Събирам мнения относно име на салон за красота

  • 45 745
  • 195
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 306
кадифе (меко, кралско синьо, пурпурно, лилаво ) 

Fleur de Lys        -    лилия

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 01:34 от valeria1

# 76
  • Мнения: 1 100
Cœur de la beaute - Сърцето на красотата.
Cœur de la mer - Сърцето на океана,- това е диамант,  който е носен от Луи XIV. Нарича се още диамантът на надеждата.


За второто знам, че се чете Кьор де ла мер. Но не съм съвсем сигурна в правописа.

Моите предложения не са нито кратки, нито агресивни и скандални. Но аз лично бих посетила с удоволствие салон за красота с второто име. Макар и да не е особено подходящо за град Русе, който се намира на реката.
За този случай: Cœur de la rivière.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 01:46 от Miracle_girl

# 77
  • София
  • Мнения: 178
ARGUS (Argos) - от гръцката митология - в превод Блестящ

# 78
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
ARROGANCE
ART
EXCELLENT

# 79
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Харесаха ми Adoree (ударение на първото е) - обожавана, Fleur, коха бука...
Испанско име не би било подфодящо, по времето на Луи14 са били във война тез две держави.
Жотем  (je t`aime) звучи красиво, пише се сладко, но пък ми навява асоциации за тотем.  Crazy
Шафран? без накрайник - тия? Mr. Green
ebene с ударения наобратни върху двете е-та означава абанос.  Joy
Devoir - работа... Звучи хубаво. Може и Будоар пък.

Сериозно, може би ще подхожда някой благозвучно име на град или село, или провинсия френска. Къде ходиш на маникюр? В Клермон.
Кралят - Слънце мож да се тури и на табела - Solei. Известен е и с титлата си Дофин - Dauphin. Може и Дофина..  Не, в м.р е по-хубаво.
Saligaude, salope - мръсница по французки, ама сигур трудно ще се запомня. А освен хубост, тряба и лесно се помни едно име на увеселително намерение...
Madame Мадам е многозначно... Whistling
Madone - Светата Дева се има предвид - тургати отвън пред дюкяна една статуя набожна и не ти тряба ни реклама, ни дяволи - такъв скендъл ши настъпи, че ще тряба денонощно да се работи!
Засега толкоз, късна доба е, утре ши ва мисля за още.

Салон "Сласт" не съм чувала... Май по.хубу да отворя бардак, за козметичности не съм наясно. Blush

# 80
  • Мнения: 5 370
Noble
Дворът
Gossip
ladies'

хихи, Клюкарката Мила ме е преварила  Grinning
Gossip има, и то точно салон за красота. Peace
Аз предлагам следното -La Belle-Красавица, лека ана логия с "красавицата и звярът", демек, като влезеш в салон, си звер, излизаш Красавица.
Имам и други -"Jolie" - френското прилагателно за "красив,а". Може и на английски -'Jolly", а може и една заигравка-"The Jolly Joker" Flutter newsm03

# 81
  • Мнения: 431
"revolution" (е, малко по-късно от Луи Rolling Eyes)
Можете да произнасяте думата с френски акцент (Революсион!). Flutter
На повечето езици звучи и се пише по подобен начин. Ако изберете име на френски, само ще си преплитате езиците на клиентките.

А, и е удобно за реклама - революция в разкрасяването! (ама и нещо ще трябва да стои отдолу)

# 82
  • out of space
  • Мнения: 8 573
От котюр
(висша мода значи)

Прет-а-порте(всекидневен стил)

# 83
  • Мнения: 2 108
От предложените до тук ми харесаха- КАДИФЕ  и ПРИ  КРАЛИЦИТЕ Peace

# 84
  • Мнения: 442
1. помпадур / от мадам помпадур - фаворитка на луи XV /
2. рококо -  `стил в изкуството и архитектурата в 18 век. води началото си от Франция и бързо се разпространява по цяла Европа. отличава се с грациозност, лекота и с интимно-кокетен характер` /от уикипедия/
3.  ENVIED /енвид/ - предизвикващ завист.
 но първото и второто повече ми харесват.

# 85
  • Мнения: 516
HIGH LEVEL - HIGH CLASS - Препратка към високия етаж и първокласното обслужване. За съжаление на английски звучи по- добре. Но ако държиш на българския, може да е Висша класа. Успех със салона, Бейб. Аз съм ти фенка! Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 6 155
Будоар  Rolling Eyes
В будоара на кралицата  Laughing

# 87
  • Мнения: 1 952
SENSI - приятели, които имат салон извън БГ го кръстиха така.

# 88
  • Мнения: 365
Не прегледах предните предложения и ако моето вече е казано моля да ме извините.

New image (като се има предвид, че ще се занимава с това)

ЕНИГМА (загадка) също ми дойде на ум.


И малко спам - къде ще се намира в Русе?

# 89
  • Мнения: 28
KOKOSH-в чужбина съм виждала салон с такова име

BRILLANT

MAGIC HAIR

Общи условия

Активация на акаунт