Децата полудяха

  • 2 989
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
От къде наистина идва тази агресия.....Дали не е от чуството за безнаказаност..... Sad

хммм, сърбят ме пръстите да пиша, но знам-ще стане война Simple Smile
трайкам си Whistling

# 16
  • Мнения: 165
само ще обобщя,АПАТИЯТА КЪМ ВСИЧКО ОТ СТРАНА НА ЦЯЛОТО НИ ОБЩЕСТВО!!!
защото много хора живеят така ден да мине ,друг да дойде и все няма време за да се реагира на едикакво си или да се обърне внимание на уж дребни неща.Много лошо е и незнам кой има интерес да ни промива мозъците (респективно и на нашите деца с филми в които има непрекъснато насилие,изнасилвания,убийства,болести и дават и детайлни кадри които като видиш някой труп-само където миризмата не му усещаш)та това като се натрапва постоянно то и аз започнах да свиквам с тия кадри #Cussing outсамо негативи и простотии.Да не говорим,за това долнопробно за мен шоу БИГ БРАДЪР в който се толерира секса и се чака някакъв сеир та даже и между гей двойки.ОК не съм най голямата моралиска,но не мога да се съглася,че цитираното "шоу" трябва да излъчва именно тези кадри като реклама в най гледаното време по новините и дъщеря ми се подхилква до мен.Въпреки че е на 14 също се възмущава от това.Тревожи ме факта,че приемат много неща за нормално,но не е луд този който яде баницата а този който му я дава,та отговора се крие точно в началото на поста ми.За съжаление според мен точно ние родителите трябва да надигнем вой и да се спрат или ограничат много неща в нашата държавица!!!извинявайте за гневният ми тон,но като майка на тинейджърка наистина настръхвам от нещата които заобикалят децата ни

# 17
  • Мнения: 1 425
Ужас, аз това момиче Ганика го познавам.....  Сестра ми работеше в една кантора с баба й (Адвокатка, а преди това и съдия във Варненски районен съд) Бащата на момичето е следовател.... Нямам думи... И сега сигурно пак ще отърве кожата с такива роднини  #Cussing out

# 18
Помислете защо ние в училище не сме правили такива неща? Може би не сме искали?Напротив, искали сме , но ние имахме страх!Да не ни изключат, да ни намалят поведението и т.н наистина реални неща, без значение кои са майките и бащите ни.
А сега учителите ги е страх от учениците, така, че за какво изобщо говорим..............................
Всичко остава безнаказано, и децата се чувстват силни #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 2 821
Не спортуват, а спортът възпитава...

# 20
  • Мнения: 578
Обществото ни е двулично!
И децата го знаят.
Ценностите от книгите, които децата изучават в училище, ги няма в реалния живот! Нахалните, отворените, агресивните и тези с повечко пари са силните на деня! Проблемите се решават с рушвети или със заплахи, също като по филмите...

# 21
  • Мнения: 1 426
Ние може да си ги обичаме колкото си искаме... Само че как ги възпитаваме - с тия объркани морални принципи, които ни донесе Прехода...
Освен това обществото ни отвсякъде е отворено към агресия. Погледнете анимационните филмчета, предназначени за най-малките, в които задължително има поне по един як бой. Погледнете рекламите, в които се превъзнася физическата сила и собственото превъзходство за сметка на другите... Погледнете, ако щете, и закона за закрила на детето, според който учителката няма право да хване малкия побойник за ухото и така да го заведе при директора...

# 22
  • Мнения: 3 425
Ама това не е само в България и само младите...това е болестта на човечеството - агресията  Peace

И тук ги има доста такива случаи...скоро едно 17год го бяха пребили съученички,че била прекалено красива...сигурно гаджетата им са я заглеждали  newsm78 е,дайте сега да набием всички по-красиви жени,че мъжете ни ги заглеждат  newsm78 ; друго момиче го бяха пребили,че било прекалено дебело  ooooh! ....и само се говори в медиите за този феномен,но не знам доколко се действа!?

Това са само 2 примера,а колко има...а тези,които си избиват семействата и се самоубиват  newsm78

Ох,спирам,че от сутринта с тез тежки теми  Thinking

# 23
  • Мнения: 2 108
Не спортуват, а спортът възпитава...
подкрепям те за това мнение, което допълва картината на неангажираността на децата днес. Така е по-рлесно и на родителите-просто не им се занимава с водене на тенис, плуване или каквото и да е там. Ние не казваме на децата си,че трябва да бъдат добри,а дори да казваме всъщност няма  какда ги накараме да ни повярват след агресията заобикаляща ни от всякъде-книжки, филмчета....

# 24
  • Мнения: 503
От къде наистина идва тази агресия.....Дали не е от чуството за безнаказаност..... Sad

хммм, сърбят ме пръстите да пиша, но знам-ще стане война Simple Smile
трайкам си Whistling
Спомняте ли си темата на Монда за учителката и хвърления в коша телефон? И там ставаше дума за безнаказаността. Само че повечето родителки наскачаха в защита на провинилия се и неговата майка- орлица. Ей от такива дребни неща се започва и се стига до гореописаната случка.

# 25
  • Мнения: 2 891
Такива нещаа е имало и в нашето детство, но по други поводи. От друга банда си или от друг отбор, училище, метъл или пък уейвър, и т.н. Сега причините са консуматорски, каквото е и обществото ни.

# 26
  • Мнения: 3 116
Момичета тези неща ги имаше и преди години, просто никой не ги разгласяваше. Мен например ме пребиха 2 момичета, била съм седми клас, значи 1990 година, ей така за кеф. Бяха от ТВУ. После си лежах с комоциото вкъщи и толкоз  Thinking

Не казвам че е правилно, напротив страшно е, но във всяко стадо има мърша  ooooh!

Как да се справим с проблема, като се спазват и прилагат законите !

# 27
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Болна тема ми е и на мене тази. Може и преди да е имало агресия, но случаите са били единични.

Според мен първопричината е в семейната среда, която от своя страна е отражение на обществото, в което живеем. Моите лични наблюдения са, че агресивните деца са от семейства на родители с финансова несигурност, хора подложени на непрекъснат стрес, а също и от такива с ниска култура, възпитаващи "чалга-поколение". Страхът за "утрешния ден" прави родителите  изнервени, нестабилни, заредени с отрицателна енергия, агресивни и съответно пренасят тези си емоции върху децата.
Деца, които са бити, малтретирани, обиждани, определяни като "лоши",  стават лоши, избиват комплекси сред връстниците си, действат по примера който виждат в семейството. Имам поглед върху по-агресивните деца от ДГ.  Ставала съм свидетел на възпитателните методи, които прилагат родителите на тези деца в ДГ, пред очите на всички - бой, крясъци, обиди....

Друг е въпроса за липсата на ценностна система, за концентрацията върху материалните придобвки, за сметка на духовното развитие ....

А доколко спортът възпитава .... повечето мутри са бивши състезатели по борба, карате и пр..... Може би като изключим някои бойни спортове .....

# 28
  • Мнения: 804
Болна тема ми е и на мене тази. Може и преди да е имало агресия, но случаите са били единични.
Според мен първопричината е в семейната среда, която от своя страна е отражение на обществото, в което живеем. Моите лични наблюдения са, че агресивните деца са от семейства на родители с финансова несигурност, хора подложени на непрекъснат стрес, а също и от такива с ниска култура...
"Бедността ражда порока" това е една много стара истина. Дали материална или духовна бедност - няма значение, просто резултатът е един и същ.

# 29
  • Мнения: 4 473
Такива нещаа е имало и в нашето детство, но по други поводи. От друга банда си или от друг отбор, училище, метъл или пък уейвър, и т.н. Сега причините са консуматорски, каквото е и обществото ни.

Точно така!
Самата аз съм била по подобен начин пребивана. Еднократно, в 6-ти клас. Причината - смятаха ме за задръстена, щом баба ми ми беше учителка и класен ръководител! Скочиха ми 4 момичета, други 4 гледаха сеир. Случаят се покри по мое желание, но злобата им породи злоба и у мен - върнах си побоя, и дълго го помниха след това. Не се гордея с последното, но повече никой не ме докосна.

Общи условия

Активация на акаунт