"Как научихте момиченцето си да пишка в парка?"

  • 3 729
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 399
rkavaldjieva, ако разбрах правилно детето все още не си казва кога иска да пишка...
Вече ака редовно - всеки ден след като се наобядва. Това отдавна правим в гърнето.
За пишкането: понякога издържа цяла нощ суха, цяла сутрешна разходка суха.
Казва "ака" на всичко - и на акането, и на пишкането, и на пръцкането Simple Smile Но мисля, че отбелязва след като го е направила.
Мисля си, че сега задачата ми е да удължа времето, в което памперсът остава сух, като "хващам" моментите за изпишкване. Греша ли? Може би трябва съвсем да махна памперса?

Хе-хе, и моята е на същия етап. Не знам дали сутрин е суха, защото тя е много кротка докато не се появя в стаята и. Аз използвам това и гледам да и направя млякото за да си спестя някоя истерична сцена. Така че когато отида при нея, вече е минало известно време. Иначе си казва точно по същия начин като твоята. За акането мога да разчитам, че си казва винаги, но за пишкането, казва когато си реши. И всичко е 'а-а' при нас.  Laughing И точно затова не мога да си представя да я изведа без памперс все още. С подканяне не става тази работа. Пробвала съм да я сложа на гърнето без да ми е казала нищо, ей така профилактично. Тя или става веднага и тръгва да се разхожда по голо дупе или седи половин час, забавлява се и като стане, няма нищо. И си представям какво е да взема да я изпишквам по половин час навънка.  #Crazy Затова мисля по-скоро да направя по-плавен преход и да опитам да я пусна вкъщи по гащи за да се научи да казва винаги, а не само когато и дойде музата. Ако това го усвои, мога да опитам и навънка с гащи.

# 61
  • Мнения: 3 886
Аз сега се замислих и за друго. Да речем, че нося гърне, за да пикае в него, ако не иска в тоалетната или ако наблизо няма такава. И къде според вас да изхвърля изпражненията във втория случай, ако не на тревата?!
Хихихи ми може би ще трябва да си вземеш бурканче и да си го изсипваш вътре.По въпроса за ученето без памерси  и аз мисля лятото да ги махам а гърне няма да нося  да ми го влячат децата в градинката няма да стане(всички ровя в коша на количката за играчки)Просто ми се вижда тъпо да носиш гърне.А и найстина ако няма тоалетна на близо........ Не ми се вижда хигиенично да седне дете н аоколо 2 години в обществена тоалента дето кой знае кои е сядал.Ми остава треватаПредпочитам нея пред негихиенизираните тоалетни и носенето на гърне.Синът ми и до ден днешен си стиска и не годи на вънка  по голяма даже и в градината не ходи просто си е създало навих сутрин или вечер да ака.За пишкането ако му се пишка  се изпикава винаги в градината преди да го взема. Hug

Общи условия

Активация на акаунт