Мартеници

  • 3 545
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
Понеже съм много горда с произведенията си реших да се похваля - малко са ми нескопосни мартениците, но правя за пръв път; освен това нямах много време.  Embarassed Приготвих по една картичка за всички деца от градината на Изабела (12 на брой) и една за училището и изпринтирах историята на мартениците от Интернет. Ето ги произведенията:

# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Лаура, коя история изпринти, моля те дай ми линк. Аз също приготвям мартенички за съучениците и приятелите на щерката - 35 броя (до тук съм готова с 20).
На мен тази история най-ми хареса - http://www.geocities.com/greetings1001/martenitsa.html

# 2
  • Мнения: 470
Сладурани,браво на вас Grinning ,как ви се занимава ?Rolling Eyes
Много хубава е идеята ви,поздравявям ви!
Приятни емоции докато правите мартенички! Grinning

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Браво на вас! Мартени4ките са страхотни!

# 4
  • Мнения: 4 244
Много са хубави Лаура
Аз тая година ще пропусна - нали съм в БГ
Ама догодина пак

# 5
  • Мнения: 2 567
Страхотни са! И аз всяка година правих, но сега съм се снабдила от България с готови  Sunglasses

# 6
# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
леле лаура добре, че си ти да ми напомниш, че утре е 1ви март!!! Аз забравих, а колетът от бг още не е пристигнал  Rolling Eyes Ще ходя да купувам май сега бели и червени конци да спретна нещо..кофтито е, че малкият си е поканил гост тази вечер..освен и него да го включим в правенето на мартеници  Thinking

# 8
  • Мнения: 7 430
Браво Лаура - много са ти хубави.И аз днес мисля да купя бяла и червена  макара  Embarassed и да направя.Дано станат сполучливи като твоите Wink  Mr. Green

Снежи - покажи и твоите мартенички да видим...... Wink  Stuck Out Tongue

# 9
  • Мнения: 1 975
и аз правя карти4ки понякога на АДОБЕ ФОТО ..... ама за такива с мартеници ама никога не ми е идвало на ума.....
Браво на теб  Wink

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 099
ех че са хубавииииииииииииии Flutter  Flutter  Flutter

# 11
  • Мнения: 167
Страхотни са мартениците!Браво!
И аз ще седна тази вечер с малкия и ще направя няколко.Чудех се дали да правя за децата в градината?Те всички са португълчета и нямат тази традиция естествено!

# 12
Браво Лаура, за интусиазма и красивите картички и мартеници.
Аз я карам мързешката. Бабите са ни изпратили и ще карам с готови. Иначе за приема на 2-ри Март две от по-възрастните жени тук разбрах, че до този момент са направили над 200 мартеници за гостите Sunglasses  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 072
Браво Лаура, 4удни са Laughing

И ние сме с купени мартеници.

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Лаура, ти ни zасрами.  Embarassed  Embarassed Какви хубави мартеници си направила Simple Smile  Аz също я карам на пратени от БГ.

# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: DODOT
Чудех се дали да правя за децата в градината?Те всички са португълчета и нямат тази традиция естествено!

И тук са англичанчета, но моя като отиде и даде на най-добрите си приятели по-мартеница и на учителите и става опашка за мартеници Wink Плюс, че всяка година се разказва и предисторията на мартеницата Wink Сега имаме и учителка, която е станала фен на България и българския език. Тя преподава на моя по Literacy. Моят пък я учи на български Simple Smile Купила си е и учебник и касети да учела езика. Не става да не и дадем мартеница. Добре, че Лаура повдигна темата.
Хонда, моите мартеници още ги няма от БГ, закъсняват  Rolling Eyes

# 16
  • Франция
  • Мнения: 152
Браво Лаура много са хубави!
Аз полу4их готови от мама. Simple Smile

# 17
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Mnogo sa ti hubavi martenitsite.
Az pak tazi godina zabravih da si poratsam ot BG i sega ste pleta i az Confused

# 18
  • Мнения: 1 502
Браво!   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap
Аз така и не успях да направя. Имам пратени от БГ и ще слагаме тях. А иначе нашата детска градина са добре запознати с мартениците, защото имат сключено шефство (Боже как комунистическо звучи, ама не се сещам за друга дума) с една детска градина в София и имат специална витрина със сувенири от България. Дори преди две седмици, директорката и още две учителки се върнаха от БГ, с подарък за синчето - детски диск с Пинокио  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 793
Лаура, невероятна си! поздравления за ентусиазма. браво! страхотни мартенички си направила, много им се радвам. ние чакаме колет с мартеници от България, ама като гледам няма да може да пристигне точно за деня, но нищо.

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лаури4ка както винаги ни обра то4ките  Wink 4удни мартени4ки а и карти4ки си приготвила  Blush Ние както всяка година Ще се наки4им с готови ,които ни донесе майка ми миналата седмица  Grinning

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Браво, много са хубави...Направо ме засрами, защото аз съм с две леви ръце  Embarassed Сестра ми направи сега няколко и утре ще имам да разказвам.....Но май и на двете ни трябва малко курс, че тези стават дори и за продан  Wink ,а нашите май не...Ама нали е важно, че сме направили Wink

# 22
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Kalinka
Браво, много са хубави...Направо ме засрами, защото аз съм с две леви ръце  Embarassed Сестра ми направи сега няколко и утре ще имам да разказвам.....Но май и на двете ни трябва малко курс, че тези стават дори и за продан  Wink ,а нашите май не...Ама нали е важно, че сме направили Wink


Ами аз ги направих много лесно - купих конци за гоблени, нарязах ги на дължина по 20 см и ги завързах в единия край; след това захапах завързания край  Embarassed (защото мъжкото участие не се състоя) и започнах да засуквам двата конеца В ЕДНА ПОСОКА, но поотделно. След като бяха засукани достатъчно ги хванах от свободния край и пуснах вързания, при което те се омотаха един в друг. Завързах втория край и ги вързах на "джувка". От това по-лесно просто няма. Аз идеята я взех от един сайт в Интернет.

Всъщност, в неделя бях на курс по декориране на топки (не такива, за които  някой с мръсно подсъзнание може да си помисли Embarassed ) - топки от полистайрин. Стават разкошни и много бързо. Като ми остане малко време ще я снимам и ще ви я покажа.

# 23
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Ole kolko kasivi marteni4ki,a az szvsem bjah zabravila,4e utre e baba marta.Dobre,4e e foruma ta da me podse6ta ot vreme na vreme za praznicite Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 017
Много хубави картички и мартенички!!!!

# 25
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Цитат на: DidKa

Снежи - покажи и твоите мартенички да видим...... Wink  Stuck Out Tongue

Дидка, аз съм скарана с компютрите - не съм наясно как се качват снимки. Иначе 35 гривнички на едно място изглеждат супер. Щерката още от сега подскача от кеф, зе ще подарява нещо Grinning

# 26
Цитат на: meri_ark
..
Хонда, моите мартеници още ги няма от БГ, закъсняват  Rolling Eyes
Ще дойдат Мери, те от там идат - макар и някой път късно, но по някога са ме изумявали пък с бързо пристигане. Точно тия мартеници дойдоха за 3 дена Grinning

# 27
Цитат на: Laura
.. топки от полистайрин. Стават разкошни и много бързо. Като ми остане малко време ще я снимам и ще ви я покажа.
Айде, че въобще не мога да си го представя още Embarassed  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 246
Много красиви мартени4ки,Лаура,хубаво си се сетила Stuck Out Tongue
Нашето колет4е с мартени4ки,закъснява и май утре ще ни по4ерни Баба Марта Sad пратили са и бои за яйца ,4е скоро и те ще трябват Stuck Out Tongue
Вие боядисвате ли яйца Confused:

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Готови са мартениците и картичката за даскалката с мартеница Wink Даже и мъж ми се включи в изработката той по-мераклия от детето излезе  Wink .
И яйца шариме, но на нашия Велик ден. На тукашния лапаме само шоколадови  #Milti . Ако боите не пристигнат ползвам боя за храна от местните магазини. Не е толкова наситена, ама пак става шарено  Stuck Out Tongue

# 30
Цитат на: bari
...Вие боядисвате ли яйца Confused:
Ми дааааа Grinning Ама само за българският Великден. Пък ако съвпаднат - още по-добре. Тази година обаче нямаме тоя късмет.

