В моята къща ще се спазват моите правила

  • 7 534
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно подкрепям това правило! Което и дава отговор на въпроса защо ми е по-добре да си живея отделно. Когато живеех при мама, не си позволявах да й преобзаведа цялата къща, щото сегашният стил не ми допада...но пък което съвсем не дава отговор на въпроса защо и досега щом тя ми дойде на гости, точно след 2 часа всичко ми е пренаредено , така че на нея да й е удобно Crazy

# 16
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Напълно нормално и естествено е всяка къща да си има свои собствени правила, изградени от семейството, което живее там. А новото семейство, което ще живее с другото трябва да се съобразява с тези правила колкото и абсурдни да му се виждат.
Представете си - изграждате си дом, живеете 20-30 години по определен начин и в един прекрасен момент пристига някой друг живял в различно семейство по различен начин, влиза във вашата територия, във вашия дом отказвайки да се съобрази с правилата, които сте изградили и ги променя - съвсем естествено е да стават конфликти и после се чудим защо не се понасяме. А как да стане?
не съм съгласна. ако искат да си живеят на спокойствие , да не са се съгласявали да живеят с друго семейство. много ясно, че всички трябва да проявяват компромиси и да проявяват тактичност.

Ако пък не се съгласят, ще има други теми: Не ни приеха в дома си и от сорта. Компромис и поставяне себе си на мястото на другия му е майката. Пък при непоносимост - пътя, чантата....и кой от къде е .
Говоря така сигурно щото нямам този проблем. Обаче едно време, когато брат ми доведе снаха ми в къщи (и то без да ме информира, че смята да остане за постоянно), си спомням колко ми беше кофти от чужд човек в къщата. Сега всеки си е на отделна къща и си спазва неговите си правила.

# 17
  • Мнения: 4 546
може и да има такива теми наистина  Laughing макар че по-добре е навреме да разбереш, че си нежелан.
без да искам никой да обиждам, брат ти не е постъпил правилно.

# 18
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
може и да има такива теми наистина  Laughing макар че по-добре е навреме да разбереш, че си нежелан.
без да искам никой да обиждам, брат ти не е постъпил правилно.

Знам.  Peace

# 19
  • Мнения: 793
Не смея да пиша, да не ми мине котка път   Rolling Eyes Но по скоро свекърва ми се съобразява с мен Peace все гледа на мен да ми добре и ако сменя нещо в дома и, с радост го приема и по- скоро доволна, отколкото да създава проблеми  Grinning

# 20
  • Мнения: 364
До ден днешен не мога да си изясня факта, че все още има млади хора, които живеят при родители, било то тези на мъжа или на жената.
Вярно, не всеки има възможност да си позволи квартира, но все пак.... newsm78
Двама души решават да живеят заедно. И двамата работят, но....живеят при родителите на единия. Защо?
Ако се изнесат на квартира, ще има разходи, но ще има спокойствие. Със сигурност няма да има дилеми от рода "В моята къща се спазват моите правила" - редно или нередно.
В най-лошият случай, да поживеят месец, два, докато си стъпят на краката, но после - на квартира!
Лесно е! Не боли! Peace
Но... при родителите няма наем, често те поемат по-голяма част от домакинските разходи, има кой да гледа детето от време на време, битовите условия са по-добри.....и още, и още...
Ние никога не сме живели така, нямаме и намерение. От 6 години се мъкнем по квартири. Но никой, никога не се е месил в нашият дом. Не бихме го позволили.
Не искам никого да обидя, но всичко е въпрос на личен избор!
Искаш да разполагаш с повече средства и удобства - стискаш зъби! Все пак това не е твоят дом!
Искаш спокойствие и мир у дома - изнасяш се на квартира. Така няма недоволни! Peace

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 20:18 от love_sunrise

# 21
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Става, става... Когато се съгласява с факта, че в домът й идва нов човек, трябва да е готова и тя да се съобразява и да прави компромиси. Не може младото семейство да подчинява живота си на правилата на дъртите.
Вие сигурно преди да се ожените или да живеете на семейни начала първо попитахте родителите при които смятахте да живеете дали са съгласни да живеете при тях? Или съгласието им е по дефолт, защото така трябва. Вероятно е и обсъдено как ще се промени тяхното ежедневие, това че те трябва да се съобразяват с капризите на новоизлюпеното семейство, защото - всъщност по какви причини възрастните, които са си иградили и затвърдили с годините определени навици трябва да ги променят за да се съобразят с изискванията на младите. Или по-точно с изискванията на новия член на фамилията, защото все пак другият от младото семейство е свикнал с навиците на родителите си, т.к. цял живот е живял с тях.

не съм съгласна. ако искат да си живеят на спокойствие , да не са се съгласявали да живеят с друго семейство. много ясно, че всички трябва да проявяват компромиси и да проявяват тактичност.
Не говорим за спокойствие, а за съобразяване с определени правила, които са ежедневие за това семейство, при което младото такова се нанася да живее обикновено без да поиска разрешение да го направи, а родителите все пак са си родители, това че детето им вече е сключило брак си остава тяхно дете и сърце не им дава да го изхвърлят на улицата.
Компромисите и тактичността според мен трябва да проявява всеки един човек, за мен те са като черта от личността, която ако липсва не мога да уважавам въпросния човек.

До ден днешен не мога да си изясня факта, че все още има млади хора, които живеят при родители, било то тези на мъжа или на жената.
А аз се учудвам как така двама души решават да създадат семейство и деца без да са поели изцяло отговорността за собствените си нужди, без да са се отделили от родителите си. Вярно е, че определени обстоятелства в даден момент могат да ги принудят да помолят родителите си за помощ, да ги приютят или самите родители като видят, че на децата им им и е трудно и да ги приемат при себе си за определен период от време докато си стъпят на краката, но да се натресеш на родителите си, или на свекърите си и на всичкото отгоре да имаш изисквания към ТЕХНИЯ дом и правилата в него - е те това нахалство вече не мога да го проумея.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Tsv, нашият случай е по-особен. Ние сме в една къща, но нямаме общи помещения. Тази, която трябва да спазва е правила е тя, защото тя идва в нашия апартамент, аз при нея не ходя. 
Все пак смятам, че ако свекървата е разбрана няма да си налага своите правила, трябва да има диалог.

# 23
  • Мнения: 271
Живеем си отделно и през ума не ми е минавало да живея със свекърва ми или майка ми. Даже сме на квартира, но всяко семейство трябва да е в отделно домакинство. Никакви обстоятелства и извинения не биха могли да бъдат за мен основателни, за това, че някой не може или не му стиска да си поеме отговорностите и иска да се крие зад полата на мама. Не ни е лесно, но се справяме. Със съпруга ми сме поставили правила и двете - свекърва ми и майка ми се съобразяват с тях.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Така. Преди три години съпругът ми (тогавашно гадже) каза-Напускай си квартирата и идвай в къщи.
Свекърва ми каза- Аз съм дала изучен син и апартамент  Crazy (дала, грънци)
Аз казах-Добре.
Година по-късно родих и свеки си замина на село.
А ние направихме ремонт с пари от кредит. Иначе не ставаше да се живее.
Миналата есен свекърва ми ревна, че не и се стои на село. Прибрахме я. И започнаха сканадалите. Разбирате ли, момичета, бива да се съобразявам, но когато ми се пикае в 5 сутринта ставам и отивам до тоалетната. Не мога да стискам само защото свекърва ми ще се подразни от това и ще ми вдигне скандал (както всъщност стана). Освен това не съм добре с бъбреците.
При положение, че ние плащаме всички сметки и я издържаме не мога да приема да ми се вдига скандал за светната лампа (правех нейното кафе, беше ми тъмно). Не мога да приема и всички други скандали, вдигани за глупости-нямало го буркана с чубрица (защото си го е прибрала в стаята и не помни), откраднала съм и лекарствата (и съм ги изпила може би?), а последно-липсвали пари (това вече не е глупост)  ooooh! Иде ми да извикам полиция следващия път.
И така. Живеем си с баба-хазайка. Съобразяваме се с нея. Наем не плащаме, но плащаме всичко друго. И кредит плащаме. Старата ми квартирка отдавна е заета. Или да отида под моста?

# 25
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Tsv, нашият случай е по-особен. Ние сме в една къща, но нямаме общи помещения. Тази, която трябва да спазва е правила е тя, защото тя идва в нашия апартамент, аз при нея не ходя. 
Все пак смятам, че ако свекървата е разбрана няма да си налага своите правила, трябва да има диалог.
Естествено, че трябва да ги спазва щом е в твоята къща и ако не разбере от намеци по-добре да поговорите.
По повод разбраността на свекървата, навремето майка ми ми казваше - когато решиш да се жениш запознай се с родителите му и виж кой върти домакинството, ако прецениш, че не се разбираш с него бягай надалеч. Разбрах колко е била права известно време след като живях с бившия си приятел независимо, че не живеехме с тях.

# 26
  • Мнения: 364
Никак не ви е леко, Саня!
Ти не си познавала добре жената и затова си се съгласила на този вариант. Няма как да си знаела, че така ще се получи!
Но, чудно ми е, как съпругът ти не е предвидил! newsm78
Малко грубо ще прозвучи, но щом той е позволил това да се случи, той да се оправя!
Да поговори с майка си, да наложи някакви рамки в отношенията и съжителството! Трудно ще му е, но с малко повече разговори и усилия - ще се справите! Peace
Успех!   bouquet

# 27
  • Мнения: 6 167
в моята къща, се спазват моите правила, да.
мога да поканя някой за временно гостуване, докато си реши жилищния проблем, например.
но това е максимума. разяснявам правилата и ако няма съгласни - свят широк.
ужас, започнах да говоря, като свекърва  Mr. Green
ама кво да правя - не мога да си представя някой друг да лети с метлата в собствения ми дом

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 795
love_sunrise, лошото в случая е, че дори и да се изнесем тормозът ще продължи. Ще има "Аз съм те отгледала и изучила, ти сега си ми длъжен."; "Ама как може да ме изоставяте така?"
Съпругът ми много добре е знаел какво ще последва. Но като ревне "майчето" и на него му се насълзяват очичките. Разговори е имало и то не един. Полза няма. Кротва се за малко и после пак.

# 29
  • Мнения: 4 380
Цитат
Вярно, не всеки има възможност да си позволи квартира, но все пак.... newsm78
Двама души решават да живеят заедно. И двамата работят, но....живеят при родителите на единия. Защо?

Ти сериозно ли питаш или само да си чешеш езика? Това че двама работят не значи, че имат възможност да си купят жилище. Да ти припомня ли колко са професиите с изключително ниско заплащане и колко са осигуряваните на минимална?

Общи условия

Активация на акаунт