Посетиха ме две девойчета днес

  • 3 004
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 752
 Звъни се, сама съм с хлапето. Отварям и отсреща ми две лъчезарни момичета на не повечеот 16-17. Поздравяват ме любезно на български, но със доста руски мотиви и започват да ме уговарят да ме научили как аджеба да съм живеела вечно. В първия момент помислих, че някакви билкови продукти продават, но уви ooooh! Естествено дойде и мига на истината, в който намесиха и Библията...те щели да ме научат как да я разбирам, какво искала да ми каже.... #2gunfire При което детето стои зад мен и аз все още с добър тон се насилавам да ги отпратя културно. Ами не, наложи се направо да ги изпъдя, понеже им било непонятно защо не ми се живеело вечно ooooh! Тряснах вратата накрая и взех да обяснявам на детето за какво става въпрос Tired Най-ме потресе , че бяха млади и лъчезарни, явно умишлено подбрани при специален кастинг. Не от онези костюмираните с лудост в погледа, а съвсем нормални момичета. Мислех, че "модата" на сектите отмина отдавна....Пак ли?!  Close

# 1
  • Мнения: 3 423
И на моята врата чукат разни такива.
Все им казвам, че имам своя религия и
знам отговорите на всички въпроси.
Усмихвайки се, ги разкарвам. Става бързо.

# 2
  • Мнения: 4 752
После ме хвана яд, че поне не се направих на заинтересована за да разбера към коя точно са....Дали им плащат за да го правят или и те самите са членове?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
Пък аз мислех, че са продавали почистващи препарати. Явно отново се е сменила модата.

# 4
  • Мнения: 9 100
Наскоро ме посетиха двама младежи, с една баба Rolling Eyes
Добре говореха български, но с английски акцент.
Бяха от Свидетелите на Йехова и се опитаха да ми пробутат връзката между замърсяването на околната среда и думите на Господ...
бях учтива и по пижама, те предложиха засега да не ме притесняват, че явно не съм в кондиция, но скоро щели да минат пак, когато ми било удобно  Tired
Наистина минаваха още 2 пъти, но аз не отворих и спряха.

# 5
  • Мнения: 3 423
После ме хвана яд, че поне не се направих на заинтересована за да разбера към коя точно са....Дали им плащат за да го правят или и те самите са членове?

Не мисля, че им плащат. Дотолкова са
убедени, че са готови безплатно да те
въвеждат в играта. Впрочем, имаше един
гинеколог в Правителствена, синът му беше
хубаво, засукано парче, шеф на секта.
Кво стана с него и със сектата му?

# 6
  • Мнения: 4 752
Не се сещам Liso за чий син говориш, обаче мозъка ми не побира как при толкова информация има хора които се зарибяват ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 423
Касиди, пълно е с отчаяни, самотни,
тъжни, наивни, мили, добри хора.

# 8
  • Мнения: 4 752
Има всякакви, да. Обаче репликата за "вечния живот"..., трябва да си малоумен, а не отчаян за да се вържеш  ooooh!

# 9
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Аз пък много се надявам някой ден да бъда зарибена с нещо, да запълня празнините в душата си. Винаги си разговарям с просветените, които чукат на вратата, много старателно се опитвам да ги разбера, задавам въпроси. Обикновено постигам обратен на желания от мен ефект, появяват им си и на тях празнини... Ще отида в товато по вероизповеданията и ще помоля да регистрират емптизма като нещо официално, я религия, я секта, я НПО с идеална цел. И после почвам да ви чукам по вратите...

# 10
  • Мнения: 364
Когато бях в траур, редовно ме тормозеха такива особи. Поне веднъж в месеца ме спираха по улиците, за да ми говорят за задгробния живот. Close
Въпреки, че съм православна християнка, спирах и ги изслушвах, придавайки си голяма заинтересованост. После винаги исках да ми предоставят колкото се може повече брошури и материали. Те, естествено, ме зариваха с такива! Wink
Колко голямо беше щастието ми, когато натиквах всичките боклуци в първия контейнер за смет! Laughing
Не, че ще намалее количеството на материалите им, но все е нещо....

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Пък аз мислех, че са продавали почистващи препарати. Явно отново се е сменила модата.

Едни такива бяха идвали в къщи докато майка ми гледаше малкия и й бяха продали соли за вана като нито ние нито тя имаме вана:) Да им се ненадява човек колко са убедителни.

# 12
  • Мнения: 4 752
Добре де, с каква цел ги изслушвате?!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
Мен ме спряха две млади дами, които ми се представиха като сестра Нина и сестра Вера. В първия момент си помислих, че са сестри - носеха почти еднакви дрехи: в това топло време бяха с кубинки и сиви ризи и тъмни сукмани до земята. Носеха и доста тежки раници. Казаха, че искали да ме спасят и се заслушах. Говореха една след друга и след няколко простотии им казах, че се грижа за спасението на душата си като се осланям на религията си. Упорито искаха да ми дадат някаква литература, дето ще ме вкара в техния път, но аз отказах. Naughty Накрая си признаха, че са мормонки и им казах, че е жалко дето се оставят на разни идиоти да им промиват мозъка и че тяхната "религия" е меко казана смешна - създадена от една детска приказка и използвана от секс маниаци да си узаконят многото си срамни връзки. Оставих ги смутени и #Crazy и се надявам да им дойде акъла в главата.

