Нов ректор на СА "Д.А. Ценов" - гр. Свищов

  • 16 030
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
http://www.focus-news.net/?id=n717133

Срам и позор!!!

Един, доказано корумпиран доцент, стана ректор!
Думи нямам! Това само в България може да стане!

За тези, които все още не знаят кой е Величко Адамов, вижте тук:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=coruption&Number= … mp;sb=3&part=

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 17:53 от love_sunrise

# 1
  • Мнения: 7 837
Ама това, че ще е е ректор, беше ясно още преди години  Mr. Green
Днес учебниците подписва доцент, а от утре най-вероятно - професор  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 282
Уча в Свищов. Вече трета година и да ви кажа нищо не ме учудва. Аз лично се натъкнах на един професор, който е просто...абе не ми се говори. Много съм разочарована!!!

# 3
  • Мнения: 7 837
Кой професор, кой?
Тонков да не е станал вече професор?

# 4
  • Мнения: 16
Хех, Тонков LaughingАма той още ли преподава??? Този човек е комедия от грешки, неповторим просто. Какво събиране на вестници беше при него, като се сетя само и се заливам от смях. Ами тетрадките, които трябваше да илюстрираме за красота с цветя и какво ли още не, разноцветни химикали и пр. Laughing Laughing Laughing
А за Величко - no comment. Twisted Evil

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами преди седмица - две стана още един във вашият регион, който се прави на света вода ненапита, но все още си спомням как съседката ми изкара 3 на един приемен изпит, а след 10 дена вече се записваше за педагог по закона за близнаците, тъй-като  сестра й беше изкарала изпитите. Разликата им е 10 ГОДИНИ.

# 6
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Тонков на времето беше много готин преподавател.По мое време не ни е карал да събираме вестници и да рисуваме цветя.А  Величко Адамов беше един обикновен асистент и нищо особено в катедра "Финанси".На мен ми е чел Международни валутно-финансови отношения, но не ми е оставил трайни впечатления с нещо. По това време много по-впечатляващи като ерудирани преподаватели в същата катедра бяха Васко Василев,Боби Грозданов,Емо Михайлов,Владинка Костова,Гриша Вазов.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
А какви са ви впечатленията за Любен Кирев? По икономика преподава...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Ама това, че ще е е ректор, беше ясно още преди години  Mr. Green
Днес учебниците подписва доцент, а от утре най-вероятно - професор  Laughing

Разбира се, че беше ясно още преди години. Мен лично не ме учудва. Той се домогваше до този пост от доста време и то явно - всички го знаеха.
Съквартиранта на мъжът ми пишеше дипломна работа по тема, за която имаше много малко информация. За да не цитира В. Адамов се разрови и доволен намери учебник от 39 година и какво да види дословно преписано в учебника на В.Адамов(само дето никъде не беше споменат този ми ти автор открит от нашият приятел).
 Що да не стане професор човека? Mr. Green

Нали разправял, че Адам Смит му бил дядо hahaha

# 9
  • Мнения: 8 917
Тонков на времето беше много готин преподавател.По мое време не ни е карал да събираме вестници и да рисуваме цветя.
Явно след това е дал фира Rolling Eyes При мен само "бисери" ръсеше и едва успявах да ги напиша - тонове имам Simple Smile А истории - хиляда Grinning. караше първите 3 реда /който се излъже да седне там/ да повтарят един по един нялкаква формула , но с думи и всеки започва, а другите се хилят като луди...и така например 20 пъти и на всички им е писнало, а той си остава сериозен Laughing....почти всяка от нас гласеше за сина си, който бил незнам къде си, но шял да се върне.....искаше да ни учи на стенография и понеже курса му бил незнам си колко, ако нямаме пари, да отидем с него в селото му, да обиколим комшиите му и да съберем яйца и след това да ги продадем на пазара Joy.....беше се появил веднъж без зъби /върнал се от зъболекар/ и само ни се тюхкаше и си криеше устата с ръка, за да не пръска "Аз отивам и тя ми вади един зъб - Я, ама той здрав. Ами здрав я! Грешките на лекарите били за 2 метра под земята, а на зъболекарите - стърчали на хората из устата" Crazy.........наистина мога да разправям до безкрай hahaha

