Бързо 9мес. ще отлетят, ДЕКЕМВРИ наште бебета ще се родят!

  • 13 333
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 196
Е, няма пълно щастие. Ембриончето ми е 17.8 мм, мърда си всичко, но отговаря на 8г.с. , а аз съм - сами виждате в коя. Ще го отдам на дългия ми цикъл, но все пак е далеч от нормата. Сега ще чакам с нетърпение 12-ти юни, за да видим как се развива. Гинеколога каза, че още няма повод за притеснение, но... май ми е в кръвта да се шашкам.

amadis, мисля че няма за какво да се шашкаш. Майка ми пък е с цикъл на 24 дни и като съм се родила аз са и казали, че съм осмаче, ама вие нали знаете, че осмачетата по не са били преживявали от седмачетата. Тя много се е притеснила милата за мене. После като беше бременна с брат ми и пак го роди според лекарите в осмия месец, а не е имала усложнения. Всичко се дължи на това, че лунарния месец се приема за 28 дни, а бременността за 10 лунарни месеца. Майка ми си мисли следното, че щом нейният цикъл е на 24 дни то за нея един лунарен месец е 24 дни следователно 24*10=240 дни вместо 280, което според нея значи че раждайки ни в осмия месец, то за нея е било в деветия и така. Може пък да има някаква логика. При тебе пък виждам обратния случай. Я, да не се притесняваш!!!

# 211
  • Мнения: 630
Благодаря за подкрепата   bouquet Опитвам се да мисля позитивно. А и доктора ми записа час за ЖК на 12-ти. - така че ...
Наистина нещата при мен вървят със закъснение. В 6г.с. например изобщо не регистрираха бременност, в 7г.с. ембриончето беше едно микроскопично тиренце с пулс - 4.6мм. Все пак е нарастнало много до днес.

# 212
Е, няма пълно щастие. Ембриончето ми е 17.8 мм, мърда си всичко, но отговаря на 8г.с. , а аз съм - сами виждате в коя. Ще го отдам на дългия ми цикъл, но все пак е далеч от нормата. Сега ще чакам с нетърпение 12-ти юни, за да видим как се развива. Гинеколога каза, че още няма повод за притеснение, но... май ми е в кръвта да се шашкам.
Амадис,не искам да се правя на лекар но помисли :седмиците се броят от 1-я ден на мензиса а бебето в6рви 2 с.по назат това му е биологичната в6зраст.ти си в 10 с.ако не се л6жа значи то трябва да е в 8.

# 213
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Здравейте, момичета! При мен гаденето започна да отшумява и се появява само привечер, но е поносимо-аз все още си пия хапчетата за гадене и може и те да са помогнали.

amadis, щом казваш, че имаш дълъг цикъл най-вероятно имаш и късна овулация и затова бебето върви със седмица назад(мое предположение) Twisted Evil

Клер, ама верно е бая скъпа рокличката #Crazy Аз си харесах една дълга пола с ластик отгоре, която ще е идеална за бременноста, но 40 евро ми досвидяха Blush

# 214
Мамчета тези от вас които чакат 2,3 бебче знаят ли кога трябва да започнем да ги усещаме. newsm78Аз с дъщерята непомня кога точно беше. Embarassed

# 215
  • София
  • Мнения: 196
За 2-ро в 18 седмица, а за 1-во в 20 седмица

# 216
  • София
  • Мнения: 2 850

Клер, ама верно е бая скъпа рокличката #Crazy Аз си харесах една дълга пола с ластик отгоре, която ще е идеална за бременноста, но 40 евро ми досвидяха Blush

Така е. Скъпа е за бременна. Но за нормална не е скъпа. Много е красива, с висока талия, смятам че ще ми става и като отслабна, защото ластикът под гърдите е много стегнат. Всъщност роклята не е за бременни, нали разбираш? Rolling Eyes

# 217
  • Мнения: 40
Ивалина - относно питането ти за серклажа - аз като ходих първия път за установяване на бремеността, лекарката ме прегледа и тогава ми каза, че шийката ми не е добре затворена. Само с ехограф не мисля, че може да се види

# 218
  • Мнения: 70
Привет момичета, пак не особено приятна новина, миналата седмица ви казах, че резултатите ми от кръвната захар бяха малко завишени според лекарите, та вчера ги повторихме, не бях яла и пила нищичко, но сега пък стойностите са по-високи и от предния път, 5.49, а миналата седмица бяха 5.39, а тогава бях пила кафе с мляко и захар.
Сега ме пращат на кръвно захарен профил, който се прави в 10, 12 и 16 часа, ще си откарам цял ден в болницата Tired.
 Моля ви кажете ми, вие имате ли резултатите от  изследванията  у вас, някой знае ли какви стойности има на кръвната захар, аз продължавам да си мисля че са нормални, някои и от момичетата тук, ми казаха това.

# 219
  • Мнения: 444
Привет момичета, пак не особено приятна новина, миналата седмица ви казах, че резултатите ми от кръвната захар бяха малко завишени според лекарите, та вчера ги повторихме, не бях яла и пила нищичко, но сега пък стойностите са по-високи и от предния път, 5.49, а миналата седмица бяха 5.39, а тогава бях пила кафе с мляко и захар.
Сега ме пращат на кръвно захарен профил, който се прави в 10, 12 и 16 часа, ще си откарам цял ден в болницата Tired.
 Моля ви кажете ми, вие имате ли резултатите от  изследванията  у вас, някой знае ли какви стойности има на кръвната захар, аз продължавам да си мисля че са нормални, някои и от момичетата тук, ми казаха това.
Референтните граници пише че са - венозно 3,8 до 6,1  и капилярно 3,5 до 5,5

# 220
  • Мнения: 280
Към края на годината ще сме завършени специалисти, само едно изпитче и може да практикуваме в някое АГ отделение  Laughing

# 221
  • Мнения: 169
Здравейте момичета
anna_nik Моята е 5.4 и никой не се и замисли да ме тормози с каквито и да било изследвания още. Казаха , че всичко е наред, а аз не бях яла и пила нищо сутринта. Не знам защо толкова са се ошашкали,но погледни от хубавата страна няма лошо да ти направят по обстойни изследвания. само не го мисли и не се притеснявай излишно!
amadis щом цикълът ти е по дълъг вероятно и овулацията ти не е на 14 -ти ден така , че дишай спокойно бебчето ти си е наред. Моя цикъл и той е на х- бр. дни през 30-40-50 . Само , че забременях след хапчета и тогава ми е като часовник та имам идея кога ми е овулацията. Една позната като има 3 -5 цикъла годишно сега 3- различни доктора 3 термина с разлика около месец... и тя се чуди кога ще ражда Simple Smile Хайде лек ден от мен , че трябва и малко домакинска работа да посвърша. Тези дни за моя радост виждам светлина в тунела и не ми се спи и гади толкова Simple Smile   bouquet пожелавам го на всички !

# 222
  • София
  • Мнения: 38
за тези цикли и моят доктор май се обърка... според дата на последния м. терминът ми ена 13.12, но в четвъртък като го видяхме го премери и е 29 мм, отговаряше си точно на 9.5 седмици с термин на 20.12. Мисля си че зависи от датата на зачеване все пак, като си с късна овулация, аз самата явно съм, не може да е по-голямо  Confused
Много се зарадвах като видяхме бебока, таткото също влезе с мен в кабинета, щеше да глътне видеозона  Laughing вчера ходих да ми вземат кръв за пълна кръвна картина, васерман, СПИН, австралийски антиген и незнам още какво си  Crazy 4 епруветки, направо щях да умра от ужас, много мразя игли....
На мен все още много ми се гади и имам зверски киселини, нищо не ми помага  Cry   

# 223
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Е, няма пълно щастие. Ембриончето ми е 17.8 мм, мърда си всичко, но отговаря на 8г.с. , а аз съм - сами виждате в коя. Ще го отдам на дългия ми цикъл, но все пак е далеч от нормата. Сега ще чакам с нетърпение 12-ти юни, за да видим как се развива. Гинеколога каза, че още няма повод за притеснение, но... май ми е в кръвта да се шашкам.
   
    Бях започнала да чета наред всичко, което сте писали, но като попаднах на постинга на АМАДИС не се стърпях. Пиша това и продължавам с четенето.
   МИЛИЧКА АМАДИС, след като ЛЕКАР е казал, че нямаш повод за притеснения - повярвай, че е така. Аз ще ти дам елементарен пример. В 9 месец като се раждат бебчовците, едни се с тегло 2 кг. други са с тегло 5 кг. Кое е нормално? Въпрос на организъм, ок? Винаги бременностите са различни. При мен избързва с 4 дни /поне за момента, а аз много точно знам, кога ми е била овулацията.../ и какво сега, да се шашкам ли? Имам приятелка с две бременности и с двете е вървяла с по седмица напред, имам други, дето са вървяли с по седмица назад. Аз последния път като бях на преглед ме гледа два пъти един след друг - единия път на Доплер /вагинален/, втория път след 5 минути /защото исках снимка, а в другия канбинет с Доплеровия тест нямаше принтер/  с коремен в др. кабинет - еми имаше разлика от няколко милиметра, КОИТО НЯКОЛКО МИЛИМЕТРА са една гестационна седмица. Зависи бебо как е бил застанал, от къде до къде го е измерил и така.........МОЛЯ ТЕ , УСПОКОЙ СЕ. Стана дълго и объркано, но пиша много емоционално.  Hug

# 224
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   АМАДИС, пак съм аз.  Embarassed
   Казваш, че имаш дълъг цикъл. Пиши на колко дни ти е и по-точно ще изчислим дата на зачеване, тогава ще се успокоиш, повярвай ми. Лекарите смятат овулация на 14 ден, но при някои момичета е на 10, при други - на 30 ден. Нали се сещаш някоя девойка с ову на 30 ден че изобщо не им се вписва в графиките.  Mr. Green
   И нещо друго и спирам да досаждам. На първия ми преглед изоставах със седмица и 4 дни.  Shocked
   Споко, мила приятелко! Всичко ще бъде чудесно!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт