Висока температура и нищо друго!

  • 10 642
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 539
Бела, знам че симптомите на ушната инфекция са много висока Т. Ако е неспокойна може да е гладна, жадна. Моето бебе така като става неспокойна обикновенно и е запушен носа, тогава не спи спокойно и си търка главичката в мен. Аз също считам че при Т над 38 трябва да се дава лекарство, но ако примерно и е зачервено гърлото и има по-малко Т, също и давам Панадол, да я обезболи малко.

# 31
  • Мнения: 3 116
Бела_27, защо не я заведете на частен педиатър? Да я прегледа, преслуша.
На мен ми се струва много вероятно да са зъбки, но аз не съм лекар, просто от опит споделям.
И не я слушай майка ти за "твърдата храна"

Еми, точно това ще правим. Ще се водим на преглед днес при частен педиатър. Тя, както писах, е доста опитна (мен е преглеждала като малка, а аз все болна съм била Sad). И все пак се притеснявам, защото съм чувала, че педито не трябва да се сменя.

Ритка, не сме от София, живеем в малък провинциален град. Няма голям избор на лекари. Какви бяха симптомите на ушната инфекция? Ние до сега сме нямали такова нещо, т.е. от нищо не сме се разболявали. Имахме само колики, но те приключиха бързо със Саб Симплекс (научих за лекарството в този форум).

Кое според вас е температура, при която трябва да се дават антипиретици? Нашият педиатър казва над 38 градуса.
 


Бела, ами това е номера че са различни симптомите, може да са температура, бъркане в ушите, болка при натискане на външната ушна мида, писъци. Ние се оказахме с жестоко възпаление само с писъци и нищо друго, пък аз мислех че тези писъци са от зъби.

Температуропонижаващи давам при различни температури в зависимост от обстоятелствата. Между 38 и 38.7 градуса.

Педиатъра не трябва да се сменя, защото все пак познава детето, но във вашия случай няма как да ви поставят диагноза от Гърция, за мен телефонните диагнози не са сериозни Wink

А това че сте от малък град в никакъв случай не означава че нямате добри педиатри, аз просто познавам тези от София Wink

Сигурно всичко ще е наред с бебчо, но един преглед никога не е излишен Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 2 039
Дъщеря ми от вчера следобед е така. Висока температура до 39 и с Панадол се смъква до 37.5 и после пак вдига...
Ще я водя на преглед следобед.
И наистина няма никакви други симпоми.
Също и никне един кътник, но той вече е пробил newsm78, пък и рдугия отсреща изникна без такива симптоми.
Нищо не яде иска само вода, отпусната е и си смуче биберона като бебе. Sad

Диагнозата е ХерпАнгина (дори не знам как се пише)
За пръв път през живота си моето дете ще пие антибиотик и ми е много криво, но какво да се прави... Confused

# 33
  • Мнения: 3 116
Дъщеря ми от вчера следобед е така. Висока температура до 39 и с Панадол се смъква до 37.5 и после пак вдига...
Ще я водя на преглед следобед.
И наистина няма никакви други симпоми.
Също и никне един кътник, но той вече е пробил newsm78, пък и рдугия отсреща изникна без такива симптоми.
Нищо не яде иска само вода, отпусната е и си смуче биберона като бебе. Sad

Диагнозата е ХерпАнгина (дори не знам как се пише)
За пръв път през живота си моето дете ще пие антибиотик и ми е много криво, но какво да се прави... Confused

Еми, спокойно Simple Smile Ние за 4 месеца изпихме 5 антибиотика пък сме по-малки от вас, ангина обаче с антибиотик се лекува. По принцип високата температура и липсата на апетит са основните симптоми за ангина, само дето ги вързах чак като каза диагнозата Simple Smile

Бързо оздравяване   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 2 039
Дъщеря ми от вчера следобед е така. Висока температура до 39 и с Панадол се смъква до 37.5 и после пак вдига...
Ще я водя на преглед следобед.
И наистина няма никакви други симпоми.
Също и никне един кътник, но той вече е пробил newsm78, пък и рдугия отсреща изникна без такива симптоми.
Нищо не яде иска само вода, отпусната е и си смуче биберона като бебе. Sad

Диагнозата е ХерпАнгина (дори не знам как се пише)
За пръв път през живота си моето дете ще пие антибиотик и ми е много криво, но какво да се прави... Confused

Еми, спокойно Simple Smile Ние за 4 месеца изпихме 5 антибиотика пък сме по-малки от вас, ангина обаче с антибиотик се лекува. По принцип високата температура и липсата на апетит са основните симптоми за ангина, само дето ги вързах чак като каза диагнозата Simple Smile

Бързо оздравяване   bouquet
Благодаря ritka,

Съжалявам че твърде много се намесвам в темата на автора и явно измествам насоката, но да споделя, че не ми даде сърцето, душата  и инстикта да дам антибиотика. Прочетох всичко из нашия форум за херпангината и почнах и чичко Гугъл да питам -навсякъде пише че е вирусно и не се лекува с антибиотик.
Реших да изчакам до утре и ако не смъкне Т почвам антибиотика. По телефона и личната лекарка ме посъветва това + промиване с Тантум верде.
Стискайте ми палци.

ПП Личната ни лекарка отсъства и ни прегледа друга, която предполагам се презастрахова с този антибиотик. Confused

# 35
  • Мнения: 3 116
Еми, точно по нова година бяхме с гнойна ангина та тогава доста се просветлих. По принцип при ангината се дава антибиотик не за да се излекува детето, а за да се предпази от разни последици, които при ангина са много неприятни  newsm78 Всъщност при ангина антибиотик се дава задължително и то профилактично. Всъщност това е за гнойна ангина, да си призная от херпангина не разбирам  Hug

# 36
  • Мнения: 2 070
като мама на 14 год. син и 3 г. и 6 м. дъщеря искам да споделя 4е е меко казано несериозно да мислите 4е от зъбки се вдига такава температура не вирус по скоро бактериална инфекция би при4инила това съветвам мамата да поиска снимка на дробовете

# 37
  • Мнения: 1 726
Когато синът ми беше на почти 2 години в продължение на около месец поддържаше Т между 37 и 39 гр., като в началото беше ангина, пи АБ една седмица и Т спадна. След 2 дни вдигна пак и така си я влачи до края, като понякога много рязко изведнъж се вдигаше. Оказа се че му растат 4 кучешки едновременно и чак когато пробиха всичките спря да вдига Т .Обиколих маса лекари и всички ми казваха, че това е вирус и че не е възможно да е от зъби. Щях да ги  #2gunfire всичките!

# 38
  • Мнения: 2 082
emi_jamie температура се подържа няколко дни,независимо дали даваш АБ или не.гледай да промиваш често устата с лайка или лимонов сок.може да купиш и гранулин -той също действа добре.давай нурофен,че доста боли от тези налепи.ангината минава за 7-10дни.казаха ми да мажа и с дактарин

# 39
  • Мнения: 38
При висока температура, без явна причина  е добре да се пусне стерилна урина.  Възможно е да има бактерии в урината.

# 40
  • Мнения: 512
Имаме само висока Т, всички изследвания са в нормата, няма зачервено гърло, кашлица, нито разстройство...
Ако е шарка - така ли започва? newsm78
По изследванията няма ли да се види нещо?

# 41
  • София
  • Мнения: 2 039

Имаме само висока Т, всички изследвания са в нормата, няма зачервено гърло, кашлица, нито разстройство...
Ако е шарка - така ли започва? newsm78
По изследванията няма ли да се види нещо?
Миналото лято Лили изкара шарка. Не знам каква, защото нямаше педиатър да каже.
 Имаше много висока температура 3 дена (40о), която не спадаше с парацетамол. Изследванията и бяха нормални и само гърлото беше леко зачервено.. На 4 ден изведнъж падна температурата и излезе обрив  - започна от  лицето, през корема и накрая по крайниците. След 2 дена нямаше и следа от него.

# 42
  • Мнения: 832
Температурата ви може да е и от зъби.Нас много ни мъчиха кътниците и вдигахме над 39 градуса.

Няма такова нещо - температура от зъби. Когато на децата им растат зъби, имунната им система става по слаба и са по - податливи към вируси и от там идва температурата, а не от самия разтеж на зъбите.

# 43
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
 и аз да се разпиша - току що се прибирам и заварвам малкия с температура 37,7 /В дупето/:tired:
дано да е само вирус и да мине без лекрства...
миналото лято и двамата , с каката , бяха с температура , но не им дадох нищо, и на третия ден , вече нищо им нямаше...

# 44
  • Мнения: 2 401
И аз мисля, че е вирус. Мойто хлапе беше така миналата седмица, аз очаквах да се изрине, но не. Температурата изведнъж падна и все едно нищо не е било.

Общи условия

Активация на акаунт