 За Величко Адамов - ами ясно си беше, че все някога и това ще стане. Аз съм "Финанси" и след това "Банково дело" и благоволи да се появи 2 или 3 пъти за 5 години и най-накрая той ни връчваше дипломите. Още тогава се разкарваше с 2-3 коли, а от Жоро Лихвата  Laughing /понеже пък тогавашният ми приятел се имаше с доста хора, но от по-"низшите" кръгове - като асистенти и т.н. - Сирашки, Стоян Проданов, Шишманов и др. и сме се събирали с тях/ знам, че беше нещо като консултант на 3-4 банки и си изкарваше доста добри пари и това в Академията бе между другото. Адамов съм го запомнила с безупречните му костюми и иделаният бял и остър ръб на яката на ризите ми - имаш чувстото, че е като бръснач Wink
А нали знаете, че  в неговата тухла "Финанси на фирмата" която просто "бъка" от глупости на 610 или 620-та страница /вече не се сещам, а и тя е при майка ми newsm78/ като акроним е изписано "Нина е всичко, което търсих в жените. В.Адамов"

# 10
  • Мнения: 8 917
По това време много по-впечатляващи като ерудирани преподаватели в същата катедра бяха Васко Василев,Боби Грозданов,Емо Михайлов,Владинка Костова,Гриша Вазов.

Емо Михайлов ми преподаваше на мен и понякога идваше доста фиркан. Crazy Знаехме се с дъщеря му - много готина мадама, но й забравих името. Беше женена за някакъв младеж от Любимец или Свиленград /някъде към границата беше. И той беше готин, но не знам след това дали не се разделиха. newsm78

# 11
  • Мнения: 211
Да, аз също уча в Свищов. Но нямам лични наблюдения върху Адамов. Имам познати, които го познават лично, но пак нищо такова.... Де да знам. Статийката я бях чела, когато излезна. Тогава естествено целият сайт или по-точно форум гръмна - нали сме много чувствителни на тема "Ние" Laughing
Интересно ми стана като видях "Свищов", но честно нямам мнение по въпроса за Величко Адамов. Но и не ме учудват такива работи - да не забравяме къде живеем.

# 12
  • Мнения: 364
А какви са ви впечатленията за Любен Кирев? По икономика преподава...
Чудесни! Чудесен човек и преподавател!
Мисля, че го бяха предложили за ректор, но той отказа кандидатурата. Не му се занимава на човека с глупости.
Другият кандидат е бил проф. А. Дамянов. Малко преди изборите за ректор обаче, излизат доста компромати за него.
 
The Sun, Всичко, което казваш е вярно, припомних си и аз доста случки, коя, от коя, по-весели!
Например - как протича заветната вечер на спец. Финанси. За това фермани могат да се изпишат!
Обичаен гост на вечерта - Ивана, за която се носят слухове, че е била близка с Вили Адамс, докато е следвала в Свищов. Wink

# 13
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Един от преподавателите в академията ще се кандидатира и за кмет.
Избяга ми името, съчинявах въпросници за поне 15 общини и ми е каша в главата, но ще погледна кой точно.
Дано да е от добрите Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 152
И аз не мога да разбера, защо се учудваш.  CrazyДаже много се забави този пост, според мен. Отдавна си мислех, че ректор ще е Вили
Айде да не се лъжем, сигурна съм, че това го имна в почти всеки университет в Бг.

# 15
  • Мнения: 377
Жалко за добрата стара академия.
Завършила съм я отдавна и ми стана мъчно като прочетох от кого ще се ръководи. Най-вероятно ще се превърне в ЕООД.

А за Тонков и аз бих могла да разкажа доста ... Laughing голям смях падаше на неговите лекции.

# 16
  • Мнения: 1 282
А какви са ви впечатленията за Любен Кирев? По икономика преподава...
Чудесни! Чудесен човек и преподавател!
Мисля, че го бяха предложили за ректор, но той отказа кандидатурата. Не му се занимава на човека с глупости.

Аз съм пристрастна, защото Кирев е от Гоце Делчев, но няма какво да си кривя душата-той  наистина е прекрасен човек и преподавател. Да бяха всички като него студентсвото щеше да е песен! Жалко, че се е отказал от кандидатурата.

# 17
  • Мнения: 8 917

 The Sun, Всичко, което казваш е вярно, припомних си и аз доста случки, коя, от коя, по-весели!
Например - как протича заветната вечер на спец. Финанси. За това фермани могат да се изпишат!
Обичаен гост на вечерта - Ивана, за която се носят слухове, че е била близка с Вили Адамс, докато е следвала в Свищов. Wink


Това за вечерта на специалността съвсем съм го забравила ooooh! Сега ти ми то припомни Grinning Но по мое време Ивана не беше това, което е сега. Идваха някакви да пеят, но въобще не мога да се сетя кои. Само се сещам, че вечерта ни бе в Калето, но не в кръчтмата долу, а горе в ресторанта с изглед към Дунав.

# 18
  • Мнения: 984
Хех, Тонков LaughingАма той още ли преподава??? Този човек е комедия от грешки, неповторим просто. Какво събиране на вестници беше при него, като се сетя само и се заливам от смях. Ами тетрадките, които трябваше да илюстрираме за красота с цветя и какво ли още не, разноцветни химикали и пр. Laughing Laughing Laughing
А за Величко - no comment. Twisted Evil
и с решена кръстословица

# 19
  • Мнения: 8 917
Хех, Тонков LaughingАма той още ли преподава??? Този човек е комедия от грешки, неповторим просто. Какво събиране на вестници беше при него, като се сетя само и се заливам от смях. Ами тетрадките, които трябваше да илюстрираме за красота с цветя и какво ли още не, разноцветни химикали и пр. Laughing Laughing Laughing
А за Величко - no comment. Twisted Evil
и с решена кръстословица
И някакви безумни баланси ooooh!

# 20
  • Мнения: 984
а за Вили Адамс знам, че любовницата и жена му родиха в един и същи ден

# 21
  • Мнения: 364
http://img216.imageshack.us/my.php?image=svishtovxxx3wu.jpg

През 2003 г. ВАК отхвърля молбата му да бъде избран за професор с мотива, че е преписвал от трудовете на френски и английски професор. Като компенсация за нараненото си самолюбие през същата година той поръчва на художник от Велико Търново да изрисува в апартамента му фреска по мотиви от картината на Леонардо да Винчи "Тайната вечеря". Ликът на доцента е в средата на мястото на Исус, а в ръцете си държи 10-годишния си син. Вместо апостолите, около него са наредени преподаватели от академията в Свищов. "Да, имам такава картина в дома си. Това е белег за моето предпочитание към изобразителното изкуство. Не намирам нищо странно в това. Художникът ми беше познат и като благодарност за услуга, която му извърших, нарисува мен и останалите преподаватели", заяви пред "Политика" Величко Адамов.

Как ще коментирате това!?!? Shocked


Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 11:33 от love_sunrise

# 22
  • Мнения: 8 917
Болен мозък Wink
Разпознавам Жоро Лихвата, Валери Ненков /тоя пък каква шматка е Mr. Green/, а на този с очилата - младият му забравих името Thinking

# 23
  • Мнения: 16
Цитат
Явно след това е дал фира Rolling Eyes При мен само "бисери" ръсеше и едва успявах да ги напиша - тонове имам Simple Smile А истории - хиляда Grinning. караше първите 3 реда /който се излъже да седне там/ да повтарят един по един нялкаква формула , но с думи и всеки започва, а другите се хилят като луди...и така например 20 пъти и на всички им е писнало, а той си остава сериозен Laughing....почти всяка от нас гласеше за сина си, който бил незнам къде си, но шял да се върне

Всичко беше точно така, както го описваш!!! Laughing Аз, за съжаление имам толкова слаба памет и много неща ми убягват, но като човек не беше лош, това ми е ясен спомен. Докато жена му си беше  Twisted Evil
Sun, ти кой випуск си? Имам чувството, че сме учили по едно и също време. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 8 917
Sun, ти кой випуск си? Имам чувството, че сме учили по едно и също време. Rolling Eyes

Учила съм там от 1995 и завърших 2000-та. Може и да сме се засекли. Във форума открих вече едно момиче /и приятеля й, с който вече са семейство официално/, които бяха Финанси с мен Peace

# 25
  • Мнения: 16
Аз бях от 1994 до 1999 Laughing Специалност Маркетинг и Планиране. От Финанси нямам много познати, само куп физиономии са ми останали в главата.

# 26
  • Мнения: 8 917
Аз бях от 1994 до 1999 Laughing Специалност Маркетинг и Планиране. От Финанси нямам много познати, само куп физиономии са ми останали в главата.

Ние сме се разминавали със смените. Нали едните бяха сутрин, другите - следобяд.
При вас ли бяха близнаците от Свиленград или те бяха по-предният випуск newsm78 От тяхната група имам позната. За спец.Маркетинг става въпрос Peace

# 27
  • Мнения: 16
Имаше в една от другите групи Маркетинг двама близнаци, много красиви момчета с черни къдрави коси и сини очи май бяха, за същите ли става въпрос?

# 28
  • Мнения: 8 917
Имаше в една от другите групи Маркетинг двама близнаци, много красиви момчета с черни къдрави коси и сини очи май бяха, за същите ли става въпрос?
newsm10 smile3521 Жоро и Антон Peace В тяхната глупа имах позната - Роза се казва. Значи сте били един випуск Simple Smile

# 29
  • Мнения: 16
 Laughing Laughing Party Но Роза нищо не ми говори.  Rolling Eyes Аз имена никак не помня Embarassed, но видя ли физиономия, няма забравяне.

# 30
  • Мнения: 910
За Любен Кирев мога да кажа само хубави неща!
А за А. Дамянов - предполагам че в това което е излязло като "компромати" има поне малко истина.

# 31
  • Мнения: 8 917
Laughing Laughing Party Но Роза нищо не ми говори.  Rolling Eyes Аз имена никак не помня Embarassed, но видя ли физиономия, няма забравяне.
Hug За който трябваше да се сетиш, се сети  Mr. Green  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 2 164
А какви са ви впечатленията за Любен Кирев? По икономика преподава...
Добри. Харесвах го. Преподавал ми е Микро- и Макроикономика, след това Икономика на труда.


Другият кандидат е бил проф. А. Дамянов. Малко преди изборите за ректор обаче, излизат доста компромати за него.
За Атанас Дамянов ли става въпрос? Той беше ректор по мое време, водил ми е и лекции. Много свестен човек, според мен.

# 33
  • Мнения: 140
Ужас! Дамянов лично ни прибра по 50 лв под предтекст, че ни абонира за списание, което така и не получихме...... никога. А още по-нагло от негова страна е, че ни издаде фактури на академията без касови бележки /още си пазя моята/. Не съм решила дали да не си потърся списанието Simple Smile Така над 100 човека си платихме изпита... и това ако не е корупция. Жалко, че петни името на академията.

# 34
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
По мое време Дамянов беше гл.асистент и ни водеше упражненията по Планиране.А лекциите ги четеше Тонков.А жена му не ми е предавала и съм забравила какво водеше.От онова време ми е останал като спомен лафа на Тонков за жена му - "моята другарка Станка..."

# 35
  • Мнения: 11 607
Леле...аз съм випуск 97 в СА.....

И сега къде е Нено Павлов? Като чуя за Врачовски и изтръпвам...Като знам как мота една колежка за един изпит и по-точно как си го търсеше......

Любен Секирев, Тонков и Тонкова...А за Вили Адамс...Той лекции не чете, само първата и останалото е в учебника му. Ужасно е това,че той е станал ректор.....

По мое време Дамянов бе ректор.

Жоро Бармана, Люси Несторов.....Ех, спомени, спомени.....

Калето, дискотеките, капанчета около горните общежития..Живот, живот....

# 36
  • Мнения: 16
Другарката му Станка  Grinning  беше декан на нашия факултет и ми водеше Стратегически анализ и Планиране. А Тонков - Сестеми баланси и национални сметки. А аз от Дамянов имам само хубави спомени

# 37
  • Мнения: 603
Тонков го махнаха, заради безумните лекции, заради стенографията, заради изпитите, продължаващи до 22ч и заради вестниците. При нас имаше случай - колежка закъснява за лекция и той я изтъпанчва пред всички и я кара да каже "Колеги, извинявайте, че закъснях за лекция".

За Вили Адамс - видях го 1 път на лекция. Обясни връзката между любовта и парите и си тръгна. Пак по-добре той, отколкото Камен... ooooh!

# 38
  • Мнения: 215
Аз малко извън темата ще попиша. Преди време бях попаднала на една много хубава тема за мамите, завършили Стопанската академия в Свищов. После нали имаше един период в който се загуби част от архива и много пъти съм я търсила, но неуспешно.
Та понеже и аз се подвизавах из Свищов от 1996 до 2001 г., много интересно и приятно ще ми бъде да се запознаем с тези от вас, учили там. Аз бях сп. Маркетинг.
А по въпроса за Вили Адамс - не е никак на добре тая работа.

# 39
  • Мнения: 1 744
И аз имам много хубави спомени от там. Завърших 2002 бакалавър- СК, е сега съм първи семестър магистратура дистанционно- ФКСМ. Даже пуснах нова тема за студентите от Свищов. Все още очаквам попълнения.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196967.0
Поздрави на всички!

# 40
  • Мнения: 2 015
Аз съм от Свищов, но това се знаеш, както ти казваш "Това само в България може да стане."Студентка съм трета година и дано да го изтикам, че ми писна от купуване на нови учебници само за един подпис.Всички са такива корумпирани, но Величко Адамов го прави по открито.

# 41
  • Мнения: 3 405
Преди време бях попаднала на една много хубава тема за мамите, завършили Стопанската академия в Свищов. После нали имаше един период в който се загуби част от архива и много пъти съм я търсила, но неуспешно.

Темата я пуснах аз, но е изтрита, не е архивирана, за съжаление. В нея беше весело и приятно, точно в духа на студентстването в Свищов.
В. Адамов го харесвам, не се е държал кофти на изпит с мен, не е искал рушвет или нещо друго.  Peace
Браво, че е спечелил ректорския пост!

# 42
  • Мнения: 39
Абе аз като разказвах на хората преди време за академията никой не ми вярвяше.
Ама сега много ще се изкефя тази темичка да стане достояние на много хора.

# 43
# 44
  • Мнения: 3 405
За Атанас Дамянов ли става въпрос? Той беше ректор по мое време, водил ми е и лекции. Много свестен човек, според мен.

Аз имам точно обратното впечатление за него  Peace но не ми се говори за това Confused

# 45
  • Мнения: 215
Хей, мами,
хайде да възродим темичката за свищовските възпитанички!
Да се представя - завършила съм 2000 г. - маркетинг, 2001 г. - магистратура пак същото. Живяла съм в 5 и 6 блок. Много вървежна по мое време беше Ла Пиовра, особенно лятната. Много приятели ми останаха от тогава и много хубави спомени. А иначе за преподавателите - все колоритни личности - Тонкова и Тонков са ми предавали, Кръстевич по специалните, много ни беше страх от него...
По настоящем съм женена с дете, но не за студентската  си връзка, но това е друга тема.
Хайде вие сте!

# 46
  • Мнения: 11 607
По настоящем съм женена с дете, но не за студентската  си връзка, но това е друга тема.

По настоящем съм омъжена с деца,но за студенската си, свищовска любов и сме точно за темата.......

# 47
  • Мнения: 364
Хей, мами,
хайде да възродим темичката за свищовските възпитанички!
Да се представя - завършила съм 2000 г. - маркетинг, 2001 г. - магистратура пак същото.

...... Кръстевич по специалните, много ни беше страх от него...


 Joy hahaha Joy
Май говориш за научният ми ръководител, нарочно си взех тема за магистърския проект при него. Стопи ми лагерите, но не съжалявам! Peace

За протокола - 2004г. бакалавър, Маркетинг, 2005г. магистър, Маркетинг.
Еееех, как бързо лети времето! Tired
Помните ли свищовските банички? Какво не бих дала за една такава баничка! Party
Колоритни преподаватели:
Станка Тонкова
Никола Янков - помните ли го този ми ти баламурник?! Crazy Пускаше задачки по време на лекции и в края на семестъра броеше събраните листи. По тях отчиташе брой присъствия! Mr. Green
Надежда Веселинова/ хубавото Наде/ - повече от некадърна, но....близка с Борислав Борисов. Flutter
Пенка Горанова - радио точката. Ако нещо те интересува, питай Пенка! Joy
Любими преподаватели:
Тодор Кръстевич, разбира се! Никой не може да му стъпи и на малкия пръст! Зад обвивката на педант, стои прекрасен човек!
Марчевски, страшен пич! Много земен, с чудесно чувство за хумор, посещавах лекциите му с интерес!
Други май не останаха. newsm78

Семейно положение:
 Омъжена за студентската си любов, надяваме се скоро да имаме дете!

Боже, как ми липсва онова време....... Tired

# 48
  • Мнения: 1 187
И докато учих във Варна, а сега и в София идват преподаватели от Свищов. И в двата университета идващите от там "професори" ме карат да си купувам учебниците им само за един подпис. Един вид - задължително. Никъде го няма това изнудване. Но това е просто един от малките проблеми. Като цяло от там не съм попаднала на нито един добър преподавател, който да ни е научил на нещо. Винаги идват - продават една кола с учебници, дават подписи, пишат служебно оценките и си заминават. Последният чук - Атанас Дамянов бе просто върхът на сладоледа. Пуши в аудиторията, обижда колегите, държа се арогантно и грубо, изгони бременната ми колежка, за да може да си пуши на спокойствие. Накара ни да си купим учебника му, даде ни да правим проекти, който дори и не погледна при оценяването. Гледаше пазви, дълги бедра, големи.... абе грозна картинка. И това ако е професор...  #2gunfire От Свищов май по-голямата част са  всичко друго, но не и преподаватели, най-вече са търговци  Crazy.

