Малко факти за Нестле и защо ги бойкотират много хора

  • 4 728
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Някой яко се е охарчил, за да си направи поръчково анти-проучване.
 Embarassed
Ми да беше инвестирал барем в страните от Третия свят, а не само да думка тъпана. Twisted Evil

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Статията вероятно е писана по повод 30-годишнината откакто е въведен бойкота на Нестле. 30 години бойкот определено звучи като да има защо, нали Naughty
По този повод през последната седмица излязоха потресаващи статии за политиката и дейността на Нестле (и не само) в Бангладеш и на Филипините (където се опитаха да вкарат Международния кодекс за разпространение заместителите на майчиното мляко като закон, а Нестле нададоха ужасен писък, заплашваха и осигуриха политически натиск срещу това решение и т.н., и т.н.)
А от какво са умряли тия милион и половина кърмачета?
Милион и половина кърмачета (разбирай - бебета в кърмаческа възраст) умират годишно като директен резултат от неполучаване на майчина кърма и използване на заместители - фактите са на СЗО и Уницеф, не са поръчкови доклади. Естествено, процентът е най-висок в Третия свят, където има проблеми с чиста питейна вода и санитарни условия и където кърменето е абсолютно животоспасяваща мярка. Но преди 1-2 години беше публикувано и американско научно изследване относно каква е заболеваемостта и смъртността в Щатите, която е директно следствие от некърмене - така че дали си в Третия свят или не, богат или беден, тези неща продължават да имат значение, докато всички продължаваме да принадлежим към вида хомо сапиенс (а колко е сапиенс въпросният род е съвсем друга тема).

# 17
  • Мнения: 698
Статията е невероятно впечатляваща. Благодаря!  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 978
Не знаех, че се води бойкот на Nestle, аз ги бойкотирам от 2-3 години, когато им вървеше промоцията с боксовите ръкавици. Още на 2-рия ден бях изпратила 7 писма с исканият брой опаковки и ми казах с цялата си наглост накрая, че етикетите ми не са били по-малко. И аз понеже съм си хитра бройките в първите 2 писма бях заверила при нотариус и им затворих човките с документа. Излишно е да казвам, че боксови ръкавици нямам и до ден днешен, а толкова ги исках за племеника ми. Разбира се, купих на детето.

# 19
  • Мнения: 14 654
Nestle минаха и през детската градина, която посещава синът ми Simple Smile
Под формата на игра всяко дете "спечелило" пакетче зърнена закуска, връчена лично от педалския им заек и балонче с надпис "нестле"
На всичкото отгоре, обяснили на децата колко високи ще станат и колко силни, ако всеки ден в млякото си добавят какаото на нестле, в което имало не какво да е ,а калций и желязо!
На какво прилича това- спечелете деца, те ще изнудят родителите си да купят нашите шитове, бойкотирам нестле.
Но се радвам, че има адаптирани млека на пазара.

# 20
  • Мнения: 14 654
А от какво са умряли тия милион и половина кърмачета?
Най-вече заради ниска хигиена, заради това, че не са спазени указанията на кутията. В Африка наистина се раздават като помощи разни кутии с млека (както и лекарства), но и без това бедните и неуки майки толкова разреждат млякото- много повече отколкото е указано, за им стигне за по-дълго време, водата им едва ли е най-добрата. Ясно е, че не продуктът е убил тези кърмачета.

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не качествата на продукта са убили децата - а фактът, че подведени от безплатни кутийки мляко (които не стигат за дълго, а хората категорично не могат да си позволят да купуват необходимите количества) и от имиджа, че така хранят майките в цивилизованите страни, т.е. е модерно, научно и `по-добро`, както и при получаването на неадекватен съвет и добавка вместо начини за справяне с кърменето, бебетата на тези майки са починали от болести, които спокойно можеха да бъдат избегнати чрез кърмене (най-често става въпрос за диария и недохранване!). Няма лошо да има АМ - но има много лошо в политиката да си увеличаваш пазарите безогледно, с цената на детски животи.

# 22
Има ли търсене има и предлагане-и проблемът за мен е в това 4е съвременното общество е потребителско-предпо4ита се винаги по-лесното по-бързото-хората поспряха да мислят и са изключително лесно манипулирани-в това число най-ве4е жените-в 4астност-майките,които за доброто на детето са готови на вси4ко-и тази готовност нерядко прераства в пълно втелясване.

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 334
Нестле са бойкотирани и за това, че са изпращали в африкански държави негодно сухо мляко уж като помощ. Тук им го припомнят периодично в пресата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт