Бременност и шоколад

  • 11 013
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 846
Вижте какво прочетох преди малко: Учени от Хелзинкския университет наблюдавали 300 жени преди и след раждането като отчитали степента им на стрес и количеството на изяждания от тях шоколад. Станало ясно, че децата, чиито майки се подслаждали с шоколад по време на стрес, са много по-усмихнати, по-активни и по-рядко изпитват страх, попадайки в непознати ситуации. Финландските учени предполагат, че има връзка между количеството шоколад, което са изяли бъдещите майки и поведението на децата. Според тях активните компоненти на шоколада могат да проникват през плацентата и да въздействат на плода.

Какво мислите за това?  Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Мисля, че чак да влияе на бъдещото поведение на децата.... малко пресилено ми се струва.
Но наистина съм чела, че шоколадът те прави по-щастлив и това може да се отразява на моментното състояние на плода...

# 2
  • Мнения: 2 757
Дано е така, че напоследък много хапвам шоколад  Blush
Аз лично мисля, че нервното напрежение е не по-малко вредно и за майката и за плода и ако има някакъв начин то да се намали, та дори да не е по най-здравословния начин ще е добре за всички. Шоколадът може да повишава количеството на някой невропредавател, но стресът и негативните емоции сигурно повлияват негативно на много повече физични и химични функции в организма.

# 3
  • Мнения: 198
Е не- това вече е прекалено. Хапвайте си всичко,което ви се прииска,но в разумни граници Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
И аз съм го чела това. Много ми хареса. Защото съм любител на шоколада.  Mr. Green

Всъщност, не смятам, че има точно пряка връзка "шоколад-щастливи бебета", а по-скоро "шоколад-щастливи майки-щастливи бебета".  Wink Ендорфините в майчиния мозък вероятно са се предавали и на бебетата, та затова.

Може и други такива взаимовръзки да се открият. Примерно, ако майката нещо друго я прави щастлива, да го практикува по-често, стига да е безвредно за бебето.   
Wink

# 5
  • Мнения: 795
Пресилено ми се струва, но съм съгласна с Free Soul, чe 
Всъщност, не смятам, че има точно пряка връзка "шоколад-щастливи бебета", а по-скоро "шоколад-щастливи майки-щастливи бебета".  Wink Ендорфините в майчиния мозък вероятно са се предавали и на бебетата, та затова.

Не съм се лишавала от шоколад като бременна, а бебка непрекъснато се усмихва - може и от това да е  Laughing

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз много шоколад ядях докато бях бременна.... тов ами го препоръча доктора, защото вдига хемоглобина.... еххх, колко полезни действия има шоколада....

# 7
  • Мнения: 8 917
Не знам дали влияе, но си обичам шоколад Grinning

# 8
  • Мнения: 3 456
Не знам дали влияе, но си обичам шоколад Grinning
И аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 345
Е не- това вече е прекалено. Хапвайте си всичко,което ви се прииска,но в разумни граници Peace

И аз смятам така

# 10
  • Мнения: 15
затова ли нашата бебка е все ухилена Wink
баща и, все се шегува ,че трябвало да я кръстим Радост Joy
като биах бременна в 7мия месец ядях мнооооого шоколад Mr. Green

# 11
# 12
  • Мнения: 27 524
Мисля, да следваме разумно нуждите и инстинктите си и да не четем никакви статии  Wink

# 13
  • Мнения: 5 393
И аз съм го чела това. Много ми хареса. Защото съм любител на шоколада.  Mr. Green

Всъщност, не смятам, че има точно пряка връзка "шоколад-щастливи бебета", а по-скоро "шоколад-щастливи майки-щастливи бебета".  Wink Ендорфините в майчиния мозък вероятно са се предавали и на бебетата, та затова.

Може и други такива взаимовръзки да се открият. Примерно, ако майката нещо друго я прави щастлива, да го практикува по-често, стига да е безвредно за бебето.   
Wink

Абсолютно съм съгласна с това. Peace

# 14
  • Мнения: 731
Шоколадът определено ме прави щастлива. Вероятно и бебчето ми е щастливо, защото чрез мен поема и то от шоколадчето.

