Бързо 9мес. ще отлетят, ДЕКЕМВРИ наште бебета ще се родят!

  • 13 320
  • 289
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 641
момичета тази Димитрова в Фемина ли работи? и тя ли прави ехокардиография и фетална морфология? ако да дайте моля телефони.

# 196
  • Мнения: 534
http://www.mcfemina.com/ - това им е сайта и там има телефони...
Димитрова работи там, ама май и още някъде - то е важно къде работи с по-хубав апарат, но там май ходят най-често...

# 197
  • Мнения: 280
Здравейте и от мен, слънцето проби облаците тази сутрин ,но не се знае за колко време.Та мисля да се възползвам от хубавото време и да ида до вилата по обед да си набера плодове.
Амадис , успех мила и да се върнеш с прекрасни новини от там.  Hug

Хубав ден ви желая.  Hug

# 198
  • Мнения: 254

Аз да ви се оплача. Иде ми да се гръмна. Първо дребния преди 2 седмици беше със скарлатина (аз съм я карала, пък и по дърти не ходи), а сега се оказа, че на фирмения тийм билдинг преди 2 седмици съм имала контакт с дете, което в момента е болно от варицела. Четох че инкубационния период е 11-20 дни. Тоест не знам дали тогава е бил заразен или не. Аз съм боледувала, но въпреки всичко се притеснявам. И съм бясна и ми е едно такова толкова ЛИЛАВО, че ми иде да рева. А това, което чета в нета за варицелата и бременноста пък ме хвърля в "духовата музика".

Ами това е. Оплаках се и отивам и да си поплача.


raspberry, аз миналата година карах варицела и по този повод четох клиничната картина на болестта. Не се притеснявай излишно, защото заразен е само болния от варицела т.е. когато вече се е появил обрива и 24 часа преди това. Преди 2 седмици това дете беше ли с обрив най вероятно не, защото вече щеше да му е минало?
Друго, ти си карала вече варицела и не мисля че има някакъв риск за теб или за бебето.


 

# 199
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Момичета продължава ли да ви се гади или вече намаля. При мен тъкмо започна Confused
Не знам нито какво да ям, нито какво да пия. Даже ме е страх да пия каквото и да е, а най лошото е, че съм и с ниско кръвно та задължително трябва да консумирам течности newsm78 вече не знам какво да правя Sad

# 200
  • София
  • Мнения: 2 849
Като цяло се чувствам по-добре. Но изведнъж от 2 дена ми се появиха резки, неочаквани сутрешни прилошавания - едвам се въздържам да не повърна, защото мразя да повръщам. Траят 2-3 минути и отшумяват все едно не са били. Дали пък не е от витамините, дето ги пия. Те не са известни тук, испански са, една приятелка-гинеколожка почна да ги внася и ми подари една опаковка. newsm78

# 201
  • Мнения: 630
Е, няма пълно щастие. Ембриончето ми е 17.8 мм, мърда си всичко, но отговаря на 8г.с. , а аз съм - сами виждате в коя. Ще го отдам на дългия ми цикъл, но все пак е далеч от нормата. Сега ще чакам с нетърпение 12-ти юни, за да видим как се развива. Гинеколога каза, че още няма повод за притеснение, но... май ми е в кръвта да се шашкам.

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен !
Вчера нямах Нет и не съм влизала, а вие сте напълнили темичката. Браво но вас  Hug
Ivalinai , АКО НЕ ТЕ ЗАТРУДНЯВАМ - аз съм на 32 год. и съм зодия СКОРПИОН. Благодоря ти предварително.
Dani t , и аз съм от Пловдив. На 5 или 6 юни ще съм на преглед при доктора. Ще го попитам за ФМ - дали се прави в Пловдив и къде. Ако научиш нещо по въпроса ще се радвам да го споделиш.
Чудесен ден на всички от мен.  newsm10

# 203
  • Мнения: 444
Здравейте и аз да се отчета за днес !!! Ходих на изследвания , преди малко ми излязоха резултатите и имам седимент, епителни клетки и слуз в урината , някой да има идея каква е тази находка???

# 204
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте, всички!

Относно запитването за Пловдив много ми похвалиха клиника Торакс. Там има такъв апарат и мисля, че правят това изследване. Една позната там се и водили женската консултация и там и раждала и е много доволна. Повече обаче не знам.

Иве, разбира се, че ще питам за сърдечната екография. Съветвам те, ако си решила да ходиш при Димитрова във Фемина, то се обади веднага и си запази час. Обикновено се записва 3-4 седмици предварително. Аз разбрах от една приятелка за нея, която остана много доволна от нея. Димитрова работи също и в Майчин дом доколкото знам. Четох много по форумите докато избера доктор при който да хода за ФМ и останах с впечатлението, че майките са доволни от Димитрова. Ще ида и ще видя Wink. За Мазнейкова прочетох такива лоши мнения, че реших да не е тя.
Като се обадих във Фемина ми казаха, че прегледа там струва 50 лв., а ако се иска запис на прегледа, трябва да си носи човек диск или флаш и тогава струва 80 лв., но маи и го гледат бебето на 4Д. Като отида и се върна ще разкажа подробно.


# 205
  • Sofia
  • Мнения: 408
 #Crazy ужас! май съм хванала някаква шарка или яка алергия към нещо!  tantrum Ситен обрив по краката, кръста и малко на корема! Мога ли да пия алергозан някой знае ли? Хм, май ще тичам до докито да ме види....

# 206
  • Мнения: 534
Нели, предварително ти благодаря Hug
amadis, браво на теб и не се шашкай, ако обичаш Crossing Arms  Wink
munieca, знаеш ли че и аз имам някакви пъпчици по краката - от чатала до стъпалата...тук-там са, но е като ожаркано от коприва...аз си мислех, че ми е от панталона-бял, щото в неделя го опрах с едни червени гащи /сложени в бельото по грешка/, беше леко порозовял и аз го турих в белина...оправи се, но си мислех че обривите може да са от белината щото до сега не ми се е случвало...

# 207
  • Sofia
  • Мнения: 408
аз пък си мислех, че е от месото, защото като не съм яла месо повече от месец, а по принцип бях месарка, сега по празниците хапнах малко и много се обринах -имам т.н алергия към белтъчини, но пък и се разхождахме много и може някоя гадина да ме е налазила илил нахапала, или шарка..сега звъня на д-ра за да питам. Той ми е казал,че е на разположение 24часа, 7 дни в седмицата - многооооо печен доктор работи в Мед.център Св.Георги във ВМА! После ще ти кажа какво е било...

# 208
  • София
  • Мнения: 196
Аз и на представа си нямам какво е това. Тук ако има медицинско лице може и да каже. Също така четох някъде из Нета, че в края на третия месец е добре да се направи изследване за УЗИ1,  двоен тест - вета субединици "ейч ем джи" + РАР "пи ей пи" /много съжалявам, но нещо латиницата ми отказа и затова така съм ги написала/.

# 209
  • София
  • Мнения: 2 849
Момичета, да ви се похваля. Току-що си купих страхотна рокля с висока талия, не е специално за бременни, затова се надявам, че ще ми става и другата година. Много е красива, ама скъпа- 100 лв. Не е кой знае какво, ама за сегашния ми тумбак, май са множко...  Но пусто толкова ми хареса - не се въздържах и я купих.
 

Общи условия

Активация на акаунт