# 31
  • usa
  • Мнения: 2 113
чудесни мартеници, Laura! браво!
а моите вече не искат да носят мартеници  Sad , само аз останах в къщи да се кича на първи март...

# 32
  • Мнения: 734
А как се правят мартеници при липса на вълнни конци? По точно при липса на всякакви конци освен една тънка бяла макара която намерих в шкафа за шефната машина.
Правят се така както сърми без кисело зеле;))

Отидох до аптеката, купих два чифта връзки за спортни обувки - едните бели, другите червени. Омотавам всеки цвят връзка с противоположния или ги плета като обикновена плитка. пришивам краищата, за да не са груби възлите и оставям малко тънък конец накрая, за да може да се върже, и ето ви гривнички за ръка ( от връзки за обувки;))

Честита Баба Марта!

ПС Другата Година ще си дам поръчка някой да ми прати един кашон мартеници от Бг;)

# 33
  • Мнения: 4 390
Много са хубави. Браво.
Аз никога не съм правила. Нямам нерви за такива неща.
Залагам на готовите, които ми пращат от БГ. Rolling Eyes  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 390
Цитат на: bari
Вие боядисвате ли яйца Confused:

Дааааа, и козунаци правя. Grinning

# 35
  • Мнения: 1 502
Много ми е кофти днес  Cry Моя синковец не пожела да има мартеничка. Сложихме я сутринта на ръчичката и малко преди да излезем за детската градина искаше да я махнем и я махнахме. опитвах се да му обясня докато го обличам за Баба Март, как рздавала мартенички на всички, деца и животните в гората, за да са силни и здрави, а той знаете ли какво ми отговори. "Защо не мога да я видя тук ами е само при баба и дядо?" Аз му отговорих, че тя идва тук и оставя мартеничките, но ние не можем да я видим.Той ме попита "А тя има ли елени?" направо ме разби. В крайна сметка заяви, че няма нужда от мартеници, защото ако ядял много също щял да бъде силен и здрав. Обещах му да му намеря снимка или картинка на баба Марта да я види как изглежда, затова помагайте - знае ли някой сайт, където да я има Баба Марта? Толкова кофти ми стана, като знам сега какво е в бг. детски градини, а той не може да усети тази атмосфера. Cry

# 36
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: bari
Вие боядисвате ли яйца Confused:

Да, и коzунаци правя  eat , обаче на тукашния Великден Embarassed

# 37
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Mama Vessi
Много ми е кофти днес  Cry Моя синковец не пожела да има мартеничка. Сложихме я сутринта на ръчичката и малко преди да излезем за детската градина искаше да я махнем и я махнахме. опитвах се да му обясня докато го обличам за Баба Март, как рздавала мартенички на всички, деца и животните в гората, за да са силни и здрави, а той знаете ли какво ми отговори. "Защо не мога да я видя тук ами е само при баба и дядо?" Аз му отговорих, че тя идва тук и оставя мартеничките, но ние не можем да я видим.Той ме попита "А тя има ли елени?" направо ме разби. В крайна сметка заяви, че няма нужда от мартеници, защото ако ядял много също щял да бъде силен и здрав. Обещах му да му намеря снимка или картинка на баба Марта да я види как изглежда, затова помагайте - знае ли някой сайт, където да я има Баба Марта? Толкова кофти ми стана, като знам сега какво е в бг. детски градини, а той не може да усети тази атмосфера. Cry


