Вадене на мъдрец...

  • 1 053 384
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 1 350
  • София
  • Мнения: 1 213
w00p00 .избери някоя стоматологична клиника, в която разполагат с рентген. Направи една панорамна снимка, за да се види хубаво положението на мъдреците. Оттам вече могат да те консултират. При нормално разположени мъдреци не е нужно да оперира хирург, но всяко едно по-рисково и сложно вадене изисква по-специални умения Simple Smile Някъде нагоре в темата мисля,че имаше коментирани имена на лицево-челюстни хирурзи в София. Успех!

# 1 351
  • Мнения: 1 401
Здравейте. На уантминау ще кажа че наистина доу е възможно да ти счупи челюстта. Аз усещах силни болки отдолу поне 1 седмица и при ядне ме болеше да отварям челюстта. Кажи обаче на окй зъб е кариеса? сИГУРНО НА ЗЪБА ДО МЪДРЕЦА.  Нека да слушаме зъболекарите. мисля че повече знаят от мен. Аз след антибиотика нямах вече проблеми. Препоръчвам ти с операция защото е по-добре и на спокойно ще ти го извади. Ако е без операция ако ти спре упойката ще полудееш. на един познат така без операция и уойката спряла да действа. били втора и тогава се оправил проблема.
Кариеса е на самият мъдрец. Вече си записах час .. с операция или без . Както прецени зъболекаря.
Надявам се всичко да мине по-безболезнено.

# 1 352
  • Мнения: X
E добре, щом е така. И като ти го извадят не се жабури като мен с сол и йод и не слагай марли че става по-зле! Успех!

# 1 353
  • Мнения: 765
Случвало ли Ви се е да ви се подуе лимфен възел под челюстта от проблем със зъбите?

# 1 354
  • София
  • Мнения: 1 213
Да. Всеки път след възпаление на долни мъдреци.

# 1 355
  • Мнения: 765
За пръв път ми се случи от снощи. Утре в девет съм при хирурга да видим, какво ще правим. Много ме е страх.

# 1 356
  • София
  • Мнения: 1 213
Чак пък при хирург. Най-обикновен зъболекар върши работа - да провери дали няма някакво възпаление.
На теория лимфен възел може да се подуе и от настинка.

# 1 357
  • Мнения: 765
При хирург, защото единия мъдрец се счупи преди три седмици, а другия е наполовина подал се, но отдоло има огромен кариес.

# 1 358
  • Мнения: 52
Здравейте момичета искам да попитам колко Ви струва ваденето на мъдрец? Аз имам 2 долни, изобщо не излезли леко полегнали мъдреци. В Петък ще ходя да ми вадят единия, хирурга ми каза, че струва 250 лв на зъб. Видя ми се доста. Аз съм във Варна, ако някоя може да сподели колко й е струвало ваденето на подобен зъб ще съм много благодарна.

# 1 359
  • Мнения: 765
Днес ми казаха 60лв. за нормален мъдрец, тоест уж без усложнения, а другия с операция 120лв.

# 1 360
  • Мнения: X
Значи аз след като  имах абсцес и го лекувах и после от другата страна на тоя зъб дето го извадих и ми се подуваше вземах евтин антибиотик след като усетя че ме боли отдолу възела. Изобщо това е като аларма лим. възел- заболи ли те значи положението е зле и трябва да направиш нещо-има инфекциозен процес!

# 1 361
  • Мнения: 52
Evak, това в кой град и при кой лекар, моля сподели!

# 1 362
  • Мнения: 765
Това е в Плевен, при д-р Филипов-хирург е. Казват, че е един от най-добрите в града.

# 1 363
  • Мнения: 26
Здравейте! Днес ми вадиха долен ляв мъдрец оперативно. При мен имаше по-специална подготовка преди самата операция. Имам алергия към полени и задължителна процедура е да се пият лекарства 5 дни преди упойката, а час преди операцията да се бие инжекция Урбазон.
Всичко мина наред, въпреки че беше доста неприятно като усещане - да лежиш, да си вързан и да имаш парче плат на лицето. 
Исках да попитам при вас след колко време упойката започна да отминава?
Аз след 5 часа все още съм изтръпнала, усещам си устните страшно подути, въпреки че не са. Имам леко видимо подуване отвън.
При вас как стояха нещата... аз мислих, че подуването идва на следващия ден.

# 1 364
  • Мнения: 765
Лили, би ли казала, колко време продължи твоето вадене?

Общи условия

Активация на акаунт