Проблемна кожа при бебето

  • 3 196
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Синът ми е на 3 месеца и се изприщва от всичко,с което го мажа.Дори и от Mustela,само зехтина му влияе добре.Кожата му е много бяла и му трябва слънцезащитен крем,купих Chicco и пак е целия в пъпки.С какво да го мажа,когато излизаме?

# 1
  • Мнения: 19 296
бебе на 3месеца не трябва да бъде излагано на слънце.когато излизате с количката гледай личицето да му е на сянка или мятай тънка тензухена пелена върху количката.а щом понася само зехтин,го мажи само с него.ако много държиш на крема за лице,вземи по-добре слънцезащитен от аптеката,тоест да се води мед.козметика.аз не бих мазала с Чико.имам някакъв La Roche-Posay,но съм мазала само 1път с него,защото ме е страх да не се обрине и не знам дали и този е хубав,въпреки че дадох една камара пари за него.

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 10:19 от bubi0909

# 2
  • Мнения: 1 708
Аз бих те посъветвала като взимаш нов продукт първо да го пробваш на малък участък на тялото и след това ако няма реакция да го мажеш.

В аптеките има хипоалергични серии!Питай и пробвай с тях! Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Моя приятелка ме посъветва да изпробвам метода "клин-клин избива",т.е.да го мажа докато свикне кожата и спре да реагира.

# 4
  • Мнения: 46 511
Заведи детето на дерматолог, той ще ти каже с какво да го мажеш.

Моя приятелка ме посъветва да изпробвам метода "клин-клин избива",т.е.да го мажа докато свикне кожата и спре да реагира.

Свикване няма да има, задълбочаване- по-вероятно, но на мен ми се вижда опасно ...

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми е също с много бяла кожа.Лекари ме предупредиха много да го пазя.Докато беше съвсем мъничък не съм го излагала на слънце,излизахме през часовете,когато не е много топло.Сега вече го мажа с Нивея-слънцезащитно мляко с фактор 50 плюс за деца,много съм доволна.
След баня съм го мазала само с преварен зехтин,защото от бебешки козметики се обриваше.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Чета мненията ви и явно всички са на мнение,че трябва само да го пазя,без да го мажа.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 101
а пробвали ли сте с линола фет - крем?
скоро прочетох за него , че имал и слънцезащитно действие, но каквото и да е наистина е по-хубаво да ограничаваш прякото слънце върху толкова малко дете, а и щом е с проблемна кожа още повече...

# 8
  • Мнения: 19 296
линола фет се ползва при проблемна много суха кожа,клоняща към екземи.мажат се само  засегнатите места.кремът мое да предизвика сърбеж,изприщване и парене.не е слънцезащитен

# 9
  • Мнения: 4 915
Щом има чувствителна кожа, не го мажи с козметични продукти поне засега. Всяка козметика, дори и най-качествената, съдържа много химични съставки, които могат да алергизират кожата отново.

Мажи със зехтин, дори и непреварен (така и не не разбрах защо се преварява), към него алергии няма, чиста мазнина е и е чудесен за кожата.

Къпи не със сапун, а само с мляко за вана - разтворено във водата. Или със 100% глицеринов сапун, или с хума. Или с чиста вода само.

Под 6 месеца бебетата не се мажат със слънцезащитни продукти, защото кожата им е твърде тънка и лесно абсорбира съставките на кремовете. Пази детето от слънцето, много е вредно за бебешката кожа.

# 10
  • Мнения: 4 915
Моя приятелка ме посъветва да изпробвам метода "клин-клин избива",т.е.да го мажа докато свикне кожата и спре да реагира.

Приятелката ти има ли дете с проблемна кожа, с екземи, обриви, лющене или кървящо-сълзящи лезии?  Crossing Arms
"Клин-клин избива" прилагано върху дете е абсолютна глупост и безотговорност!  Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 44 101
линола фет се ползва при проблемна много суха кожа,клоняща към екземи.мажат се само  засегнатите места.кремът мое да предизвика сърбеж,изприщване и парене.не е слънцезащитен

както писах това прочетох в една тема наскоро...и мен ме учуди, но не си пазя листоваката за да проверя доколко е така. иначе ползваме само този крем, като при проблеми - зачервявания и др раздразнения пмажа на самото проблемно място с линола уреа - и истината е че много му помагат. За къпане пак линола - олиото ползваме. При съмнения миналата година за атопичен дерматит, при нас това е помогнало.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189582.0;topicseen
ето и темат, където четох...

http://www.chimtrade-komet.com/Lin_cream.htm
ДОКАЗАНА ЗАЩИТА ПРИ РЕНТГЕНОВИ И UV-ОБЛЪЧВАНИЯ - същото пише и иза олиото(маслото) за баня. http://www.chimtrade-komet.com/
може би заради това изречение авторката е написала така.

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 12:35 от bubu_to

# 12
  • Мнения: 19 296
странна работа и на нас ни предписаха Линолата заради проблемна кожа.в листовката обаче не пише,че има UV защита.не мога да разбера защо се различават българската и немската листовка,немската е и два пъти по-дълга.http://www.linola.de/download/GIFett.pdf
сега пак прочетох като странична реакция често се пооявяват зачервчване,парене или сърбеж.често значи при по-малко от 1 на 10 човека.първият път като съм чела съм останала с впечатлението,че е повече.за съжаление на нас този крем не ни помогна и сега мажа само със зехтин.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 101
за съжаление от немски нищо не вдявам, а листовката която си е в крема в кутийката е доста по-дълга от написаното в този сайт, но не я намирам в нета....а и в къщи....та може и да е същата като на линка който си пуснала не знам.

а на нас спец наистина при проблем фет не ни помага но линола уреа прави чудеса, а фетт само като няма проблем мажа - поддържащо, че поне не ми прави реакции и не м дразни кожата...и все пак всяко дете си е индивидуално и за това трябва да се намери най-доброто именно за него Simple Smile

# 14
  • Мнения: 19 296
може би са еднакви.а тази уреа не е ли вредна?
 като казах на педито,че няма ефект от Линолата,ми каза да пробвам няколко крема само на едно място и да видя от кой се повлиява.но аз се ядосах,че детето ми не е опитно зайче и затова почнах да мажа само със зехтин.тази седмица я водих на кожен и изписа мнооого лек кортизонов крем.а четох ,че кортизон се дава вече в краен случай.ние чак толкова краен мисля ,че не сме.и не знам сега с какво да мажа.а за уреята по повод суха кожа една друга кожна ми беше казала,че не е добре, а друга пък я беше препоръчала.въобще при нас е весело.
освен да взема да пробвам Линола уреа.

# 15
  • София
  • Мнения: 44 101
не не е вредна и в крема на д-р тайс има уреа, както и в част от продуктите на а-дерма. питала съм педи за това дали мога да го мажа ест, кацзала ми е че няма проблем. принципно нищо не бих мазал апреди да се консултилам с педиатърката ни поне.


Linola Urea   

 Лекарствен продукт за целенасочена физиологична терапия при сквамозни дерматози, с изразени излющващо действие и хидратация с продължителен ефект, съдържащ:

12% урея                                                                                                           

50% линолови киселини

Уреята е най-ефективното овлажняващо кожата средство, известно днес в света, поради способността и да задържа вода в роговия слой на кожата. За дълги години изследвания учените са открили, че за разлика от всички други масло-съдържащи овлажнители на кожата, които действат на повърхностните слоеве, уреята действа в дълбочина през всички тях като усилва способността за водни връзки между слоевете на кожата.

Нормалното й съдържание в здравата кожа е 7%. В увредената кожа този процент е значително намален.

Подходящ за лечение на суха лющеща се кожа (груби пети, лакти, колена), атопичен дерматит, невродермити и други.

но май мн се отдалечихме от темата на момичето....

# 16
  • Мнения: 1 928

Под 6 месеца бебетата не се мажат със слънцезащитни продукти, защото кожата им е твърде тънка и лесно абсорбира съставките на кремовете. Пази детето от слънцето, много е вредно за бебешката кожа. [/color]

Абсолютно Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Благодаря "Free Soul",страхотни съвети!Смятам да те послушам.  Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 47 981
free soul е написала основните неша накратко
и аз да кажа  Wink бебето на сянка, мазане със зехтин, всеки крем се пробва на малък участък от тялото, за всеки организъм е подходящ различен крем, не се ползва сапун, слънцезащитния крем се избира-от марката козметкиа която ползвате, или ако в серията няма слънцезащитен крем-по-големите марки имат мостри, вземи мостра най-напред

# 19
  • Мнения: 8 585
бебе на 3месеца не трябва да бъде излагано на слънце.
Това не отговаря на истината!
Няма такова нещо.