# 14
  • Мнения: 364
Добре де, с каква цел ги изслушвате?!

Ами как с каква - да им прибера материалите и после - в кофата! Joy hahaha Joy

# 15
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Добре де, с каква цел ги изслушвате?!
Ами опитвам се да ги разбера. Навремето последователите на Иисус и те така са почнали. Опитвам се и да им помогна, ако мога, с нещо - това си е чисто християнство. И те са хора. Започнах да броя мормоните за хора, когато им правих домашните снимки (по едно време работех във фото). Цял филм с мормони (само мъже), натъпкани в надуваем басейн насред хола. Старейшината им (който с достолепно изражение поръча снимките) беше с боксерки на съвокупляващи се пингвинчета.

# 16
  • Мнения: 9 100
Аз лично ги изслушвам от възпитание, срам ме е да йм тръшна вратата.
Най-рязкото нещо, което съм правила в подобна ситуация беше, да кажа "Извинявам се, в момента не е никак удобно, не мог ада Ви обърна внимание"
И го правя не за друго, ами защото и те са учтиви към мен.
Естествено, ако са груби и дразнещи, ще йм тегля една майнаи с това ще се приключи.

# 17
  • Мнения: 2 180
В почивните дни като си пътувах се изумих какви фанатици има! Две циганки седнаха в моето купе и започнаха да си говорят, наричаха се "сестро" и коментираха някакви предстоящи вдигания на бунт и т.н. Започнаха да тормозят една лелка, която се оказа,че също е в секта, но не тяхната. Заспориха по въпроса за това живее ли душата след смъртта, едната била умирала и знаела, представете си.....абе абсурд отвсякъде! Аз си сложих слушалките по някое време и се зазяпах през прозореца, обаче ония ми навират някакви брошури и ми говорят, че Господ е умрял заради мен и не мога да му обърна гръб, да съм била благословена и т.н. Аз казах,че не чета такива материали и им ги върнах. Беше ми на езика да им кажа, че сектите привличат неуки и бедни хора, предимно от села и малки градове и да не се връзват, но реших,че няма смисъл - тия наистина бяха с яко промити мозъци. Жалко,че с тях имаше и дете, което ще попие тази "идеология".

# 18
  • Мнения: 6 167
на нас на вратата редовно ни звънят италиански комунисти
голяма плячка са ми . комбинацията , която им предлагам 'против и недоразбрал' им бърка в мозъка.
аз много им се радвам и им казвам пак да дойдат  Laughing

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък много се надявам някой ден да бъда зарибена с нещо, да запълня празнините в душата си. Винаги си разговарям с просветените, които чукат на вратата, много старателно се опитвам да ги разбера, задавам въпроси. Обикновено постигам обратен на желания от мен ефект, появяват им си и на тях празнини... Ще отида в товато по вероизповеданията и ще помоля да регистрират емптизма като нещо официално, я религия, я секта, я НПО с идеална цел. И после почвам да ви чукам по вратите...
И аз така. Обичам да ме спасяват.  Mr. Green
Много обичам мормони. А те мен никак не ме обичат.  Joy
П.П. Обаче мразя да ми продават разни неща. Гонила съм един търговец две пресечки, щото се опита да ми пробута апарат за кръвно.  hahahaНе ми харесва да ми намекват, че съм дърта.

# 20
  • Мнения: 4 473
Аз лично ги изслушвам от възпитание, срам ме е да йм тръшна вратата.
Най-рязкото нещо, което съм правила в подобна ситуация беше, да кажа "Извинявам се, в момента не е никак удобно, не мог ада Ви обърна внимание"
И го правя не за друго, ами защото и те са учтиви към мен.
Естествено, ако са груби и дразнещи, ще йм тегля една майнаи с това ще се приключи.

ПроцедираХ по същият начин, докато не започнаха да изнагляват. Вече не отварям вратата - питам през нея кой е и какво иска. Ако е от рода на гореспоменатите лица,  и подобни, отговарям с "Благодаря!" и точка.

