БезпУатно?

  • 4 032
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 611
Правилно го изговарям, независимо на колко ракии съм  Crazy

# 31
  • Мнения: 2 195
От Търново съм и го изговарям правилно  Mr. Green  Виж с други букви имам пробелем , както Ероуз е пояснила = ракийка  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 760
Л го изговарям правилно, но си признавам, че родителите ми ме дебнеха  Laughing и поправяха всеки път като се опитам да кажа възгУавница или пУамък (победен пУамък - трудно е  Peace). Обаче ако се опитам да обясня на някого, че: Шише се СуШи на Шосе (да не говорим за 66 шишета, които се сушели на 66 шосета) обикновено води до съчувствени погледи, потупване по рамото и шъшкащи гърчове от моя страна  Crazy Много съм зле когато трябва да  произнеса С и Ш в една дума...изречение..., абе в един ден  Confused

П.С. Това с шишетата и шосетата ми е проблемно дори при изписване  #Crazy

# 33
  • Мнения: 1 520
Трета опция.
Или поне се старая. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 421
 Изговарям всички звуци правилно, но мама много ни дебнеше и все ни поправяше, докато не кажем правилното. Тя е учителка(не е логопед), но и сега постоянно коригира говора на нейните ученици, защото родителите смятат за излишно да ги водят на логопеди. Направо им прави добра услуга.

Мъжът ми не казва добре Л в началото на думата и когато е в твърда гласна(ла, ло, а не дай боже лу ooooh!). Той дори не се чува, че го казва неправилно, но аз системно го "тормозя" и децата пригласят - има ефект - вече казва Ловато, а не Уовато Laughing

# 35
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не уъкам, но пък шъкам. Ей сега ш се сетиш какво имам предвид.
Опитам ли се да казвам постоянно правилно 'ще', не ми се получава за дълго - а съм се обърнала на другата страна, а пак съм почнала да шъкам.

# 36
  • Мнения: 3 405
И Венета Райкова уъка, а с тренировки всичко се постига. Или може би го имат за чаровно? Crazy

# 37
  • Мнения: 2 386
И Венета Райкова уъка, а с тренировки всичко се постига. Или може би го имат за чаровно? Crazy

Да, да..
Обясни го на Уогопедката ми..  Laughing

Иначе на мен си ми е чар, защоте НЕ мога да го променя. За другите не отговарям, но все си мисля, че това им е най - малкият проблем..Хората първо трябва да се научат на езикова култура като цяло, после - на приличен външен вид (т.нар. имидж) и чак тогава да слушаме кой-как произнася дадена буква и/или дума.


Сетих се и някакво решение, все пак - дружно 'да им шибнете на всички по един...' както предложи една ССФ, пък може и да се вземат в ръце  ooooh!

За пръв път чувам това за Перник...Нямам нищо общо с там..

# 38
  • Мнения: 7 112
Шопското равно поле е пълно с "Уъ"-кащи. Не е само Перник.

# 39
  • Мнения: 109
Да ме прощавате, но типичното пернишко"Л" не е точно "Уъ" Naughty
Просто се изговаря твърдо. Пробвайте с "пиле" - при твърдото "л" само върха на езика докосва небцето. Я кажете сега "пиле" с меко "л". За разбралите - smile3501
Съжалявам, че не мога да дам пример в ефир Mr. Green, за да видите разликата.
"Уъ"- то според мен си е говорен дефект. Я вижте Иван Звездев как Уъ-ка, пък не е нашенче момчето.
Да знам, че познавате много перничани и всички говорят така( според вас), но просто не усещате разликата.  Peace
Аз лично изговарям "Л" правилно, но мога и иначе Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 701
Мен пък ме дразни, когато слушам говорителки с неправилна дикция!
Такива които фъфлят, не могат да казват "р" и едва им разбирам!

# 41
  • София
  • Мнения: 6 743
В 1 клас ходех на логопед точно заради това "Уъ", от тогава насам си го изговарям правилно  Hug
И по въпроса - не , не ме дразни  Peace

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Мен пък ме дразни, когато слушам говорителки с неправилна дикция!
Такива които фъфлят, не могат да казват "р" и едва им разбирам!
Впрочем, подбират ги специално Simple Smile Алис Крайчева, примерно - избрана е точно заради говорния си 'дефект' - по-чаровно и със сигурност по-запомнящо се.

# 43
  • Мнения: 3 405
Като бях малка приятелките не сестра ми ме караха да казвам: "Обичам Райна като мед" и "В рудниците има руди като мен."
Ама аз можех да казвам "Р" и им развалях кефа Party

# 44
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз говоря правилно,или поне се старая,а чуя ли някой да уъ-ка,ми иде да го накарам да каже хляб.да го видя как ще го каже Crossing Arms
Абе дразня се,звучи ми много превзето,не че не могат,е може и някои да не могат наистина,но нали не говорим за говорни дефекти в темата

Общи условия

Активация на акаунт