# 49
  • Мнения: 211
От Свищов май по-голямата част са  всичко друго, но не и преподаватели, най-вече са търговци  Crazy.

Абе взе да ме избива на съвест вече Confused
Има и свестни, просто на теб такива са ти се паднали Wink
Ама какво говоря и аз, то ние българите така сме си устроени - отсяваме си лошото, коолкото се може по-лошото и само него си виждаме.
Аз от трите си години на студентстване (не ми се смята колко преподаватели са ми преподавали)... та от целия брой около 10 (мааксимум) процента са били скапани. Останалите така са ми преподавали, че винаги съм чела с интерес материала. И съм го научавала без проблем.

# 50
  • на село
  • Мнения: 1 028
Вили Адамс ректор  Shocked ! Боже, боже.... Аз го помня единствено със задължителните нови учебници, на които слагаше подпис, иначе не минаваш. Мое гадже навремето ми разказваше как негов приятел му е превеждал някакъв учебник от английски и после си е видял превода дума по дума в последния му учебник. И любовните му истории, разбира се! Точно срещу моята квартира живееше едно негово гадже, което вземаше всеки ден и беше на годините /ако не и по- малка/ на неговата дъщеря. А тогава се чуваше, че новата му жена е бременна  Confused. Да не говорим как се слагаше на по- хубавите колежки, да минели в неговата катедра. Имаше един много противен асистент /някой май го беше споменал/ - Проданов! Сигурно и той вече е изпълзял по йерархичната стълбичка.

От Дамянов и аз имам само хубави спомени.

А Какво стана с Камен Каменов - тази светла личност? Още грее като слънце в съзнанието ми!

# 51
  • Мнения: 1 187
Има и свестни, просто на теб такива са ти се паднали Wink
Ама какво говоря и аз, то ние българите така сме си устроени - отсяваме си лошото, колкото се може по-лошото и само него си виждаме.

Спомените ми от Дамянов са съвсем пресни. Изпита ми при него беше на 03.07.07 или от преди няколко дни. Просто кошмарно отношение има към студентите този човек. НИКАКВО уважение. Не говоря ей така, на изуст или от преди сто години спомени.  Колежката ми плувкиня ли била, културистка ли, че имала такива широки рамена?!  Shocked Естествено момичето се обиди и й стана адски неудобно пред колегите. Бременната ми колежка пък бе нагло изгонена, защото момичето учтиво го помоли да не пуши в катедрата докато си води лекциите, в резултат - който не понася се изнася. От къде на къде?! Какъв е че ще си придава такава важност пред студентите. Ми не става така. После и учебници ни изнуди да купуваме. Еее... нямаше граници просто. 
Не гледам на нещата от лошата страна, тя просто си е черна тази страна на тези "преподаватели". Аз съм отишла там и си плащам за да науча нещо, а не за се държат с мен с пренебрежение и неуважение. И да ме изнудват - нагло и грозно.
И да, наистина не съм попадала на свестен преподавател от Свищов. А не съм студентка от вчера. Това е изцяло в моя вреда разбира се, но фактите са такива.  А не съм черногледа. Иска ми се всички, или поне по-голямата част от преподавателите да са с ума си, да се държат с аудиторията с уважение, да ни учат и ни предават от своя опит и знания, да ни зареждат с позитивизъм и да ни запалят интереса, така че сами да пожелаем да купим труда им който са събрали в книга. Но не....

При тях важи принципа - купуваш си учебника = вземаш си изпита.
Затова много хора им се кефят - били лесни изпити и готини преподаватели ooooh! Ами не - не са!

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 12:20 от klamerche

# 52
  • Мнения: 16
Хей, мами,
хайде да възродим темичката за свищовските възпитанички!
Да се представя - завършила съм 2000 г. - маркетинг, 2001 г. - магистратура пак същото.

...... Кръстевич по специалните, много ни беше страх от него...


