Дали бъркам

  • 1 521
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 154
Приятелката ми има момченце на 2г.2месеца. Излизаме почти всеки ден, но напоследък нещо в поведението /силни думи за 2 год. дете, но няма как по друг начин да ви го обясня / на детето й не ми харесва. Доста е агресивен, блъска моето дете и без причина го рита. Прави му забележка с половин уста-ми то децата трябва да са по-оправни, в детската ясла как мислиш, че ще се оправят иначе-е редовното оправдание. Моето дете не е агресивно и като го дръпна, онова се занимава с нещо друго. Иначе се заиграват и се разбират, докато Иван/да го наречем другото дете/, не реши че Мони му пречи.
Но днес вече ми дойде в повече, Иван почва да казва на Мони/поучаван от майка си/-не така,неправи така и други забележки и да го блъска и рита. Казах на приятелката ми да не учи Иван да прави забележки на детето ми, защото само го блъска и рита, и не е той човека който ще прави забележки. Предполагам, че ви звучи дребнаво и глупаво, но много се дразня и ми е обидно. А тя се смее и ми вика нека да му казва, нали е по-голям. Не искам да подтискам детето си за сметка на другото.
Дали съм дребнава или наистина трябва да подготвяме децата от рано за срещата с малките гадняри/съжалявам, но онова е точно такова, и като порасне ще стане голям гадняр, сигурна съм/
 

# 1
  • Мнения: 4 629
Незнам дали бъркаш, но си личи, че таиш лоши чувства към така наречената ти приятелка и към детето й. Ако съм на нейно място бих искала да знам за тях.

А ако съм на твое място не бих търпяла детето ми да бъде удряно или поучавано от другарче

# 2
  • Мнения: 154
Не в никакъв случай не тая лоши чувства, ако имаше нещо такова отдавна щях да спра да излизам с нея и да прекратя всякакви отношения. Всеки път си казвах, нищо те са деца ще се разберат по свое му, но ми е гадно че моето стои и гледа тъжно след като е ударено. Но явно трябва да спрем да излиза ме заедно/ с децата де/, за да не започнем наистина да таим лоши чувства

# 3
  • Мнения: 154
Интересно ми е вие как бихте реагирали?

# 4
  • Мнения: 7 201


А ако съм на твое място не бих търпяла детето ми да бъде удряно или поучавано от другарче
Аз също не го одобрявам!А ако държиш на приятелката си по-добре излизайте без децата! Peace

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Aко на мен ми е приятелка, ще уважи мнението ми и забележките ми, даже и да не съм права. Приятелки, които не зачитат как желая да се отнасят с детето ми нямам.
Имахме приятелско семейство, чийто син обожаваше да разплаква и дразни сина ни, вече не са ни приятели, не само заради децата.

# 6
  • Мнения: 154
Aко на мен ми е приятелка, ще уважи мнението ми и забележките ми, даже и да не съм права.
Така е права си. Но тя не го взе на сериозно и се смееше, на което се ядосах и не казах нищо. Може би трябваше да съм по-настоятелна.

# 7
  • Мнения: 27 524
Ха, като чета, все едно нашата ситуация. С жената на съдружника тук на мъжа ми родихме две момчета с месец разлика. Нейното израстна същото говедце - агресивно, грубо, яко биче. Два пъти скоро им ходихме на гости и синът ми разви страх от деца. Онова се засилва като танк, блъска го в гърдите, тъпче го с крака, тръшка се като кечист върху него и се хили. Детенце на година и половина, а толкова злост и злоба, да се чудиш откъде. Майка му се хили и се радва, колко е умен синът й. След това идваха други дечица, искат да го гушкат и целуват, той крещи и бяга, истински ужасен. Повече у тях няма да стъпя  Stop
Не давай да тормозят детето ти  Hug

# 8
  • Мнения: 1 735
styni, аз мисля че трябва да проведете сериозен разговор без децата да са с вас.
Просто й кажи как се чувстваш, какво мислиш и че дори не смяташ, че е полезно и за собственото й дете това което става. Та в крайна сметка, да се учи да подтиска е много лошо и може да му се отрази по ужасен начин в много аспекти и обстоятелства. Подтиснатото дете се оправя много по-лесно от това, което е свикнало да има власт, тъй като се пристрастява към привилегията да командва и подтиска и после абстиненцията е ужасна. Това може и никога да не се излекува!!!

Говори открито, ако я смяташ за приятелка. Ако е свестен човек, ще те разбере и ще уважи мнението ти, ако ли не сигурно пак ще го обърне на майтап или ще се засегне, или ще гледа да се измъкне от разговора с фалшива усмивка на лицето.

Успех, каквото и да решиш!   bouquet  Hug

# 9
  • Мнения: 5 468
На най-добрите ни приятели, с които излизаме най-често, детето им е 10 месеца по-малко от Гери и така я блъска, че тя вчера говори с него по телефона и му вика: "Аз ще ти дойда на гости, но ти няма да буташ мене, чу ли, а? Чу лиии?"
Майка му и баща му са много разбрани и мили хора, у тях няма агресия или нещо подобно..., но малкото ей го на - тормоз як. Както уж си играят и той я издебне и шибне по главата. После застава до нея и я гледа, как реве. Веднъж й даде колелото си, но през цялото време стоеше до нея и риташе гумата на колелото, той рита безмълвно, нашата - пищи ужасено Crazy, картинка! Майката му прави забележки, не го бие, не го заплашва, обяснява му постоянно, че така не е хубаво и какво ли не, но за сега (надявам се), няма резултат.
А на мен, как ми е жал за моята ревла ooooh!... Но контактите си с тях не можем да прекратим и чакаме малкия да израсте тази агресия.

Ако ти можеш да прекратиш контакта си с тази майка, направи го. Все пак не е приятно да тормозят детето ти, а майката да се смее над това, много е неприятно.

# 10
  • Мнения: 668
Не, не бъркаш. Естествено, че ще ти е неприятно да блъскат детето ти, а твоята приятелка, ако й пука за това, как се чувстваш ти и детето ти, ще направи нещо по въпроса. А може би ти не й казваш по правилният начин.

# 11
  • Мнения: 154
styni,
Говори открито, ако я смяташ за приятелка. Ако е свестен човек, ще те разбере и ще уважи мнението ти, ако ли не сигурно пак ще го обърне на майтап или ще се засегне, или ще гледа да се измъкне от разговора с фалшива усмивка на лицето.
Ще ме вземе за дребнава и ще ме гледа особено, при все че е свестен човек. И ще се обиди. За нея децата трябва да са по-настъпателни и по-"отворени"-което наистина граничи с агресия. Тя стои и гледа с интерес, как някое дете се доближава до колелото на нейното, и коментира -Мале, Иван ако го види сега ще го нашамари, и търси с оглед Иван дали е видял детето. Или пък ми обяснява, че Иван само бутал Мони, да не се тревожа, той ако искал до сега щял да го набие #Crazy.И се чувства горда от поведението на детето си, е как мога да променя такъв човек или той да ми влезе в положението.
И аз ще чакам да я израстем тази агресия, и дано да не се отрази на Мони по някакъв начин. За сега ще избягвам да излизаме заедно, но не вярвам нещата да се променят. Иван ще тръгва на ясла т.че ще го дава ме по леко Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 735
Е нека те вземе за дребнава тогава! Ти, какво, плашиш ли се? Grinning
Хич нямаше да се скатавам на твое място, дори и с риск, да ме мисли за каквато си иска.
А контактите на Мони с Иван ще травмират страшно много Мони, който може дори и да не ти каже, но децата са хиперчувствителни, особено по отношение на защитата на родителите си.
Има предвид, че ако Мони не чувства твоята защита, това е  много много кофти и за него и за отношенията между теб и детето за в бъдеще.
Всеки сам си решава,но добре премисли до каква степен ти е приятелка тази девойка, щом не можеш да поговориш дори открито с нея.  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 171
styni,
Говори открито, ако я смяташ за приятелка. Ако е свестен човек, ще те разбере и ще уважи мнението ти, ако ли не сигурно пак ще го обърне на майтап или ще се засегне, или ще гледа да се измъкне от разговора с фалшива усмивка на лицето.
Ще ме вземе за дребнава и ще ме гледа особено, при все че е свестен човек. И ще се обиди. За нея децата трябва да са по-настъпателни и по-"отворени"-което наистина граничи с агресия. Тя стои и гледа с интерес, как някое дете се доближава до колелото на нейното, и коментира -Мале, Иван ако го види сега ще го нашамари, и търси с оглед Иван дали е видял детето. Или пък ми обяснява, че Иван само бутал Мони, да не се тревожа, той ако искал до сега щял да го набие #Crazy.И се чувства горда от поведението на детето си, е как мога да променя такъв човек или той да ми влезе в положението.
И аз ще чакам да я израстем тази агресия, и дано да не се отрази на Мони по някакъв начин. За сега ще избягвам да излизаме заедно, но не вярвам нещата да се променят. Иван ще тръгва на ясла т.че ще го дава ме по леко Rolling Eyes


Аз изобщо не бих чакала да се "израсте" подобно поведение на майка и син! Късам връзките и бягам! Вече съм го правила дори- с деца, на които им повтарят, че са лоши, просто защото са деца и с такива,чието грубо поведение се толерира не срещам детето си. А той съвсем не живее под похлупак- ходи на ясла, по градинките ако го блъскат и бутат го оставям да се оправя сам/нищо, че плаче и ме търси, защото е чувствително будаленце/, но умишлени и нарочни такива срещи- да извинява приятелката!

# 14
  • Мнения: 154
Така е, прави сте. Може би щеше да ми е много по-лесно, ако се беше случило с хора, които не познавам. Щях да ги изям с парцалите, но с близки хора ми е трудно. Но ще трябва да се справя. Мерси    Peace

# 15
  • Мнения: 487
И аз имам такава приятелка с такова дете - просто е нетърпимо.Не мога да скъсам отношенията си с нея,но ограничавам срещите с децата до минимум.И тя по същия начин се гордее с действията на сина си,а няма дя ви казвам колко пъти е имало безумни скандали заради неговите набези над други деца по градинките...Отначало мълчах,но после,ако тя не предприемеше нищо,правех забележка на сина й пред нея за да се усети малко.В крайна сметка варианта с ограничаване на срещите е най-добър за нас.Така и децата са зажаднели да се видят и не остава време на въпросното да стигне до грубостите.Успех,каквото и да решиш,но не оставяй нещата така - защити детенцето си!Мое мнение. Peace

# 16
  • Мнения: 36
Аз имам същия проблем! Детето ми е тилкова стресирано,че като види дете което бяга към нея и се свива,сякаш чака да я бутнат! Има едно много страшно падане,при което дори скенер правихме!Дали времето ще излекува психиката и, и как мога аз да помогна....незнам!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не бих търпяла подобно отношение към детето ми.Племенникъм ми се държи понякога така с дъщеря ми,но се виждат рядко/живеят далеч/ и успявам да я опазя за времето през което са заедно.

# 18
  • софия
  • Мнения: 555
Агресията не се израства, тя се възпитава или чрез копиране или чрез одобрение от родителя. При копирането детето е малтретирано от възрастен. При одобрението просто е пробвало да види какво ще стане ако удари и е срещнало одобрение от страна на възрастните. Влади сега се опитва да прави пробив (като най-малък) - да бие всички наред. И съм сигурна, че ако аз, мъжът ми и Никола сме по-упорити и му показваме, че не ни е приятно да ни бие, той ще престане. Така както детето 100 пъти може да хвърли играчката ида чака реакцията на родителя си, така може и 100 пъти да посегне да удари, за да види дали това е добро или лошо.
След като твоята близка стимулира агресивността му, не бих заложила и стотинка, че Иванчо ще израсте този период, а по-скоро агресивността му ще се засилва и задълбочава.
Аз лично не бих държала и секунда децата си в обкръжението на агресивни хлапета, пък ако ще това да е собственият ми племеник.

# 19
  • Мнения: 175
И при мен имаше такава случка.Приятелка,с която си гледаме децата заедно,които са на една възраст,след поредното арогантно отношение към моя син от страна на нейния и забележка от моя  страна,тя каза:И какво като го е ударил-да не го е убил        Дойде ми като гръм от ясно небе,не очаквах подобно отношение smile3515Месеци наред след случката я избягвах,не ходех на местата,където можеше да ги срещнем и  не отговарях на обажданията и.  Не исках никога повече да я  видя,но по стечение на обстоятелствата отново почнахме  да се събираме.Факт е обаче,че тези думи още не съм и ги простила и не знам дали ще мога.                       

# 20
  • Мнения: 323
styni,
Говори открито, ако я смяташ за приятелка. Ако е свестен човек, ще те разбере и ще уважи мнението ти, ако ли не сигурно пак ще го обърне на майтап или ще се засегне, или ще гледа да се измъкне от разговора с фалшива усмивка на лицето.
Ще ме вземе за дребнава и ще ме гледа особено, при все че е свестен човек. И ще се обиди. За нея децата трябва да са по-настъпателни и по-"отворени"-което наистина граничи с агресия. Тя стои и гледа с интерес, как някое дете се доближава до колелото на нейното, и коментира -Мале, Иван ако го види сега ще го нашамари, и търси с оглед Иван дали е видял детето. Или пък ми обяснява, че Иван само бутал Мони, да не се тревожа, той ако искал до сега щял да го набие #Crazy.И се чувства горда от поведението на детето си, е как мога да променя такъв човек или той да ми влезе в положението.
И аз ще чакам да я израстем тази агресия, и дано да не се отрази на Мони по някакъв начин. За сега ще избягвам да излизаме заедно, но не вярвам нещата да се променят. Иван ще тръгва на ясла т.че ще го дава ме по леко Rolling Eyes



Не оставяй да тормозят детето ти.Ако наистина ти е приятелка ще вземе отношение по въпроса,ако ли не няма смисъл да излизате заедно.Така ще се почустваш по-зле.

# 21
  • Мнения: 1 877
Ами щом приятелката ти иска детето и да е такова (агресивно и настъпателно),то е ясно какво възпитание ще му даде и колко ти е приятелка???...

# 22
  • Мнения: 2 220
Не съм попадала в подобна ситуация, но мисля, че не бих го допуснала... Каквото и да ми коства. Системен тормоз от някакво си хлапе  Rolling Eyes - не на мен тия!

# 23
  • Мнения: 154
Винаги съм се чудила, какви са родителите на деца с подобно поведение? А това семейство е добро-възпитани и спокойни, но явно прекалено спокойни.
Дали детето копира лоши поведенчески модели или по-принцип е лошо? Май темата ще започне да прилича на друга от форума, но наистина си мисля, че децата си се раждат неутрални, а родителите ги подстрекават да бъдат добри или по-малко добри/разбирай лоши/.
Обяснението винаги е или ще го бият или по-добре той да бие. Не мога да разбера само защо някой трябва да бие някого Rolling Eyes

# 24
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Моето е от лошите.
Не се бием вкъщи,не крещим,към малкия се отнасяме с внимание но говедото винаги налита на бой.Няма значение дали другото дете е по-голямо или по-малко.Първо бие, после мисли. ooooh!
Щом е в мое присъствие винаги го спирам и се започват вечните обеснения да не прави така.Скоро изтърпя двуседмично наказание и засега има ефект.Дори госпожите го похвалиха  bowuu
Не бих оставила  друго дете да го тормози и бих разговаряла с майката,независимо каква ми.Ако не ме разбере-дотук Crossing Arms
Всяка майка се гордее с детето си но да се гордее с недостатъците и да ги поощрява............ smile3513

# 25
  • Мнения: 2 978
Колкото по- рано говориш с нея, толкова по- добре за теб и за детето ти.

Ами както си притеснителна, утре не дай си боже Praynig да го бутне от високо, пак ли ще се притесняваш да направиш нещо? Confused

Аз също бях притеснителна.....притеснявах се да казвам на хората, кой какво и защо...но откакто имам дете, нееее никак даже Naughty
Всеки си има принципи и начини на възпитание....Ако твоята позната иска да излизате заедно ще се съобразява с теб, както ти се съобразяваш с нея


  bouquet

# 26
  • Мнения: 234
Не оставяй положението така.Разговарай с майката и по възможност избягвай да излизате заедно с децата.Моето мнение е,че си длъжна да опиташ да промениш нещата.Успех. newsm10

# 27
  • Мнения: 137
Струва ми се, че това е много важен въпрос, с който всеки по някое време се сблъсква!

Ако си сигурна в мнението си, че това не е редно, ще го отстояваш пред "приятелката" си. Проблемът може би е в това, че се колебаеш дали да оставиш детето само да се "оправя".

