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Първата ми работа вече не е да пия кафе, а да закусвам Embarassed , страшен глад ме гони Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз също преди не хапвах на закуска но сега със ставането ям веднага че иначе ми става лошо! На обяд пък не ми се яде много особенно сега  в жегите  ooooh! но пък вечер озверявам което знам че е много кофти за килограмите Confused но не мога да си легна гладна Peace

# 26
  • Мнения: 46 515
Като спрях алкохола и цигарите, апетитът ми отиде на кино Crazy
Никога не съм мога да закусвам, като бременна също, само обяд и вечер, без ограничения, вклюително тестено и пържено, което избягвам по принцип + сладолед всеки ден.
Качих 12 кг.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 720
Офф.... аз в в началото още отказах цигарите и само от това сигурно си качих 5 килца  Crazy

# 28
  • Мнения: 8 917
Нямаше промяна.

# 29
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
По принцип винаги съм се хранила, много здравословно и въобще не промених начина си на хранене, когато забременях.Единственно накрая - 9месец, бях станала по лакома от обикновенно и качих малко повечко.Обаче бързо се стопиха!

# 30
  • Мнения: 2 807
Не, не съм се лишавала от нищо - и по време на трите бременности хранителния режим, както и преди това.
Сега е времето да дадеш добър старт на детето си  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 1 244
При мен определено се промени - от 4-5 месец започнах да огладнявам бързо. И по-добре, защото по "стария" режим се случваше да не хапна нищо цял ден. Иначе нямам афинитет към определени храни, просто по-бързо храносмилам  Mr. Green

# 32
  • Русе
  • Мнения: 2 354
През първите 3 мес не ядях почти нищо, понеже постоянно ми беше лошо...
Но през останалото време си хапвах колкото и каквото искам...

# 33
  • Мнения: 83
При мен беше ад храненето. Почти всичко, което сложех в устата си го връщах. Нищо не ми се ядеше. Насилвах се да ям препечени филии със сирене. Хапвах си също така повече плодове и зеленчуци. А вечер едвам изяждах няколко картофа независимо как са приготвени. Месо, кюфтета или кебапчета само като видех и ми призляваше. Имаше и моменти когато особено като съм на разходка каквото видя и ми се прияждаше, но знаех че след това ще го върна и внимавах какво си взимам. Повечето храни не ми понасяха. Ставаше ми постоянно лошо. Ако вечерта съм хапнала нещо по-различно от картофи през ноща задължително се отбивах до тоалетната ясно ви е за какво.  Sick

# 34
# 35
  • Мнения: 1 251
От една седмица ми се отвори адски апетит. Дори и през нощта ставам тези дни да си похапна. Затова гледам като ми се хапва да изям или един плод или зеленчук, че иначе ще стане страшно. Досега съм качила 10 кг., а до края не знам колко още. Дано да не са повече от 5 кг., но кой ли ме пита. Но се успокоявам, че останаха два месеца живот и здраве. Ако беше така от началото, щяхме да се разорим сигурно. Wink

# 36
  • Мнения: 72
Апетитът ми не се е променил, хапвах си колкото и преди това, но гледах задължително всеки ден да консумирам пресни плодове и зеленчуци и млечни продукти, напълнях с 13 кг.

# 37
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Имах страшен апетит през цялата бременност. Сега даже се учудвам как почти всяка сутрин хапвах по 3 пържени филийки.  newsm78

# 38
  • Мнения: 3 416
Блазе на тези майчета,при които е нямало промяна! Аз съм доста капризна-повръщала съм само няколко пъти досега,но за сметка на това пък ужасно ми се гадеше и още продължава чат-пат.Другото е,че например едва ли не всяка седмица си сменям вкусовете-доскоро ми се ядеше само тестено,сега съм на тема зеленчуци(готвени!),месо и мляко хич и не ща! Не знам какво ще е по-нататък,но лошото е,че сурови плодове и зеленчуци не мога да ям,ако са оранжерийни и пълни с нитрати-страшен индикатор съм станала.

Общи условия

Активация на акаунт