 Joy hahaha Joy
Май говориш за научният ми ръководител, нарочно си взех тема за магистърския проект при него. Стопи ми лагерите, но не съжалявам! Peace

За протокола - 2004г. бакалавър, Маркетинг, 2005г. магистър, Маркетинг.
Еееех, как бързо лети времето! Tired
Помните ли свищовските банички? Какво не бих дала за една такава баничка! Party
Колоритни преподаватели:
Станка Тонкова
Никола Янков - помните ли го този ми ти баламурник?! Crazy Пускаше задачки по време на лекции и в края на семестъра броеше събраните листи. По тях отчиташе брой присъствия! Mr. Green
Надежда Веселинова/ хубавото Наде/ - повече от некадърна, но....близка с Борислав Борисов. Flutter
Пенка Горанова - радио точката. Ако нещо те интересува, питай Пенка! Joy
Любими преподаватели:
Тодор Кръстевич, разбира се! Никой не може да му стъпи и на малкия пръст! Зад обвивката на педант, стои прекрасен човек!
Марчевски, страшен пич! Много земен, с чудесно чувство за хумор, посещавах лекциите му с интерес!
Други май не останаха. newsm78

Семейно положение:
 Омъжена за студентската си любов, надяваме се скоро да имаме дете!

Боже, как ми липсва онова време....... Tired

И на мен времето страшно ми липсва. И аз, като Дани-ела, не съм омъжена за свищовската си любов Grinning, и аз гласувам с две ръце за Кръстевич, Марчевски и Никола Янков Peace,  и тримата - страхотни професионалисти и хора!!! Всички се смееха на Янков, но за времето си той беше на светлинни години напред, винаги представяше най-новото в областта на Планирането и го правеше по много атрактивен начин!!!! Peace Радвам се, че 6 години след като завърших, тези хора още са били там и са си тежали на мястото. Споделям и коментарите за Горанова и Надето.  А Надежда ще я запомня с онези светлосини, стъклени очи, имаше много студена красота, на моменти плашеща.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 405
Хей, мами,
хайде да възродим темичката за свищовските възпитанички!

Хайде, но нека да е отделна тема. Тази с ядосания емотикон в заглавието не ми допада. Спомените ми са хубави, усмихнати  Grinning Защо не пуснеш друга?

# 54
  • Мнения: 364
Хей, мами,
хайде да възродим темичката за свищовските възпитанички!

Хайде, но нека да е отделна тема. Тази с ядосания емотикон в заглавието не ми допада. Спомените ми са хубави, усмихнати  Grinning Защо не пуснеш друга?

Разбира се! И на мен не се нрави вече заглавието!
Хайда да формулираме сносно заглавие на тема и да пуснем нова! Peace
Дайте предложения!  bouquet

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
да,да пуснете, но сложете линк и тук!

Предложението ми е "Свищов врати към живота ни отвори, хайде нека поговорим"

# 56
  • Мнения: 3 405
Моята изгубена тема беше със заглавие : Завършили СА "Д. А. Ценов", гр. Свищов - разпишете се тук!

Пак го предлагам  Wink

очакваме още

# 57
  • Мнения: 215
На Анджелина заглавието ми допада, защото и предишната беше с това. Може повече мами като я видят да им се стори позната и да понапишат нешо.

# 58
  • Мнения: 1 209
срам и позор, желая му от сърце кратък мандат  newsm78

# 59
  • Мнения: 636
http://www.minfin.bg/images_content/atanas_kanchev.jpg
който е завършил Маркетинг випуск 2000 в Стопанска академия ще се сети newsm53 newsm53 newsm53 newsm53

# 60
  • София
  • Мнения: 2 164
http://www.minfin.bg/images_content/atanas_kanchev.jpg
който е завършил Маркетинг випуск 2000 в Стопанска академия ще се сети newsm53 newsm53 newsm53 newsm53
Познавам го. Какво за него?

А-а  ooooh!, заместник министър на финансите! Ами, да му е честито  Simple Smile

# 61
Здравейте момичета,
Аз също съм випуск 2000-Маркетинг. Бях 12-та група. За годините в Свищов си спомням с много емоции. Омъжена съм вече, но не за студентската си любов. Когато с мъжът ми си говорим за студентски години, той не може изобщо да разбере "що е то студентски живот в Свищов". Какво да ви кажа: софиянче, учило в София-скука, нали?
Новият зам. министър на финансите го познавам добре. Не можах да повярвам на очите си, като го познавам, какво представлява и как преписваше #Crazy newsm78 Rolling Eyes
За Вили Адамс , не мога да взема някакво отношение, защото всичко което знам е от слухове. Не съм имала честта да застана очи в очи с него.
Хайде мамчета, свищовски студентки, пишете!