# 21
  • Мнения: 227
 StopНе ги изслушвам,не ги разбирам,не искам да ги разбирам.Затварям им врата под носа,още преди да са ми казали Добър ден...с акцент. Whistling

# 22
  • Мнения: 6 998
В университета има едно-две с азиатски черти и те така. Ама даже на английски. Питат те разбираш ли, ти си мислиш, че е някое заблудено чуждо студентче и викаш "Разбирам" и то почва да ти лянка как иска да ти дава частни уроци по Библия. Аре мерси. Чела съм я, квото съм искала, разбрала съм. Една така половин час и обяснявах, че не искам да имам нищо общо с религии и тя ме гледаше като че да падам от Марс Crazy От тогава като ме питат разбирам ли английски в университета, казвам No, thank you Joy

# 23
  • Мнения: X
'Ич не ги и изслушвам! Stop
Казвам им:"Оставете ме намира!", и им тръшвам вратата.
Ако стоиш,за да ги слушаш,то техният монолог,край няма ooooh! Tired
Как пък не! Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не, учтиво прекъсвам и затварям вратата. Както и подминавам онези, които се опитват да ме спрат на улицата.  Mr. Green

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Абе казвам,че трябва да сменям памперс и им хлопвам вратата

# 26
  • Мнения: 6 417
Може би трупат точки като зарибяват още хора-опрощават им се някакви грехове, вероятно.  newsm78

# 27
  • Мнения: 920
Напомня ми за прахосмукачките Рейнбоу. Имах колежка, съвсем нормална жена, докато не стана дистрибутор. Говореше с нещо повече от религиозен плам. Започнах да се замислям как съм живяла досега без Рейнбоу и изобщо за смисъла на живота без нея.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 795
В началото на годината ме срещнаха две дами на улицата и ме попитаха искам ли да знам какво ще се случи в бъдещето. Отговорих, че бъдещето не ме интересува. Така де, каквото има да стане ще стане и без моето предварително знание. Бяха много разочаровани от мен. Държаха някакви книжки, сигурно щяха да ми ги пробутат.

# 29
  • Мнения: 678
Баба ми така подари голямото си старинно огледало, с меден обков на една циганка  Joy Казала й, че на брат ми му е направена магия и нема се ожени и че тя ше развали магията чрез огледалото. Взела го и й казала, че ще го върне след 9 дена. Нанайси, колкото умрял се връща след 9 дена, толкова и огледалото  Crazy
Иначе сектантите аз направо ги гоня. При нас си направиха черква "Адвентистите от 7 ден" и са много досадни - нестига, че умориха собствненика на къщата, ами се опитват и да зарибяват хората - непрекъснато има разни брошурки па пощенските кутии  #Cussing out

# 30
  • Мнения: 2 759
...и ми говорят, че Господ е умрял заради мен...
                   Нищо не искам да кажа, обаче всички християни вярват в това. Питай Библията.

# 31
  • Мнения: 393
Прибирам се в нас един ден и заварвам баба ми в хола с двама костюмирани младежи ...  Shocked
Попитах кои са господата и баба - Еми казват , че Исус ги праща !
Първо бях ядосана , че ги е пуснала , но ми стана смешно каква е наивна и им казах , че аз сега от среща с Исус идвам ... та каквото е имал да ми каже вече ми го е казал .
Ометоха се бързо - сигурно са си мислели , че аз съм по луда и от тях !  Joy

# 32
  • Мнения: 4 116
 Църквата на адвентистите от 7-ми ден не е секта.

# 33
  • Мнения: 7 474
Не отварям на непознати, при нас пред ден идва някой да иска или предлага нещо  ooooh!
Страшното е, че има такива дето им се връзват  Tired

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Та както беше и заглавието.... и мене. Тъкмо ме питаха дали искам рая да слезе на земята и да няма бедствия и ги метнах да им обяснявам, що е то физиката и как се обясняват тези явления от научна гледна точка. Обясних им, че няма начин да ги няма и няма нужда да правят каквото и да е по - този въпрос. Що за глупост е да звъниш на вратата на хората да ги питаш искат ли да има наводнения и такива неща... Ама поне ги светнах девойките, защо има наводнения и как са се променили презокеанските течения, в следствие на повишената глобално температура. /Да живее Дискавъри/. Мисля, че няма да се объркат повече на моята врата.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Може би трупат точки като зарибяват още хора-опрощават им се някакви грехове, вероятно.  newsm78

Multi Level Marketing  Grinning

# 36
  • Мнения: 2 180
...и ми говорят, че Господ е умрял заради мен...
                   Нищо не искам да кажа, обаче всички християни вярват в това. Питай Библията.
Да ама те го използват в смисъл, че нямам право да им обръщам гръб. Иначе е вярно, че Исус е дал кръвта и плътта си заради нас, грешниците, но е пошло да те омайват и зарибяват по този начин.

# 37
  • Мнения: 2 759
Църквата на адвентистите от 7-ми ден не е секта.
                   И това е вярно  Peace.
                  Sesana, подценяваш влиянието на Господ върху физиката.

# 38
  • Мнения: 5 539
Имам шпионка и не отварям на непознати Naughty Въобще не им давам шанс да се докажат.
Питам: "Кого търсите?" и ако не ми кажат паролата, се връцвам и ги оставям да си висят, ако им се виси.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Може би знам, ли. Просто тези хора ме дразнят. Яко промити мозъци. Не съм казала, че не вярвам, но за мене всичко е наука и си има обяснение. Девойките бяха повече от настоятелни и просто си го търсеха, след като на два пъти се направиха на разсеяни и не пожелаха да си кажем "Довиждане".

Общи условия

Активация на акаунт