На мен все така ми е кофти - като и заговоря на български - мамо, говори ми по "човешки" или "не ми говори на испански".  Imp
Обаче както си помислих снощи "кръвта вода не става" - пуснах си музиката на ансамбъл Филип Кутев и мойта госпожица така се разигра на едно хоро, просто отвътре и идваше! Освен това е запомнила думата "мартеница" от миналата година и много сладко казваше на децата в градината "ето твоята мартенйца" .
По повод Баба Марта:
Ето малко баби Марти:

http://www.bulgaria.com/children/stihove/marta.html

# 38
  • Мнения: 1 502
Мерси за линка и снимката, ще му ги покажа, дано му се изясни малко картинката.
Мен затова март месец ми е най-кофти месеца, макар че го обожавам. Като знам какви тържества, какви приготовления стават в детските градини и като гледам бг.ТВ, още повече се размеквам. А тук сякаш са първобитната ера, да не се натоварват децата или най-вече даскалиците да  ги научат на някоя друга песничка или стихотворение. Imp
Детската градина на сина ми бяха получили миналата година видеокасета от една бг. градина от София (имат шефство с нея) с тържество за Баба Марта, но проблема беше, че говореха на бг. и искаха да я видя и да им им я преведа. Когато я пуснах в къщи, синът ми ококори очите и не мръдна от мястото докато не свърши. Гледахме я най-малко 3-4 пъти.

# 39
Мамо Веси, я не унивай. И Симона до миналата година не искаше да държи мартеници по нея. Пък тази година ме изненада. Сложих й една на ръката и тя като почна да се фръцка, че имала гривна Laughing  Laughing .И като отиде в предучилищната на всички се похвали Grinning  .А може би защото е момиченце по я кефят такива неща Thinking  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Honda
Мамо Веси, я не унивай. И Симона до миналата година не искаше да държи мартеници по нея. Пък тази година ме изненада. Сложих й една на ръката и тя като почна да се фръцка, че имала гривна Laughing  Laughing .И като отиде в предучилищната на всички се похвали Grinning  .А може би защото е момиченце по я кефят такива неща Thinking  Heart Eyes


Благодаря за успокоението! spoko  thumbsup

# 41
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Малко ОФФ: мамо Веси,приготви ли 4антата за болницата ( гледам 4е остава една седмица ) ОЩе едно Рибо4е ( страШни сме,ей Wink )
По въпроса за мартениците:опитах се да заки4а и моята дребосъ4ка но тя най_презрително си я махна ( успокоявам се ,4е е оЩе малка и не разбира Thinking )

# 42
  • Мнения: 1 502
Цитат на: mcdirock
Малко ОФФ: мамо Веси,приготви ли 4антата за болницата ( гледам 4е остава една седмица ) ОЩе едно Рибо4е ( страШни сме,ей Wink )
По въпроса за мартениците:опитах се да заки4а и моята дребосъ4ка но тя най_презрително си я махна ( успокоявам се ,4е е оЩе малка и не разбира Thinking )


Не сте сами и аз по-горе изплаках болката си, че моя синковец не иска също мартеница, при условие, че Баба Марта лично не му я вързала.
Иначе багажа е стегнат, козметичния тоалет направен. Снощи без малко да тръгнем, но уви...  #Puppy dog Таткото беше се шашнал #Shocked не бях го виждала такъв. Току що се върнах от newsm71, да е зареден  newsm55 и сега похапвам фурми, четох че придизвиквали контракции, че да излиза най-после това човече. 1stroller

# 43
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Mama Vessi
Цитат на: mcdirock
Малко ОФФ: мамо Веси,приготви ли 4антата за болницата ( гледам 4е остава една седмица ) ОЩе едно Рибо4е ( страШни сме,ей Wink )
По въпроса за мартениците:опитах се да заки4а и моята дребосъ4ка но тя най_презрително си я махна ( успокоявам се ,4е е оЩе малка и не разбира Thinking )


Не сте сами и аз по-горе изплаках болката си, че моя синковец не иска също мартеница, при условие, че Баба Марта лично не му я вързала.
Иначе багажа е стегнат, козметичния тоалет направен. Снощи без малко да тръгнем, но уви...  #Puppy dog Таткото беше се шашнал #Shocked не бях го виждала такъв. Току що се върнах от newsm71, да е зареден  newsm55 и сега похапвам фурми, четох че придизвиквали контракции, че да излиза най-после това човече. 1stroller

