Раничка на шийката на матката и бебеправене

  • 2 744
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте на всички!
Опитваме от 1 г да си направим бебенце и все не става. Направихме си всички необходими иследвания.На мъжа ми са перфектни, но на мене ми откриха раничка на шийката на матката.Та моят въпрос е дали тази раничка може да оказва някакво влияние в/у бебеправенето. И дали тя е причината да не става до сега?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 945
Раничката не е причина да не става.
Успех Grinning и дано скоро да стане чудото

# 2
  • Мнения: 7 716
Какво означава всички необходими изследвания?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз съм с раничка,но до сега не са ми казали,че пречи на опитите за забременяване.Ти какви други изследвания имаш?

# 4
  • Мнения: 300
аз дълги години я търпях моята раничка, защото все ми казваха да родя и тогава. А пък сега при поредната неуспешна бременност лекарката ме насмете първо да ходя да я горя, после да мисля за бременност..........

# 5
Ами направих микробиологични изследвания,( отли4ни резултати), няколко цитонми маски, които показаха нали4ие на ненормални клетки;поскоитален тест, проходимост на трабите, иследвне за HPV- отрицателен.Сега ми остана само тази раничка която ми саздава проблем.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Какво ти препоръчва лекарят ти?Щом има наличие на ненормални клетки не знам от това какво следва да се направи.Може би колпоскопия.

# 7
Да направих вече колпоскопия,но резултатите не са готови.Каза ми да чакам да август месец и да продължаваме с опитите,но мене точно това ме тревожи дали тази раничка не е причината да не мога да забременея  Thinking.Той избягва да дава каквито и да е обяснения.

# 8
  • Мнения: 179
сама по себе си раничката не пречи на забременяване.
не видях дали са ти изследвали хормони и дали ти е правена фоликулометрия  Simple Smile
отделно спермограми правени от лаборанти в лаборатории, а не от ембриолози в специализирани клиники не дават достоверен резултат ...

# 9
Що се отнася за раничката,аз имах такава и ми я гориха.В началото чувах различни мнения дали да се гори или не,но ако не се изгори,тя нараствала и можело да се получи рак на шийката на матката.Сега аз също правя опити да забременея,но се притеснявам дали не мога от това,че са ми я горили,но пък ми казаха,че това не е причина.Така че явно тя не пречи и да я има и да я няма.А някой знае ли къде бихме могли със съпруга ми да си направим необходимите изследвания,най-вече за него-спермограма и т.н???  Thinking

# 10
  • Мнения: 179
А някой знае ли къде бихме могли със съпруга ми да си направим необходимите изследвания,най-вече за него-спермограма и т.н???  Thinking
Във всяка специализирана клиника. Звъниш по телефона за час и го пращаш да даде материал ...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
От колко време опитвате за бебе

# 12
  • Мнения: 2 422
Да направих вече колпоскопия,но резултатите не са готови.Каза ми да чакам да август месец и да продължаваме с опитите,но мене точно това ме тревожи дали тази раничка не е причината да не мога да забременея  Thinking.Той избягва да дава каквито и да е обяснения.
Какво значи............??? -ТОЙ ИЗБЯГВА ДА ДАВА КАКВИТО И ДА Е ОБЯСНЕНИЯ #2gunfire

# 13
ДА ммери направих хормонални изследвания - добри са. Правих и фоликуметрия.Сега си меря температурата и след 1 седмица ще ходя за да провери дали съм имала уволация/ според него не уволирам добре.


Здрасти Мaiapetrova. Ами мога да ти дам пр:последния тък ми правиха колпоскопия.Той си взе пробичка и ми каза приятен ден. Трябваше да го гоня по коридора за да ми даде някакво обяснение.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Луда работа.Това е направо нямам думи!!!!!!!!

# 15
  • Мнения: 179
Овулацията е важничка за бебеправенето  Wink
Ами трябва да установиш кога и дали овулираш ...
Разпитвай го повече този доктор, ако трябва си приготви предварително въпросите на листче.  Grinning

# 16
  • Мнения: 4 324
Ако имаш проблем с овулацията, може би ще ти препоръчат стимулация, но преди да предприемеш тази стъпка, трябва да имаш направен тест за проходимост на тръбите и спермограма!

# 17
  • Мнения: 1 044
Аз знам, че раничката  не пречи за забременяване, но може по време на бременността да нарастне. Когато лежах в Майчин дом за задържане, на съседното легло имаше една жена, която кървеше в петия месец от бременността, именно поради такава причина. Тя си роди едно здраво бебче, но си полежа в болница.

# 18
  • Мнения: 668
здравей мила!не влизам често в този саит защото съм майка на 4 месечно бебе, но ти ме развалнува много.Все едно чета за моя слу4ай преди да забременея!аз също имах този проблем .накрая ми намериха савсем слу4айно поликистиза .не се притесняваи от рани4ката и аз така се бях побаркала.все о6те си я имам даже и с миома сам била .когато се роди малкия тогава я видяха и какво от това.опитваите но не го мисли и тогава 6те стане.на нас ни костваше 1 год и положина докато стане!УСПЕХ

# 19
  • Мнения: 668
И ОЩЕ НЕЩТО СМЕНИ СИ ДОКТОРА!!!ИЛИ ОТИДИ ПРИ НЯКОИ ДРУГ ЗА ДА ВИДИШ ДАЛИ 6ТЕ ТИ КАЖЕ СЪЩОТО!незнам от кои град си ?аз сам от Плевен !Ако си от тук мини при д-р Бързашки в авис медика.тои е наи добрия по стерилитет

# 20
  • София
  • Мнения: 5 285
Някой има ли представа дали "изведнъж" се появява въпросната раничка и защо някои лекари сякаш не я забелязват или поне не казват на пациента си за наличието й  newsm78 Конкретно началото на годината бях последно на АГ преглед, а сега, при профилактичните прегледи преди месец, ми откриха такава раничка и не ми казаха защо до момента не са ми казали за наличието на този проблем. Опитваме за бебе от съвсем скоро и се чудех дали това няма нещо общо  Embarassed

П.С. В "Искам бебе" има и специална подобна тема, но е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО дълга и нямам сили да я изчета цялата, стигнах до 6-та страница и се отказах, има прекалено много лични "моменти". Прочетох закованите и библиотечни теми също, но не пише по този въпрос.

# 21
  • Мнения: 4 324
Zeleno choveche правенето на бебе, няма общо с раничката. Пусни си една цитонамазка!

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и аз съм съгласна, че раничката няма общо с бебеправенето
раничката мвоже да се появи за месец даже мисля, така, че възможное предния път да не я е имало при прегледа

# 23
  • София
  • Мнения: 5 285
Zeleno choveche правенето на бебе, няма общо с раничката. Пусни си една цитонамазка!

Пуснала съм, по-точно включва се в профилактичния прегед,. Тази седмица чакам резултат, но ми беше странно за въпросната раничка - аз ходя редовно на прегледи и за първи път ми "намират"  newsm78

П.С. Иначе
и аз съм съгласна, че раничката няма общо с бебеправенето


аз останах с леко противоречиво мнение по въпроса от изчетеното  Embarassed

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сексуването може да доповреди нещо ако го има
но не и при здрава лигавица - да я увреди
освен ако нямаш проблеми с овлажняването и/или размерите /несъответствие/ - т.е.е трябва да има сериозни физически предпоставки за да се получи от претъркването раничка
презервативите също спомагат
ама иначе при добри физ характеристики и на двамата и добри предпоставки - никакво бебеправене не би трябвало да причини раничка
обикновено напр след раждане се получават ранички при жените - моя гинеколог обясни че някакви хормони са в излишък и от там атакуват шийката и така стават тия неща след раждането
а това, че ходиш редовно - ми станало е сега преди седмица напр - предполагам не ходиеш на седмица-две напрегледи Wink

# 25
  • Мнения: 1 143
Преди да направя инсе нямах раничка, след него се появи.

Общи условия

Активация на акаунт