бейби бум

  • 2 317
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Знаете ли, че през 2006 г. са се родили 3900 бебета повече отколкото през 2005 г.? Гот,а Grinning
Според вас на какво се дължи това?
По-лесно ли се гледат сега деца, отколкото преди пет години да речем?
И изобщо как хората решават да имат деца? Заради по-стабилното си финансово положение или някаква лични, може би чисто биологични, потребности? 

# 1
  • Мнения: 4 733
Не мисля, че някоя двойка е решила да има дете за да повиши бройката на новородени в статистиките Laughing Просто годината е била по-любовна Flutter

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 14:34 от Kasidy

# 2
  • Мнения: 22 887
Ами времето си ляти,живота си тече и биологичния часовник тика...Жените ,все пак имат лимит във времето и не могат ,много да отлагат.Ако овек не е уреден материално,отглежданетпо на детет е трудно,но не е невъзможно.Според мен хората в един момент разбират това ,а и инстинктите за съхранение на рода си казват думата.Истина е обаче,че в днешно време се намират много и хубави продукти за бебета,които са на разумни цени.

# 3
  • Мнения: 7 837
Обаче държавата още е с отрицателен прираст. Гот, а?
Дай статистика, тези бебета от кои мнозиства и малцинства са. Знам че я имаш...

# 4
  • Мнения: 2 891
Да и на мен ми е интересна статистиката  Grinning

# 5
Няма статистика по етнически признаци. Такава се прави само веднъж на 10 години - при преброяванията.
Работата е там, че етническата принадлежност е признак как ти сам определяш себе си. В анкетната карта няма а) българин б) турчин в) арменец г) ром кардашар .... Въпросът е нещо като "какъв си". И ти сам избираш отговора си. Така през 2001 имало 21 ескимоса в някво село.

Каквито и да са това са 2903 бебета български граждани.
Не ви ли прави впечатление като си вървите по улиците колко много бременни има? Около мен последната година всички масово раждат или приятелките им/жените им раждат първо или второ дете. Вие нямате ли одобни наблюдения?
бтв - аз съм на 24 и говоря за познатите ми между 23 и 35 години

# 6
  • Мнения: 7 837
А е хубаво да се прави такава статистика. Няма нищо расистко тук, просто да се види, нагласите на обществото как се променят относно ражданията  Simple Smile

Айде, тази година поне 5000 евро-бебета  в повече да има  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 759
                    Във филма "Неудобната истина" Ал Гор твърдеше, че за едно поколение (40-50 година май) жителите на Земята са се увеличили с нам си колко милиарда.

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
абе, и на мене ми направи впечатление , че напоследък много бебета и бременни / да са живи и здрави/ има по улиците! не е като преди 7-8 години, когато родих първото си дете...и не се заглеждам по малцинствата...белички ми се виждат всичките Mr. Green

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За малцинствата не знам, но по-показателна е статистиката по възраст на майката. Всъщност сега се застъпват ражданията на тези, които са средно по принцип- между 20-30 години и тези, които са отлагали за по- добри времена. Добрите времена едва ли са дошли, но "влака отминава", "биологичния часовник тиктака" и т.н. Така едновременно диапазона на средното се е разширил и обхваща вече от 20 до 40 годишни. Има и нещо друго. Фактор за раждаемостта се оказват фактори, като режима на тока през1992година- през 1993 г има рязко покачване на ражданията  Wink , а наводненията и лошото време през последните 3 години също са фактор за увеличаване на раждаемостта, наред с другите причини. Човещинка. Явлението е временно и за съжаление не смятам, че е ще стане трайна тенденция.

# 10
  • Мнения: 12
Да има бейби бум и затова няма никъде, дори в складовете количка Пуки на Чиполино, а и много други неща, които съм харесала, затова сега в последния момент избирам други.

# 11
  • Мнения: 3 405
Така през 2001 имало 21 ескимоса в някво село.

леко в страни от темата:
Селото е в Македонско. Не са искали да се нарекат българи, определили са се като ескимоси.
Слушах една дискусия наскоро.

Иначе аз родих големия през '98. Нямаше много бебета тогава, след кризата. Чак сега се решихме да имаме второ дете, причините са комплексни.

# 12
  • Мнения: 434
В Германия тази година също има бейби-бум.  Свързват го със Световното първенство по футбол миналата година. Явно адреналинът не е отишъл напразно Mr. Green
Дали има връзка и с българската ситуация?

# 13
  • Мнения: 1 924
Знам ли, но е факт , че някои болници са претъпкани.Аз например чаках за легло, понеже нямаше никакви свободни.
Една приятелка твърди, че годината е била " плодородна".