# 15
  • Мнения: 3 634
Аз може и да си внушавам, но след като съм яла шоколад шушко рита по-активно. За своя утеха си казвам, че и той обича шоколад. А какво мислите за кока-кола? Аз пих 1 вечер 3 чаши (заради ниско кръвно) и после пак много ме подритва?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 842
Здравей, Клер!
Радвам се, че сте добре. Hug
Ами за шоколада не знам какво да кажа - аз много го обичам и с първата бременност доста си похапвах, Сани наистина е весело и кротко дете. Обаче сега грам не ми се яде, дори в началото ми се гадеше от него. Ако това е истина, какви ли трябва да са бебоците, малееееееее!  newsm78 Grinning
А кока-кола никога не съм обичала, обаче сега ми се пие newsm78 #Crazy
Желая ти весело бебче с или без шоколад!

# 17
  • Мнения: 2 015
Ами радвам се, че не напразно съм изяла толкова шоколад докато бях бременна и качих цели 19кг Laughing.

# 18
  • Мнения: 2 271
Брей,шоколода какви чудеса правел! Laughing

# 19
  • Мнения: 1 121
Ей сега отивам да си хапна един с фъстъчки Mr. Green

# 20
  • Варна
  • Мнения: 737
Обожавам шоколад и го хапвам честичко. Ама по време на бременноста никак не ми се ядеше шоколад! При следващата бременност ще наваксвам!!!

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 smile3532 Аз от вторият месец си закусвах с шоколад, за да ми минава гаденето...и тази традиция си продължи доста.....сега детето ми наистина е спокоино, о6жорено за ножи хора, усмихнато....може и да има някаква връзка!

# 22
  • Мнения: 2 950
Ех, че реклама на шоколада - ама ние и без това си го обичаме.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 24 467
Ами то списанията с какви ли не щуротии се занимават и каква ли не информация поместват /я написана от техен сътрудник, а доизкривена подочута такава/.
Първият път се убих да обядвам с шоколад, не заради изследвания на не знам какви си учени, а защото ми се ядеше, но като майка "първескиня" бях толкова притеснена и когато раждат и след това /на мен нямаше кой да ми помага, освен съпругът ми, нито да ми дава съвети, било за добро, било за лошо/.
Вторият път ми ставаше лошо от шоколада, но пък като редова майка бях доста по- самоуверена. Laughing

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
прекалено ми се струва,ама е верно за позитивните и негативните емоции,определено имат влияние в/у плода.Хапването на шоколадче,е моментно удоволствие защо не Laughingстига само да не прекаляваме,успокоявайки се по този начин,(имам предвид твърдението от статийката)че....после ще има обратния ефект Laughing

# 25
  • Мнения: 1 427
Нищо не мисля Laughing Просто още едно оправдание да си хапваме шоколад Mr. Green

# 26
  • Мнения: 545

Всъщност, не смятам, че има точно пряка връзка "шоколад-щастливи бебета", а по-скоро "шоколад-щастливи майки-щастливи бебета".  Wink Ендорфините в майчиния мозък вероятно са се предавали и на бебетата, та затова.
Wink
И според мен това е научното обяснение. А иначе - той шоколада си е полезен за всички, стига да е качествен и да не се прекалява с количеството.

# 27
  • Мнения: 674
 По тази логика моето бебе и коликите трябваше да си пропусне от смях! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 244
Нищо не мисля Laughing Просто още едно оправдание да си хапваме шоколад Mr. Green
Аз много обичам шоколад  Laughing и съм съгласна,че до иэвестна степен това наистина е повод за оправдание Peace

# 29
  • Мнения: 4 621
Е не- това вече е прекалено. Хапвайте си всичко,което ви се прииска,но в разумни граници Peace
Peace

# 30
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 Grinning Тъкмо съм си заредила един шоколад с ядки и стафиди докато седя пред компютъра и се чудех дали да си похапна сладко сладко newsm78 , че таткото вчера ни се скара, че много шоколад ядем и гледам темичка за бременност и шоколад. Докато прочетох колко позитивно се изказвате за шоколада направо май го изядох  Party . Довечера ние ще се скараме на тати и ще му покажем колко по-щастливи сме станали от шоколада. Вярно е, че имаме 24 кг отгоре  Whistling и тати с право се притеснява, но все пак..... smile3533

# 31
  • Мнения: 7 201
Обожавам шоколад и го хапвам честичко. Ама по време на бременноста никак не ми се ядеше шоколад! При следващата бременност ще наваксвам!!!
PeaceСъгласна съм с теб!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 846
Аз лично си хапвам всичко, което ми се иска. Пия и кола когато и колкото искам. И първият път беше така. Детето ми е весело и общително, а като бебе беше кротко и лесно за гледане - не знам дали има връзка с храната. Лошото е, че наддавам адски много. Първият път ги свалих без проблем, но дали и сега ще е така... newsm78

# 33
  • България
  • Мнения: 3 621
Обожавам шоколад и го хапвам честичко. Ама по време на бременноста никак не ми се ядеше шоколад! При следващата бременност ще наваксвам!!!
PeaceСъгласна съм с теб!
И аз така  Peace

# 34
  • Мнения: 386
Дано е изтина. Аз и с двете бременности ядях шоколад почти всеки ден. И сега продължавам нищо че кърмя, това е изкушението от което не мога да се откажа

# 35
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Леле колко Финети съм омела ...  А бебо е спокоен и усмихнат  Laughing

# 36
  • Мнения: 1 555
Чувала съм за свойствата на шоколада и нищо чудно да влияе на плода, то нали всъщност всичко което майката приема по време на бременността му влияе ! Аз обожавам шоколад и почти на това живея, определено те прави някакси особено задоволен и заситен  newsm10

# 37
  • София
  • Мнения: 1 524
 Колкото пъти погледът ми мине през тази тема толкова пъти бягам към хладилника - там държа шоколада, докарвам по един-два на седмица.  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 1 423
ХА- ХА дано е истина. Колко шоколад изядох по време на бременността и особено в края на осмия месец и деветия  #Crazy

# 39
Сега като се замисля аз ядях страшно много шоколад по време на бременността (и сега си е така, де  Wink ) по около 1 шоколад на ден и действително детенцето ми е много спокойно и усмихнато, дали наистина може да е от това  Thinking  Laughing

# 40
  • Мнения: 9 973
Мисля, че чак да влияе на бъдещото поведение на децата.... малко пресилено ми се струва.
Но наистина съм чела, че шоколадът те прави по-щастлив и това може да се отразява на моментното състояние на плода...
smile3521 и аз такаа мисля!!!!!!!!!!!

# 41
  • Мнения: 2 051
Какво мислите за това?  Mr. Green

Потвърждавам го по всички разрешени начини. Laughing
Неудържима страст ми беше, но само в някакви определени дни, кой знае какви...
Чувствах се прекрасно след изядени 2 големи и без никакво чувство за вина (макар че за алергиите е известно отдавна). Сигурна бях, че не ми вреди. След това за дълго забравях, че съществува.

Сега го подминавам с пълно безразличие.

# 42
  • Мнения: 2 617
Oбичам много шоколад, но откакто съм бременна изобщо нямам апетит за него.
 Tired

# 43
  • София
  • Мнения: 928
Много обичам шоколад и си капвах здраво, докато бях бременна. Е, то сега си ми и личи  Animal Pig

# 44
  • София
  • Мнения: 3 825
Не знам дали влияе, но си обичам шоколад Grinning
И аз много го обичам.

# 45
  • Мнения: 393
Много обичам шоколад и си капвах здраво, докато бях бременна. Е, то сега си ми и личи  Animal Pig
И на мен,ама аз продължавам да си го хапвам. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт