500 лв. за майките дългосрочно

  • 4 870
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 470
Нови протести на базата на какво? Ситуацията в Румъния ли? Ами тогава ще скочат у учителите и направо ще поискат 550 евро.

Колко е средната РЗ там? А инфлацията? А БВП? А процента безработица? Здравеопазване? И т.н. и т.н
Най-лесно е да си правим напразни изводи от 2 суми и веднага да скачаме. Това, че са ни приели в ЕС по едно и също време, не означава че сме еднакви с тях,все пак...

   Ти жена къде живееш?!Че те учителите вече скачат?!Здравните работници също?!Питам се защо ли?!Една крачка,да,но не трябва да оставаме с една крачка,а трябва да извървим целият път до края,за да ни правят поклон нашите деца,нвякой ден,не чуждите народи...

# 136
  • Мнения: 1 470
      И още нещо,не забравяйте,че в този сайт влизат що годе иматните,които могат да си позволят този лукс,с интернета у дома...А другите?!Тях пита ли ги някой какво искат,за какво се борят,и какво очакват?!

# 137
  • София
  • Мнения: 4 423
      И още нещо,не забравяйте,че в този сайт влизат що годе иматните,които могат да си позволят този лукс,с интернета у дома...А другите?!Тях пита ли ги някой какво искат,за какво се борят,и какво очакват?!
Това исках и аз за попитам, защото е ясно, че тук във виртуалното пространство нещата стоят по друг начин ( друг е въпроса, че да имаш нет в къщи не е никакъв признак на благосъстояние).

# 138
  • Мнения: 4 651
Сега се зачетох за какво иде реч последните страници от темата - едините горди, че имат и не им се налага да разчитат на държавата, другите горди в нямането си и се чудят къде са отивали толкова години 22% от доходите им /22% към днешна дата де/.
Разбира се Америка и Германия не са мерило, но винаги съм се удивлявала на статии в стил "Майка роди близнаци след още 3 деца, родителите са безработни и соцалните служби се грижат за децата". Значи можело и не мисля., че е непосилно за една "бяла" държава. Само трябва да спрем да бъдем "цигани" и всеки да си дава 22- те %, а не да се съгласява да получава повече днес, без да мисли за утре.
Всичко друго са празни приказки. Човек в ситуации изпада всякакви и затова са тези полемики. Докато не ти дойде на главата - не разбираш.

# 139
  • Мнения: 5 468
Няма да е зле и при нас да се направи нещо. Ама много крадат нашите бе. Много.

# 140
  • Мнения: 5 468
Съгласила си се част от заплатата ти да отива в сивата икономика и това е то.
Като каза "сива икономика", веднага ми дойде на ума за Илиенци и най-вече за Димитровградския пазар. Миналата седмица ходих до него. Ами обиколих го целия и накупих сума ти неща, там се въртят милиони левове на ден... и няма да видиш касов апарат или бон да ти дадат от някоя сергия. Просто няма такива работи. И се чудя, защо на такова огромно сборище с толкова много народ, никъде няма касови апарати? Те че плащат наем, плащат..., но това става и в магазините, които са задължени да издават касова бележка. А там - няма такива екстри. Защо? Колко печалба изпуска така държавата..., а със сигурност знае за това. Какво става? Някой печели от това и другите са съгласни ли? Нещо не ми го побира пипето...

# 141
  • Мнения: 5 468
Тъпите въпроси ги задавам , защото и аз лично не мога да разбера как на това нямане и нуждаене имаш мобилен  телефон и интернет.
В днешно време всеки има телефон. Трябва ти само апарат, който не струва скъпо и една Прима или Би-Конект карта. Ваучърът си можеш да не зареждаш 1 година. Чак след 1 година, ще ти вземат номера, ако не го заредеш поне веднъж за тази 1 година..., а най-малкия ваучър е 5 лв.
Така че телефона не е екстра. Ама никаква.
А Интернета е 15 лв. Бълха хапе...

# 142
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Съгласила си се част от заплатата ти да отива в сивата икономика и това е то.
Като каза "сива икономика", веднага ми дойде на ума за Илиенци и най-вече за Димитровградския пазар. Миналата седмица ходих до него. Ами обиколих го целия и накупих сума ти неща, там се въртят милиони левове на ден... и няма да видиш касов апарат или бон да ти дадат от някоя сергия. Просто няма такива работи. И се чудя, защо на такова огромно сборище с толкова много народ, никъде няма касови апарати? Те че плащат наем, плащат..., но това става и в магазините, които са задължени да издават касова бележка. А там - няма такива екстри. Защо? Колко печалба изпуска така държавата..., а със сигурност знае за това. Какво става? Някой печели от това и другите са съгласни ли? Нещо не ми го побира пипето...
А ти поиска ли си касова бележка? Thinking
Вили

# 143
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Истината е, че когато човек наистина е в нужда няма положение при което да се направи диференциация спрямо всеки отделен случай. Това
и мен ме обезсърчава - самотна майка съм, но съпругът ми е починал - да обаче за държавата аз съм една от многото самотни майки, повечето от които въобще не са "самотни" (имам предвид живеещите на семейни начела), но ползват привилегиите (това е силна дума в случая). Така че напълно разбирам Буболина. А това дето в чужбина било много тежко вече сме го чували. Само дето никой не му се връща в България където уж е по-леко...
п.п. И в България се връщаме на работа когато децата са на 5 месеца, но по финансови съображения
Не съм казала че е тежко, но не  и лесно........И не искам да се върна защото любовта ми е тук- тук съм родила и погребала първото си дете и родих и отглеждам второто.Затова не бих се върнала, а не защото тук летят розови прасета........
Вили

# 144
  • Мнения: 5 468
А ти поиска ли си касова бележка? Thinking
Вили

Ами не. Ако бях тръгнала да искам такава, от никъде нищо нямаше да си купя. Щяха да се обърнат към следващия си клиент и нямаше да загубят нищо.
Искаш да кажеш, че ако бях почнала да искам касови бележки, щях да поставя основите ли?  Joy Там е работата, че не бях тръгнала този ден да се карам с циганките на пазара, а да накупя на Гери бельо за градината.

Между другото, в нашият квартален магазин ти бутат насила бележката от касата в торбата. Няма нужда да я искаш.

# 145
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
А ти поиска ли си касова бележка? Thinking
Вили

Ами не. Ако бях тръгнала да искам такава, от никъде нищо нямаше да си купя. Щяха да се обърнат към следващия си клиент и нямаше да загубят нищо.
Искаш да кажеш, че ако бях почнала да искам касови бележки, щях да поставя основите ли?  Joy Там е работата, че не бях тръгнала този ден да се карам с циганките на пазара, а да накупя на Гери бельо за градината.

Между другото, в нашият квартален магазин ти бутат насила бележката от касата в торбата. Няма нужда да я искаш.
Ами бутат ти я защото знаят че трябва да  ти я дадат- а ти трябва да си я вземеш.Ако после някои те спре на пътя как ще докажеш че тези неща не си ги откраднала?Или ако нещо е дефектно или малко/голямо  как ще ги замениш без касова бележка?
Знам че ти сама няма да оправиш положението, но колко хора имат същото мислене- сигурно повече от половината и това вече има огромно значение.Докато не променим мисленето си пък дори и за дребни неща като изискването на касов бон , никога няма да се промени тази държава.
Вили

Общи условия

Активация на акаунт