Болки в кръста?

  • 128 751
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
Аз също  страдам от болки в кръста , които ме връхлитат на определенно време, но тъй като в момента не мога да пия лекарства ми се наложи да намеря алтернативно лечение, за щастие ми подейства. Ето рецептата, ще се радвам ако ви помогна.


Намери прополис (Пчелен клей).
Има го на всеки пазар, до бурканчетата с мед.
Трябва ти количество примерно колкото две цигари( в повечето случай така го и продават на ролце).

Държиш го в ръцете докато се размекне и след това все едно, че е пластелин започваш да оформяш пластинка, която да поставиш върху мястото където боли.

На мен ми се наложи да направя две такива пластинки, всяко колкото длан, защото болката ми беше от двете страни на гръбначния стълб. Пластинките са тънки,
но не са прозрачни.

Налагаш тези пластинки като лапа.
Отгоре слагаш найлонче и завиваш с бинт. Аз сложих от големите лепенки 200/90мм, които залепват от всички страни.
За една вечер прололиса залепва и дори можеш да махнеш бинта ако желаеш.
Найлона се слага защото от темперетурата прополиса се рамеква и ще зацапа и залепне по дрехите.

Колко да стои?
Колкото можеш да търпиш.
Аз го държах два дни. А, аз издържах ден и половина и имах лек сърбеж затова го махнах, после имах само леко зачервяване.
След първите 24 часа взе доста да щипи, а кожата под прополиса доста се зачерви.
Все пак първия път не прекалявай!
Освен това е добре да пробваш с мако за да се види дали нямаш алергия към него.
Започни в почивни дни, защото е малко некомфортно с това нещо да се рахождаш по улиците.
А и найлончето трябва да бъде доста по-голямо по площ, защото прополиса се ранася постепенно и може да залепне за дрехите.
За всеки случай сложи нещо по старо за най-долна дреха.

Аз го направих два пъти по 48 часа.
Не можех да се изправя от болки в кръста, е повече от година ми няма нищо.!!
Медицинската диагноза беше разтягане между два прешлена на гръбначния стълб.

Допълнителни пояснения:

1.Когато го сваляш много лесно се маха зацапаното по кожата с тампон с ракия или всякакъв спирт

2. След като го махнеш поне още два дни местото на което е било поставено (кожата) ще бъде доста зачервена.

Ако имаш чувствителна кожа започни с по-малко време.
Подхода все пак трябва да бъде индивидуален.

Преди много години имах несполучлива операция от киста в синуса, която повече от 3-4 години лекарите не можаха да ми я излекуват с никакви антибиотици.
Тогава за пръв път изполвах прополис във вид на капки за нос.
За месец се излекувах
Но това е друга тема

Успех
Трябва да има полза!

# 31
  • Мнения: 138
Бъбрек?

# 32
Добър ден!  Преди два месеца ме захапа кръста. Близо месец не направих нищо, пиех болкоуспокояващи, до като една сутрин като ставах ме захапа отново с прорязваща болка. Болката беше много силна! След това посетих лечител които е известен с мануална терапия, След прегледа ми освободи захапаният нерв. Силните болки оцхумяха. След което отидох при личния лекар и ми дади направление за невролог, които приложи лечение с инжекции Ултрадемопласт и
Мъдокалм. Но не ми помогнаха на болките и все още продължават слабо в кръста и се засилиха в слабините и бедрото - като силно парене, което неотхумява, ще се надявам да ми отговорите с някакво решение на моят проблем!

# 33
  • Мнения: 3
Някой чете ли този пост? От 4 месеца никой не е писал тук.

Имате ли предложения за лечение на болките в гърба различни от приемането на лекарства?

# 34
  • Мнения: 737
Ще следя и аз за начини без медикаменти на отшумяване на болката  Peace

И аз страдам от болки ниско долу в кръста. Моята е пареща и мн неприятна. Ходих на невролог и той ми каза, че имам болестта на хилядолетието - болките ми били от седене на бюро  Rolling Eyes newsm78

 elvan_smile
мн интересно ми стана за прополиса - ще си го копна, мерси  Peace

# 35
  • Мнения: 3
Хм, тези болки от седене на бюро са по-скоро болестта на последното десетилетие отколкото на хилядолетието. Напоследък с все по-големия брой седящи професии този проблем е ежедневие, а възрастовата граница рязко спада.

Общи условия

Активация на акаунт