По колко пари харчите на месец за дрехи, обувки и козметика за вас и семейството

  • 4 347
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
уф ми проблем ми е това оби4ам да ходя на пазар и винаги спонтанно рядко тръгвамс определена цел най много хар4а по време на зимното и ляното намаление но тогава цените са смешни и е грехота да не си обнови 4овек гардероба, козметика по4ти не ползвам кремовете ми са на клиник и комплекта е около 60?, стига за доста време
но обувките ми са мания на това изкушение не мога да издуржа за това половинката просто гледа да заобикаляме магазините с обувки и сега направо съм болна от както съм бременна съответно ми оти4ат краката и не мога да си обуя голяма 4аст от обувките но няма смисъл да купувам нови в изобилие заЩото после Ще пълнят шкафовете

# 16
  • Мнения: 1 436
При мен проблемът нещо да ми хване окото и да си го купя го няма, защото много мразя да ходя по магазините. Ходя само по принуда  Grinning. Дрехи купувам два пъти годишно, добре че тук има само два сезона. Козметика също купувам само като ми свърши нещо. Изнервя ме когато ми се пълни банята с няколко марки от един и същ продукт. Изобщо, за мъж съм правена аз  Mr. Green, хич не си падам по изобилие от дрехи и козметика  ooooh!

# 17
  • Мнения: 1 465
Хаха Juturna, и аз никак не обичам да колекционирам по няколко еднакви неща, и то най-вече в банята. очаквам с най-голямо нетърпение момента, в който Поло ще започне да ходи на гърне, че да ми се освободи малко банята от дюшека за смяна на памперси, памперсите, тоалетните млека, памуци и т.н.

# 18
  • Мнения: 239
Определено мисля, че разнообразието не ме подтиква да си купувам нищо, което не ми пасва в гардероба и концепцията за сезона. В България си харчех почти всичките пари месечно, за да си купувам нови дрехи, но и обществото сякаш те подтиква да го правиш. Тук изобщо не изпитвам необходимост всеки месец да си купувам нови дрехи- когато нещо ми е необходимо и 1-2 нови неща за сезон, които ми пасват на останалия гардероб - да. Установила съм, че когато се чувствам щастлива нямам потребност да си пазарувам, за да си оправям настроението.
Да не говорим, че тук много по-малко се държи да си облечен по последна мода и с маркови дрехи, отколкото в БГ.
Но и аз не съм била никога от жените, които харчат безразсъдно.

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Всичко с мярка. Нито мания за пазаруване ме обзема, нито пък стискане на стотинките като за световно. Ако имаме нужда от нещо - купуваме. Излишни неща, купени под влияние на момента - рядно. Не съм маниак на тема козметика. За дрехи....  Rolling Eyes май се заглеждам все още по младежката мода, в магазини от типа Бершка или Пимки, но напоследък само гледам. Май одъртявам за провлачените дрехи newsm78. Държа на маркови маратонки, обувки от естествена кожа.

Виж, ако питаш за книги.. там е друга работа  Embarassed

# 20
  • Мнения: 677
Ние  харчим много, но никога на кредит. Имам определена сума която мога да изхарча месечно, но обикновено около една трета ми остават спестени Simple Smile) Обичам да пазарувам за децата предимно, имат страшно много дрехи които понякога остават необлечени нито веднъж, но пък всечките умалели дрехи от децата ми се "доносват" поне от 2 деца след това. За козметика пари не харча, купувам си крем 2-3 пъти в годината, парфюм по-рядко Simple Smile
В гардероба си нямам нито една официална дреха, но пък маратонки и обувки имам бол. Ако нещо реша че не го харесвам го връщам в магазина, но пък ако е било на ниска цена директно се заделя за БГ. Лично за себе си харча много малко (като изключвам хобито си, но пък то е инвестиция).
Пазарувам както от много скъпи магазини, така и от Target, не робувам на марки ако съдържанието е 100% естествен материал.
За храната гледаме да е органик, но пазаруваме и от "масовата".
Знам, че купувам повече отколкото ни трябва, но пък не мисля че прекалявам като сравним изхарченото с постъпленията.
Пазарувам по списък уж, ама като вляза в магазина много от купеното изобщо не е било в списъка ми, ето днес ходих да купя нещо от даден магазин, а влязох в Pay Less и взех за малката едни сандали макар че й купих 2 чифта вече, ама не можах да ги подмина ... едни такива белички, сладички и само 9 долара Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 1 363
Аз се подписвам под Кейсините думи.

# 22
  • Мнения: 2 563

Линдита, за мен я няма тази връзка. Дори напротив, мога да кажа, че се научих да си правя сметката тук.

аз също. добавям и желанието ни да спествяваме. установих, че спестяванията могат да се случват и без лишения.
виждам смисъл в това, да не профуквам всеки цент в портмонето си.


Много точно казано! На мен най-големият ми кеф напоследък е да пращам пари от разплащателната в спестовната сметка! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт