Вадене на мъдрец...

  • 1 052 726
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 3 840
  • Мнения: 1
Здравейте,в петък ми извадиха горен мъдрец,интересното е че до сега нито болка нито подуване.Мога ли да ги очаквам по късно или....пия само антибиотик.

# 3 841
  • Мнения: 6 556
Защо да е интересно? Не е задължително да има болка и подуване, особено, ако не е било проблемно самото вадене.
Да питам за промивките със спринцовките с игла? Каква точно игла се купува от аптеката - най-малкия размер ли? Как ги водят? Хич не съм наясно.

# 3 842
  • Мнения: 526
Горните мъдреци обикновено се вадят по-лесно и възстановяването е по-бързо. При долните беше къртене, болки, отоци.. Все отлагах горния, а то се оказа песен. Нямах болка и нужда от обезболяващи. Дори не ми предписаха антибиотик.
За спринцовка - вземете обикновена малка или среден размер. Според мен няма голямо значение.

# 3 843
  • София
  • Мнения: 8 932
Защо да е интересно? Не е задължително да има болка и подуване, особено, ако не е било проблемно самото вадене.
Да питам за промивките със спринцовките с игла? Каква точно игла се купува от аптеката - най-малкия размер ли? Как ги водят? Хич не съм наясно.
Само спринцовка без игла.

# 3 844
  • Мнения: 19 027
Защо да е интересно? Не е задължително да има болка и подуване, особено, ако не е било проблемно самото вадене.
Да питам за промивките със спринцовките с игла? Каква точно игла се купува от аптеката - най-малкия размер ли? Как ги водят? Хич не съм наясно.

На мен спринцовка та и иглата ми ги даде лекарят. Съвсем обикновена големина си изглежда ха, по-скоро малки. Взе иглата, нерязопакована в хартиена опаковка, разопакова я и я счупи на половината някъде, да е по-къса може би, и я сложи на спринцовката и горе ѝ сложи пластмасово то капаче. Пробвах и промивки без иглата, само със спринцовката, изобщо не е същото. Може би с игла е подобно на зъбен душ, но никога не съм ползвала такъв.

# 3 845
  • Мнения: 2 069
И на ми ги даде моята зъболекарка като отидох след второто вадене. Без игла изобщо не е същото.

Аз още отлагам горният, вече дойде и топлото време... Просто ми се запечатаха думите на хирурга още първият като ми видя трите мъдреца. Второто ми мина по-добре от първото уж ама на не мога да се наканя.

# 3 846
  • Мнения: 6 556
Благодаря за мненията!
На-вероятно наистина "имитира" зъбния душ, обаче тук силата ще е съвсем лека и ще може да се регулира, докато със зъбният душ има много по-силна струя дори и на най-ниската степен.
May_sea, какво са ти казали? Ако така или иначе е наложително да се прави, недей да отлагаш...ще мине и ще замине, после ще се радваш, че си взела това решение навреме.

# 3 847
  • Мнения: 2 069
Не ме боли може би затова.
Ами аз толкова много лекари обиколих докато намеря някой да започне от някъде. И първите му думи бяха този горе да си стои за сега там оплетен в синусите.

Обаче като събера финанси за брекети ще трябва вече наистина да го извадя.

# 3 848
  • Мнения: 498
Здравейте!
След дълги години на страх, вече реших да извадя мъдреците си. Имам изкривяване на зъбната редица от натиска. И леко изкривяване на захапката.
Четох,четох и се спрях на д-р Иван Начков и доц. Боян Владимиров от Пълмед. Пише хубави думи и за двамата.
Ще прикача снимка на моя проблем, а ако някой има сходен такъв, нека сподели, къде и при кого го е разрешил.

# 3 849
  • Мнения: 1
На 04.04.2024г. В Натурадент ми извършиха оперативно изваждане на скрит мъдрец израстнал във венеца с два лицеви нерва върху зъба и киста в него.Не бях стъпвал при зъболекар повече от 20г. и бях умрял от страх буквално.Изключително съм щастлив,че попаднах на Д-р Монев и неговия екип,които ми повлияха психологически и извършиха интервенцията,като по учебник.Болки не усетих  по-време на операцията и след постоперативния период,дори след 48мият час ходих на рожден ден и можех да се храня почти нормално. Струваше ми се доста скъпо,като цена,но не съжалявам за нито една стотинка.Силно бих го препоръчал,доктора има златни ръце!

# 3 850
  • Мнения: 2 491
И аз съм при д-р. Монев и отидох с болки, които бяха отвреме на време. Каза, че е от мъдреца и го извадихме. Сумата беше 850лв за 3 мин вадене. За  преглед взима 120. За жалост при мен болките продължават вече 10дни. Пих антибиотик, ефект 0, но може да не ми е подействал. Според него всичко изглежда наред, та моите мъки и посещения при него продължават.

Общи условия

Активация на акаунт