Хи хи ,тая рецепта с фурмите да съм я знаела преди 2 години  Sunglasses Аз моята буболе4ка я преносих с 8 дена и тъкмо да ми предизвикват раждането и тя взе ,4е се смили над мен и се роди "доброволно".На мен ми бяха казали,4е тежката домакинска работа може да предизвика контракции и аз по тоя слу4ай из4истих основно къЩата,излъсках ваната и какво ли оЩе не ,ама...тц Не подейства  Wink

# 44
И секс, и секс Wink
Мамо Веси, май вече нямаш търпение. Още малко де Grinning  Wink

# 45
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Honda
И секс, и секс Wink

не помага и това бе Хондииииии, аз на това най-разчитах, ама нъцки. Снощи даже 10 коремни преси направих, ей така за експеримента и сутринта на контролния преглед гинеколожката ми вика - всичко е затворено, главата е още високо.Та така, както бяха почнали на нова година преждевременни контракции, така май ще си чакам славно до края....

# 46
  • Мнения: 1 502
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: Honda
И секс, и секс Wink

не помага и това бе Хондииииии, аз на това най-разчитах, ама нъцки. Снощи даже 10 коремни преси направих, ей така за експеримента и сутринта на контролния преглед гинеколожката ми вика - всичко е затворено, главата е още високо.Та така, както бяха почнали на нова година преждевременни контракции, така май ще си чакам славно до края....


Ти пък за къде си се разбързала pepelyashke мила, първо съм аз, после ти, ааамаха! Imp Аз май наистина трябва да понатисна татето Thinking Утре сме на консултация ще видим, последния път главата беше още по-надолу ама...нещем бе.

# 47
Абе при мене проработи с номер две. Виж Симона си дойде точно на термина и не съм я "напъвала" Laughing  Laughing
Айде спокойната и двете. Имате време и двечките. Какво да каже ММ, като е най-отзад на календара Wink  Grinning

# 48
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Mama Vessi

Ти пък за къде си се разбързала pepelyashke мила, първо съм аз, после ти, ааамаха! Imp Аз май наистина трябва да понатисна татето Thinking Утре сме на консултация ще видим, последния път главата беше още по-надолу ама...нещем бе.

Хахахахахахаха, натисни го бе! Не вярвам да се разсърди Wink  Wink  Wink  Wink Аз засега само експериментирам, досега всичките хипотези и хитринки за ускоряване на раждане бяха отхвърлени като неуспешни.

# 49
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Laura
Понеже съм много горда с произведенията си реших да се похваля


Страхотни са! Събраха ми се очите! Браво на теб!

# 50
  • Мнения: 4 244
Цитат на: pepelyashka
Цитат на: Mama Vessi

Ти пък за къде си се разбързала pepelyashke мила, първо съм аз, после ти, ааамаха! Imp Аз май наистина трябва да понатисна татето Thinking Утре сме на консултация ще видим, последния път главата беше още по-надолу ама...нещем бе.

Хахахахахахаха, натисни го бе! Не вярвам да се разсърди Wink  Wink  Wink  Wink Аз засега само експериментирам, досега всичките хипотези и хитринки за ускоряване на раждане бяха отхвърлени като неуспешни.
Аз да ви кажа от опит - нито секс, нито домакиснка работа помагат. Всичко си е Божа работа.
Моя синковец н али беше запънал краката да излиза и седмицата след термина го бяхме обърнали на секс маратон в къщи, що прозроци не измих, , гардероби ли не пренаредих -* ръц.
Реши че трябва да го чакаме ч е повече да му се радваме и си седя на топло още 10 дена. Накрая му се закани шефа на клиниката, пусна му едно хапче и ела да видиш - излета кято тапа.
Лаура сори за отклонението, ама тия двете ме умориха от смях

# 51
  • Мнения: 1 502
debelanata много си права, всичко е Божа работа. Само се моля да не преносвам пак, че при нас с баткото и хапче не помогна, единствено ножа, и сега почвам да си мисля, че пак ще се повтори същата история. Sad  Sad  Sad

Общи условия

Активация на акаунт