# 20
  • Мнения: 8 585
Щом има чувствителна кожа, не го мажи с козметични продукти поне засега. Всяка козметика, дори и най-качествената, съдържа много химични съставки, които могат да алергизират кожата отново.

Мажи със зехтин, дори и непреварен (така и не не разбрах защо се преварява), към него алергии няма, чиста мазнина е и е чудесен за кожата.

Къпи не със сапун, а само с мляко за вана - разтворено във водата. Или със 100% глицеринов сапун, или с хума. Или с чиста вода само.

Под 6 месеца бебетата не се мажат със слънцезащитни продукти, защото кожата им е твърде тънка и лесно абсорбира съставките на кремовете. Пази детето от слънцето, много е вредно за бебешката кожа.

Не се маже със зехтин!

# 21
  • Мнения: 241
И аз вече не бих мазала със зехтин. След обилно мазане през първите 2-3 месеца, нещо не беше наред с кожата на беб4е. Особено атопичната кожа се нуждае наистина от качествена медицинска козметика - за къпане и овлажняване след баня. А и олио през големите горещини изобщо не ми се струва подходящо...

# 22
  • Мнения: 1 928
бебе на 3месеца не трябва да бъде излагано на слънце.
Това не отговаря на истината!
Няма такова нещо.

Буби е абсолютно права-дори на кремчето на Мустела с 50+ фактор с което мажа сина си пише ,че деца под 6 месеца не бива да се излагат на слънце ,а деца до 3 години да не се извеждат на разходка между 11-16 часа(това по памет ,че съм на работа в момента и не е пред мен крема)

# 23
  • Мнения: 4 915
Не се маже със зехтин!
Защо?

# 24
  • София
  • Мнения: 376
Да се включим и ние по темата...Нашата диагноза не е чак много тежка форма на атопичен дерматит, но на около 2 мес. ни се появяват груби петна по тялото - първо бяха на бузите, сега са на сгъвките на лактите и на едното коляно.. първият път ги махнахме с правено лекарство, в което съм сигурна, че е имало някой кортизон.. но много се бяхме шашнали и го ползвахме - мина ни за 3 дни..
ПОсле поддържахме с балсама на др. Тайс.  Но пак се появиха, но мисля, че това се дължи на непоносимост към козметиката на Бюбхен, с която се мазахме...
Сега ползвахме А - Дерма - никакъв ефект, даже по - зле стана...
Мисля да мина на Линола фет...така каза една дерматоложка, но като чета за Линола уреа, ми се струва, че това ще ни е по подходящо, защотото кожата й е много суха..
За съжаление, колкото повече чета, толкова повече се обърквам и си става ясно, че всяка кожа реагира различно на едни и същи лекарства...

# 25
  • Мнения: 47 981
абе много ми е смешно като пише някой "не мажи със зехтин", обаче не им се е налагало да се чудят какво да правят след поредния крем изписан от поредния доктор
ами всяка майка с дете с АД или там както и да му викат на тая гадост, е минала през всички видове кремове и е видяла кои от тях понасят на детето и кои-не, защото е много индивидуално
на нас зехтина ни действаше супер добре, също и някои кремове, а друг директно му предизвикваха уртикария
и не мисля че съвременни майки, които ползват и интернет , трябва да се изказват грубо за зехтина-ами навсякъде има информация колко полезни неща има в него, колко е полезен за кожата и косата-не само вътрешно, но и външно
с него се маже както с бебешко олио-за да "заключи" влагата в кожата
разбира се трябва да се купи висококачествен зехтин, без аромати примеси и консерванти
иначе в кремовете понякога има доста вредни съставки, и е възможно сухата и изтънена кожа на бебето да реагира на някой консервант, парфюм или дори билка в крема и да се влоши още повече състоянието на кожата
със зехтин мажех и крустите по косата на децата, махнаха се супер бързо(след като дълго пробвах с клоран-крем против крусти)
вярно е че не е в хуава опаковка и не мирише приятно като бебекия крем, но за мен зехтина е много полезен за бебето!

# 26
  • Мнения: 19 296
бебе на 3месеца не трябва да бъде излагано на слънце.
Това не отговаря на истината!
Няма такова нещо.

на мен това ми го каза детският лекар.защо да не отговаря на истина?
защо не трябва да се маже със зехтин?
Бърди,обоснови се,защото така само се объркват хората

Общи условия

Активация на акаунт