# 14
  • Мнения: 2 755
За малцинствата не знам, но по-показателна е статистиката по възраст на майката. Всъщност сега се застъпват ражданията на тези, които са средно по принцип- между 20-30 години и тези, които са отлагали за по- добри времена. Добрите времена едва ли са дошли, но "влака отминава", "биологичния часовник тиктака" и т.н. Така едновременно диапазона на средното се е разширил и обхваща вече от 20 до 40 годишни. Има и нещо друго. Фактор за раждаемостта се оказват фактори, като режима на тока през1992година- през 1993 г има рязко покачване на ражданията  Wink , а наводненията и лошото време през последните 3 години също са фактор за увеличаване на раждаемостта, наред с другите причини. Човещинка. Явлението е временно и за съжаление не смятам, че е ще стане трайна тенденция.
yosarian, след теб нищо не остана за писане. Laughing Бях се засилила да напиша и аз нещо, а то, не останало какво. Wink

# 15
  • Мнения: 1 629
Да има бейби бум и затова няма никъде, дори в складовете количка Пуки на Чиполино, а и много други неща, които съм харесала, затова сега в последния момент избирам други.

Никой ли не прочете тази спираща кръвообращението от искрено възмущение констатация? Яна, драга, аз ти съчувствам. Пазарувай от чужбина.

# 16
  • Мнения: 4 138
и на мен  ми направи миналото лято впечатление, че народа бременее усилено. много приятна гледка е. по улицата минаваха бременни буквално на групички, често.
дано и догодина да е така.

# 17
  • Мнения: 6 993
. много приятна гледка е. по улицата минаваха бременни буквално на групички, често.
форумски срещи ще да са били Mr. Green

# 18
  • Мнения: 5 539
Да има бейби бум и затова няма никъде, дори в складовете количка Пуки на Чиполино, а и много други неща, които съм харесала, затова сега в последния момент избирам други.

Никой ли не прочете тази спираща кръвообращението от искрено възмущение констатация? Яна, драга, аз ти съчувствам. Пазарувай от чужбина.

Искахте бейби-бум - на ви сега един бум!!! Crossing Arms А пък Пукитата ще ги гледате през крив макарон hahaha

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да има бейби бум и затова няма никъде, дори в складовете количка Пуки на Чиполино, а и много други неща, които съм харесала, затова сега в последния момент избирам други.

Никой ли не прочете тази спираща кръвообращението от искрено възмущение констатация? Яна, драга, аз ти съчувствам. Пазарувай от чужбина.
Хммм, аз съм дребнава обикновено, но тук не видях възмущение извън рамките на нормалното за една бременна. Аз съм се тръшкала за далеч по-дребни неща от това да не си намеря нужната количка. За чаршафите как вих, ако знаеш  Stop
А и се надявам момичето да преглътне броя ти мнения и да изкоментира полагащо се любимото ми обръщение "драга"  Wink

# 20
  • Мнения: 3 405
Аз пък не се тръшках, отидох в един магазин и се лепнах за първата количка, която ми хвана окото. Но имам опит с кризта от 98 година. Тогава нямаше нищо, и затова сега магазините ми се виждат претъпкани със стоки за бебета.

# 21
  • Мнения: 4 585
За малцинствата не знам, но по-показателна е статистиката по възраст на майката. Всъщност сега се застъпват ражданията на тези, които са средно по принцип- между 20-30 години и тези, които са отлагали за по- добри времена. Добрите времена едва ли са дошли, но "влака отминава", "биологичния часовник тиктака" и т.н. Така едновременно диапазона на средното се е разширил и обхваща вече от 20 до 40 годишни. Има и нещо друго. Фактор за раждаемостта се оказват фактори, като режима на тока през1992година- през 1993 г има рязко покачване на ражданията  Wink , а наводненията и лошото време през последните 3 години също са фактор за увеличаване на раждаемостта, наред с другите причини. Човещинка. Явлението е временно и за съжаление не смятам, че е ще стане трайна тенденция.
Напълно съм съгласен.
Ще го отчетат като резултат от социалната полинтика на коалицията.
Няма значение.

# 22
  • Мнения: 1 629
А и се надявам момичето да преглътне броя ти мнения и да изкоментира полагащо се любимото ми обръщение "драга"  Wink

Не разбирам, аз съм мила, добра, но и човечна!

# 23
  • Мнения: 534
Аз например искам бебе,защото се чувствам готова
и защото срещнах подходящия човек  newsm47
ако даде Господ може скоро и аз да "разхождам корема" из улиците  Mr. Green
мисля че причината си е в хората,нито заплатите са по-високи(за разлика от сметките),
нито стандарта ни на живот се е променил-просто хората са преценили,че щом имат храна за две гърла,ще се намери и за трето  Peace

# 24
  • Мнения: 5 539
Да има бейби бум и затова няма никъде, дори в складовете количка Пуки на Чиполино, а и много други неща, които съм харесала, затова сега в последния момент избирам други.

Хайде Яна да почерпи:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/808

# 25
  • Мнения: 4 965
А на мен пък ми прави впечатление, че напоследък много хора /говоря за сред моите познати - хора с високо образование, добра професия, прилични доходи и на възраст между 30 и 40 г./  все по-често се решават да имат повече деца /2, 3 или 4/, докато допреди няколко години най-масово българското семейство оставаше с по 1 и максимум 2 деца.

# 26
  • Мнения: 1 299
Този бейби бум и аз го прочетох. И все повече бременни (бели) жени виждам...и около мен само бебета ( 5 се родиха, 7 приятелки чакат тази година, две са с близнаци). Имам приятелка  - детска учителка - казва че децата в тяхната градина всяка година са повече, а те от малцинствата не приемат.
Според мен хората се осъзнават, че няма по прекрасно от децата.
А за отрицателния прираст - БГ има такъв от от 70десетте години още, вярно сега е по-голям...но аз съм оптимист като чета колко много БГ мами има.
А ми е смешно като чета например, че в Англия приръста е положителен - да, с милионите емигранти  Laughing

# 27
  • Мнения: 2 022
Този бейби бум се дължи на факта, че през 77-78-79 е имало бейби бум, и сега с леко закъснение точно тези хора реализират своето майчинство. За бейби бум може да се говори ако тази тенденция се запази поне няколко години. Колкото до факта как намалява населението мога да ви покажа ето тази графика на база данни от НСИ за броя на населението по възраст от декември 2005 г. :

# 28
  • Мнения: 1 299
Този бейби бум се дължи на факта, че през 77-78-79 е имало бейби бум, и сега с леко закъснение точно тези хора реализират своето майчинство.

Аз съм от времето на този бейби бум и няма да раждам скоро  Sad Хората около мен, които раждат са на 30-33 години....
Възрастовата граница за раждаемост се е поизместила...Все повече жени раждат около 30 г.

# 29
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Този бейби бум се дължи на факта, че през 77-78-79 е имало бейби бум, и сега с леко закъснение точно тези хора реализират своето майчинство.


Възрастовата граница за раждаемост се е поизместила...Все повече жени раждат около 30 г.
Което не означава, че е добре да е така. Износването на бебето, раждането и отглеждането на първо дете след 35 годишна възраст на майката става все по- трудно и рисково.

# 30
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
А, не знам, не знам: аз и през 2005 родих и през 2006 пак Simple Smile. Не е заради мен този резултат в полза на миналата година.

# 31
  • Мнения: 3 634
Вчера бяхме на разходка в Южния парк. Там определено всеки води бебе или куче. Видях тоооооолкова много близнаци!!!  Hug Да има бебета е прекрасно  newsm47 newsm44 newsm68 smile3501

# 32
  • Мнения: 660
И аз мисля ,че има бейби бум,аз също виждам много  жени бременни и то не от малцинствата,това ме зарежда с положителна енергия,аз също съм една от тях,нека има повече български бебенца,за да не изчезнем като нация....
За възрастта,аз съм на 26 години и ми е  първото,мисля че в момента повечето бременни са от 20 до 30 години,доста голям диапазон във възрастта:)

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Има бейби бум, да. В годините след прехода трудно можеше човек да види бременна или малко дете - в несигурни времена малко хора биха се решили да родят дете... Затова и се изпозакриха масово ясли и детски градини.
После - една част от хората на прехода просто нямаше за кога да отлагат, защото годините летят - хубаво-лошо, се решиха да раждат. Друга част, вече усетили някаква сигурност - защото нещата бавно се наместват, мисля, че всички го виждаме - също решиха да раждат. Трета част, които преди 10-17 години са били невръстни, просто се озовават в родилна възраст директно в почти нормални времена и пред тях изобщо не стои въпросът 'да раждам или не'.
И така - гледаме баба Лолова да ни рекламира ипотечни кредити и си раждаме Grinning
Което, впрочем, е чудесно. Огромно впечатление прави увеличеният брой деца. Остава и детските заведения да наваксат съответно Simple Smile

п.с. аз скрих Пукитата. На пук.

# 34
  • Мнения: 3 405
Аз бях свидетел на затварянето на детските градини, големи драми имаше - учители, родители, деца, които си защитаваха детската градина. Персонал се пренасочваше и оставаше без работа, майки трябваше да водят децата си в друга градина, кмета изпращаше заместник да говори от негово име, драми. Но въпреки протестите затвориха хубави градини. Децата наистина бяха малко. Сега тези деца са на години за кандидатстване във ВУЗ, ще влезе, който пожелае, наборът е малък.
Но после се увеличи раждаемостта, Бу е дала основните причини и сега местата в детските градини са крайно недостатъчни. За Варна чух, че ще откриват една нова - до Окръжна болница, дано да е вярно, макар, че пак е недостатъчно.

# 35
  • Мнения: 1 299
В София ще откриват нови. Някой ще са новопостроени сгради.  Peace
Толкова се радвам на дечица  Hug

Общи условия

Активация на акаунт