Вадене на мъдрец...

  • 1 057 735
  • 3 855
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 646
nora78 , благодаря ,че се регистрира за да направиш реклама.

И за да е по темата - в началото на декември вадих горен мъдрец, растящ на криво за 40 лв.

# 286
  • Мнения: 15
Момичета, никога не бих отишла при лекар или зъболекар от арабски произход. Никой не може да ги надприказва, но когато нещата опрат до работа - да не си им в ръчичките. Винаги съм се чудила кой закон е толкова либерален, че им дава право да практикуват в България, при положение, че е публична тайна, че арабите едва завършват. Преди да се доверите на някой арабски "лечител", защо не го попитате колко години е следвал и с какъв успех се е дипломирал.

# 287
  • Мнения: 135
здравейте,
преди  2 дена ми извадиха мъдреца с шевове....днес виждам малка бяла червена точка( гной) в единия край..и усещам леко туптене... Някой имал ли е такъв проблем.жабуря се с вода със сол за дезинфекция, но ефект нула.... няма лош мирис,  само малко вкус на кръв( въпреки че не кървя)..

# 288
  • Мнения: 2 697
Ако виждаш гной, добре е да те види хирургът Peace

# 289
  • Мнения: 5
Здравейте! В петък ми извадиха с операция долен ретиниран мъдрец отдясната страна. Бях решила да не жаля пари и отидох при много добър хирург, който ми препоръча моя близка. Преди това четох и слушах какви ли не страхотии за въпросното вадене и бях доста притеснена  Shocked. Обаче всичко мина леко - сложиха ми упойка, след което абсолютно нищо не усещах, при самото вадене усещах само натиска и дърпането с инструмента, но никаква болка. Всичко това трая не повече от 15 мин. След което ми дадоха компрес със студена вода да държа върху бузата си и ми казаха да го държа колкото се може повече през деня, от което щяло да зависи и оттока на бузата ми. Не са ми правили никакви шевове, никакви антибиотици не ми казаха да пия, само да жабуря с лайка. След като ме пусна упойката усетих болка, която туширах с аулин. Държах студения компрес почти през целия ден и мога да кажа, че след това въобще не се подух видимо. Можех да ям абсолютно всичко без проблем. Вече минаха два дни, все още ме понаболява мястото, но си пия аулина и си свиркам  Whistling Единствения съвет, който мога да ви дам е да си потърсите наистина много добър хирург, за да не преживеете някои от нещата, за които аз бях прочела.

# 290
  • Мнения: 2
Зравейте,днес видях че горен десем мъдрец е тръгнал към бузата да расте,дали ако не пречи на съседния зъб трябва да се извади и евентуално дали може да се изправи - брекети  Rolling Eyes да ми препоръчате хирурзи евентуално в софия  Simple Smile Simple Smile

# 291
  • Мнения: 6 713
Само да споделя за болките след ваденето на зъбите. Аз имам 2 извадени долни мъдреца. Рястаха накриво и се забиваха в съседните зъби. Whistling И аз след ваденето изпитвах разни болки, във венеца, в съседните зъби, направо се чудех какво става. И продължи към месец, но после дори съм забравила кога са спрели да ме болят.  Simple Smile Ако няма усложнение, разбира се, ще отшуми, до 3-4 седмици, така мисля. Peace

# 292
  • Мнения: 835
А някой знае ли в Юниор дент на попа дали има някой "читав" стоматолог?
И аз имам мъдрец за вадене, но предпочитам да е по каса.
А там ми е близко, но никой не познавам.......

# 293
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Ох, защо реши че се прави реклама на този Д-Р Гассан Мохамед? Аз видях и други да споменават имена на доктори, но никой нищо не им каза.
Аз също имам проблем, даже днес бях на консултация при този доктор и бях доволна.
Друг е въпроса, че още не съм решила дали да си правя при него операцията...
Аз отворих тук именно за да видя имена! Мисля, че и доста от въпросите бяха за препоръчване на добър лекар.
nora78 , благодаря ,че се регистрира за да направиш реклама.

# 294
  • русе
  • Мнения: 646
февруари месец най накрая след дълго отлагане и проучване \ценово\ се реших да си извадя долен мъдрец който растеше и се беше забил в другия зъб при мен процедурата беше малко по сложна тъй като си беше малка  на зъба,рязане и пилене на костта и накрая шевове всичко това продължи около 40-50 мен болка не съм усетила тъй като ми сложи една упойка към мъдреца и още една по цялата дясна страна между зъбите на няколко места
това здравната каса не го поема и аз си платих 150лв \най ниската цена която ми беше поискана\ една седмица пих антибиотик и след 7 дни ми махнаха конците ,първите два дни почти не можех да се храня тъй като имах оток и не можех да си отварям устата,но слава бог други проблеми не съм имала и съм много доволна от зъболекаря

# 295
  • Мнения: 1
Здравейте,
опитах се да прочета повечето коментари, но признавам, не успях всички. Проблемът при мен е конкретен. Те са два, но единият е долен десен мъдрец. Видяха случайно на снимка за друг зъб, че той расте към предния. Явно трябва да се вади, но след месец заминавам за чужбина. Това означава най-рано след 6 месеца да се видя отново със зъболекар. Моят зъболекар смята, че не може да го извади и да ме пусне да замина. А 6 месеца ми се виждат много, на зъбобол не се издържа, а и не искам да ми разруши предните зъби. Мисълта ми е, 25-6 дни достатъчни ли са за да се възтановя. С полегнали корени е, не се подава и очевидно ще е с операция. Колко време е нужно, за да се извадят конците? Дори при евентуално възпаление, дали ще се оправя за този по-малко от месец? Дали изобщо е възможно да   се изчака? Корените са в противоположна посока, не към предните зъби. Моля ви, ако се сещате за такива, едва ли не организациоони подробности, пишете, защото ме притеснява липсата на време и моите пословични проблеми със зъбите ми. Следващата операция е за гранолом, но за нея ми казаха да чакам да се върна, четох ужасни неща  Cry Има ли голям шанс и с този зъб да имам проблеми за тези 6 месеца? Защото и него случайно откриха, не ме боли.
Мерси предварително... И се извинявам, ако вече някъде сте писали тези неща.

# 296
  • Мнения: 6 713
Аз имах 2 такива мъдреца, растящи към съседните на тях зъби. За долните става дума. Значи извадих и двата в рамките на 3 седмици, дадох зор на стоматоложката, че точно заминавах на почивка (след махането на конците на втория изваден зъб пътувах след 2-3 дена Crazy) и исках да приключа с това, не се бях замисляла от евентуално възпаление след манипалуциите... Embarassed Единият мина без никакви проблеми, но втория зъб беше се наклонил по-гадно и след ваденето имах известно дразнение в областта, сякаш съседния ми зъб взе да ме боли, абе много досадно. ooooh! Но някак като не мислех за това и отшумя след 1-2 месеца, даже в началото имах като дупки на венеца в които влизаше яко храна и как се човърках с клечки за зъби да вадя храна... Но и това вече го няма, явно са се затворили тези дупки.
Според мен го вади сега, защото с времето расте и става по-лошо, пък там където отиваш все трябва да има някакви зъблолекари, ако се наложи нещо допълнително. Точно за тези 6 месеца да не станат други бели, при мен се поду венеца и даже пих антибиотик седмица преди да извадя първия! Close Наистина си прецени ситуацията и действай, успех!

# 297
  • Мнения: 1
Искам да попитам каква е цената за вадене на ретинирал зъб горе долу.Благодаря предварително.

# 298
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Май се казваше ретиниран...така мисля newsm78 но няма значение.
На мен ми взеха 200 лв. за операцията на 20 март. + за антибиотик, витамини и 2 бр.вода за уста с антибактериално действие още 90 лв. /и ваденето на конците е тук в цената от 90лв./

# 299
  • Мнения: 2
 Ваденето на мъдрец (8-ми зъб) може да бъде мн сложна и тежка хирургична манипулация,а също и мн лесна бърза и безболезнена.
 Всичко това зависи от няколко фактора,видът на мъдреца(анатомията му),неговото състояние (здрав или с ралични патологични процеси протичащи в него),положенението му в костта- може да стои нормално в зъбната редица,може да бъде ретиниран (задържан в костта) или полуретиниран(само една част от него да се е показала).
 и не на последно място поставям квалификацията и способностите на стоматолога.
 цените също варират в зависимост от сложностт на опреацията,квалифик. на стоматолога и града,в които се намирате
 П.С. задравната каса поема две вадения на зъб или две пломби на стоиност 21,13 лв всяка.

Общи условия

Активация на акаунт