# 62
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не съм свищовска студентка. Просто искам да знам името на един некорумпиран ректор. Само едничък ми кажете.  Praynig

# 63
  • Мнения: 720
А какво стана с темата за завършили в Академията ?
Пусна ли някой такава?

# 64
  • Мнения: 1 209
имаше, ама явно е стара, 4е не я намирам.

# 65
  • Мнения: 910
Здравейте!
Аз в момента карам магистратура(второ висше) в Свищов.
Бих искала да попитам някой имал ли е изпит по "Независим финансов одит" при Божков и "Финансово отчети на търговските дружества" при Аверкович и Симеонова и може ли да ми кажете как минават.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте момичета,
Аз също съм випуск 2000-Маркетинг. Бях 12-та група. За годините в Свищов си спомням с много емоции. Омъжена съм вече, но не за студентската си любов. Когато с мъжът ми си говорим за студентски години, той не може изобщо да разбере "що е то студентски живот в Свищов". Какво да ви кажа: софиянче, учило в София-скука, нали?
Новият зам. министър на финансите го познавам добре. Не можах да повярвам на очите си, като го познавам, какво представлява и как преписваше #Crazy newsm78 Rolling Eyes
За Вили Адамс , не мога да взема някакво отношение, защото всичко което знам е от слухове. Не съм имала честта да застана очи в очи с него.
Хайде мамчета, свищовски студентки, пишете!

Ми то не е учудващо, че е преписвал, а сега къде е. Като му видях трудовата биография бая се чудех на някой неща, ама айде.

А иначе и аз съм свищовски кадър, 1997-2001, маркетинг, 10 група. Кръстевич е единствения професионалист за мен, не пропуснах негова лекция. А иначе с добри спомени съм и за Янков, много ме забавляваше, харесвах и преподавателя си по математика, но не помня сега как се казваше.

# 67
  • Мнения: 1 209
оооо янков беше уникален , аз бях СФК , и той ми водеше маркетинга Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 726
http://www.minfin.bg/images_content/atanas_kanchev.jpg
който е завършил Маркетинг випуск 2000 в Стопанска академия ще се сети newsm53 newsm53 newsm53 newsm53

Мама Гали аз съм била в твоя поток,само че 13 група,позната си ми по физиономия,а този който си показала що ми е познат и той, да на би да е учил с нас Peace

# 69
  • Видин
  • Мнения: 168
Лелее,страхотна тема ! Припомних си всичко Laughing
И аз да се запиша за протокола, 2007 г.завършила магистър -Аграрана икономика ,половинката ми също тогава ,само че Счетоводство и контрол.
А за В.Адамов няма да забравя боя дето му тръснаха след изпита трима задочници пред погледа на всички .Бяха с нас редовните и ги скъса на изпита. Оказа се че им е искал за рушвет хладилник за да им пише тройки .На отговора им защо ги е скъсал след като всичко е уредено ,отговора бил "А защо беше празен" Mr. Green
И още колко мога да разказвам.....

# 70
  • Видин
  • Мнения: 168
Божкее,милото ме скъса от майтап  hahahaНаписала съм 2007 ,а сме завършили '97г ooooh!

# 71
  • на село
  • Мнения: 1 028
Оказа се че им е искал за рушвет хладилник за да им пише тройки .На отговора им защо ги е скъсал след като всичко е уредено ,отговора бил "А защо беше празен" Mr. Green
И още колко мога да разказвам.....

Оооо, номера с хладилника е класика в жанра!

# 72
  • Мнения: 3 405
Това за хладилника е на Данчо Тройката  Grinning

# 73
  • Мнения: 3 405
имаше, ама явно е стара, 4е не я намирам.

Старата тема е безвъзвратно изчезнала. Аз я пуснах, отдавна, но е изтрита при голямото форумско прочистване. Ще пусна нова таква (не с това заглавие)?
Ще я пусна (от носталгия), а тази да я заключат. А?

 Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235427.0 ето я, заповядайте!

# 74
  • Мнения: 1 209
става, мъ4но ми е, ходи ми се там, но ве4е не същото. 4увствам се лелка. а имам скъп на сърцето ми свищовлия. крайно време е фамилно да се занесем у него на гости- мама, тати и мал4о.

ако някога забогатея , ще отворя "жълтото такси" и "морън "отново, та ако ще само застаряващите (тогава )пияндета да обера кат клиентела. Simple Smile

# 75
  • Мнения: 3 405
Пуснах нова тема, виж по долу  Grinning

# 76
  • Мнения: 215
http://www.minfin.bg/images_content/atanas_kanchev.jpg
който е завършил Маркетинг випуск 2000 в Стопанска академия ще се сети newsm53 newsm53 newsm53 newsm53

Беше в моята група това момче.

Мамо Гали, привет!

Общи условия

Активация на акаунт