Аз мисля, че не трябва да допускам нито детето ми да блъска, нито него да го блъскат. Докато съм край него /все още ходим на каишки/, ще го защитавам и ще го предпазвам! Родители, които не уважават мнението ми, няма да ми останат близки приятели!
Проблемът ще дойде, когато я пусна да си играе сама newsm78

# 28
Винаги съм се чудила, какви са родителите на деца с подобно поведение? А това семейство е добро-възпитани и спокойни, но явно прекалено спокойни.
Дали детето копира лоши поведенчески модели или по-принцип е лошо? Май темата ще започне да прилича на друга от форума, но наистина си мисля, че децата си се раждат неутрални, а родителите ги подстрекават да бъдат добри или по-малко добри/разбирай лоши/.
Обяснението винаги е или ще го бият или по-добре той да бие. Не мога да разбера само защо някой трябва да бие някого Rolling Eyes

Децата на тази възраст пробват, докъде се простира свободата им.  От родителят зависи да постави границите на тази свобода. И то не само като му казва, седнал от някоя пейка:"Ама недей така, миличко, не посипвай децата с пясък, не се бий....", защото децата често не "чуват" , а е необходим и физически контакт - да застанеш до детето си, да го хванеш леко за ръка, да му отвлечеш вниманието, да усети, че си до него и не позволяваш да се държи лошо с другите деца.

# 29
  • Мнения: 550
О, толкова ми е познато всичко това...Детенцето на съседска приятелка по  същият начин-постоянно удря и рита Митко.Той не му отвръща,незнам, защо,може би защото е по-голям,макар ,че разликата им е 6 месеца(другото е по -малко от Митко),но е голяма агресия,опитвам се да разбера къде е причината.Много майки от квартала вече не си пускат децата да играят с това дете,но аз съм упорита и не ми се иска да ги разделям,защото пък когато се заиграят се разбират добре,до момента,в който онзи не му избият балансите и не започне да налага моят #Crazyмайка му винаги е реагирала малко крайно ,но напоследък започнах да се плаша-всеки път, сина и като удари моя,тя прекалява с боя .Ситуацията е направо брутална.Всеки път се опитвам да я спра и успокоя.Не ми е приятно да бият детето ми,но и не съм очарована от това побойникът да плаща по такъв начин.Все пак те са деца,не са бандити.Има и други начини за възпитание освен боя!Реших да ги събирам по- рядко,може би това е по-добрият вариант за всички...

# 30
  • Мнения: 1 735
О, толкова ми е познато всичко това...Детенцето на съседска приятелка по  същият начин-постоянно удря и рита Митко.Той не му отвръща,незнам, защо,може би защото е по-голям,макар ,че разликата им е 6 месеца(другото е по -малко от Митко),но е голяма агресия,опитвам се да разбера къде е причината.Много майки от квартала вече не си пускат децата да играят с това дете,но аз съм упорита и не ми се иска да ги разделям,защото пък когато се заиграят се разбират добре,до момента,в който онзи не му избият балансите и не започне да налага моят #Crazyмайка му винаги е реагирала малко крайно ,но напоследък започнах да се плаша-всеки път, сина и като удари моя,тя прекалява с боя .Ситуацията е направо брутална.Всеки път се опитвам да я спра и успокоя.Не ми е приятно да бият детето ми,но и не съм очарована от това побойникът да плаща по такъв начин.Все пак те са деца,не са бандити.Има и други начини за възпитание освен боя!Реших да ги събирам по- рядко,може би това е по-добрият вариант за всички...
Това е ужасно!!!  Тая жена е ненормалница и ще увреди детето.
Моята молба е да се обадиш в Закрила на детето и да подадеш сигнал за малтретиране.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт