Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

  • 17 785
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6
Не, не бих се върнала! Не само че съм свикнала, там където съм, но и не виждам някаква разумност в държавата като цяло. Мъчно ми е, и няма смисъл да отричам, че не ми липсват някой други приятели, природа, манталитет...но сама се плаша от себе си, защото като се прибера в България, на третия ден започва да ми писва от опасното шофиране по пътищата, от неприветливи физиономии, от оплакващи се хора в безпаричие/а стоящи цял ден в кафетата/, от мудността на различните служители...Зная, какво ще кажат някой - роботизирани са хората тук, нямат духовна стойност. Не е така обаче, поне за мен не е така! Зная правата си, както и държавата ги знае и спазва. Работя, работя, работя...но това е начинът, да видя света, да имам възможността да заведа детето си където  поискам, да живея нормално и справедливо. Мъчно ми е за БГ, имам спомени и от там произлизам, това никога не го забравям! Но, определено, не бих се върнала на този етап.

# 256
  • Мнения: 13
Аз в момента съм си в България!Върнах се заради работата си,която е страхотна,заради малката си панелка и много други неща,но продължавам да мечтая и да се надявам,че пак ще замина и ще осигуря по-добро бъдеще на децата си.Живея в малък град,изкарвам толкова колкото  изкарвах и в чужбина,не плащам квартира и има кой да ми помага за детето,но има нещо което тук ми липсва.
Видях как е в чужбина и там ми хареса!Винаги ще си остана българка където и да съм и ще тача родината си повече отколкото ако живея в нея.

# 257
  • Мнения: 456
При никакви условия не бих се върнала в България.

# 258
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 796
Видях мъже да плачат на стихотврението на Дебелянов"Да се завърнея". Видях цяла зала да мълчи на това стихотворение. Беше на 26,05 тази година. Мислите ли,че те си мислеха за дома си тук в Канада?А това са хора който казват , че няма да се върат, че тук е домът им.

# 259
  • Мнения: 3 423
Това й е функцията на поезията,
да те разчувства. На прозата пък -
да те свали на земята. И кво?!

# 260
  • Мнения: 4 700
Titina , i az бих се раzплакала. Мъчно ми е zа родителите ми, които винаги когато си zаминавам страдат, мъчно ми е zа приятелите ми от детските години, мъчно ми ако 6те6 и zа коко6ките на село, ама не и zа България като страна. Не ми е мъчно zа теzи, които ме ограбваха, не ми е мъчно zа теzи, които ме тъпкаха и не ми е мъчно zа отно6ението на продавачките по магаzинити, а и zа беzмислените zакони не ми е мъчно.

# 261
  • Мнения: 236
Аз не съм женена за Австрия, нито съм емигрирала тук по икономически причини.
Така че винаги мога да се върна, ако има добра причина  Wink

# 262
  • Мнения: X
а видяхте ли как ни "обсъждат" тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194373.0

...
(нямам думи просто)

# 263
  • Мнения: 4 700
Ами сме6но жена, която не zнае ни най малко как се чувтваме ние да пуска подобна тема. Тя дали се е сблъсквала с коримпирани митничари от българска страна, дето само чакат да кацне самолета и zапочват да иzнудват хората, ходила ли е да си легалиzира документи по министерствата или да и иzдават документ zа смяна на имена, или да си легалиzира брака. МНого си обичам родината даже, мраzя такива като нея дето се иzкаzват неподготвени. Заради тях не бих се върнала.  #2gunfire

# 264
  • Мнения: 2 032
а видяхте ли как ни "обсъждат" тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194373.0

...
(нямам думи просто)



А, да, Облачето Бяло на Бял Кон Вятър го Вее, ама ти не се впечатлявай от войнстващия шовинизъм, голяма работа, че някой си написал някакви си глупости. Да не създаваме драма, там, където всъщност драма няма.

# 265
ама тази тема отдавна я отвориха и отдавна я затвориха (то4но на най_интересното)

# 266
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
а видяхте ли как ни "обсъждат" тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194373.0

...
(нямам думи просто)



А, да, Облачето Бяло на Бял Кон Вятър го Вее, ама ти не се впечатлявай от войнстващия шовинизъм, голяма работа, че някой си написал някакви си глупости. Да не създаваме драма, там, където всъщност драма няма.



всъЩност темата си проте4е много културно. с изклЮ4ение на авторката и на някоя нейна фенка, които според мен се заяждаха откровено, с останалите, мисля, се разбрахме кой за какво говори.
даже ми се стори по_толерантна от тази наШа тема.  Thinking

# 267
  • Мнения: 2 051
ама ти не се впечатлявай от войнстващия шовинизъм, голяма работа, че някой си написал някакви си глупости. Да не създаваме драма, там, където всъщност драма няма.

Има драма, душа, но е в по-начална фаза...
На войнстващият национализъм все още не му се вижда много истинското лице, просто процесите не са много напреднали...

Неизбежно ще проличат повече проблеми когато България започне да приема емигранти както всяка друга европейска страна.

На когото му се гледат такива филми - да стои и да гледа!

# 268
  • Мнения: 3 423
Много от хората, които не са живели в чужбина,
не могат да проумеят за какво иде реч, и това е
съвсем в реда на нещата. Други пък, живели извън
България, но при различни условия и различни причини,
че и различно дълго, разбира се, че имат свои виждания.
И всеки е прав за себе си. Аз, например, се посдърпах с
Блек Мамба в тази ни тема, но пък смятам, че и двете имаме
право да мислим така, както мислим. Въпрос на критерии,
мерки и теглилки. Истината е различна за всеки.

Впрочем, не мисля, че Шанел (авторката на темата за облачето)
е нагрубила някого, че е настъпила някого по мазола или обидила.
Прочетох й постовете, интелигентно и премерено се е изказала.
В някои от отговорите чета нискочели схващания. Но и това е нормално.

# 269
  • Мнения: X
сетих се и за още една нашенска екстра
как за всяко дете, болно от левкемия, се събират непосилни суми, за да може да му се даде шанс
нали ни е чудесно сдравеопазването, трябва да се пазим от него

а за бежанците, Ведра, права си, пече ни се едно страхотно яйце, ама да видим кога
тук четох една интересна сентенция, която точно ни приляга: обработват ни като жаби, държат ни в студена вода, която постепенно се загрява, докато ни свари без да усетим
иначе всяка жаба би изкочила от врелия казана, ама при едно такова елегантно обработване за чий .. ти е да скачаш, нали?

Общи условия

Активация на акаунт